» »

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa?

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa?

«
1
2

scipascapa ::

Letos spet neka novost?
Ni veliko...samo 0,10€ samo na jetra mi gre, da spet nekaj vsiljeno zaračunavajo. Vam tudi?
Gre se za Banko Koper.

mihec87 ::

Kartični račun? To za predplačniško misliš?

branc ::

Katera banka tega ne računa?

scipascapa ::

mihec87: da
branc: prej tega niso....od letos pa da.

imam 3 postavke:
vodenje računa
vodenje net

+

Banka Koper d.d. 15.02.2016 Mesečno nadomestilo za vodenje kartičnega računa -0,10 EUR
Banka Koper d.d. 01.03.2016 Nad. za vodenje kart.rač. za AC Visa Inspire/AC Maestro -0,10 EUR

mihec87 ::

Zgleda je blo prelepo da bi trajalo... Sam sem sicer že 2+leti na abanki z debetno viso vezano na primarni račun..

Trupl0 ::

mene bolj moti, da mi SKB jemlje po 50 centov za dvig na drugih bankomatih.
Glede na to, da so SKB bankomati posejani redkeje kot lasje na plešasti glavi, se ti stroški na mesečni ravni kar naberejo...
If you are going through Hell, keep going !

koyotee ::

Trupl0 je izjavil:

mene bolj moti, da mi SKB jemlje po 50 centov za dvig na drugih bankomatih.
Glede na to, da so SKB bankomati posejani redkeje kot lasje na plešasti glavi, se ti stroški na mesečni ravni kar naberejo...


Pejt na banko dvignit, alpa dvigni 200 od enkrat in imej denar pod povštrom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

fosil ::

NKBM nima stroškov vodenja pri predplačniški visi.
Tako je!

čuhalev ::

Če nimate kreditov, zamenjajte banko. Jaz jo bom čez 5 mesecev. :D

Na živce mi gre: varnostni esemes 1 evro, vodenje osnovnega računa 2 evra, uporaba spletne banke 0,5 evra, trajnik 0,5 evra, naročnina za kreditno kartico 1 evro. Cene so simbolične, a ne več, ko vse sešteješ skupaj.

Kdojeto ::

čuhalev je izjavil:

Če nimate kreditov, zamenjajte banko. Jaz jo bom čez 5 mesecev. :D

Na živce mi gre: varnostni esemes 1 evro, vodenje osnovnega računa 2 evra, uporaba spletne banke 0,5 evra, trajnik 0,5 evra, naročnina za kreditno kartico 1 evro. Cene so simbolične, a ne več, ko vse sešteješ skupaj.


Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

gzibret ::

> Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

Jaz sem pri Sparkasse, in edini denar, ki ga plačam, je 10€ na leto za Mastercard. In ja... nekaj mi odtegnejo (cca 20 centov), ko dvigujem na bankomatu izven everskega območja. Vse ostalo, vključno z nakazili v tujino, je zastonj.
Vse je za neki dobr!

Kdojeto ::

gzibret je izjavil:

> Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

Jaz sem pri Sparkasse, in edini denar, ki ga plačam, je 10EUR na leto za Mastercard. In ja... nekaj mi odtegnejo (cca 20 centov), ko dvigujem na bankomatu izven everskega območja. Vse ostalo, vključno z nakazili v tujino, je zastonj.


To da moreš imeti vsaj 1kEUR na računu vsak mesec, če ne ti računajo 7EUR za vodenje računa ni niti malo "zastonj" saj tistih 1kEUR nikoli dejansko nemoreš potrošit, ker ga potem hudo najebeš.

Sem tudi sam premišljeval da bi prešaltal tja, samo po tehtnem premisleku o tem da vnaprej plačaš 1kEUR, ki ga potem nimaš dokler ne zapreš računa ni niti malo brezplačno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kdojeto ()

svecka ::

Jaz sem šel iz Sparkasse na Delavsko...provizijo vsak mesec dvigujejo za elektronsko, skoraj vsak mesec spremembe v cenikih...še malo pa bodo še to uvedl. Na delavski nimam trenutno nič skritih stroškov, poleg najcenejše vodenje računa, najcenejše provizije za elektronsko plačevanje. Da o varnosti elektronske banke ne govorim, ker sem presenečen v primerjavi z NLB in Sparkasse.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Binnied ()

čuhalev ::

gzibret je izjavil:

> Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

Jaz sem pri Sparkasse, in edini denar, ki ga plačam, je 10€ na leto za Mastercard. In ja... nekaj mi odtegnejo (cca 20 centov), ko dvigujem na bankomatu izven everskega območja. Vse ostalo, vključno z nakazili v tujino, je zastonj.

Normalno, oziroma že sem.

Kdojeto je izjavil:

To da moreš imeti vsaj 1kEUR na računu vsak mesec, če ne ti računajo 7EUR za vodenje računa ni niti malo "zastonj" saj tistih 1kEUR nikoli dejansko nemoreš potrošit, ker ga potem hudo najebeš.

Narobe razmišljaš. 1000 evrov imaš vedno na voljo. Pogoj za brezplačno vodenje je le povprečje skozi mesec nad 1000 evrov. Glede na to, koliko nizke so zadnja leta obrestne mere, je bolje prihraniti 7 evrov za vodenje računa kot uživati ob mizernih obrestih zaradi vezane vloge istega zneska.

AndrejS ::

Kje so dobri stari časi , ko si plačo na roko dobil... Jebeš banke...

scipascapa ::

ja sej to je to, kradejo nam denar....cent kle cent tam x nekaj sto-tisoč mesečno.

matobeli ::

"kradejo"

Menjava banke je manj stresna od menjave tel. operaterja in tudi cenejša.
Jaz sem se losal tako telekoma kot "priznane banke", sedaj imam nižje položnice, funkcionalno spletno/mobilno banko, za stvari kot so plačila za dvig na bankomatih nisem nikoli plačeval in tako dalje.

Manj jamrat pa več delat! ;)

scipascapa ::

sej ravno pišem email delavski hranilnici. ni mi problem menjat.

Kdojeto ::

čuhalev je izjavil:

gzibret je izjavil:

> Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

Jaz sem pri Sparkasse, in edini denar, ki ga plačam, je 10€ na leto za Mastercard. In ja... nekaj mi odtegnejo (cca 20 centov), ko dvigujem na bankomatu izven everskega območja. Vse ostalo, vključno z nakazili v tujino, je zastonj.

Normalno, oziroma že sem.

Kdojeto je izjavil:

To da moreš imeti vsaj 1kEUR na računu vsak mesec, če ne ti računajo 7EUR za vodenje računa ni niti malo "zastonj" saj tistih 1kEUR nikoli dejansko nemoreš potrošit, ker ga potem hudo najebeš.

Narobe razmišljaš. 1000 evrov imaš vedno na voljo. Pogoj za brezplačno vodenje je le povprečje skozi mesec nad 1000 evrov. Glede na to, koliko nizke so zadnja leta obrestne mere, je bolje prihraniti 7 evrov za vodenje računa kot uživati ob mizernih obrestih zaradi vezane vloge istega zneska.


Ne nimaš jih navoljo ker če porabiš ves keš moraš v 14 dneh meti na računu 2k evrov da ustvariš povprečje 1k€... Če si pa že v situaciji da rabiš tistih 1k€, v 14 dneh ziher neboš imel 2k€.

Zadeva je uporabna če v življenju nikoli neboš rabil vzeti kredita in lahko živiš kot da tistih 1k€ ne rabiš. Potem si uspel po 20 letih prišparat tega tisočaka.

Steinkauz ::

čuhalev je izjavil:

Če nimate kreditov, zamenjajte banko. Jaz jo bom čez 5 mesecev. :D

Na živce mi gre: varnostni esemes 1 evro, vodenje osnovnega računa 2 evra, uporaba spletne banke 0,5 evra, trajnik 0,5 evra, naročnina za kreditno kartico 1 evro. Cene so simbolične, a ne več, ko vse sešteješ skupaj.


Tudi če maš kredit imaš lahko drugje še en račun.

Sam imam abanko in delavsko. Abanko večinoma za viso electron. Mesečno pride okol 2 eur račun.
Delavsko imam za vse ostalo ker je men najcenejšimi glede stroškov. Mesečno 1.65 eur, 1 leto zastonj če dobiš plačo tja, 20 centov upn, brez provizij za dvig na drugih bankomatih.

Pa pr depozitih je blo kdaj tut 0.2% več na eni ali drugi, kjer mi je razlika praktična pokrila letne stroške vodenja računa.

čuhalev ::

Steinkauz je izjavil:

Tudi če maš kredit imaš lahko drugje še en račun.

Seveda, vendar to prinese dodatne stroške vodenja. Sicer pa se zavedam, da „menjava banke“ ni najbolj posrečen izraz oziroma bi bilo bolje reči, preusmeri mesečne prilive na drug račun.

Kdojeto je izjavil:


Ne nimaš jih navoljo ker če porabiš ves keš moraš v 14 dneh meti na računu 2k evrov da ustvariš povprečje 1kEUR... Če si pa že v situaciji da rabiš tistih 1kEUR, v 14 dneh ziher neboš imel 2kEUR.

Zadeva je uporabna če v življenju nikoli neboš rabil vzeti kredita in lahko živiš kot da tistih 1kEUR ne rabiš. Potem si uspel po 20 letih prišparat tega tisočaka.

Potem pa izberi drug račun, ki ti najbolj odgovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

svecka ::

Steinkauz je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Če nimate kreditov, zamenjajte banko. Jaz jo bom čez 5 mesecev. :D

Na živce mi gre: varnostni esemes 1 evro, vodenje osnovnega računa 2 evra, uporaba spletne banke 0,5 evra, trajnik 0,5 evra, naročnina za kreditno kartico 1 evro. Cene so simbolične, a ne več, ko vse sešteješ skupaj.


Tudi če maš kredit imaš lahko drugje še en račun.

Sam imam abanko in delavsko. Abanko večinoma za viso electron. Mesečno pride okol 2 eur račun.
Delavsko imam za vse ostalo ker je men najcenejšimi glede stroškov. Mesečno 1.65 eur, 1 leto zastonj če dobiš plačo tja, 20 centov upn, brez provizij za dvig na drugih bankomatih.

Pa pr depozitih je blo kdaj tut 0.2% več na eni ali drugi, kjer mi je razlika praktična pokrila letne stroške vodenja računa.


tudi sam sem na delavski. Zelo zadovoljen od spletne banke do mižjih stroškov za provizije, vodenje mesečnega računa napram Sparkasse, kjer sem bil prejt.

Viso Electron imam pa pri Banki Koper, ki me je koštala samo 10€ izdelava....mi ne računajo nobenega vodenja za mesečni račun že več kot 5 let. Izpiske dobim 1x mesečno kot pdf na elektronsko pošto.

matobeli ::

Sej teh predplačniških je polno zastonj ali pa 5-10eur/5let.

Najcenejša je od nkbm, če se prav spomnim je bla 10eur fizična kartica, nekih 15 pa taka z lastnim motivom, samo spletna pa 5eur.

MaterVola ::

gzibret je izjavil:

Sem tudi sam premišljeval da bi prešaltal tja, samo po tehtnem premisleku o tem da vnaprej plačaš 1kEUR, ki ga potem nimaš dokler ne zapreš računa ni niti malo brezplačno


Izračunaj mesečne obresti od 1000 € in ti bo vse takoj jasno ;) Če 1000 € vzameš na kredit, prideš ceneje skozi kot na drugih bankah.

čuhalev ::

MaterVola je izjavil:

gzibret je izjavil:

Sem tudi sam premišljeval da bi prešaltal tja, samo po tehtnem premisleku o tem da vnaprej plačaš 1kEUR, ki ga potem nimaš dokler ne zapreš računa ni niti malo brezplačno


Izračunaj mesečne obresti od 1000 € in ti bo vse takoj jasno ;) Če 1000 € vzameš na kredit, prideš ceneje skozi kot na drugih bankah.

Mislim da tule ne citiraš pravega uporabnika.

Se stinjam, 7 EUR obresti na mesec je danes precej težko dobiti oziroma moraš imeti dolgoročno vezavo s krepko več kot 1000 evri na banki, da pokriješ stroške. In točno to, da z obrestmi ne pokrijem več stroškov je razlog za mojo menjavo banke.

MaterVola ::

Sem narobe pobrisal, se opravičujem. Kdojeto je original avtor.

Kdojeto ::

Delavska hranilnica je sicer vredu, če si na območju ki ima malo boljšo pokritost s poslovalnicami. V slabo pokritih delih slovenije pa je izredna gužva na poslovalnicah, ker je banka najcenejša in so seveda vsi upokojenci, kmetje in delavci z nižjimi prihodki na tej banki.

Kebo ::

Ja je gužva na delavski tudi v lj ampak kako pogosto pa hodite na banko, jst mogoče enkrat letno. Kot študent imam pa stroške samo 0,2 € na transakcijo preko spletne banke in nič drugega.

krho ::

Na žalost sta mi Viso pri nas sposobni dat samo Abanka in banka koper.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

matobeli ::

Če ne izpolnjuješ pogojev za pridobitev Vise pri drugih bankah ni to pokazatelj sposobnosti banke, kvečjemu kontra. ;)

krho ::

Na žalost si nepismen, ker nisem tega napisal.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

matobeli ::

Pri takem prispevku kot si ga podal je interpretacija tako odprta da je čisto vseeno ali bi ti odgovoril črnček iz afrike ali pa direktor banke.

Napisal si da sta ti samo dve banki sposobni dati Viso. Ker vem da je v sloveniji veliko bank ki so sposobne dati Viso je edina logična razlaga da ne izpolnjuješ pogojev od vseh, razen dveh, bank.

Kdojeto ::

Je sploh danes kakšna razlika če imaš mastercard ali viso? Saj maš pa povsod po svetu danes možnost z obema plačevati ali se motim?

Tilen ::

Kdojeto je izjavil:

gzibret je izjavil:

> Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

Jaz sem pri Sparkasse, in edini denar, ki ga plačam, je 10EUR na leto za Mastercard. In ja... nekaj mi odtegnejo (cca 20 centov), ko dvigujem na bankomatu izven everskega območja. Vse ostalo, vključno z nakazili v tujino, je zastonj.


To da moreš imeti vsaj 1kEUR na računu vsak mesec, če ne ti računajo 7EUR za vodenje računa ni niti malo "zastonj" saj tistih 1kEUR nikoli dejansko nemoreš potrošit, ker ga potem hudo najebeš.

Sem tudi sam premišljeval da bi prešaltal tja, samo po tehtnem premisleku o tem da vnaprej plačaš 1kEUR, ki ga potem nimaš dokler ne zapreš računa ni niti malo brezplačno


Za povprečnega slovenca je.

 Slovenec ima v povprečju na tekočem računu nekaj več kot štiri tisoč evrov oziroma tisočaka več kot leto prej.

Slovenec ima v povprečju na tekočem računu nekaj več kot štiri tisoč evrov oziroma tisočaka več kot leto prej.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kebo ::

Povprečno, me zanima koliko je pa mediana.

krho ::

Je, na Viso lahko potegnem denar, na Mastercard ne.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mojsterleo ::

Kdojeto je izjavil:

Je sploh danes kakšna razlika če imaš mastercard ali viso? Saj maš pa povsod po svetu danes možnost z obema plačevati ali se motim?

Poslovanje z obema karticama je prakticno enako, razlika zna biti edino v ugodnosti ki ti jo nudi posamezna banka. Je pa res, da bi jaz osebno raje vzel mastercard, sploh ce kartico uporabljas pretezno v sloveniji. Razlog? Poleg tega da ze dobro leto ponujajo brezkontaktne mastercarde, imajo uporabniki le teh v marsikaterem turisticnem kraju dodatne ugodnosti. Jaz imam pri nlb obe in se redno dogaja da mastercard veckrat potegnem iz denarnice. Ni pa z viso nobenih posebnih tezav.

Invictus ::

Če kupuješ samo v Sloveniji ali bližnjih sosedah, ne rabiš ne MasterCard, ne VISA kartice. Mogoče zaradi kakih ugodnosti, ampak to si lahko vzameš tudi Diners v končni fazi. Če nimaš prave kreditne kartice (odplačilo po obrokih), je navadna BA čisto dovolj.

Ko greš zahod (UK, ZDA), večinoma z VISA kartico prideš bolje skozi, poleg tega jo tudi podpira PayPal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Visa ima tudi nižje provizije pri dvigih v bankomatih. V aziji ti lahko to precej veliko razliko prinese že pri parih dvigih.

phantom ::

krho je izjavil:

Na žalost sta mi Viso pri nas sposobni dat samo Abanka in banka koper.

In SKB.
~
~
:wq

AC_DC ::

krho je izjavil:

Na žalost sta mi Viso pri nas sposobni dat samo Abanka in banka koper.

Nkmb jo tudi ima.

gzibret ::

Kdojeto je izjavil:

gzibret je izjavil:

> Ja in kam boš šel drugam, saj maš na vseh te stroške

Jaz sem pri Sparkasse, in edini denar, ki ga plačam, je 10EUR na leto za Mastercard. In ja... nekaj mi odtegnejo (cca 20 centov), ko dvigujem na bankomatu izven everskega območja. Vse ostalo, vključno z nakazili v tujino, je zastonj.


To da moreš imeti vsaj 1kEUR na računu vsak mesec, če ne ti računajo 7EUR za vodenje računa ni niti malo "zastonj" saj tistih 1kEUR nikoli dejansko nemoreš potrošit, ker ga potem hudo najebeš.

Sem tudi sam premišljeval da bi prešaltal tja, samo po tehtnem premisleku o tem da vnaprej plačaš 1kEUR, ki ga potem nimaš dokler ne zapreš računa ni niti malo brezplačno



Lej, razmišljajmo drugače. Pri prejšnji banki sem imel cca 7-10€ stroškov na mesec. To na leto znese cca 100 €. Pri Sparkasse deponiram 1k€, in imam 100€ "obresti" v enem letu iz naslova zastonj bančnih storitev. Ni slabo, a ne?
Vse je za neki dobr!

jusv ::

matobeli je izjavil:

Sej teh predplačniških je polno zastonj ali pa 5-10eur/5let.

Najcenejša je od nkbm, če se prav spomnim je bla 10eur fizična kartica, nekih 15 pa taka z lastnim motivom, samo spletna pa 5eur.


Potrjujem. Med predplačniškimi je najbolj ugodna NKBM.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

mitja_i ::

Pri Banki Koper jaz nič ne plačujem ne za vodenje računa, ne za članarino za kartice, pa še kaj dobim ceneje. Uporabljam Bonitetne točke na Moja Banka IN.

WildChild ::

Jaz pri https://number26.eu/ ne plačujem nobenih stroškov vodenja, tudi ne plačujem provizije za dvige iz bankomatov, plačvanja položnic. Tudi za ponovno pošiljanje kartice mi ne računajo nič. Aja, pa sam si nastavim, če želim omejitev plačvanja v tujini (in doma) tako z mastercard kot maestro, prav tako tudi za online plačvanje... Aja lahko dobiš master card in navadno maestro za 0€.
in da mood

matobeli ::

Imaš kakšne omejitve, kot npr. Sparkasse da ne smeš met manj kot jurja?

MaterVola ::

Lahko imaš manj kot 1000 €, ampak potem plačaš vodenje računa.

WildChild ::

matobeli je izjavil:

Imaš kakšne omejitve, kot npr. Sparkasse da ne smeš met manj kot jurja?


Če sprašuješ za number26, potem ne. Maš pa obrestne mere, če greš v minus.
in da mood

matobeli ::

Ja za #26. Sem malo pregledal, zgledalo je kar obetavno, do te postavke da moraš bit avstrijski ali nemški državljan. Eh, mogoče kdaj drugič.

WildChild ::

Nisi dobro pogledal :) Moraš samo kontakt (kamor pošlejo kartice) imeti v eni od onih držav :)
in da mood
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052594 (2117) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451726 (28461) MrStein
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228655 (23020) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615547 (13401) ...:TOMI:...

Več podobnih tem