» »

Prenosnik ali namizni računalnik?

Prenosnik ali namizni računalnik?

malishka ::

Dober večer!

Prosila bi za nasvet o nakupu novega računalnika, ker nazadnje nisem bila zadovoljna. Na računalnike se niti malo ne spoznam. Sedaj imam prenosnik Fujitsu Siemens AMILO, nameščen imam Windows 7. Nevem kaj je krivo, ampak ni zmožen zdržati niti dobre pol ure v igri Sims 3 že od začetka.

Zdaj me zanima ali mi za vsakodnevno rabo (pisanje seminarskih nalog, uporabe interneta, shranjevanje slik in glasbe, igranje zgoraj omenjene igre...) bolj svetujete namizni ali prenosni računalnik? Kaj moram upoštevat pri nakupu? Prosim za predlog kakšnega računalnika (ne preveč visoke cene).

Hvala!

Mr Johnny ::

Zakaj ne zdrži? Se pregreje?

Če je ta že star, pa si želiš novega, kupi vseeno prenosnik. Za to kar ti delaš, bi bil dovolj trenutni, namizni računalniki so pa itak zgodovina. Vseeno raje kupiš laptopa pa got obesiš svojo tipkovnico in velik monitor.

Zgodovina sprememb…

malishka ::

Ja zdaj je že star.
Ne vem črno nastane potem pa me vrže na namizje in se igra sama ugasne. Pa nekaj napiše not responding, ne spomnim se.

Eureka ::

@Mr Johnny: Napisala je, da se ne spozna, ti jo pa že takoj zavajaš o namiznih dinozavrih... Nevem od kje ti ideja, da so namizni računalniki zgodovina...

@malisha: Če ti je na prenosniku edini problem pri igrah in če kupuješ nov računalnik naj bo to namizni, prenosnega pa še naprej uporabljaš tam kjer namiznega ne moreš. Če pa so še druge stvari, ki jih star prenosnik ne prebavlja in potebuješ za vse te stvari mobilnost pa seveda nov prenosnik. Imej v mislih, da za isti denar dobiš precej boljši namizni računalnik oz. isto zmogljiv namizni računalnik precej ceneje kot če bi to bil prenosnik...

Povej ko se odločiš kaj rabiš in povej koliko si pripravljena odšteti pa ti lahko svetujemo.
For some, it's drugs. For some, it's gambling. For many of us, it's food.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

HighBane ::

Sims 3 bi to mogli delat na spodobnem novejšem prenosniku, samo more imeti "ok" hlajenje, pregrevanje je eden večjih problemov pri poganjanju iger na prenosniku, priporočam tudi hladilni podstavek. Za ostale potrebe pa bi moral vsak novejši prenosnik zadoščevat.

Ne vidim neke potrebe za stacionarnega, razen cene in ergonomije, samo lahko itak priklopiš gor monitor, miško in tipkovnico, če bi rabilo. Eureka ti je že dal dobre nasvete.

Sorodna tema CLICK

roba87 ::

Če imaš prostor, kupiš namizni računalnik. Če rabiš računalnik, za prenašanje iz enega konca na drugega oz. nimaš prostora (mize itd.) doma, kupiš prenosnega. Vsekakor so namizni računalniki cenejši in močnejši in za delo, igranje igric itd. primernejši. Jaz osebno raje igram ali delam na namiznem računalniku (imam drugače oba), preprosto za to, ker imam rad velik zaslon (15.6" -> what a pain for work).

kixs ::

Ce je samo zaslon premali, lahko na isti zaslon priklopis tudi prenosnik - trenutno imam priklopljenega 12" notebook na 26" monitor. Stacionarna masina pa je v hibernaciji - za srfanje in dl je prevec pozresna stroma, priblizno 6x 8-O

Brias ::

povej malo vec koliko denarja mislis dati v ali komp ali prenosnik, povej imas v flatu dovolj placa, povej ali znas prenosnik scistit od prahu...

Phantomeye ::

Cisto odvisno, kaj pocnes... ampak prej ali slej vsak prenosnik rata stacionaren.

Dve leti nazaj sem si kupil laptopa, kao to rabim. Začel so se pojavljat različni problemi, predvsem me je pa motilo, ker nisem moral delat grafično zahtevnih stvari plus 15'inčni monitor je močno omejeval moje delo. Pa sem si rekel, evo kupim si tipkovnico in 23 inčen monitor.... boljše je, ampak mi bo vsak cas kliknilo in bom kupil namiznega.

NightHawk ::

Jest če bi imel samo en računalnik bi hotel da je stacionaren. No, ali pa prenosni z dodatno tipkovnico, dodatnim monitorjem, dodatno miško in zvočniki. Ampak to verjetno ubije smisel prenosnika.

To, kar tebi najbolj odgovarja se moraš odločiti sama.

Verjetno bi kake vstopne/srednje varjante stale podobno, ker bo treba kupit še monitor in ostalo pri stacionarnem. Kakih 500 eur.

technolog ::

Tako. Predvsem pa tukaj igra pomembno vlogo tud cena na isto enoto zmogljivosti.

Vedno se drago plačuje form factor, celo v razredu prenosnikov. Kak 1,2 kg težek ultrabook bo 2x dražji od primerljivo zmogljivega prenosnika, ki je običajno težak.

Podobna je stvar pri namiznikih. Za 350€ si lahko sestaviš dokaj spodoben računalnik, medtem ko se prenosniki pri tej ceni šele začnejo.

Če si prepričana, da niti enkrat ne boš imela potrebe po tem, da bi ga nekam nesla (oz. ti recimo pametni telefon zadošča), potem veš, kako se odločit.

BALAST ::

Kupiš prenosnik s 17", meni je uspelo nadomestit stacionarnega (2ghz c2d, 4GB ram,640GB), vse kar sem si omislil kasneje je zunanji 24" lcd, 2.1 zvočniki, miška in tipkovnica.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

NightHawk ::

No, to vse kar si si omislil kasneje je kar veliko :D

Moja mat ima 17" prenosnik, priklopljen na tipkovnico, zvočnike, miško, zunanji disk in še neko verifikacijsko kartico za banko. Če se ji že da izklopiti vse te priklopljene zadeve je računalnik prevelik in se ji ga ne da nesti nikamor. V dveh letih ni zapustil mize :D. 17" je po moje pretežek in prevelik za prenosnika.
Toliko o prenosnikih ja. Sicer sem ji to razlozil pred nakupom ampak kaj češ....

BALAST ::

S sabo sem vedno nosil 17", ker mi potem ni bilo treba uporabljat tistih v predavalnicah, delovnem mestu, plus DL je bil na faxu hitrejši. :P
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Gregor P ::

Imam dva namizna, 4 prenosnike in v bistvu se samo eden (in "pol") zares prenaša; tako da sam bi vsekakor imel, če bi ponovno izbiral obvezno namiznega za neko "ergonomsko" normalno delo (in igranje) - seveda temu primerno mizo in stol, svetlobo - potem pa poleg še prenosnika, ki je pa mišljen za vse (od pisarniškega dela dalje) razen za igranje (pa tudi ne hardcore 24/7 DL - seveda se da, ampak ne gre za to), ampak to za to ker mora tudi delo biti večkrat opravljeno "mobilno".

Če pa nimam dovolj denarja, potem pa ima prednost delo, ki ga mislim opraviti na računalniku (igre&Co torej odpadejo) in se pač morem omejiti na namiznik/prenosnik, odvisno pač kako mobilen moram biti pri svojem delu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

malishka ::

Ja kupiti ga mislim komaj čez 2 meseca, če ne bo prej crknil, več kot 600€ najraje ne bi dala.
Doma imam prostor za namizni računalnik, ko grem kam pa je tak dovolj telefon.

Pa nimam pojma kaj je 17", če bi mi kdo razložil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: malishka ()

Eureka ::

Pa nimam pojma kaj je 17", če bi mi kdo razložil :D

velikost diagonale ekrana v inchih (2,54cm= 1 inch)
For some, it's drugs. For some, it's gambling. For many of us, it's food.

kixs ::

Sej so ti ze vse povedali. Ce racunalnika ne potrebujes okoli prenasat, potem res ne potrebujes prenosnika. Kupis neki stacionarni racunalnik in basta. Za 600€ bos dobila kar posten racunalnik - verjetno pride v to ceno se monitor?

Kaj kupiti za 600€, pa najboljse, da prides nazaj sem vprasat, ko bos dejansko pred nakupom.

lp

malishka ::

OK.
Hvala!

malishka ::

Limona ::

če je res vsejen OBVEZNO nabav namiznega, cenejši so pa hitrejši pa še manj se pregrevajo :D

ducky ::

17" prenosnik je zakon. edin v za uporabo v lezecem polozaju je malo neroden..

malishka ::

Link od kakšnega dobrega namiznega? Meni se zdijo dražji glede na to, da nimam doma nobenega zaslona..

specing ::

malishka je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/275058...


slaba ločljivost za 15" prenosnik, po mojem mnenju primerna samo za starejše ljudi z okvarami vida. Čisto možno je, da vidiš pike ~30cm stran od zaslona + vsi UI (user interface) elementi bodo veliki.
samo dva USB priključka
> Je izredno zmogljiv, saj ga poganja Intel Pentium procesor
> zmogljiv
NOT

malishka je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/275056...

spet slaba ločljivost

malishka je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/275055...

spet slaba ločljivost
sandy bridge processor (sicer Intel piše, da so ga letos lansirali???, tako da ni nujno slabo)
Ethernet 10/100 - ni gigabit? wat?

malishka je izjavil:

Link od kakšnega dobrega namiznega? Meni se zdijo dražji glede na to, da nimam doma nobenega zaslona..


dober namiznik je namensko sestavljen namiznik s komponentami, naročenimi iz tujine (nemčija,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

malishka ::

http://www.mimovrste.com/artikel/275057...

Še en mi je všeč.. kaj je pa s tem narobe? :D

mirancar ::

tako kot ostali ma crap svetleč zaslon, pri tej ceni je sicer to standard

če že moreš, vzam cenejšega, npr. pod related je ta:
http://www.mimovrste.com/artikel/275058...

90€ cenejši, za sims 3 sigurno bo

sicer imo je boljše vzet nekaj top end rabljenga + ssd, sam dvomim da se ti da šraufat in ne-posedovat garancijo :D

malishka ::

Ja sam ma ta cenejši samo 4GB rama, un pa 6GB :)

MadMax ::

Te razlike (4 vs. 6) ne boš opazila...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

klinker ::

malishka je izjavil:

Ja zdaj je že star.
Ne vem črno nastane potem pa me vrže na namizje in se igra sama ugasne. Pa nekaj napiše not responding, ne spomnim se.


Ehh...za moje pojme ne potrebujes novega. Ga scistit v notranjosti, ker je verjetno ze poln praha, usput se termalno zamenjat, ker se je verjetno ze strdila in pa sistem na frisno nalozit, pa bo spet delal ko nov.
Ne vem zakaj takoj kupit novo, ce stvar pac rabi samo en servisek in je.
Ce si blizu obale ti ga zrihtam lahko jst, ce ne pa tu najdi kakega mojstercka da ti vse to ustima.

mirancar ::

lahko tudi napišeš za kater model AMILO-ta gre


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921475 (10662) galu
»

Izbira prenosnika: Asus vs Hp vs ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
449411 (8793) ST-777
»

izbira prenosnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
465405 (4722) hebla57
»

Katerega kupiti rang 350-420 eur

Oddelek: Kaj kupiti
122910 (2592) tiran2000
»

Low-cost prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
142004 (1782) broken/link

Več podobnih tem