» »

Umik bankovca za 500€

Umik bankovca za 500€

Machete ::

sodnicaN je izjavil:

Smurf je izjavil:

Jaz se nisem bil v situaciji, kjer bi mi 500EUR bankovec karkoli koristil. Ze 100EUR se mi zdi precej neprakticen. Denar se uporablja za drobnarije, za ostalo imas kartico/nakazila.

ja kaj ša vem, jst dostlrat zamenjam 20ke za 100ke da se denarnicasploh zapredo konca... kartic/nakazil se izogibam kolkor se le da, btcjev pa ne jemljejo povsod


LOL troll
Daj slikaj to denarnico zraven enega tekočega posta na ST, da vidimo to debelino, ki trga šive.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Smurf ::

Furbo je izjavil:


Aja ti te prepovedi, ko se država čez noč odloči zapreti banke kar predvidiš.
Isto razne scenarije, ki bi rezultirali v prekinitvah interneta. Super.
Zagotovo tudi hiše nimaš zavarovane, ker boš vse morebitne katastrofe predvidel dan prej in tedaj ustrezno zavaroval.

Sposobnost je treba imeti zato, ker se mi zdi, da tile, ki še niso videli 500€ v živo, tudi na računu še niso videli take cifre.

Cez noc? V Grciji si imel kar nekaj let opozorila pred tem, da se kaj takega lahko zgodi.

Nimam hise, ker prefiram premozenje v bolj likvidnih sredstvih, ki mi omogoca vecjo fleksibilnost. Hkrati poskusam imeti cimbolj konkurencno zannje na svetovnem trgu. Posledicno imam financna sredstva, iskano znanje, kar mi omogoca, da se lahko kadarkoli hocem preselim v drugo drzavo, ce zagusti.

Dvigniti 500€ ni nobena sposobnost. To je sposoben vsak Slovenec, ki ima sluzbo (tudi, ce je na minimalcu).

sodnicaN ::

se mi zdi da bankomati nimajo 500takov not

Miha 333 ::

Če bi res prišlo do izredne situacije, propada bank, ali pa zgolj do ciprskega scenarija, bi ti najbolj koristili ravno majhni bankovci (5, 10, 20 €) in seveda kovanci, za nakup nujnih potrebščin in hrane.

Na Cipru so v času krize trgovine dajale celo do 50% popust za plačilo z gotovino, ki se je sicer ni dalo dobiti iz bank ali bankomatov. In v takih primerih je praktično, da lahko odšteješ približno točen znesek. Dvomim, da bi si s 500 € bankovcem lahko kaj pomagal.

Dejstvo je, da je manjše bankovce dosti lažje spraviti v promet. Če bi jaz varčeval v gotovini, bi jo imel doma v sefu, in sicer v enakih deležih EUR, GBP, USD, NOK, DKK v bankovcih po največ 20 € oz. protivrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Fojbiran ::

sodnicaN je izjavil:

se mi zdi da bankomati nimajo 500takov not


Nimajo.


Dviguješ večje vsote samo na šalterju v banki. Naročiš se dan prej.

Ob enih dnevih imajo solato od denarja, uporabljeno in znucano vse od dvajsetakov do stotakov.

Ob drugih dnevih pa imajo sveže petstotake. Direktno iz tiskarne praktično.

Dvigovalo se je iste zneske.

sodnicaN ::

Miha 333 je izjavil:

Če bi res prišlo do izredne situacije, propada bank, ali pa zgolj do ciprskega scenarija, bi ti najbolj koristili ravno majhni bankovci (5, 10, 20 €) in seveda kovanci, za nakup nujnih potrebščin in hrane.

Na Cipru so v času krize trgovine dajale celo do 50% popust za plačilo z gotovino, ki se je sicer ni dalo dobiti iz bank ali bankomatov. In v takih primerih je praktično, da lahko odšteješ približno točen znesek. Dvomim, da bi si s 500 € bankovcem lahko kaj pomagal.

Dejstvo je, da je manjše bankovce dosti lažje spraviti v promet. Če bi jaz varčeval v gotovini, bi jo imel doma v sefu, in sicer v enakih deležih EUR, GBP, USD, NOK, DKK v bankovcih po največ 20 € oz. protivrednost.

50% popust tud na novega ferrarija? tam bi ti 500 eur bankovec prišel kar prav

St235 ::

Popolnoma nič, ker bo ferari še tudi z 50% popustom še vedno dražji od 5k EUR.

Cifix63 ::

Postavljena tema se je že zdavnaj izpela! Pa ne bo več gotovinskih transakcij pa zopet, da bodo...pa ne bodo ej, kot v otroškem vrtecu kdo bo imel zadnjo besedo. Tipično slovenceljsko pa karkoli že človek tukaj vpraša!!

Vprašanje, ki je bilo na izhodišču postavljeno (nato se je izrodilo, kot se vsaka tema tukaj) ali bodo ukinili 500€ bankovec dobi pritrdilen odgovor. Že s tem ko je bil ta namen podan nakazuje, da bo šlo v tej smeri. Srednjeročno.
Gotovinsko poslovanje pa ne bo nikoli povsem ukinjeno. Že zato ne, ker bi se tedaj pokazale pomankljivosti še posebej pa ranljivost, ki sedaj še ni (dovolj) poznana. In ker bodo zlorabe postale veliko obsežnejše, kot so z gotovino (ponarejanje npr). Popolne, 100% zaščite pa v digitalni tehnologiji ni.

Res je, strici na položajih, ki se igrajo z vsemi temi idejami in s celimi narodi - nimajo realne predstave o življenju. KKao bi jo tudi naj imeli?! Oni živijo povsem v svojih svetovih; ta, ki je tu nekje to že omenil ima prav.

Furbo ::

thramos je izjavil:

Furbo je izjavil:

Aja ti te prepovedi, ko se država čez noč odloči zapreti banke kar predvidiš.


Tako Ciper kot Grčija sta se kuhala kar nekaj časa. Malega sefa v Ljubljani se takrat praktično ni dalo dobiti.


In kaj bi grkom pomagal mali sef v zaprti banki?

Bančni sefi so oslarija.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Pomoje misli takega za doma.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

[D]emon ::

Fojbiran je izjavil:


Dviguješ večje vsote samo na šalterju v banki. Naročiš se dan prej.


A ti se v socializmu zivis al od kje ti ideja da se narocis en dan prej ? Sm prisel lepo v banko, rekel "dvignil bi 4000 eur v bankovcih po 20" in sem dobil. Brez kakrsnegakoli narocanja. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Fojbiran ::

Dvigni večkratnik tvoje vsote v času ciperske krize potem si pa lahko zmišljuješ.

dexterboy ::

Na šalterju NE MOREŠ dobiti zneska višjega od 2000 (al tri, ne vem točno), če to ne NAROČIŠ en dan prej.
Res je težko NE BITI troll?
Kam gre tema, jo je bolje zakleniti. Super za razmišljat, ampak ne na tak način...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Furbo ::

dexterboy je izjavil:

Na šalterju NE MOREŠ dobiti zneska višjega od 2000 (al tri, ne vem točno), če to ne NAROČIŠ en dan prej.


To se razlikuje od banke do banke in še naknadno glede na poslovalnico in čas dneva.
Sestra je bila na SKB, je bil cel problem za dvigniti jurja, imajo blesavo politiko.
Meni so na banki Koper našteli tudi po 15.000 brez problema, ker imajo zraven firme in nosijo gotovino polagat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Sestra je bila na SKB, je bil cel problem za dvigniti jurja, imajo blesavo politiko.

tisočak ni nikoli problem. Konkretno ima SBK politiko, da moraš najavit dvig nad 2k. Glede bankovcev pa dajo kar pač imajo pri roki.

jype ::

Lakotnik29> Konkretno ima SBK politiko, da moraš najavit dvig nad 2k

Na Ajdovščini je bilo treba najaviti (do 11. ure prejšnji delovni dan) dvig nad 1000 evrov. V Zalogu je bil pred časom nad blagajno listek, da je treba sporočiti (do 11. ure prejšnji delovni dan) dvig nad 5000 evrov. V Cerknici sem enkrat videl obvestilo z zneskom 2000 evrov.

Na srečo se je dalo dvig naročiti prek spletne banke.

sodnicaN ::

no da v kakih manjših poslovalnicah lahko da res nimajo toliko gotovine, da ti izplačajo 5000k se meni ne zdi neki posebnega, še posebej pa ne tko da si ti še zmišljuješ kake bankovce bi...zdaj če se predhodno najaviš potem pa ne bi smel bit problem, pa magar 5000k v bankovcih po 5e


tisti pa ki se neki čudite nad to mojo denarnico, če maš jurija plače in dvigneš vse 8kar spet ni neki nenavadnega) + maš še kak kovanec not se ti hitro noče zapred normalno

ne rabiš biti noben bogataš a to

maco-maco ::

Poslavlja se petsto evrski bankovec
Ne bodo več tiskali novih in jih vračali v obtok.
Kaj?

Roadkill ::

Vem, da sem čuden, ampak imam rad drobiž. Itak pa nimam nikoli več kot 200EUR gotovine pri sebi.
No v BTC imam več, ampak tisto je tako kot bi stanje ka bančni kartici štel za gotovino. Samo dviga ti pri BTC noben ne more omejit.

Bolj me moti to, da se banke nagibajo k temu, da bi destimulirale varčevanje na splošno. Negativne obrestne mere itd.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

mat xxl ::

Neumnost in jih kako leto ne bodo delali, potem pa leta 2019 spet .....

Gre za zavajanje BTC je za nelegalne dejavnosti, pa so našima poboma celo podelili, EU oblasti certifikat plačilnega prometa, kot banke delajo z BTC ji .............. torej eno EU govori, spodbuja pa ravno nasprotno....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Roadkill ::

A boš tole probal še po slovensko napisat?
Ü

Furbo ::

No ukinjanje bankovca je povsem brezveze, argument o kriminalcih je pa čista neumnost. Med drugimi se kriminalci tudi vozijo z dragimi avti in jahtami, pa ne vidim, da bi jih ukinjali.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

ne vidim problema, da so ukinili bankovec za 500eur. večino dražjega stuffa kupim prek neta al plačam poštarju ko prinese zadevo. večino časa imam pri sebi 10-20e razen, če grem kaj z namenom kupiti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mat xxl ::

To so dejansko storili samo zato, ker upajo, da se večina ljudi odloči denar zaupati bankam.

Sicer pa smešno, veljavnost bankovcu ne bo potekla, ostajajo v obtoku te kateri so že v obtoku, niti jih namerno ne nameravajo umikati, torej umikali se bodo le poškodovani, pa še to jih bodo delali sedaj do konca drugega leta, verjetno na zalogo.....

Torej, če ima nekdo v štumfu doma kupček teh bankovcev, tudi čez 20 let bodo veljavni in v prometu.

Mi je pa zanimivo, da je onih za 200 eur relativno malo v prometu, torej za u štumf, bo sedaj namesto 2 bankovcev 5 bankovcev ali pa 10.

LuiIII ::

Na bankomatu lahko dvignem 2000€ na enkrat. Ponavadi je dovolj.

mtosev ::

jaz banki zaupam. če maš do 100.000e se nimaš kaj sekirati. aja banki več zaupam kot bitcoinu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Furbo ::

mtosev je izjavil:

jaz banki zaupam. če maš do 100.000e se nimaš kaj sekirati. aja banki več zaupam kot bitcoinu

Jaz pa bankam ne zaupam prav nič.
Prav tako ne zaupam tisti 'garanciji' do 100 jurčkov, če bo res šlo kaj narobe, si bomo z njo lahko samo obrisali zadnje plati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

saj banki ne rabiš zaupati, ampak, če ima tisto nalepkico, da banka slovenije jamči se nimaš kaj sekirati. ker pa je slovenija del evrosistema pa verjetno za slovensko centralno banko jamči european central bank
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Furbo ::

Ja, cela EU pa zadolžena vrh glave. Dajmo bolj kritično razmišljati. To je slabše, kot če ti da klošar garancijo, on vsaj ni zadolžen več kot za kak pir ali dva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AC_DC ::

mtosev
Si dal možgane trajno na off ?
Banka Slo jamči oslovo senco oz jamči za nekaj, česar nima.

Banka XYZ -> Banka Slo -> R Slo -> Eu.
Vse Eu države si izposojajo denar za normalno delovanje, kako lahko taiste države "jamčijo" za denar, ki ga nimajo :)) ?


Razmerje med poknjiženim in denarjem, katerega lahko banka dejansko izplača je 1:10 do 1:5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

nurmaln ::

BTW, a na Ciper smo že pozabili al kako?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mtosev ::

glede, da se nemčiji zmanjšuje dolg se jaz kaj dosti ne bi sekiral. problemček bi bil, če bil nemci bilo dosti zadolženi. kakšen dolg imajo grki, ciper in podobne male države pa je irelevantno ker so so države premale
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AC_DC ::

glede, da se nemčiji zmanjšuje dolg se jaz kaj dosti ne bi sekiral. problemček bi bil, če bil nemci bilo dosti zadolženi.

Samo če si Nemec.
DE je edina Eu država s presežkom v proračunu.

Furbo ::

Ja, nemci komaj čakajo, da rešijo nore slovence, ki imajo tone denarja po bankah. Za negativne obresti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

nurmaln je izjavil:

BTW, a na Ciper smo že pozabili al kako?
in kaj se je zgodilo na cipru? aja ljudje kateri so imeli nad 100.000eur so neki denar izgubili. nihče pa se ni dotikal zneskov ljudi kateri so imeli do 100.000
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nurmaln ::

mtosev je izjavil:

nurmaln je izjavil:

BTW, a na Ciper smo že pozabili al kako?
in kaj se je zgodilo na cipru? aja ljudje kateri so imeli nad 100.000eur so neki denar izgubili. nihče pa se ni dotikal zneskov ljudi kateri so imeli do 100.000


Aha, torej če drugim vzamejo je vse ok, samo da tebi ne. Jasno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

project ::

Temo sem zaklenil.
Kappa

mtosev ::

glede, da se po eu zakonih jamči do 100.000e ne vidim problemov. itak so ljudje vedli, da jim nad 100.000e nihče ne jamči za keš. itak je to primarno udarilo po bogatih in ne po navadnih smrtnikov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Furbo ::

Vidim kako deluje tvoj um, dokler se dogaja drugim je vse ok.

Hipotetična situacija, gospod mtosev je ravnokar prodal stanovanje, da bi kupil večjega.
Na računu ima tako več kot 100.000€.
Naša bankrotirana država se odloči 'porezati' vse vloge nad 100.000€.
Zdaj si brez stanovanja in brez denarja.
Ampak nič hudega, to je itak udarilo po bogatunih kajne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

A dveh računov pa ne smeš imeti?

O.

mtosev ::

Furbo je izjavil:

Vidim kako deluje tvoj um, dokler se dogaja drugim je vse ok.

Hipotetična situacija, gospod mtosev je ravnokar prodal stanovanje, da bi kupil večjega.
Na računu ima tako več kot 100.000€.
Naša bankrotirana država se odloči 'porezati' vse vloge nad 100.000€.
Zdaj si brez stanovanja in brez denarja.
Ampak nič hudega, to je itak udarilo po bogatunih kajne?
kak misliš, da sn brez denarja? 100.000e mi ostane. pa, da odgovorim na tvoje teoretično vprašanje, če bi imel več kot 100.000e bi lepo pustil na banki 100k, preostanek pa hranil doma al dal v kakšno tujo banko. problem solved.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

mtosev je izjavil:

jaz banki zaupam. če maš do 100.000e se nimaš kaj sekirati. aja banki več zaupam kot bitcoinu

ti nimaš ne denarja ne pameti. tko da si v vsakem primeru zmagal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

čudno, da starši bp zaupajo banki/am. tud ko je bila tista kriza na cipru so lepo hranili denar na banki
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

Fino je, če živimo v svojem malem svetu in ne pomislimo 5 minut vnaprej.

Še enkrat - umik gotovine ti onemogoča bank run in omogoča negativne obresti. Fajn orodja ekonomske politike. Ampak ne za navadnega človeka.
sudo poweroff

Smrekar1 ::

poweroff je izjavil:


Še enkrat - umik gotovine ti onemogoča bank run


V času, ko ima vsak brez težav spletno banko na telefonu, ti umik gotovine tega prav gotov ne omogoča. Morda malenkostno oteži, drugega nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

theBill ::

V ZDA so podobno že precej časa nazaj umaknili iz obtoka bankovec za 1000 $, da je bilo oteženo gotovinsko poslovanje narkokartelom, ki so v ZDA švercali drogo. Kar naenkrat je bilo deset kufrov gotovine namesto enega.

Okapi ::

Predvsem pa ni nobenega umika gotovine. 500 evrskega bankovca bi lahko že od vsega začetka ne bilo, in bi tega nihče ne občutil kot oteženega poslovanja z gotovino (razen zlikovcev, seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Grey ::

Zakaj se ukinjajo? Zato, ker hočejo vse tiste, ki imajo v štumfih skrite denarje spraviti na plano. Ne moreš ga zamenjati ali elektronizirati brez da bi uporabil nek osebni podatek.

Okapi ::

Saj ga ne ukinjajo. Vse svoje 500-evrske bankovce boš še vedno lahko imel skrite v žimnici.

Furbo ::

Smrekar1 je izjavil:

poweroff je izjavil:


Še enkrat - umik gotovine ti onemogoča bank run


V času, ko ima vsak brez težav spletno banko na telefonu, ti umik gotovine tega prav gotov ne omogoča. Morda malenkostno oteži, drugega nič.

Ti sploh ne ločiš med gotovino in elektronskim denarjem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810989 (782) mihi666
»

Sodobne makroekonomske težave in vojna proti gotovinskemu denarju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15430570 (22257) A. Smith
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523118 (20203) thramos
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469679 (7299) Stari maček

Več podobnih tem