» »

Dropbox, Onedrive, Google drive,...?

Dropbox, Onedrive, Google drive,...?

«
1
2

Bellzmet ::

Gledam ponudbo "cloud" storitev in sicer za 1TB. Vidim, da so cene nekje 10 EUR/mesec za 1TB.

Cloud bi rabil predvsem za backup. Sedaj pa vidim, da pri OneDrive dobim še Office 365 zraven? Je to potem najboljša izbira? Kaj menite?

Invictus ::

Sam bi izbral Office365, sploh če imaš podjetje ...

Ali pa če imaš družino, je Home varianta blazno ugodna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jobs191 ::

Office 365...Najbolj ugodno glede na to, da dobiš zraven 1TB placa še celoten Office 2016

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jobs191 ()

Enterprise ::

Tole je najbolj ugodna varianta ja.

Škoda, da je OneDrive podražil svoj cloud storage za tiste, ki ne bi imeli še Office-a zraven. Precej nekonkurenčen Google Drivu postaja.

Nikonja ::

Amazon cloud definitivno, drugi ne pridejo ni blizu !!!

Unlimited photo storage, plus 5 GB for videos and files for just $11.99 per year.
Securely store all of your photos, videos, files and documents for just $59.99 per year.

Imam ta prvo verzijo in je gor že 146GB.

zee ::

Ravno testiram Amazon Cloud Drive.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bellzmet ::

No tale Amazon tudi zgleda OK. Drugače ima tudi Flickr (Yahoo) 1TB free za fotke.

So zadeve na teh Cloudih kaj šifrirane? Sicer nisem paranoik in res nebi rad vsega šifriral pred uploadom. Menim, da ni potrebno?

Kaj pa opcija kakšen MyCloud. In bi ga potem dal na drugo lokacijo? Hitrost ni bistvena, ker backup delam recimo 1x tedensko ali še manj pogosto.
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/w...

Qushaak ::

Iz prve roke lahko povem, da je MS Office 365 eno veliko govno. Kr naključno je počasen, ogromno izpadov,.... Potem pa še kar so naredili nemalo časa nazaj, ko so precej oklestili pakete (in s tem obstoječe stranke, ki plačujejo). Glede na to kar sem do zdaj videl z Office 365 bi se mu raje za nekaj let še ognil.

McClane ::

Na Amazon Cloud gredo samo .jpg ali lahko uploadam tudi .raw, .raf ipd?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Nikonja ::

samo jpg žal :(
za ostalo imaš samo 5GB, ali pa 60 dolarjev in delaš kaj te volja.

Res je da nima orodja za sinhronizacijo kot dropbox, one drive in ostali, ampak jaz je tudi ne rabim ker imam backup na NAS-u kaj se dnevno sinhornizira, na Amazon cloud naredim backup enkrat na teden (ali vsaj 2krat na mesec).

Google ima neomejen upload za slike zastonj ampak z omejitvami v velikosti slik (16 mpixlov je max)

Bellzmet ::

Obstaja za Amazon cloud kakšen program za sinhonizacijo ("one way"). Pač da primerja c: disk in naredi update samo za spremembe?

black ice ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Bellzmet ::

Hm telih "command line" sploh ne znam uporabljati...NetDrive je pa drag.

Lonsarg ::

Če si študent ali najdeš študenta dobiš za 70€ za 3 leta 1TB Onedrive + Office na dveh mašinah;)

Drugače pa je Amazon sicer res cenejši ampak z bolj omejenim softwerjem. Če že greš v te vode in se ne bojiš malo bolj geek programov za sihronizacijo imaš morda še cenejše variante kot so Amazon Glacier ali pa Google Nearline!

XIIT ::

https://hubic.com/en/

10TB za 5EUR/mesec oz. 50EUR/leto, če vzameš za celo leto (torej 4,17EUR mesečno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

McClane ::

Ali za tale Amazonov Cloud obstaja kak alternativen uploader razen njihovega?
Problem je, da kljub uploadanju pusti računalnik v sleep mode, ozr. kar preneha uploadati in nadaljuje šele ko se na računalniku spet začne kaj dogajati. Poleg tega ne prikazuje upload hitrosti in je res zelo okleščen program za uporabo.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

zee ::

Synology ima uporabno aplikacijo za svoje naprave, ki lahko sinhronizira podatke z Amazon Cloud Drive. Performancno zadeva ni najbolj hitra, vendar je tudi moj Synology NAS star stiri leta, kljub temu je uspel naloziti za 300 GB podatkov na 100/100 optiki (mednarodna linija je omejena).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

black ice ::

McClane je izjavil:

Ali za tale Amazonov Cloud obstaja kak alternativen uploader razen njihovega?
Problem je, da kljub uploadanju pusti računalnik v sleep mode, ozr. kar preneha uploadati in nadaljuje šele ko se na računalniku spet začne kaj dogajati. Poleg tega ne prikazuje upload hitrosti in je res zelo okleščen program za uporabo.

Si poskusil prebrati še kakšen post v tej temi? Zgoraj sem nalepil enih 5 alternativ.

McClane ::

Kaj naj z command line programi? Enostavno se mi ne da v letu 2016 ukvarjati z njimi. Verjamem da so zmogljivi oh in sploh ampak res nimam časa študirati navodil za en navaden upload.
Netdrive je pa z 40 evri res predrag.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

black ice ::

Hja, za ACD nimaš pretirane izbire.

WaterBoy ::

Je kdo probal to: http://dropbox18gb.com/
Deluje ali te samo olupijo za 10$

Hvala

prowb ::

WaterBoy je izjavil:

Je kdo probal to: http://dropbox18gb.com/
Deluje ali te samo olupijo za 10$

Hvala


Probaj, pa javi :)

pisanica ::

Duplicati za win
Na posix duplicity

BorutO ::

Zdaj sem dobil na mail, da očitno hočejo zmanjšati OneDrive brezplačni limit iz 30 na 20, če sem prav razumel ... Bemtiš gate ...


Important changes to OneDrive

We want to inform you about some upcoming changes to OneDrive that will affect you. The amount of storage that comes with OneDrive will change from 15 GB to 5 GB. We are also discontinuing the 15 GB camera roll bonus. As a result of these changes, you will be over your OneDrive storage limit on August 10, 2016 (visit the Storage page to check your account). You can learn more at our FAQ.
To ease this transition, claim a free one-year subscription to Office 365 Personal.* This subscription includes 1 TB of OneDrive storage.
Alternatively, you can purchase additional storage,** or choose to remove some files.
We realize these are big changes to a service you rely on. We want to apologize for any frustration they may cause you. We made a difficult decision, but it's one that will let us sustainably operate OneDrive into the future.
Thank you for using OneDrive.
- The OneDrive Team

Lonsarg ::

To je že stara novica, takrat ko je to prvič ven prišlo si imel šanso nekaj kliknit da ti ostane 30GB, vsem ostalim pa so/bodo zmanjšali. Res so škrti:)

mtosev ::

to ni tak hudo. bitcasa se na primer poslavlja. vsi kateri imajo tam acc imajo do 20.5 da si file downloadajo, ker pol bodo izbrisani
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

garamond ::

Bitcasa se poslavlja, imamo pa novega igralca na področju shranjevanja datotek v cloudu: http://www.piedpiper.com/!

Launch je bil ta teden na vseh platformah, vključno s Hooli appstore. (Samo so pozabili dodati "Sign-up" gumb na spletno stran, verjetno je to samo na mojem računalniku.)

Fantje so izredno marketinško naravnani. Vsak teden izdajo polurni dokumentarec o življenju svojega start-upa, priporočam za ogled.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

hotlips ::

Par dni nazaj sem zasledil Degoo. Načeloma zadeva ni nova, samo so včasih deloval po principu p2p in si moral delit del svojega diska, sedaj pa imajo lastne strežnike. Osnoven račun je free in omogoča 100 GB prostora. Mislim pa da je max upload file size 1GB. Do 1gb velike datoteke pa je možno shareat tud brez acc z uploadom na njihovo spletno stran, kjer je potem dostopne preko zgenerirane povezav 1 teden.

Če bo kdo stestiral, preko moje povezave dobi (jaz tudi) še dodatne 3 GB prostora --> https://degoo.com/g/6a75Nxh

BorutO ::

Mogoče kdo ve, kaj je to točno mišljeno s tem ... namestitev v en računalnik?
https://www.microsoftstore.com/store?Ac...

Je to mišljeno, da si lahko prenesem Office paket v vse računalnike, na katerem sem prijavljen s tem Hotmail računom, s katerim mam ta paket kupljen, ali samo en računalnik in to je to, ne glede na to, v kolikih računalnikih sem vpisan?

Invictus ::

Office365 Home ima v paketu licenco za 5 uporabnikov. Saj piše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutO ::

jaz rabim za enega uporabnika, za 2 računalnika, nič več ... enega prenosnika pa en namizni. Je možno to s tistim računom, za enega uporabnika?

Invictus ::

Probaj... In poročaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutO ::

zdaj sem si kupil za en mesec ... bom videl kako bo ... za enega uporabnika ...

Lonsarg ::

Sem malo nazaj se pozanimal, dejansko ni nikjer jasno napisano, je pa zadeva sledeča:
- Office 365 x86 se aktivira per-PC(ne gleda uporabnika).
- Office 365 Mobile(Android, iOS, Windows Phone) se aktivira z Microsoft računom, potrebno je v Office 365 račun dodati uporabnike, ki hočejo to licenco koristit

Licence so pa različne, ene imajo samo število inštalacij določeno, recimo Home & Student verzija je hecna ker NE dovoljuje dodajanje uporabnikov v Office 365 račun, kar pomeni da si pri Mobile verziji omejen na enega uporabnika, medtem ko pri x86 verziji ni omejitve. Tako sem recimo jaz naložil na računalnik od punce, nisem mogel pa na njenen bivšem Android tabletu aktivirat polne verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Matej_K ::

Kdo pozna Degoo...obljublja 100gb placa zastonj...kje je fora?
Če dodajaš frende dobivaš še neki zraven
https://degoo.com/ (Ni referral link)
... .. .

Epialt ::

Zveni skoraj predobro^^

Matej_K ::

All paid plans come with a 30 day free trial, which I thought was nice. Degoo also has steep discounts for yearly and 5-year plans.

Free Plan

100 GB
Back up 1 device
14 day deleted file recovery
Pro Plan

250 GB
$3/month
Yearly price: $24 ($2/month)
5-year price: $90 ($1.50/month)
Back up 3 devices
60 day deleted file recovery
Ultimate Plan

2,000 GB
$9.99/month
Yearly price: $95.88 ($7.99/month)
5-year price: $239.40 ($3.99/month)
Back up unlimited devices
60 day deleted file recovery
... .. .

mirkuma ::

...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Nikonja ::

še vedno Amazon cloud zmaga, za 59$/leto dobiš neomejeno prostora...

Invictus ::

Nikonja je izjavil:

še vedno Amazon cloud zmaga, za 59$/leto dobiš neomejeno prostora...

Kako je kaj s hitrostjo in klienti za različne sisteme?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Nikonja je izjavil:

še vedno Amazon cloud zmaga, za 59$/leto dobiš neomejeno prostora...

Kje ti to vidiš, jaz vidim precej drugačne cene:
https://www.amazon.co.uk/clouddrive/pri...
Če pa govoriš zgolj o neomejeno fotografijah je pa to nekaj drugega, ampak tisto je samo za fotografije...

Onedrive je veliko bolša ponudba, za zgolj 10$ več dobiš 1TB + Office. 1TB za vse je veliko boljša zadeva kot neomejeno fotografije + 5GB ostalo. Office je samo bonus, tudi brez se splača.

Kaj šele family plan, kjer za zgolj 50% več dobiš za 5 oseb vsak po 1 TB.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

A sem edini, ki vidi Google drive kot najcenejšo možnost tukaj, pa jo ni noben omenu?

15GB free in nato 1.99$/mesec za 100GB. Če maš slike/dokumente je 100GB čez glavo. Če greš bolj extreme (backup filmov,serij,raznih videjev, itd), potem je Amazonova opcija verjetno najcenejša (unlimited za cca 60$/year).

Ampak verjetno 90% ljudi spada v prvo kategorijo, kjer backupajo večinoma slike/dokumente.

zee ::

Niti ni treba iti v neke extreme. Takoj ko imas malo vec podatkov* je Amazonov Cloud Drive totalen #FTW.

* - pri meni je tega konkretno za nekaj terabajtov, brez serij, samo dokumenti, slike, trajektorije, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

diler515 ::

a se ti da mal bolj podrobno naapisat?

rabim cim vec poceni prostora, varnos datotek, ker je za backup v idealnem primeru ne bom downloadal ampak samo uploadal, uploadi morajo biti hitri, dl tudi, mi pa ni problem če je treba počakat par ur preden lahko downloadaš

Malajlo ::

Za office 365 obstaja boljša varianta. Kupiš Personal za eno leto, potem pa še en mesec Home verzije. In imaš 13 mesecev Home verzije za 80€. To je na koncu 5TB. Plus office, jasno.

shadeX ::

Še eno vprašanje imam glede Amazon clouda. A je res, da ne omogoča "real life" synca, tako kot npr dropbox, google drive, ampak je aplikacija za PC narejena na drop&drag?

kuglvinkl ::

predvsem se je treba odločit, ali rabiš nek butast storage nekje, to imam jaz Amazon Cloud za fotke, al pa hočeš met ta pravi bacukp sistem, ki ti realtime (npr. na pol ure) synca v cloud. Pri slednjih naj bi bil najboljši Crashplan na 2. mestu pa Backblaze (Wirecutter). Finta je v tem, ker oboje stane enako, okol 60$. Spet je odvniso, kaj rabiš... Sam razmišljam o Crashplanu, da pozabim na backup fotk.
Your focus determines your reallity

McClane ::

Še en glas za Amazonov Cloud..za sync pa uporabljam SyncBack Pro in teče vse kot namazano.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

kuglvinkl ::

Se pravi v Amazonov cloud syncas s tem SyncBack-om?
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213138 (11286) Anney
»

Office 365 Personal - Free ?

Oddelek: Programska oprema
204411 (3543) Alexius Heristalski
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326918 (21387) Lonsarg
»

Uporablja kdo Amazon Glacier?

Oddelek: Informacijska varnost
152990 (2512) McMallar
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224598 (21595) Mr.B

Več podobnih tem