» »

Nakup all in one CDROM-a? Katerega?

Nakup all in one CDROM-a? Katerega?

TheHijacker ::

Trenutno imam:

HP CDRW 9100i (8x4x32)
Pioneer DVD 103s(4x32)
Teac 40X CDROM

Kaj naj kupim, da bo imelo pekač(lahko tudi 10x ali 12x), enako dober reader kot je Teac 40x(enak prenos(cel CD na disk v <3minute)) in zmožnost predvajanja DVD plošč(6x DVD ali več).
Stvar potrebujem zato, ker imam premalo prostora v ohišju. Kaj svetujete in koliko me bo to koštalo? Slišal sem o neki Ricoh enoti. Kaj sploh je to in kako se obnese? Obstaja še kaj drugega?
Hvala za nasvete.

Lp
Andrej - Hijacker:P

matevzm ::

Saj bi moral biti Pioneer tako hiter kot Teac. Meni 115 super dela, le glasna je. V eni enoti pa rajsi ne bi imel, ker je potem prevec nevarno, da ostanem brez vsega.
Za predvajanje DVDja rabis 1x (ok 2x ali 4x za FF), za ripanje pa se kaj vec.

TheHijacker ::

Pioneer ni tako hiter kot Teac. V CloneCD mi dela image na Pionirju 13minut s Teakom pa samo 3 minute(avdio CD-je pa še dlje). Prav imaš. Pioneer je full glasen. Me moti če gledam filme...
Ja tudi kakšen film si ripnem in si ga dam v DivX. Sedaj mi traja cirka 20 minut da mi zripa cirka 6 giga. Predvidevam da če bi imel hitrejši DVD bi se tas čas zmanjšal.
Še vedno pa bi rad vse skupaj imel v eni enoti. Itak nimam namena ta stare komponente prodat. Prestavil jih bom v bratov računalnik...>:D

whatson ::

Ricoh je baje kar dober, a vseeno še malce predrag izdelek... racunaj na to, da ce ti Ricoh "crkne" si brez vsega, brez DVDja, pekaca in Cdroma.
btw.. Prej sem imel Teaca 32x .. sedaj pa imam pineerja 115... Oba sta podobno hitra..pioneer je zelo glasen, pa obcutljivejsi na cdje, ki niso v dobrem stanju:D ..

miranpozar ::

Najboljša je enota od Toshibe. Je ocenjena ful dobro v zadnjem Monitorju (mislim, da celo najboljši tak izdelek leta 2000).
Slabosti:
Ne moreš kopirati direktno iz originala na CDR... najprej moraš naredit image na disk in šele potem zapeči na CDR. Zamudno.
Cena je višja, kot če kupiš posebaj CDRW in dober DVD.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

TheHijacker ::

Jaz imam še Pioneer 103s in ne 115. 103s se po hitrosti ne more primerjati s Teac 40.
Kako je točni ime modela od Toshibe? Zakaj ne moreš on the fly snemat? Kakšna je maksimalna hitrost snemanja?
Obstaja še kakšna firma, ki prodaja all in one?:\

mojsterpeter ::

rešitev: big tower ne pa nova enota!!!
ill communication

SHooTEK ::

Jp big tower je fajn resitev cena ok 15k
drugac pa pomoje ricoh

TheHijacker ::

Ne maram big tower, ker je pretežek za nost.:D:D

Tzar ::

nabav middle tower(ne MIDI), ga imam in sploh ni tezak,not mam pa CD-RW,CD-ROm in DVD ROM. pa se ful je prostora not.
Drgač pa mislm da se ne splača reskirat vse imet v eni enoti kot je zgoraj en omenu,ce nekaj crkne,vse crkne.

Življenje je lepo!

TheHijacker ::

povejte mi točen model towerja...
4x5 1/2
3x3 1/1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716185 (8224) Vlad Tepeš
»

Kateri cdrom?

Oddelek: Kaj kupiti
16985 (783) bastadu
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565505 (4646) Tiger
»

dvd + cdrw

Oddelek: Kaj kupiti
151678 (1448) miranpozar
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352699 (2267) msmiha

Več podobnih tem