» »

Nakup nepremičnine, ZVEtL

Nakup nepremičnine, ZVEtL

Rok Woot ::

Kupil bi stanovanje, ki še ni vpisano v zemljiško knjigo. Saj se v bloku še vedno ureja etažno lastnino. Torej prodajalec je lani kupil stanovanje, sedaj bi ga prodal meni. Ima kupoprodajno pogodbo in čaka na vpis v zemljiško knjigo. Ker pa sodišče še vedno ni zrihtalo etažiranja to ni mogoče (postopek traja od leta 2014).

Tudi če imam obe kupoprodajni pogodbi, mislim da lahko prvi lastnik vzame hipoteko na stanovanje ali se motim?

Kako naj se zavarujem, kaj naj dodam v pogodbo?

Aston_11 ::

Rok Woot je izjavil:

Tudi če imam obe kupoprodajni pogodbi, mislim da lahko prvi lastnik vzame hipoteko na stanovanje ali se motim?
Imeti moraš origala, ker se je zadstavna pravica zaznamovala na hrbrtnih straneh pogodbe.

Rok Woot ::

Torej če imam original njegovo pogodbo z prejšnjim lastnikom in mojo pogodbo sem varen?

Invictus ::

Ne, moraš imeti verigo pogodb od prvega lastništva.

En način, da preveriš vse papirje, je da greš na banko po hipotekarni kredit. Banka zelo dobro preveri ali papirji pijejo vodo ali ne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Rok Woot je izjavil:

Torej če imam original njegovo pogodbo z prejšnjim lastnikom in mojo pogodbo sem varen?
Zelo verjetno. Da bi kaj dodajal v pogodbo, nima smisla, zavaruješ se edino tako, da stvari ne kupiš, če ti kaj smrdi. še nekaj - tudi če ni etažne lastnine, bi morala biti solastnina, ki je vknjižena, ta pa bi morala biti v zk čista. Si preveril?

Tisti origala zgoraj pomeni originala. Torej vse pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Rok Woot ::

Ja v zk je vse prosto bremen. Ampak, kupujem nepremičnino od človeka, ki ni vpisan v zemljiški knjigi, ker na ta vpis še čaka. Kaj recimo osebo, ki je to stanovanje prodala, a je še vedno vpisana v zk, preprečuje pred tem, da bi ga prodala še enkrat ali pa dala pod hipoteko?

In ja, saj imam celo verigo. V zk je vpisana oseba A, ki je prodala osebi B. Jaz kupim od osebe B, imam kupoprodajno pogodbo od osebe A-B ter kupoprodajno pogodbo osebe B-meni (ki jo sicer še nisem podpisal).

Vse mislim tudi preveriti pri kolegici pravnici, imam pa rad več mnenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Fojbiran ::

Če napišeš dodatno pogodbo z A in B o vpisu in prepisu se boš vsaj delno zavaroval.

Je pa tveganje (pre)veliko.

Moj nasvet: Dokler ni možen vpis in dokler etažiranje ni končano, ne plačuj ničesar.
Rezultat etažiranja je lahko drugačen kakor to, kar ti kupuješ.

Invictus ::

Prisili zdajšnjega lastnika naj pospeši vpis v zemljiško knjigo.

Tako sem sam naredil ob nakupu stanovanja.

Na koncu se je izkazalo, da je bila sodna odločba o vpisu v zemljiško knjigo že 2 leti pri upravniku, ki se mu ni dalo pregledati vse pošte.

Zadeva je bila vpisana v ZK v 14 dneh. In potem je prišlo do transakcije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Rok Woot ::

Škoda, ker mi je nepremičnina res všeč. Ja lahko kličem na sodišče, zakaj etažiranje traja tako dolgo, čeprav nisem prav optimističen ...

Invictus ::

Pokliči upravnika. Sodišče je najbrž že zaključilo, če se je postopek začel ene 3 leta nazaj.

Upravnikom se ne da teh odločb poslati naprej lastnikom stanovanj.

Domplan v Kranju ima celo omaro tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Fojbiran je izjavil:

Če napišeš dodatno pogodbo z A in B o vpisu in prepisu se boš vsaj delno zavaroval.
Pogodba ne predstavlja zavarovanja. Si jo lahko zatakneš, če te prenese okrog.

Telbanc ::

Čudno je tud, da zdej prodaja, ker bo plačal kar nekaj davka. Vsaj 3 leta moraš biti prijavljen v stanovanju, drgač te naši z davki dobesedno zakoljejo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Rok Woot ::

Invictus je izjavil:

Pokliči upravnika. Sodišče je najbrž že zaključilo, če se je postopek začel ene 3 leta nazaj.

Upravnikom se ne da teh odločb poslati naprej lastnikom stanovanj.

Domplan v Kranju ima celo omaro tega.


Nemore bit pri upravniku, saj bi potem videl na nepremičnini, da je razrešeno in bi sodišče že vpisalo njega notri.

Mogoče ima manj davka, ker je kupil kot forma, gre za posrednika, ki je stanovanje kupil, sedaj pa rabi denar ...

Telbanc ::

Rok Woot je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pokliči upravnika. Sodišče je najbrž že zaključilo, če se je postopek začel ene 3 leta nazaj.

Upravnikom se ne da teh odločb poslati naprej lastnikom stanovanj.

Domplan v Kranju ima celo omaro tega.


Nemore bit pri upravniku, saj bi potem videl na nepremičnini, da je razrešeno in bi sodišče že vpisalo njega notri.

Mogoče ima manj davka, ker je kupil kot forma, gre za posrednika, ki je stanovanje kupil, sedaj pa rabi denar ...


Torej je spustil ceno in pol to prevaga. Moraš se obrnit na strokovnjaka, bolje da si ob 1000 evrov kot ob kaj več.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Invictus ::

Rok Woot je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pokliči upravnika. Sodišče je najbrž že zaključilo, če se je postopek začel ene 3 leta nazaj.

Upravnikom se ne da teh odločb poslati naprej lastnikom stanovanj.

Domplan v Kranju ima celo omaro tega.


Nemore bit pri upravniku, saj bi potem videl na nepremičnini, da je razrešeno in bi sodišče že vpisalo njega notri.

Mogoče ima manj davka, ker je kupil kot forma, gre za posrednika, ki je stanovanje kupil, sedaj pa rabi denar ...

Ne, ne vidiü.

Sodišče najprej napiše odločbo o etažni lastnini za celo zgradbo, ki je podlaga za vpis v zemljiško knjigo. Ki jo mora narediti lastnik.

Sodišče ne bo pisalo papirjev za vpis v ZK za lastnike, saj to ni njihovo delo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapuščinska razprava - vpogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017456 (14979) St235
»

Dvakrat prodan isti poslovni prostor

Oddelek: Loža
91841 (1162) Fojbiran
»

50% lastnik?

Oddelek: Loža
224748 (3295) ZaphodBB
»

stečajna masa podjetja in nepremičnine

Oddelek: Loža
406974 (6045) EC9
»

Nakup stanovanja - postopki, na kaj biti pozoren?

Oddelek: Loža
2111587 (10978) EC9

Več podobnih tem