» »

pomoč pri nabavi laptopa

pomoč pri nabavi laptopa

kr en8 ::

živjo. kupujem prenosni računalnik in rabim najboljšo izbiro za določen budget. Pripravljen sem dati max. 800€. Računalnik bo namenjen vsakodnevni uporabi, za študij, gledanju hd filmov in igranju računalniških iger.

Že v naprej hvala za pomoč :).

Mesar ::

Your turn to burn!

kr en8 ::

hvala, ampak iščem zmogljivejši računalnik.

s6c-gEL ::

Nebi raje kupil navadnega ?

kr en8 ::

Ne, pc imam doma. Sem ga sam sestavil. Za študij pa potrebujem prenosni računalnik, ampak se v njih ne razumem najbolje (predvsem grafične kartice ne poznam), zato rabim dober nasvet, kaj naj nabavim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr en8 ()

lonewolf_ ::

Za igre bo laptop bolj tak-tak.. škoda denarja če mene vprašaš.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

s6c-gEL ::

Ni škoda, če je pa v študijskem programu zapisano da mora igrati igre.

kr en8 ::

Ni mi glavni cilj igranje iger :D.

kakšno je mnenje za kaj takega?
http://www.mimovrste.com/prenosniki/hp-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr en8 ()

venson ::

Mene zanima sledeče, pri nakupu komponent vsi navalite na tuje strani, ob nakupu kakšnega prenosnika pa takoj na slovenske strani, čeprav je tuje ponavadi ceneje. Zakaj?

kr en8 ::

Sicer je off topic tole pa vseeno. Jaz sem komponente vedno kupil na slovenskih straneh (mimovrste, ceneje.si,...). Vseeno pa mislim, da ljudem predstavlja večje tveganje kupit celoten računalnik (velik znesek) na tuji strani. Prosim držite se teme :(.

broken/link ::

venson ::

Ne ni, ker za 800€ dobiš že kar mašino na tujem trgu...: http://www.computeruniverse.net/product...

s1m0n ::

Kak MSI GE60 dobiš za nekaj pod 900EUR z i5 in 850M ali pa i7 in 750M in podobno! (LINK)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

chironex ::

Ne kupuj 2 kg+ tezkega prenosnika ker bos na koncu ugotovil da ga ne nosiš s sabo (zapakiraj dva litra mleka v nahrbtnik in pojdi malo po mestu).
In takoj ko si vrgel v racunico igranje iger, je bolje če kupiš stacionarni pc. Sicer pa tako ali tako ne verjamem, da za na faks res potrebujes prenosni racunalnik. Kar bos kmalu tudi sam ugotovil, ko si bos kupil ogromen laptop in ti po dveh mesecih ne bo vec do tega da ga nosis na rami. Pa absolutno ne bos prvi. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chironex ()

stara mama ::

Ljudje pač rabijo izgovor za kupovanje novih stvari, in faks je tak fini.

solatko ::

Predvsem se izogibaj prenosniku znamke HP. Glej Toshibe, ASUS, Lenovo in Hoferjeve Medione. Zadnji imajo 3leta garancije, kar je pri prenosniku glavna odlika.
Delo krepa človeka

Mesar ::

solatko je izjavil:

Predvsem se izogibaj prenosniku znamke HP. Glej Toshibe, ASUS, Lenovo in Hoferjeve Medione. Zadnji imajo 3leta garancije, kar je pri prenosniku glavna odlika.


Zakaj? No da čujemo tole? Če kupiš prenosnik v najnižji rangi pač lahko pričakuješ, da bo po letu dveh crknil in da se bo pregreval, ne glede na proizvajalca. Dobro mogoče lahko damo kake Lenovote stran ampak imajo pa druge probleme kot pregrevanje (tiste cenejše serije).
Your turn to burn!

hojnikb ::

Posploševanje pač.Jaz imam tudi slabe izkušnje z starimi Acerji, pa novih ne vržem kr takoj v isti koš.. Falirani primerki so itk v vsaki generaciji in pri vsaki firmi
#brezpodpisa

shinko ::

Za 700EUR best buy po moje trenutno pri nas:
http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln...


oz boljše ta ker ima novješo grafiko
http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shinko ()

s1m0n ::

Asusove X55 serije se jaz sploh ne bi dotikal, trotli so šli RAM lotat na plato in, če ti crkne kaj pa pol? Maš samo eno režo spodaj ostalih 4GB je lotanih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

hojnikb ::

s1m0n je izjavil:

Asusove X55 serije se jaz sploh ne bi dotikal, trotli so šli RAM lotat na plato in, če ti crkne kaj pa pol? Maš samo eno režo spodaj ostalih 4GB je lotanih.

In to je problem ker ?
#brezpodpisa

s1m0n ::

Ker ni ultrabook kjer drugače ne gre! In totalno ni potrebe, da so šli to naredit! Če ti crknejo moraš matično menjat ne le palčke tako kot sem moral jaz. Še dobro, da je bil v garanciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

solatko ::

Mesar - Hp-ji imajo nekaj konstrukcijskih napak na MB, saj se jim močno greje ena ali dve točki (najtoplejši so ne levem spodnjem koncu, kjer počiva roka, ko pišeš 10 prstno). Posledično se jim pogosteje kot drugim pojavljajo napake na MB.
Tega se sicer zavedajo, vendar ne naredijo nič, saj pač živijo na stari slavi.
Cena prenosnika ne more biti pogoj za daljše delovanje.
Nekateri proizvajalci imajo probleme s kakšnim modelom, HP jih ima skoraj pri vseh. Je pa na žalost, še vedno nabolj prodajana znamka in dokler bo tako, se ne bodo premaknili.
Preizkusi nekaj različnih, novih prenosnikov in hitro boš opazil, da so HP med toplejšimi, na eni ali dveh pozicijah, kjer piš ventilatorja ne pride zraven.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop za mulca

Oddelek: Kaj kupiti
81632 (1229) matobeli
»

GTA5! "Malo para, malo muzike" ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7610035 (7278) m0LN4r
»

HP Probook

Oddelek: Kaj kupiti
163387 (3162) hodor
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
182236 (1940) Lightning17
»

BATTLEFIELD 3

Oddelek: Pomoč in nasveti
5653 (590) 54j0

Več podobnih tem