» »

Ryanair in prtljaga

Ryanair in prtljaga

1
2
3

Bob Rock ::

Ni pravilo, sem pa opazil, da tiste, ki imajo ze na pogled torbe "velikosti Ryanair-ovega maximuma" (npr. klik ), enostavno preskocijo pri kontroli.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

CrniPanter ::

Ma znajdit se je treba, jakno cez roko hkrati pa se ruzak / mali kovcek drzat, probat pa skrit kolikor se le da... navalijo prec, samo da ti vzamejo še kaksen ojro...

Sicer pa tudi pri Lufthansi te zahakljajo na kaksnih bolj polnih letih, recimo nazadnje mene na Berlin - Munich in potem Munich - Ljubljana, da imam ruzak in kovcek preko 8kg ampak ne rabis doplacat, samo 15min cakas potem na baggage claim...

billy ::

no...še izkušnja, nobenega kompliciranja v zagrebu glede velikosti nahrbtnika.

Edino enemu so rekli naj pokaže če paše not v tisti kovinski okvir, ki je imel potovalni kovček na kolesa, valda ni šlo.

Drugače pa se odprejo vrata 40min prej, zaprejo pa kao 20min prej in ni šanse, da bi vsakega preverjali.

c3p0 ::

Preverjajo samo očitne "kršitelje".

GregiB ::

Ta teden letel VCE-STN z Ryanairom, nato GTW-VCE z Wizzairom... nikogar niso preverjali. Nazajgrede so celo tiste s in brez kovčkov spuščali gor skupaj... bi lohk tud več kosov imel, če bi hotel...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kiwix ::

Je kdo imel težave z dezodorantom (sprej). Ker so vsi 150ml, Ryanair pa dovoljuje samo do 100ml...

GregiB ::

Kiwix je izjavil:

Je kdo imel težave z dezodorantom (sprej). Ker so vsi 150ml, Ryanair pa dovoljuje samo do 100ml...


Tu ni problem Ryanair ampak IATA varnostni ukrepi. Na letalo lahko neseš samo tekočine (v kar spadajo tudi kozmetične kreme, zobne paste ipd.) do vsebine 100ml, katerokoli letalo, ne samo Ryanair.
Tako boš "padel" že na security checku" kjer boš moral spray zalučati v smeti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kiwix ::

Imaš prav ja :). Vedno sem letel samo z Ryanairom :)

billy ::

gugl najde nekaj zadetkov 100ml deodorantov, vprašanje pa če se dobijo pri nas, mogoče muller ali pa leklerk.

nejcek74 ::

Muller in pa DM imata poseben oddelek z osnovnimi higienskimi izdelki v manjši embalaži, ki je primerna za na letalo.

GregiB ::

Lohk pa namesto deo vzameš roll-on. Ponavadi je 75ml... ali pač greš na destinaciji v drugstore in nabaviš tam, ponavadi celo ceneje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kiwix ::

Ima DM, drugače pa kupiš na destinaciji kot je napisano zgoraj :)

_marc_ ::

c3p0 je izjavil:

Odvisno od letališča. Npr. na Dunaju mi nikoli niso preverjali prtljage, marsikoga so spustili, pa je imel na hrbtu kar večji nahrbtnik od dovoljenih mer.

Kreativno se da priti skozi s kako duty free vrečko, če veš kaj delaš.

Se pa najde kak mandlc s kufrom, takih pa ne spustijo, moraš na licu mesta plačat 50 EUR, če se ne motim.


Bom vprašak kar tule, da ne odpiram nove teme. Koliko časa lahko pričakujem, da bom porabil od Ljubljane do Dunaja(letališča) v soboto dopoldan? Na Google že znam pogledati, zanima me, če ima kdo dejanske izkušnje v tem času zaradi zastojev, delovišč in podobnih zadev.

kriptobog ::

Google maps kar dobro preracuna, ampaak vzami si vsaj eno uro rezerve. Jaz ko sem sel lani nazadnje z Dunaja je bil na avtocesti tik pred menoj karambol, tako da tudi obvoziti nisem mogel, niti iti prej dol iz avtoceste, ker takrat se ni pocilo. Smo stali 40 minut, da so pocistili en pas, da smo sli mimo.

buttcrack ::

se je že kdo izpogajal za nadomestilo ker je bil let prestavljen za več ur?

c3p0 ::

Sem bil skoraj v taki situaciji, a so nato pred iztekom 4 ur (mislim, da je to meja) na hitro uspeli boardat.

Malo prej so še dali neke kupone za hrano in pijačo, a ker je bilo pozno, jih ni bilo več možno nikjer unovčit, super odnos.

uhuhu ::

Ali je treba v primeru, da imam samo ročno prtljago, najprej na šalter ali lahko grem direktno na varnostni pregled in na gate?
Check-in bom seveda naredil prej, vozovnico bom imel v Ryanairovi aplikaciji.

OrkAA ::

Če že imaš vozovnico in opravljen check-in, potem greš direktno na varnosti pregled.

kriptobog ::

buttcrack je izjavil:

se je že kdo izpogajal za nadomestilo ker je bil let prestavljen za več ur?


Jaz sem to zahteval pri Lufthansi, kjer smo imeli 30 urno zamudo. Po pol leta od zahtevka so nakazali 600e po karti.

delavec44 ::

So dali tudi prenočišče in hrano?

buttcrack ::

kriptobog je izjavil:

buttcrack je izjavil:

se je že kdo izpogajal za nadomestilo ker je bil let prestavljen za več ur?


Jaz sem to zahteval pri Lufthansi, kjer smo imeli 30 urno zamudo. Po pol leta od zahtevka so nakazali 600e po karti.

Oddal pritožbo kar preko njihove spletne strani in bodo v roku 10ih dni nakazali 400€.

Če bi se to večkrat zgodilo, bi še več potoval :)
Res pa je da je 5ur max :D

edi123 ::

S punco greva na dopust z letalo in bi se rada izognila velikemu kovčku in me zanima ali se lahko šteje majhen trd kovček kot "1x personal item", katerega lahko neseš na letalo in v njem bo manj kot 10kg.

https://imgur.com/a/Qp1rFzB

Da bi vsak imel svoj majhen kovček, kateri je lažji od 10kg. Ali mora bit obvezno "1x personal item" kot neka torba? In morem dokupit za kovček 10kg ali 20kg?

darkolord ::

Lahko je kovček, ampak mora biti velikosti največ 40x20x30, kot tam piše. Vidim, da za Ryanair je še manjši, 40x20x25.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Jaz grem čez slaba 2 meseca z Ryanair (nahrtnik + ročna prtljaga) in imam nahrbtnik, ki je malo večji od teh zgornjih mer (do +5 cm oz. mogoče celo +10 cm) in bom sporočil, če sem imel težave. Po prebiranju na raznih forumih je nahrbtnik "lahko" tudi večji, če ni polno naložen in da tega noben "naj ne bi" tako striktno preverjal, če so mala odstopanja oz. ga malo potlačiš, če ti rečejo, da moraš dati v tisto režo nahrbtnik.

Javim, kako bom prišel skozi oz. če bom moral 80€ doplačati.

pwn3rrr ::

edi123 je izjavil:

S punco greva na dopust z letalo in bi se rada izognila velikemu kovčku in me zanima ali se lahko šteje majhen trd kovček kot "1x personal item", katerega lahko neseš na letalo in v njem bo manj kot 10kg.

https://imgur.com/a/Qp1rFzB

Da bi vsak imel svoj majhen kovček, kateri je lažji od 10kg. Ali mora bit obvezno "1x personal item" kot neka torba? In morem dokupit za kovček 10kg ali 20kg?


Kot je že darkolord povedal, lahko je tudi kovček, ampak uradno ne sme biti večji kot 40x25x20cm, to moraš načeloma spravit pod sedež... 10kg kovček (55x40x20cm), ki gre na polico nad glavo, je že nekaj let za doplačat. Lahko pa doplačaš tudi "checked baggage"(20kg), ki jo pa oddaš na šalterju pri prijavi in jo oni zložijo pod kabino za potnike.

Kar se tiče preverjanja velikosti prtljage smo pa par let nazaj na Brniku res morali zlagati kovčke v tiste reže, v vseh ostalih primerih pa niso nikoli preverjali. Če mene vprašaš, bi jaz kot "personal item" brez razmisleka vzel nahrbtnik večjih mer (si lahko skoraj 100%, da ne bodo preverjali), če pa že bodo, ga pa že nekako stlačiš v tisto režo (pobereš kaj ven/oblečeš nase). Če je pa trd kovček prevelik, je pa bolj kriza... Niti ne vem zakaj bi hotel nekaj zlagati v kovček, ki je po dimenzijah primerljiv škatli za čevlje, razen če gre za kakšen sef ;)

jernejl ::

Če ga lahko stlačiš (preložiš, stisneš,...) v škatlo predpisanih dimenzij, ne bi smelo biti problema.
Enkrat (že kar nekaj let nazaj) mi je bilo na letališču dolgčas in sem šel z metrom merit tiste škatle nizkocenovcev in so v resnici bile malenkost (do par cm) večje od predpisanih mer, tako da tudi kak centimeter ali morda dva čez predpisano dimenzijo bi v praksi moralo iti skozi.

darkolord ::

Mimogrede, a se samo meni zdi ali je Ryanair s pritljago (že ročno) včasih res drag? Mislim dražji kot nekaj nivojev boljši nacionalni prevozniki ...?

Excavator ::

darkolord je izjavil:

Mimogrede, a se samo meni zdi ali je Ryanair s pritljago (že ročno) včasih res drag? Mislim dražji kot nekaj nivojev boljši nacionalni prevozniki ...?


Če najdeš pravi termin je najbolj ugoden. :)

Cveto ::

Ni drag, ni pa tudi več tako poceni.

Jaz sem recimo letel jesni v Billund (Danska) in nazaj z KLM za okoli 300 eur. V osnovi je bilo nekih 185 eur, potem sem pa dodal še velik kovček ter rezerviral sedeža v obe smeri in je prišlo na nekje okoli 300. Polet je bil z prestopom v Amsterdamu, torej je bilo treba sedeže plačati 4x.

Letos aprila sem letel isto povezavo, iz Benetk za Ryanairom. Karta je bila v osnovi 19,99, z rezerviranim sedežem in priority-em pa okoli 70. V istem terminu bi lahko letel z Luftnanso z Dunaja za okoli 200 eur + dodatki.

Tako da splača se še vedno, je pa treba malo izbirati datume.

Z Ryanairom gre seveda lahko tudi za 19,99, samo pač z ruzakom (in to ne onim velikim).

Gledali niso ni, ruzak sem dal na hrbet in 10kg kovček v roke. Nekako sem vseeno gledal, da ni bil ruzak preveč polni in bi ga lahko zbasal v ono škatlo.

kamiKaZaA ::

darkolord je izjavil:

Mimogrede, a se samo meni zdi ali je Ryanair s pritljago (že ročno) včasih res drag? Mislim dražji kot nekaj nivojev boljši nacionalni prevozniki ...?

Cene so malo dražje kot pred korono, še vedno pa ugodne proti kakim ostalim firmam. Za destinacijo kamor gremo mi, je bilo več kot 50€ ceneje po osebi kot pa pri ostalih ponudnikih.

perci ::

Za 50 eur se mi ne da ukvarjat z ryanairovim scammerskim ux-om pri nakupu kart.

link_up ::

dajte placat tistih 100e pa oddate prtljago...mislim, kaksne fore...10 kg za rocno prtljago...potem pa to komu po glavi zleti. Zato se leti z resnimi airlinerji in ne s temi nizkocenovci...

da ne omenjam, da si niti zica ne rezervirajo in potem familije sedijo narazen. Potem pa mama ali ata skos hodita in tezita oz. se nagibata cezte.
In and Out

c3p0 ::

Ročna prtljaga ne zleti nikamor, ker jo moraš imet pod sedežem.

Tistih 2h pa že zdržiš, da ne sediš zraven dragega__ge, nakup sedežev skupaj je čisti debilizem.

edi123 ::

Kako pa je glede rezervacije sedežev, zaračunat si hočejo 80€ za dve osebi(4x rezerviran sedež). In ker ni dolg let sem mislil, da ne bi rezerviral sedeža. Do zdaj sem vedno plačal za sedež ampak letos oz. ta let pa so za moje pojme bolane cene. Te naključno posedejo ali moraš potem na letališču vseeno plačat za sedež? Če je prostor na letalu se lahko presedeš do svojega partnerja ali moraš sedet na svojem sedežu?

Kurzweil ::

Jaz sem pred kakšnim mescem dal 10EUR/osebo, da sem lahko izbiral sedež... seveda ob oknu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Matevz96 ::

Random te posedejo, če je prostor se lahko presedeš.
#hooldthedoor

feryz ::

Ponavadi ne računajo nič.
Je pa Ryanair zanimiv. Najprej ti odprejo stran za rezervacijo, na kateri piše only 4 seats available, kasneje pa prideš na plan letala, kjer so dejansko le štirje zasedeni, vse ostalo pa prosto za izbiro.
Očitno od 180 ljudi nihče ne izbere sedeža. Ali pa preprosto lažejo, da imajo že poln avion.
Se je pa kolegu pred kratkem zgodilo, da so ga ob prihodu na letališče presedli v prvi razred. Z vsemi pritiklinami. Baje so zic 2x prodali in so mu lahko dali le še tega.

c3p0 ::

Avtomatika vedno čaka do zadnjega z najboljšimi sedeži, tako da lahko na random dobiš "1. klaso", karkoli pri ryanu to pač pomeni, če se čekinaš zelo pozno.

Kiwix ::

Check-in brez izbranega sedeža lahko narediš šele nekaj ur pred letom.

GregiB ::

Kiwix je izjavil:

Check-in brez izbranega sedeža lahko narediš šele nekaj ur pred letom.


Drži... in občutek imam, da Ryanair vse, ki niso kupili sedeža, razen tistih z malimi otroki, namenoma razmeče po celem avionu... iz inata, bi rekli brača...
Etablirane družbe tipa KLM, BA pa ponavadi odprejo online check in 24 ur pred vzletom in takrat ponudijo nezakupljene sedeže zastonj
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

link_up ::

ne vem zakaj si v kinu potem izbirate zice...saj pa ni zasedena celotna dvorana.
In and Out

Groot ::

GregiB je izjavil:

Kiwix je izjavil:

Check-in brez izbranega sedeža lahko narediš šele nekaj ur pred letom.


Drži... in občutek imam, da Ryanair vse, ki niso kupili sedeža, razen tistih z malimi otroki, namenoma razmeče po celem avionu... iz inata, bi rekli brača...
Etablirane družbe tipa KLM, BA pa ponavadi odprejo online check in 24 ur pred vzletom in takrat ponudijo nezakupljene sedeže zastonj


Kdaj pa si ti nazadnje letel s tako imenovanimi etabliranimi družbami kot jim sam praviš? Ker proste izbire sedežev že zelo zelo dolgo nisem videl pir nobeni letalski družbi. Pa sem letel v zadnjem letu večkrat znotraj EU in tudi čezoceansko.

Check-in pri Ryanair pa se odpre cca. 24h pred poletom (govorim po spominu, sem ravno pred kratkim letel z njimi).

kamiKaZaA ::

link_up je izjavil:

ne vem zakaj si v kinu potem izbirate zice...saj pa ni zasedena celotna dvorana.

Od kdaj ti v kinu pri nakupu sedeža zaračunajo +10% ali +20% višjo ceno, če si sam izbereš svoj sedež namesto prodajalec? Oz. lahko napišeš, kateri kinematografi to počnejo. Če jih pa ni, pa prosim ne bluzi s takšnimi in ne mešaj jabolk in hrušk!

ales85 ::

link_up je izjavil:

dajte placat tistih 100e pa oddate prtljago...mislim, kaksne fore...10 kg za rocno prtljago...potem pa to komu po glavi zleti. Zato se leti z resnimi airlinerji in ne s temi nizkocenovci...

da ne omenjam, da si niti zica ne rezervirajo in potem familije sedijo narazen. Potem pa mama ali ata skos hodita in tezita oz. se nagibata cezte.

Druzin z otroci mlajsimo od 12 let pac ne bi smeli razsesti. Vsaj emega starsa me. Tole z zaracunavanjem sedezev je slo predalec. Pa redno placujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

kamiKaZaA ::

Groot je izjavil:


Check-in pri Ryanair pa se odpre cca. 24h pred poletom (govorim po spominu, sem ravno pred kratkim letel z njimi).

To drži oz. če še pa bom javil, ko avgusta letimo z njimi in imamo karte za "priority board" z ročno prtljago in nahrbtnikom, ter bomo naredili online check-in, da potem gremo samo skozi oz. nam samo prtljago preverijo pred vstopom na terminal. In ko delaš online check-in 24 ur pred letom so vsi prosti sedeži odprti (pišem po spominu) in takrat poklikaš, da vsi sedimo skupaj ali pa vsaj blizu. Vsaj tako je bilo do sedaj. Če pa so kake spremembe pa bomo videli.

kamiKaZaA ::

ales85 je izjavil:

Tole z zaracunavanjem sedezev je slo predalec. Pa redno placujem.

Sam nisem nikoli plačal sedeža in smo vedno sedeli skupaj. Samo izbrati si jih moreš skupaj, ko delaš online check-in 24-ur pred poletom...

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Groot je izjavil:

Kdaj pa si ti nazadnje letel s tako imenovanimi etabliranimi družbami kot jim sam praviš? Ker proste izbire sedežev že zelo zelo dolgo nisem videl pir nobeni letalski družbi.


Turkish Airlines lani, zastonj izbira sedeža ob online check-inu 24 ur pred vzletom prvega leta, 29 ur pred vzletom povezovalnega leta.
Croatian Airlines letos, zastonj izbira sedeža ob online check-inu 48 pred vzletom.
KLM letos, zastonj izbira sedeža ob online check-inu 31 ur pred vzletom.
Letel letos z Wizzairom, sedel narazen (kratek let).
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Groot ::

GregiB je izjavil:

Groot je izjavil:

Kdaj pa si ti nazadnje letel s tako imenovanimi etabliranimi družbami kot jim sam praviš? Ker proste izbire sedežev že zelo zelo dolgo nisem videl pir nobeni letalski družbi.


Turkish Airlines lani, zastonj izbira sedeža ob online check-inu 24 ur pred vzletom prvega leta, 29 ur pred vzletom povezovalnega leta.
Croatian Airlines letos, zastonj izbira sedeža ob online check-inu 48 pred vzletom.
KLM letos, zastonj izbira sedeža ob online check-inu 31 ur pred vzletom.
Letel letos z Wizzairom, sedel narazen (kratek let).


No potem imava pa zanimivo različne izkušnje. Ker sam sem letos januarja dvakrat letel s Turkish Airlines čezoceansko in niti približno ni bilo možnosti brezplačne izbire sedeža. Pa sem imel doplačan še dodaten kovček, če bi to bilo kakršnokoli merilo. To velja tako za leta LJ-Istanbul-LJ kot tudi Istanbul-ZDA-Istanbul. Po spominu mislim da je bila izbira sedeža ob oknu cca. 30 EUR, ker sem se spogledoval s to možnostjo, ampak na koncu nisem izbral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

zk_eu ::

Če imaš otroka, ti ga dajo zraven enega odraslega avtomatsko skupaj.

Drugač pa po spominu je glede prtljage drugače kot je bilo pred korono. In kovček za na letalo moraš sedaj vedno doplačati, dopiš pa s tem pri Ryanairu priortiy board avtomatsko. Samo osebni nahrbtnik je še zastonj. A ni tako? Z Ryanairom sem letel lani, letos pa z Wizzom, ampak mislim da je bilo pri obeh isto.

Pri Wizzu pa vem, da ni bilo letos nobene razlike v ceni kovčka ali ga nosim na letalo ali ga daš pri check-inu. Tako da sem potem ga dal kar tam.

Sicer pa v študentskih časih sem se oblekel kot budalo, da mi je šel kovček notri, potem pa vse spet nazaj ;D. Ampak plačal pa nikoli nisem fee-ja :P
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

GregiB ::

Groot je izjavil:

No potem imava pa zanimivo različne izkušnje. Ker sam sem letos januarja dvakrat letel s Turkish Airlines čezoceansko in niti približno ni bilo možnosti brezplačne izbire sedeža.

Sem pogledal... drži. Oćitno so lani menjali politiko... sedeže "prodajajo" do 6 ur pred vzletom, nato ti dodelijo 2random seat" od tistih, ki so ostali...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalo - doplačilo za ročno prtljago?

Oddelek: Loža
364510 (1299) Tidule
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319245 (7456) iceman3
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114619 (9122) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304236 (3560) St235
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305317 (4597) Buldožer

Več podobnih tem