» »

Polnilna postaja - napetost

Polnilna postaja - napetost

stiper7 ::

Nabavil sem Power bank, ki ima 2 USB izhoda za polnjenje. Prvi je 1A, drugi 2A. Zdaj me zanima na katerem polniti naprimer mobitel? Kašna je razlika v praksi med obema?

Sicer so na škatli jasna navodila, ampak mi ne deluje najbolj logično in bi rad razumel kako gre.



ni mi jasno zakaj bi za tablico uporabljal manjšo napetost

popster ::

2a vedno, da ne bo priklopljen celo večnost. Pravjo da sicer ni dobro za baterijo, vendar če hočeš večjo trajanje baterije raje preberi tale članek.

So pa teli fast chargeriji dobri tudi za oživljanje naprav, btw.

stiper7 ::

Torej razlika je v tem da hitreje polni 2A? Samo zakaj tam kaže da tablico na 1A? Potem tak polni 2dni glede na to da imajo tablice močnejše baterije. Kaj pa navadni polnilci? Kakšna amperaža pa je tam?

Kaj točno pa pomeni oživljanje naprav?

SkyEye90 ::

Poglej na originalni polnilec od mobitela. Če je polnilec 750mA (0,75A), je to tok, s katerim se telefon polni. Če ga priključiš na 1A ali 2A ne bo razlike, saj se bo telefon polnil z 0,75A.
Če pa ima mobitel polnilec moči toka npr. 1,5A, potem ga boš pri priklopu na 1A izhod polnil pač toliko dlje.
Enako velja za tablico.
1A oz 2A pomeni, koliko maksimalnega toka dovoljuje izhod power banka.

stiper7 ::

Aha, sedaj razumem približno. Na original polnilcu piše output 850mA (0,85A), torej je popolnoma vseeno na katerem izhodu polnim in ni razlike? Razen če imam napravo ki ima večji tok od 1A

SkyEye90 ::

Tako je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37277646 (6516) Karen
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630904 (11694) k4vz0024
»

USB polnilci - delujoči

Oddelek: Strojna oprema
396371 (5425) klinker
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375334 (4591) IL_DIAVOLO
»

Prenosni USB polnilec (izdelava)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232968 (2560) einstein :P

Več podobnih tem