» »

wireles mi nagaja :(

wireles mi nagaja :(

mulc007 ::

Včeraj sem na nastavitvah od wirelesa, spremenil geslo in si ga zapisal.
Danes sem ga vštekal v elektriko in na laptopku hotel na internet.
Imam pa to težavo na slikah:




Sem si narobe napisal geslo ali je kaj drugega?

Če je krivo geslo potem ga bom resetiral na tovarniške nastavitve in me zanima kaj vse moram nardit v nastavitvah da bom varen pred sosedovim Mihcom ki bi rad preko mojega wifija na internetu nabiral piškote.
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

SeMiNeSanja ::

Nekako izgleda, kot da ne dobiš IP naslova preko DHCP-ja...? Če nebi zabrisal IP naslova, bi lahko videl, če se je postavil na 'autoconfigure' IP adreso, s katero seveda ne more nikamor.

Ali si mogoče izklopil DHCP na routerju?
Če veš podatke za IP naslov, gateway, netmasko,... lahko tudi ročno skonfiguriraš nastavitve in vidiš, če bo potem hotelo delovati. (Ali pa preprosto preveriš DHCP na routerju in ga vklopiš, če si ga slučajno izključil).

mulc007 ::

Nikakor mi nuče zaznati passworda - Wireles security password (encription key)
Pomislil sem da mogoče ne prime zato ker wireles itak ne dela in bi se moral preko kabla priklopit.
Potem sem se priklopil preko kabla ampak tudi tu internet ne dela in ne morem na 192.168.11 da bi prišel v router.
Mogoče zato ker laptop ni bil nastavljen na internet preko kabla, v XP pa je potrebno verjetno na roke nastavljat inštalacijo z internetom.

hojnikb ::

to maš neki router nastavitve zjahane...

naredi hard reset
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AC_DC ::

Dhcp na routerju prenosniku ne dodeli ipja.
Naredi ipconfig/all v cmd.exe in daj screenshot.
Imaš na xp sp3 (potem se lahko povežeš na wpa2 kodiran ssid) ?

Kakšen poseben razlog, da ugašaš router ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BorutK-73 ::

mulc007 je izjavil:

Nikakor mi nuče zaznati passworda - Wireles security password (encription key)
Pomislil sem da mogoče ne prime zato ker wireles itak ne dela in bi se moral preko kabla priklopit.
Potem sem se priklopil preko kabla ampak tudi tu internet ne dela in ne morem na 192.168.11 da bi prišel v router.
Mogoče zato ker laptop ni bil nastavljen na internet preko kabla, v XP pa je potrebno verjetno na roke nastavljat inštalacijo z internetom.

Si probal 192.168.1.1?

mulc007 ::

Kar resetiral bom ja.
Vi mi pa napišite kaj moram naredit da bo spet delalo ker routerja še nisem inštaliral in ne znam.
Vem samo to da na začetku se poveže router s kablom na računalnik.
Več pa ne vem.

Ah na router itak. Hotel sem rečt najprej se wireles poveže s PCjem preko kabla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Scorpia ::

Ko menjas geslo na routerju, mores v windowsih zbrisati staro geslo in nastavitve od wifi povezave. Nato se enkrat vse skupaj povezat pa vpisat geslo.
////

SeMiNeSanja ::

Tebi ne nagaja wireless. Tebi nagaja znanje!

Kaj nimaš nikogar pri roki, ki zadevo malenkost bolj obvlada, da to skupaj 'razvozljata'?

mulc007 ::

Sem že resetiral.
Gledal sem slike v navodilih za router in sem tako nardil:
1. Na hišnem pcju sem iz kište izklopil kabel za internet (Lan) in ga priklopil v wireles v WAN. Na routerju ki ga med vsem tem nisem nič izklapljal, sem ta isti kabel iz izhoda LAN pretaknil v WAN.
V wireles pa sem v LAN1 vštekal internetni kabel, drug konec tega kabla pa priklopil v PC.
2. Prižgal sem računalnik in na wirelesu par sekund držal tipko reset.
3. Prižgal sem računalnik in v brouserju vtipkal 192.168.1.1 Pa se je napisalo tisto kar se napiše če ti ne dela internet.

Sem kaj narobe nardil?

AC_DC ::

Model routerja ?
Zakaj moramo tako osnovne podatke iz tebe vlečti ?

Kaj pravi ipconfig/all ?

SeMiNeSanja ::

@mulc007.....huh..... problem je, ker že poimenovati ne znaš stvari pravilno, tako da na koncu vsa tvoja razlaga postane nerazumljiva.

Kako naj ti potem na tako razlago, ki jo ne razumemo karkoli odgovorimo, kar boš ti razumel?

Jaz bi ti svetoval, da fotra, brata, soseda,....., kogarkoli, ki se mu vse skupaj vsaj malo sanja pocukaš za rokav in to zadevo skupaj sestavita nazaj skupaj.

Lahko da imaž že same kable narobe povezane, kako potem šele na daleč vedeti, kaj še vse ne štima.

mulc007 ::

juhuuu na drugem računalnikom sem pa uspel pridet v 192.168.1.1

Zdaj hoče od mene da v polja vpišem notri
- Router username
- router password
- re-enter to confirm

Tu so navodila od routerja
http://www.homewifi.wz.cz/manualy_ap/as...

izmislil sem si en username in pasword.
ko sem prišel v nastavitve me je pa spet vprašalo za username in password ampak me s tem username in passwordom ki sem si ga izmislil korak prej, ne spusti notri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

AC_DC ::

Namenoma ne povem.
Na strani 6 piše.

mulc007 ::

oboje admin ampak me ne spusti skozi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

AC_DC ::

dd wrt imaš gor.

https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/R...
Login (password) after Reset
After a reset of DD-WRT, the login gets reset to: user "root", password "admin".

mulc007 ::

Bratec pride v petek pa ga bom vprašal kaj to piše

mulc007 ::

Jeeeeeeeeeeeee šlo je :)
še enkrat sem držal gumb za reset in potem sem povsot vpisal admin in sem notri. Še vedno piše dd-wrt ampak ni hudega ane?
Katere stvari morem zdaj nastavit da bom varen pred mihcom?

mulc007 ::

Jaz sem v nastavitvah routarja vnesel geslo in WAN Connection Type sem dal PPPoE in še nekaj sem hotel pogledat zato sem šel zdaj na 192.168.1.1 in ko vpišem geslo me ne spusti notri.

Isto je kot na zadnji sliki. Razlika je samo ta da zdaj tam ne piše dd-wrt ampak "Broadband Router"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

mulc007 ::

Vpisat pa hočem to geslo ki sem ga vpisal v nastavitvah routerja pod Administration/Management/Router Management/Router Password:
Router username
Router Password

Je to pravo?
Ker ni šlo sem poskusil z 2krat admin in tudi ni šlo.

BorutK-73 ::

Ne znaš brat?!
user "root"
password "admin"

ps
Pokliči kolega ki se spozna na routerje z ddwrt ker sam nimaš pojma.

Zgodovina sprememb…

mulc007 ::

BorutK-73 je izjavil:

Ne znaš brat?!
user "root"
password "admin"

ps
Pokliči kolega ki se spozna na routerje z ddwrt ker sam nimaš pojma.




Ni bil root pa admin tud ne.
Šele čez čas je prijelo in ne vem zakaj.

V Setup/Basic setup sem nastavil na PPPoE:
Conection type
username
Password
Service name

WPA2 Personal
TKIP+AES
WPA Shared Key

Wifi mi zdaj dela in kdo hoče nanj mora vpisat geslo.
Je fajn še kaj drugega nastavit na routerju? Pa to ne sprašujem jokcov ampak tiste ki kaj znajo.

Frenckie ::

A se ti norca delaš iz ljudi, ki ti hočjo pomagat. Ali pa trolaš?
Če bi ti pravilno upošteval nasvete, bi imel pravilno nastavljen router. Tako pa si si verjetno nakopal še večje težave. Bi prav z veseljem prišel blizu tebe, se konektal na tvoj router in srfal po internetu, pa še uTorent bi zagnal na polno.

mulc007 ::

Frenckie je izjavil:

A se ti norca delaš iz ljudi, ki ti hočjo pomagat. Ali pa trolaš?
Če bi ti pravilno upošteval nasvete, bi imel pravilno nastavljen router. Tako pa si si verjetno nakopal še večje težave. Bi prav z veseljem prišel blizu tebe, se konektal na tvoj router in srfal po internetu, pa še uTorent bi zagnal na polno.


Če bi prebral sporočila ne bi tega pisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013204 (2550) verto
»

Router brickan?

Oddelek: Omrežja in internet
174188 (1511) AštiriL
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514434 (3936) BorutK-73
»

Linksys wrt54gl in bridge

Oddelek: Omrežja in internet
217257 (6385) BlaY0
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622124 (21040) MTB

Več podobnih tem