» »

CDRW in DVD?

CDRW in DVD?

R@C@ ::

Povejte mi ljudje božji katero enoto 4 in 1 naj si kupim?
Itak vem sam za Ricoha, tko da če ste kje kakšne teste bral, al pa kakršen koli podatek, kam naj grem tako zadevo kupit, bi bil dobrodošel!

Hvala!
L.P.


Naj gre denar že enkrat stran od mene!
:D

Hitri ::

Obsraja še model Toshiba SD-R1002, hitrosti so takšne: 24x CD4x DVD
4x CDR, CDRW
Stane pa baje okol 58KSIT, sicer je pa opisana v marčni številki PCM.8-)

bosstjann ::

ej jest mam RICOHa pa sem ful zadovoljen

EnergY ::

Toshibo so ful hvalili v Monitorju te že mora biti nekaj na tem ;)

borchi ::

nočem te prepričevat, če si se pač odločil za kombinirano enoto ( že verjetno imaš svoje razloge ), sam men se zdi bolš kupit ločeni enoti. prvič, ceneje je ( kar je prav čudno, kombinirana enota bi morala bit kar nekaj cenejša od dveh ločenih enot ). drugič, dvd in cd-rw enote niso za zmerej. če ti crkne mehanizem v eni enoti, kupiš pač novo samo to enoto, pri kombiniranem pa boš moral nadomestiti dvd in cd-rw ( pa še prej bo crknala kombinirana enota, ker jo boš več uporabljal, pri ločenih enotah se pa delo razdeli ). men se zdi škoda laufat cd-rw za poslušanje/ripanje glazbe, igranje igrer itd. tretjič, firmware! ko boš hotu now firmware, ker ti nek program ne bo podpiral pisanja s tvojo enoto, bojo popravili firmware in ti ga boš seveda updatal pol pa ugotovil, da je spet zaklenjen na regijo in boš spet čakal da bojo/če bojo scrackali zaščito itd. četrtič, pozabi na on-the-fly snemanje.

borchi
l'jga

R@C@ ::

Vse to si zelo lepo povedal, ne vem samo zakaj naj pozabim na On The Fly snemanje?

frudi ::

se strinjam z borchijem, boljši je nakup ločenih enot.
že če vzamemo za primer zgoraj omenjeno toshibo za 58k sit. za enak denar dobiš pioneerjev 106S pogon, ki je bistveno hitrejši od yamahe, in teac w54e, ki je sicer enako hiter pri pisanju cd-r in cd-rw diskov kot toshiba, ampak verjetno bolj zanesljiv, pa še clonecd ga garantirano podpira. lahko pa vzameš nekoliko slabši dvd (ampak še vedno hitrejši od te toshibe) in kak 8x cd-rw. v vsakem primeru pa za enak denar dobiš dve ločeni boljši enoti.
da o večjih možnosti okvare in ostalih pomakljivostih kombiniranih enot ne govorimo...
v glavnem, raje kupi dvd in cd-rw posebej. razen če v računalniku več nimaš prostora za dve enoti...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

borchi ::

on the fly snemanje zato, ker ne moreš hkrati iz cd plošče brat in pisat na drugo, če maš pa sam eno enoto. razen, če maš še en cd-rom v katerem bereš ploščo in snemaš na kombinircu. sam pol maš pa spet dve enoti in pol pa res ne vem v čem bi bla prednost take konfiguracije?

borchi
l'jga

R@C@ ::

Ja res mam še en CD-rom, pomen ...hm, ...
Tkole sem mel v mislih, DVD enota sahurno počasnej bere regular CDje, kot Creative 52x, pečem tistih 5-10 CD-jev na mesec, in gledam 1-2 DVD-ja na teden, tko da enota ni lih ful obremenjena. Je pa razlog DA SEM SI VČERAJ KUPIL Ricoha še ta, da ima hitrost snemanja tako, da se še splača prazne medije kupovat!
Ja najbolj pri srcu mi je pa CD-Text opcija (ki je sicer tud na ostalih CDRWjih višje hitrosti kot 4).

Razmišljal sem pa tkole, eno leto garancije...hm katera komponenta je že zdržala v mojem Compu 1 leto preden sem jo prodal.....
ODG: Ventilatorji! :)

Vseeno hvala za nasvet, ampak testi po spletu in revijah so me prepričali v nakup!

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CDRW ali COMBO?

Oddelek: Kaj kupiti
10985 (800) Dušan
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181404 (1081) Kriko
»

CDR + DVD

Oddelek: Kaj kupiti
121065 (901) Mercier
»

Nakup all in one CDROM-a? Katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
101328 (1201) TheHijacker
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102070 (1992) Matty

Več podobnih tem