» »

asus x550l

asus x550l

Nekogirl ::

Pred kratkim sem kupila ta komp, in je že na začetku blo tko, da se ni hotu posodobit, na že naloženem windows 7.
Posodobitve mi je urejal frend, ne jaz. Ker se ne spoznam na te stvari, sprašujem vas.
Predlagala sem za windows 10, in tako se je to uredilo. Nato so prišle nove stvari, ki so me motile.
- Prva stvar, ob izklopu, se ne ugasne popolnoma.
- Ob prižigu pa se samodejno nastavljajo priklop letalskega načina, čeprav je izklopljen.
- Najbolj moteč je zvok. Na youtube videih, ko kliknem nov video, se zvok poveča.
- Tudi glede na to da imam večji del časa komp priklopljen na kabl, takrat ko ni priklopljen, se za en film baterija napol izprazne.
- Stalno me opozarja na identiteto maila ali nekaj podobnega...
- Večkrat se je že zgodilo to, da se je ventilator zelo glasno začel oglašati. Verjamem da se ne more preveč obremenjevati z veliko zavihki ali kaj podobnega. Ampak to dela tudi če ga samo prižgem.

Zanima me tudi, ali je dovolj primeren za igranje iger?
Gor igram Borderlands in do zdaj je še kar delovalo, sicer včasih malo počasneje, ampak zaenkrat si kaj več ne morem privoščit. xD
Me je pa nazadnje dvakrat vn vrglo.

Torej zanima me tudi to, če je bolj primerljivo nazaj naložiti windows 7?
In ali ga mogoče ogroža tudi prepočasn net? :D

FX6300B ::

povej čisto točen model ker je pri asusu tako da je x550l veliko različnih modelov, tam na nalepki ti ne piše oz povej točne specifikacije bo lažje
May the force be with you!

solatko ::

Fant ti je komp bolj slabo poštimal. V Možnosti porabe energije imaš vse opcije na slep - spanje. Gonilinke iz Asusove strani ti verjetno ni naložil, tudi v programih imaš verjetno nekaj takih, ki v win 10 ne sodijo več.

Račulanik daj nekomu, ki se na to malo bolje spozna, da ti ga očisti in skonfigurira sistem, da bo izkoristil največ, kar se na tem prenosniku da.

Praviloma prenosniki nižjega in srednjega razreda niso namenjeni igranju zahtevnih iger in se boš pač morala odločit za veliko dražjo napravo (pa še takrat boš več ali manj razočarana) ali sestavo namiznega računalnika.
Delo krepa človeka

Nekogirl ::

asus x550ln-xo012d

Aha, še dobro da ne poznam nobenega takega...

solatko ::

Procesor i3 je za igre bolj švoh, tako, da na igranje kaj zahtevnejšega, skoraj pozabi. Nimaš nobenega kolega, ki se vsaj za hobi ukvarja malo bolj resno z računalniki, če ne drugim, vsaj sebi?

Če si iz LJ mi sporoči na ZS pa se bova kaj zmenila, kako in kaj. Veliko lahko storiš sama, če te nekdo vodi ali pa se uporabi Team viewer in se na daljavo poštima zadeve.
Delo krepa človeka

Nekogirl ::

Mja, žalostno :S Nisem ravno obogatena z denarjem in sem mislila da nebom tako veliko igrala, pa sem ga vzela zato ker je simpl. Tudi zato, ker je to moj prvi 'moj' komp, in ni važno da ga skurim do konca z eno igro... Nisem samo pričakovala da bodo težave takoj oziroma očitno bojo zmeraj.

Imam frende, ki se vsaj malo spoznajo na to, ampak do tega me je pripeljalo na prvem mestu, ne.
Sama kaj preveč nemorm, zanima me samo kaj bi lahko bil problem in kako ga rešiti na najcenejši način, če je le možno. Sem pa slišala tudi za team viewer, ampak je pa težava v slabem internetu.

solatko ::

Ni težava, samo malo dle bi trajal. Problem je samo, če imaš mobilni internet z omejenim prenosom. Sicer pa imaš v večini lokalov dovolj hiter internet, spiješ dve kavice in problemi se v tem času rešijo preko Team-a.

Po vsej verjetnosti je največji problem nepopolno nameščen sistem (brez gonilnikov), določeni programi, ki ti bremzajo vse skupaj, brez, da vidim zadevo, ti pa takole na daleč, težko kaj več svetujem.

Koliko je star prenosnik?
Link za stran z gonilniki

https://www.asus.com/Notebooks/X550LN/H...

najprej potegni dol za desetko, poglej kateri bios imaš, potem pa daj tam še windows 8.1 in potegni dol gonilnike za chipset, grafiko,..
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnikom noče povezati na wifi

Oddelek: Omrežja in internet
91958 (1213) solatko
»

pomoč pri nabavi laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
221665 (1308) solatko
»

Prenosnik ali namizni računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
295055 (4081) mirancar
»

nov namizni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
426189 (5700) Loocas
»

računalnik za okoli 100.000sit??

Oddelek: Kaj kupiti
282235 (1839) Jan987

Več podobnih tem