» »

slab zakon Xp + lan

slab zakon Xp + lan

urbi ::

OK, zadeva je takšna: Vsakič ko prižgem računalnik, se windowsi zalaufajo, vendar pa moram počakat okoli 2-3 minute, ker mi zmrznejo, vendar pa se 'odmrznejo' in nato delajo brez problema (vendar je to zelo moteče)
Za viruse sm že skeniru. Hotu sm tud z Norton disk doctor pregledat diske, ampak mi javlja, da ima nek progtram eksluziven dostop do teh datotek, tako da jih disk doctor ne more popravt. Piše naj restartam winowse, to naredim, ko se prižgejo spet zamrznejo, v disk doctorju pa javlja isti problem.

Pa še nekaj v zvezi z LAN:
imam omrežje štirih računalnikov preko HUB. Fora je v tem, da imam na enem računalniku inštalirane WIN XP, na ostalih pa WIN 98 se. Če najprej prižgem računalnik z XP, potem ostali računalniki z 98 ne zaznajo tega računalnika. Če pa najprej prižgem 98 in nato XP pa vse dela normalno.

-imam windowse Xp home edition - originalne

Tomi ::

Imaš stalne IP-je?
metrodusa.blogspot.com

urbi ::

ja, IP-je sm dolču sam za vsak računalnik posebej. Tisto za zamrzovanje windowsov, a je mogoče možno, da mi zamrzne zato, ker delim zelo velik del trdega diska, okoli 3 Gb, pa se full dolg prjavla v omrežje

sash ::

Tisto za zamrzovanje windowsov, a je mogoče možno, da mi zamrzne zato, ker delim zelo velik del trdega diska, okoli 3 Gb, pa se full dolg prjavla v omrežje


kje si pa to pobral, kolk časa bi se pol mogo meni prijavljat v omrežje ko sharam 120G 8-O

Zagotovo to nebo krivo, morda se ti tako dolgo zaganja ker se se ti ob zagoni zažene ogromono procesov (zmanjšaj na minimum), pa sistem malo preglej za AD-Awarom
--------------------
Think different...
TOROiD Group

frenk ::

jest msm iste probleme...statične ip-je pa se še usen počas zalaufa...pa zihr niso procesi

urbi ::

zdej sm si inštaliru norton process viewer-ja, pa mi kaže, da laufa en program svchost.exe ene parkrat, ne sam enkrat (5x). Ampak to se mi pojavi takoj ko prižgem comp, a je mogoče razlog v tem. sam fora je, da je ta program v direktoriju sistem 32, pa ga ne upam ustavt, da ne bi kej s++++. a kdo kva je to za en program?:O

sash ::

men tud 5× laufa :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

upirna ::

jaz sem v šoli povezal 10 računalnikov z win98 in enega z XP. Delal je brez težav.

urbi ::

a mi lohka poveš kšno nastavitev, k se ti zdi pomembna, da to laufa. k jst sm probu že vse mogoče pa nč:(

upirna ::

naštimal sem prehod, dns, ip pa skupno rabo. Poglej nastavitve v ostalih računalnikih, nato pa nastavi še svojega tako.

boštjan ::

svchost.exe je od kaaze če se ne motim,ker meni tudi laufa ta file

mile ::

SVCHost ja sam generičen proces, ki ga ima vsak service, ki laufa iz DLL-a

Japka ::

Jst sem tud imel take težave, pa sem z nortonom skeniru. Pri meni je najdu dva programa ki sta se nažgala ob zagonu windowsow. Najprej jih je dal v karanteno pa ni pomagal, potem pa me je še panda antivirus opozoril na ista dva programa. Oba antivirusna programa nista mogla popravit teh dveh programov.(vendar je to verjetno zato, ker nista bila updateana, updatal pa jih nisem, ker sem imel okvarjen modem)Ker problema nisem mogel rešit, sem začel brisati nepotrebne stvari z diska. Ko sem zbrisal približno pol diska, mi vse spet dela normalno.:D

A si prepričan, da maš updatan norton?

urbi ::

norton se mi tko sam updata, ampak fora je v tem, da jst ne skeniram za viruse, ampak hočem preskenirat disk, particije pa tak, pa če so kšni problemi, da jih poprav, ampak jih niti norton niti error checkin od windowsov nočta popravt oz. ne moreta zaradi že nekje zgoraj opisanega razloga:'(

windhunter ::

Kako ti pa zamrzne?

Meni se na eni masini tudi pojavlja isti problem. Prav tako tudi parim ki jih poznam.
Zdi se mi da je to problem z mrezo ali mrezno kartico.

Meni ob novem startu 'zamrzne' takole:

Prav pocasi nalaga vse programe v tray, in ob tem skoraj nic ne morem poceti.
Potem se recimo se kaksno minuto ne morem connectati na ADSL, ker povezava se ni aktivna.
Cez kako minuto zalaufa potem MS Messengerja, malo popraska po disketarju (ceprav ni diskete not), potem pa vse deluje spet normalno.
ADSL povezava se aktivira in mreza zacne delati.


Zanimivo je da na drugem (skoraj identicnem) compu ni teh problemov in se windowsi zastartajo normalno!!!



(Jest resujem te probleme s 'hibernacijo sistema' namesto z navadnim ugasanjem)



lp
matej


PS, ce kdo ve v cem je problem tega delay-a pri startupu naj mi prosim pove.

ToniT ::

A imaš mogoče mapirane diske z drugih računalnikov?

windhunter ::

ne nimam, saj jest ne

ToniT ::

@windhunter
Na mrežni kartici imaš nastavljen IP (recimo 192.168.0.1)?

windhunter ::

bl tkole:


Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Autoconfiguration IP Address. . . : 169.254.2.5
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

a misls da bi mogu met nastavlen tipa 192.168.0.x?

ToniT ::

@windhunter

JA!

Tvoj računalnik išče DHCP server in ker ga ne najde, si je nastavil APIPA (Automatic Private IP Addressing).
Takrat, ko išče DHCP server pa ti ne moreš delati. Zato si nastavi adreso.

windhunter ::

se pravi naj si nastimam IP 192.168.0.3 recimo in bo delal

ToniT ::

Probaj! Moralo bi delovati.

urbi ::

ja men isto šteka tko k windhunterju, vendar s to razliko, da ne išče disketnega pogona, ostalo pa j vse isto

windhunter ::

isto ti isce urbi isto, kr se enkrat pocekeri. tko ene dvakrat ti rukne po disketi pa lucka se mal poslvet. sigurno....

kilergas ::

Tak problem sem mel tud jst ko se moral cakat picle 4 minute da se je vse nalozilo.
In po dolgem ugotavljanju kaj povzroca 4 minutno zaganjanje sm spreobrnil omrezje na glavo in navsezadnje sm ugotovil da ce imam instaliran sound blaster sz originalnega cdja se loudajo 4 min, nato z neta poberem nojnovejse driverje in lej zlomka nic vec 4 minutnega cakanja.
In tako sem resil haklc dolg 4min :D

urbi ::

ja lučka res posveti, pa tud mal 'žvrkne', maš prov

sj zdej je še ena tema na tem forumu s podobnim problemom, pa je baje enmu pomagal, mal poglejte

Krmec ::

Fantje ta vas problem z zmrzovanjem winxp na zečetku zagona winsow dela lan kartica oziroma winxp ker se hoče povezati na internet ( dhcp server)! To traja približno 2 minuti!

Poglejte si Slo-tech. Com/clanki/03022/03022. Shtml modifikacijo winxp!

8-O

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473436 (1811) OmegaBlue
»

Pocasen internet - vzrok svchost.exe??

Oddelek: Omrežja in internet
294391 (3422) residual
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253512 (2536) Mr.B
»

Je z mojim računalnikom nekaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322102 (1502) AtaStrumf
»

XP zahteva po povezavi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81054 (828) Hux

Več podobnih tem