» »

Samsung Galaxy s5 - nenormalno dobro tajanje baterije!

Samsung Galaxy s5 - nenormalno dobro tajanje baterije!

Lion29 ::

OK, vecina ljudi se pritozuje, da se baterija hitro prazni.... tudi ko das iskat v stricka googla kljucne besede baterija, sgs5 .... dobis ven samo rezultate kako prepercit hitro praznenje....

imam telefon ze skoraj 3 leta... in nikoli, ampak res nikoli prej baterija ni zdrzala vec kot 15h brez polnjenja.... z vsemi moznimi nastavitvami, etc... pac zivim v Londonu in velikokrat grem s podzemno, kjer je tulifon stalno v iskanju signala, kar resnicno prazni baterijo

zadnjih 3x pa se ji je TOTALNO UTRGALO.... saj ne da se pritozujem, ampak NORO.... in ne pomnem, da sem kaj posebnega nastiaml

evo, prilagam dva screen shota...(par minut po drugem mi je crknu)...



Uporaba je bila malo manj kot normalna (nisem veliko hodil okoli) pa vseeno... vmes uporabljal parkrat gps, wifi kar precej (updatetal 12 aplikacij), naredil par slik, etc



ne da se pritozujem :D ampak.... Kaj za vraga se dogaja? Kdo kaj ve?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

R1710 ::

Staraš se. Zbriši še fejsbuk in drugo sranje dol, pa se čudi. 3 dni je pri meni na P8 standard (ogromno klicev, ogromno mailov, office, nekaj SMS, kar nekaj brskanja, kluetooth vedno ON, sinhronizacija vedno ON)

Lion29 ::

heh, lol :D:D:D

... mam telefon, da ga uporabljam in ne da obcodujem kak dolgo baterija traja

aja, naj se omenim, da imam 3 baterije vedno v rotaciji, tak da ni kaka nova baterija ali kaj podobnega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hojnikb ::

z novo baterijo pridem na sgs4 na 4 dni light uporabe, vcasih prlezem celo do 5ga.

res pa nimam nobega crapa gor (ala fb itd)
#brezpodpisa

Aston_11 ::

In recimo, da mu še naštimaš, da se izklopi zvečer ob 23 uri in vklopi ponovno ob 6 ali 7, je še daljša.... praktično je trajanje baterije _no_factor_ (recimo pri mojem Medionu iz Hoferja), na par dni se polni ali pa samo dopolni v avtu...

Lion29 ::

ok, nisem odprl teme, zato ker bi rabil nasvete kako se podaljsat baterijo.... zanima me, ce kdo ve, kaj se je zgodilo, da se je mojemu tulifonu ftrgalo... ker kot receno prej, tudi v stanju pripravljenosti... ni trajal dlje kot 15h, nikoli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

R1710 ::

Mogoče pa je prej bilo kaj narobe, pa zdaj dela _normalno_? :D

Preglej posodobitve (sicer dvomim da je kaj na tem), si izklopil 4G, sinhronizacijo, itd? Sicer se ne čudim avtonomiji (pojma nimam kaj delaš s telefonom), služben Samsung A5, ki je res samo za klice, drži tako kot od @hojnikb.

Kakorkoli pogledaš, nekaj je bilo. Baterije niso postale boljše, komponente telefona tudi ne, sistemskih posodobitev ni bilo... kinetičen telefon mogoče :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()

Heisenberg ::

Da ne boš mislil, da si edini :)
Oneplus One Oxygen OS



Moram pa dodati da to ni bilo vedno tako. Imel sem probleme, da telefon ni šel v deep sleep. Namestil sem program Wakelock Detector, da mi je povedal kater program drži telefon pokonci. Nato sem namestil "App Ops" s katerim preprečim vsaki aplikaciji posebej "keep awake". Od takrat se je baterija izboljšala za 30%.
Največji problem so pa še vedno Googlove aplikacije! Ne vem zakaj ampak te žrejo nenormalno veliko baterije, na srečo se jim to da preprečiti z omenjenim programom.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^ tema je Samsung Galaxy S5 ne pa Oneplus ONe


Lion29: Mogoče se ti je prej kaka aplikacija obesla in je žrla baterijo sedaj seje pa aplikacija popravila in imaš odlično baterijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Lion29 ::

mogoce.... samo kjera? in to od vsega zacetka?
Ko se gledal zgoraj prilepljeni screen mi je vedno pisalo, da sta screen in adroid v veliki meri odgovorna za potrosnjo baterije...

ves cas sem spreminjal ogromno nastavitev... izklapljal gmail in hotmail v ozadju, izklapljal FB v ozadju ali ga komplet izlocu, etc.... nikoli ni nic vplivalo vec kot 10-15%... da pa je razlika +500%... se je moglo neki konkretnega spremenit... in zanima me, kaj to je....

eto, se verzija sistema... ki ni bil zadnje dneve nic update-an

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Invictus ::

Nič bat, to je ziher kak bug Samsunga ali Androida, ki bo popravljen v naslednji verziji ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lion29 ::

Invictus je izjavil:

Nič bat, to je ziher kak bug Samsunga ali Androida, ki bo popravljen v naslednji verziji ;).


sej, tega me je strah... :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d4vid ::

hojnikb je izjavil:


res pa nimam nobega crapa gor (ala fb itd)


Sony Xperia E3 - baterija drži komaj cel dan. Brisal dol FB, menjal ROM, baterija še vedno komaj drži.

Ko sem na šihtu, torej od 7 do 15h, zgubim 50%. S tem, da telefon uporabljam vsega skupaj 20 minut (2 pavzi po 5 minut pa malica). Pa še baterije se ne da menjat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

gusto ::

Jaz sem tudi zadovoljen z baterijo na mojem Galaxy S5. Pri zgornjih screenshotih bi bilo sicer fajn, da se da zraven še podatek, koliko časa je prižgan zaslon. Imam vklopljene sinhronizacije z gmailom, facebookom, whatsappom... Baterija pri meni zdrži v povprečju 1.5 dneva z 4-5h zaslonskega časa. Če telefon bolj intenzivno uporabljam, mi zdrži cca 15h in 6h zaslonskega časa, če manj, kamot dva dni.

Heisenberg ::

d4vid je izjavil:

hojnikb je izjavil:


res pa nimam nobega crapa gor (ala fb itd)


Sony Xperia E3 - baterija drži komaj cel dan. Brisal dol FB, menjal ROM, baterija še vedno komaj drži.

Ko sem na šihtu, torej od 7 do 15h, zgubim 50%. S tem, da telefon uporabljam vsega skupaj 20 minut (2 pavzi po 5 minut pa malica). Pa še baterije se ne da menjat.


preberi si moj komentar pod sliko, ki sem jo objavil. Verjetno ti ne gre telefon v deep sleep.

d4vid ::

Se bom poigral. Trenutno nalagam nov rom na njega.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bajsibajsi ::

Lion29 je izjavil:

ok, nisem odprl teme, zato ker bi rabil nasvete kako se podaljsat baterijo.... zanima me, ce kdo ve, kaj se je zgodilo, da se je mojemu tulifonu ftrgalo... ker kot receno prej, tudi v stanju pripravljenosti... ni trajal dlje kot 15h, nikoli


Ni samo pri tvojem. Pred casom je prisel update, ki bolj optimalno porablja energijo (mislim, da je bil to tisti update velik cca. 390MB).

Drugace pa moj skoraj 2 leti star s5 s prvotno baterijo pogosto preživi brez polnjenja 4-6 dni z uporabo zaslona 2-4 ur.

oemdzi ::

imam telefon ze skoraj 3 leta... in nikoli, ampak res nikoli prej baterija ni zdrzala vec kot 15h brez polnjenja.... z vsemi moznimi nastavitvami, etc... pac zivim v Londonu in velikokrat grem s podzemno, kjer je tulifon stalno v iskanju signala, kar resnicno prazni baterijo


Saj se sploh ne gre za telefon in počasno praznenje baterije, ampak za to, da on živi v Londonu in je imel telefon že skorajda cca 16mesecev pred uradnim releasom ^.^'
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Lion29 ::

no pa 2... se pac clovek zmoti... sej v bistvu nima veze :D

je pa res, da sem car, ker zivim v Londonu ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ShowDown ::

Redna uporaba, konstantna BT povezava s pametno uro, 4G in Wifi vedno vklopljen, veliko Facebooka, Instagrama, pogosti klici in SMSi - 3 dni, torej če ga v ponedeljek zjutraj odklopim, še imam v sredo zvečer vsaj 15%. Gre za Moto X Play. Ni se treba odpovedovat uporabi telefona, samo podpret je potrebno proizvajalca, ki razume da ne potrebuješ 3GHz proca, zraven pa 2000mAh baterije.

Dr_M ::

Imam enga LGja 4x HD doma za rezervni telefon. Baterijo lahko spraznim v ~6h, najvec kar sem dosegel s tem istim telefonom, isto baterijo z enim polnenjem, je pa ~360h. Tako da so debate o trajanju baterije bolj ali manj brezpredmetne.
Svoj primarni telefon, LG G Pro pa polnim vsak dan, vsaj enkrat. Ce mi pa lezi na mizi, pa zdrzi tudi 3 dni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Unknown_001 ::

Preklopi na izredni način varčevanja z energijo, pol se pa čudi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

technolog ::

Meni huawei traja 7 dni, s prižganim wifi. Traja pa en mesec, če ga dam na način letenja.

Lion29 ::

OK, jaz imam telefon, da ga uporabljam... lol... ne da ga imam v nacinu letenja... ceprav bi bilo zanimivo kolko po novem traja baterija.. ce bi ga mel samo v flight modu :D

meni najvec zre, ko se premikam po podzemni... ko enkrat je signal, drugic ni.. pol spet je.... pa seveda ce igram kake igrce.... torej tista uporaba zgoraj je neka normalna uporaba.... ni pretirana.... definitivno vsaj za 300% bolje kot prej....

tak da sem full zadovoljen.... itak pa mi je kreknu zaslon pred parimi tedni...tak da imam zdaj izgovor, da nabavim sgs7.... komaj cakam, da pride.... bom pol lahko naredil kak test na sgs5 v flight modu :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BladE_ ::

Tistemu, ki baterija zdrži pri vsaj mid rangu telefona več kot dober dan ga ne uporablja ali pa ga ne zna izkoristiti in ga samo prenaša iz točke A do B...

Screenshot od @Lion29 jasno kaže na to, da telefona ne uporablja nič oziroma je malo brskal po FB, ker bi pri neki normalni uporabi bil zaslon največji porabnik ne pa FB...

Če se že gremo naj se hvali tisti z največ "Screen On Time" ne pa "Standby time"...
Akcija - Reakcija

jnovak ::

@BladE_
ravno želel enako komentirati/vprašati :)

Želel bi videti Screen + Voice calls statistiko.
Navsezadnje lahko tudi od FB, ki je tam največji porabnik - kolk časa je sploh bila zadeva v uporabi.

-----
Anyway, trenutno z Z3 compact na 34 % (33 ur od zadnjega polnjenja, screen on 4 ure 25 min, Voice calls 68 min, wi-fi skos ON, drugje 3g, z več email klienti + še nekaj apps s push notifications). V glavnem, zdrži 2 delovna dneva, če je manj screena in klicev tudi 3, se je pa ene parkrat zgodilo, da sem ga polnil že po enem dnevu (ne ker bi bil na nuli, ampak ker je bil pod 50 % in nisem bil ziher a bo zdržal next day).
V glavnem, baterija mi je top, ampak nikakor si pa ne predstavljam, da bi polnil redkeje (razen izjemoma) kot every 2 days.

bajsibajsi ::

BladE_ je izjavil:

Tistemu, ki baterija zdrži pri vsaj mid rangu telefona več kot dober dan ga ne uporablja ali pa ga ne zna izkoristiti in ga samo prenaša iz točke A do B...

Screenshot od @Lion29 jasno kaže na to, da telefona ne uporablja nič oziroma je malo brskal po FB, ker bi pri neki normalni uporabi bil zaslon največji porabnik ne pa FB...

Če se že gremo naj se hvali tisti z največ "Screen On Time" ne pa "Standby time"...


S tvojo trditvijo se nikakor ne strinjam oz. zgoraj napisano drzi za "otroke", ki visijo na telefonu vsak dan sleherno uro svojega zivljenja. Vidis, primerljivo budalastino tvoji, lahko napisem tudi jaz.

No, pa malenkost bolj resno. Kot informatika me doma in v sluzbi in na poti vecino casa obkrozajo: PC, server, tablica, prenosnik... in telefon. Se pravi, ker svojega casa ne zabijam (vec) - dobesedno npr. 6 ur dnevno s telefonom - pomeni, da ga ne znam izkoristiti?
Cca. 3-5 let nazaj sem tu na ST prilimal kar lepo stevilo slikic trajanja baterije pri takratnem HTC evo 3D. Nekaj jih je bilo z "screen on time" preko 8 ur. Posledicno ga je seveda bilo potrebno polniti vsak (pol)drugi dan. Je to zate normalna uporaba telefona? Sem ga dovolj izkoristil in ne le prenasal naokoli?

Kljub temu, da te razumem, kaj si zelel povedati, tvoja trditev er bi pri neki normalni uporabi bil zaslon največji porabnik zagotovo ne drzi. Zaslon bo med najvisjimi porabniki energije takrat, ko bos telefon uporabljal hardcore! Zakaj je temu tako, ves samo ti. Bodisi imas prevec casa, bodisi premalo ostalih resursov na razpolago; v vsakem primeru visis "nonstop" na telefonu.

"Screen On Time" in "Standby time" podatka sama po sebi ne prinasata nujno verodostojen podatek o trajanju/vzdrzljivosti baterije. Oboje se da fejkat (npr. nizka svetilnost ali flight mode + kopica naprednejsih nastavitev za varcevanje).

Kot zanimivost. Zadnje tri screenshote, ki sem jih naredil na svojem S5, naredim jih kar pogosto, da se lahko hvalim kako dolgo mi zdrzi baterija ^^, kazejo preko 6 dni pripravljenosti in dobre 4 ure vkljucenega zaslona. Med tem casom sem poleg klasicne uporabe, kot je klicanje in posiljanje sporocil ter fotkanje, uporabljal internet, remote, Viber itd. Se pravi, podatek pravi, da sem v povprecju imel prizgan zaslon cca. 40 min na dan. Pomni - pri klicanju se avtomatsko ugasne, ko govorimo. Torej, 40 min na dan sem nekaj prckal po (enem) telefonu. 40 min sem vsak dan zapravil zgolj s "surfanjem" po telefonu.
Ce se vrnem na svoj prvi stavek... "otrok", ki se dolgocasi in nima kaj pametnejsega poceti v zivljenju, hkrati pa ima ogromno prostega casa oz. si ga pogosto vzame, nemara celo med sluzbenim casom, bo seveda trdil, da nek, meni podoben uporabnik, telefona ne uporablja in ga ne zna izkoristiti. Normalnemu cloveku pa bo taisti telefon zgolj dopolnilo za, vcasih resno in obvezno delo, ki ga lahko opravi na hitro med potjo, vcasih pa zabavo med sedenjem na WCju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterije v pametnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8112834 (7371) louser
»

Prodaja Applove pametne ure upadla, a še vedno melje konkurenco (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6021991 (17485) m0LN4r
»

Nakup poceni telefona z dobro baterijo!

Oddelek: Mobilne tehnologije
353733 (3071) GTX970
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449000 (7449) MajorM

Več podobnih tem