» »

GSmart Classic com.android.settings

GSmart Classic com.android.settings

frg4 ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil telefon GSmart Classic, a sem imel čez nekaj časa že probleme. Ne morem dostopati do več nastavitev v telefonu. Ko odprem nastavitve mi telefon javi napako in napiše:"Žal se je postopek com.android.settings ustavil". Nujno bi rabil pomoč za ta problem saj je v teh nastavitvah kup dobrih možnosti kot na primer nastavljanje dostopne točke.

Za povrh vsega pa včasih telefon ne zazna SIM kartice oz. jo zazna vendar ni omrežja. Ko dam iskanje omrežja mi za trenutek pokaže potem pa spet izgine. Na koncu so pomagale tovarniške nastavitve a ta problem se čez nekaj časa spet vrne. Sedaj tovarniške nastavitve ne pomagajo več zato sem spet brez omrežja.

Hvaležen bi bil za kakršnokoli pomoč, da lahko končno uporabljam mobitel :D

LP

popster ::

mogoče si instaliral kaj takega kar telefon "zmoti"?

SumTingWong ::

Factory reset. Če to ne pomaga, servis.

TRISTONAURO ::

Sam verjetno do factory reseta ne more priti, ker je to nekje v nastavitvah...

A ni pri androidih neke standardne kombinacije gumbov glasnosti/gumba za zaklep, da pride v recovery mode ali kaj podobnega?

SumTingWong ::

Volume up + Power button. Držiš dokler se ne pokaže Gsmart logo ali pa android logo. Lahko pa ugasneš mobitel, pa bo hitreje.

frg4 ::

Factory reset sem dal že ene parkrat... prvič je pomagal potem se je pa ta napaka ponavljala. Do več nastavitev pa nisem mogel dostopati. A ni druge rešitve? Na servisu sem že bil in prva stvar je factory reset, nadomestnega mobitela pa ne bi dobil.

frg4 ::

SIM že dela, samo ta com.android.settings je pa še vedno problem... Na začetku ob vklopu (factory reset) mi je celo delalo potem pa spet ne.

frg4 ::

Počasi me to že nervira. SIM kartico sem dal še obrezati na micro SIM in sem jo tako uporabljal dokler mi spet ni našlo omrežja... Kot da bi telefon po nekem času blokiral SIM. V recovery mode sem testiral vse možno in mi lepo piše da zazna da je SIM kartica notri vendar ni omrežja.
Kaj naj naredim, ima kdo kakšno idejo? Ali je možno prek kakšnega programa dostopati do vseh nastavitev telefona (na telefonu ali PC-ju)?

Sami ::

SIM kartico sem dal še obrezati na micro SIM in sem jo tako uporabljal dokler mi spet ni našlo omrežja...


Da se ni SIM kartica med obrezovanjem poškodovala, testiraj jo v drugem aparatu, sam aparat pa daj na servis ali ponovno factory reset (če bo pomagalo).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

frg4 ::

Sem zamenjal SIM kartici dveh telefonov in tako kot prej dela vse normalno. Samo moja SIM kartica ne bo delala na mojem telefonu vsaj dokler spet ne dam tovarniških nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frg4 ()

BladE_ ::

Zadevo bo potrebno pofleshat v celoti torej preko PC ali preko recovery z .zip...

Malo poguglaj...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

frg4 ::

Sem že naredil to z njihove uradne spletne strani naložil najnovejši update za programsko opremo. Ali bi moral storiti še kaj posebnega? Še kaj naložiti?

BladE_ ::

Očitno gre za napako na firmwareu...

Hi Guys, recently i ran into exactly same issue on same phone. I think i found the reason and a solution. After 5 -6 factory restore i realized that updated PlayStore service ruin the stable run. My suggestions to do:
- go to Settings ->Safety backup and restore , do the factory restore. This will install the original components of Android that worked well.
- during the setup do not connect to your Google account, add it later (this prevents you from restoring bad app settings automatically)
- when all finished open the Play Store -> My applications ->Setting. (This will ask your google account/password of course)
Disable the automatic update of applications. Close Play Store or add any other app you still need.
- check under Settings -> Accounts if "Google" is added. (now you connected your account to phone as should be)
- now you can check under "Safety Backup and Restore" if backup/ options are activated by your preference
(if you had Connections saved to phone before, then it will be sync back to phone again )
one notice: i removed the scrap Battery doctor right after the factory restore, saves memory
one more notice: do not ever remove Clean Master, then you can start from right the beginning. Somehow it is needed for Android, if it was removed then the "com.android.settings has stopped" immediately returned. Now i'm going happy beside 370Mb free RAM.
Good luck
Akcija - Reakcija

frg4 ::

Sem opazil ta problem z aplikacijo Clean Master, ko sem postopoma brisal neuporabne aplikacije in spremljal kaj se dogaja z nastavitvami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako odkleniti LG G5?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302279 (1667) louser
»

Samsung Galaxy S5 se je zaklenil

Oddelek: Mobilne tehnologije
51237 (952) OSA
»

resetiranje SONY XPERIA GO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8877 (782) xda develope
»

Na rabljenih telefonih mrgoli osebnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
3012286 (10054) MrStein
»

Samsung galaxy note BRICK

Oddelek: Mobilne tehnologije
203643 (3130) CaqKa

Več podobnih tem