» »

Črn zaslon

Črn zaslon

egomez ::

Ali se komu sanja, zakaj mi pri nekaterih filmih dela samo zvok, slika pa je črna. Če film pregledam z avicodekom mi pove, da imam kodek za ta film inštaliran. Filmi imajo končnico avi.
Kaj naj naredim, da bom kaj videl??

Predator ::

kot prvo za kater video codec gre?
kot drugo a imaš mogoče kakšen codec pack instaliran?

YdoIPonU ::

Vse kodeke ki jih imaš inštalirane si uninštaliri, pa si dej gor sam Nimo Lite Pack in ffdshow.
Pol vse dela kot je treba!

ali3n ::

omogoči overlay (mode 1).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

egomez ::

Overlay mode 1 imam vključen, s kodeki pa sem poskušal vse mogoče: Nimo lite pack(sam), Gordian knot(sam), Gordian knot + Kazaa lite pack, vse skupaj, divx 5 bundle, divx4.12, divx 3.11 alpha.
Mogoče je to, da mi ni uspelo vsega odištalirat, pa so se kodeki malo pomešali. To, po kakšnem vrstnem redu jih imštaliraš naj bi tudi bilo včasih pomembno. Cela zmeda s temi kodeki, ker jih je preveč.

Filma, ki mi ne kažeta slike, naj bi bla zakodirana z:

1)MPEG 2 (SVCD/DVD) (ta dela na emem drugem računalniku, ki ima inštaliran samo Nimo Lite Pack tako da sumim, da se je pri meni virus malo poigral, ceprav sem mislu, da ni poškodoval kaj veliko, saj sem ga kmalu odkril.

2)DX50 = DivXNetworks Divx v5 - pri temu filmu sumim, da je "fake" - BS olayer mi pravi, da dela z 0fps, z virtual dub-om pa ga ne morem odpret, ker naj bi mi manjkal DX50(Če pomeni to divx5 codek, ga pa imam).

Kako se preveri, če je ta črna slika res film ali je le potegavščina je lepo razloženo na tej strani:
klik

Ne vem, kaj imajo od tega, da "sharejo" take filme, ali da filmom spreminjajo ime.

Alkoman ::

kot je ze bilo receno, odstrani vse kodeke, pa instaliraj ffdshow in AC3, potem pa ce nimas slike na TV-ju (na monitorju pa je) daj v nastavitvah BsPlayer-ja Force RGB mode, pa bi slika morala biti na TV.

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

egomez ::

Nimam problemov s sliko na TV-ju. Že na zaslonu mi pri teh filmih kaže samo črnino.

Alkoman ::

si ze probal z razlicnimi predvajalniki? Recimo BsPlay, MediaPlayer, Radlight, Playa...

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z divx-i

Oddelek: Programska oprema
5903 (858) Damjan Jagar
»

Težave z win xp in predvajanje divx

Oddelek: Pomoč in nasveti
101072 (986) Pro2Type
»

Finta s codeci!!

Oddelek: Zvok in slika
152192 (1827) Zoidberg
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122618 (2316) Cokolesnik
»

Nimo Pack mi pokvari MEDIA PLAYER

Oddelek: Pomoč in nasveti
171189 (1008) BaRtMaN

Več podobnih tem