» »

Počasno polnjenje (Galaxy S5)

Počasno polnjenje (Galaxy S5)

gusto ::

Kupil sem rabljen telefon Samsung Galaxy S5 (ki ima sicer še garancijo). Vse dela kot je treba, razen polnjenja in povezave z računalnikom. Ko sem telefon prevzel je bila baterija napolnjena, zadovoljen sem bil z njeno vzdržljivostjo (screen on time 5,5h). Težave so se začele, ko sem dal telefon polniti. Polni se približno 1% / 3 min, nad 80% še počasneje. Mislim da je celotno polnjenje trajalo kakih 6 ur. Opazil sem tudi, da ko telefon priklopim na računalnik, ga ta ne prepozna. Starega Galaxy S3 brez težav prepozna, Samsungovi USB driverji so nameščeni.

Kaj sem že poskušal:
- različne polnilce in kable
- s kompresorjem spihal kontakt micro USB
- polnil ugasnjen telefon
- zbrisal cache

Preden sem začel uporabljati telefon sem narecil celoten restore sistema in podatkov, pobrisal cache. Ima kakšen smisel, da telefon še enkrat vrnem na tovarniške nastavitve? Je možno, da je v procesu nameščanja aplikacij prišlo do nekih napak, ki vplivajo na te težave? Tudi ko je telefon ugasnjen?

Nisem nek strokovnjak, vendar sumim, da je težava pri kontaktu s telefonom. Ko polnim telefon preko vtičnice, mi pod stanje telefona piše "polnjenje (USB)". Kolikor razumem, bi moralo namesto USB pisati AC ali nekaj takega in da telefon dobi premalo toka?

Še nekaj, "vtičnica" za polnjenje pri S5 je iz dveh delov, "klasični" micro USB gre v desno režo, drugače pa lahko čez obe reži priklopimo s 3.0 kablom, ki je širši. V kompletu sem dobil navaden 2.0 kabel in tudi drugi polnilci, ki sem jih preizkušal so bili takšni. Sem pa vzel 3.0 kabel od prenosnega diska WD in z njim preko adapterja priklopil v vtičnico, pa tudi ni bilo nič bolje.

Lahko še kaj naredim, ali začnem groziti prodajalcu?:D

oemdzi ::

Poskusi kako deluje v safe mode:

Here are the steps to boot your Galaxy S5 into Safe mode:

Turn off your phone.
Press and hold the Power button.
Release the Power button when you see "Samsung Galaxy S5" on the screen.
After releasing the Power key press the Volume Down key immediately and keep holding.
Do not release the Volume Down key until your Galaxy S5 finishes restarting.
In the bottom left corner of the screen, Safe mode will be displayed.
Now release the Volume Down key.
In Safe mode, plug in the phone and see if it charges normally. If so, then a third-party app is the culprit, you have to find that out and uninstall it. However, if the slow charging issue remains in Safemode also, then there is no other way but to conduct factory reset. Before that, backup all the data, this process deletes all the information.


Drugače pa ja, imaš prav glede USB/AC, pod battery mi piše (tudi s5):" 24mins left until battery is fully charged via AC"
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

gusto ::

@oemdzi, bom poskusil tole, čeprav sem tole že videl prej, vendar sem sklepal, da če mi počasi polne tudi ugasnjen telefon, ne more biti napaka v kakšni aplikaciji. Se motim? Bom vseeno poskusil.

loveJDM ::

lahko še probaš hard reset

gusto ::

Preizkusil polnjenje v varnem načinu (še vedno počasno), naredil factory reset, tudi po njem počasno polnjenje in računalnik ne prepozna telefona. V stanju telefona piše še vedno "polnjenje USB" pri polnjenju preko vtičnice. Sam na novo namestil Samsung USB drivers, ko priklopim star Galaxy S3 malo melje, namešča napravo in jo potem prepozna, ko priklopim Galaxy S5 mi v 1-2 sekunde napiše napako "Naprava USB ni prepoznana".

Sploh lahko še kaj naredim?

4ever ::

Polniš s original polnilcem?

gusto ::

Polnilec je original. No, ker sem kupil rabljen telefon obstaja možnost, da je prodajalec kaj zamenjal, čeprav vse deluje kot originalen komplet. V to sicer malo dvomim, vendar ne morem izključiti. Sem poskusil tudi z drugimi polnilci, od Nexus 5, od HTC, vse enako.

hojnikb ::

verjetno je microusb konektor zjahan in potme ne dobi signala, da lahko polni z večjo močjo
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gusto ::

@hojnikb, tudi jaz to sumim, če ne bo v kratkem kakšnega čudeža me čaka zanimiv pogovor s prodajalcem.;(

PS: Sedaj sem naložil neko aplikacijo, ki beleži stanje med polnjenjem. Lahko potem nalepim sliko, ker ne vem kakšne bi morale biti številke, če je vse ok.

PS2: Tako na hitro, sem 10 minut polnil baterijo iz 80 -> 82%, če kaj pomeni, za voltage piše, da je nekaj več kot 4000 mV, mA flow pa niha med +30 mA in + 300 mA, večino časa je pod +100 mA. Pod status piše charging USB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

ZiedRieke ::

Menjaj kabel microUSB po možnosti tudi polnilec. Imel enake težave na galaxy S3. Naloži si aplikacijo Ampere(lahko free verzijo z Marketa) da boš videl z koliko amperažo polni. Nekje nad 450 mA je normalno.

Zgodovina sprememb…

MTB ::

Moj S5 polni z original kablom in polnilcem od 1200-1800 mA.
Vzami polnilec in preveri. Kar je manj, je napaka v kablu ali neoriginal polnilec.

teoo ::

Pospricaj konektor na kablu s kontakt sprejem ali wd40 in ga se mmokrega tudi v telefon vrakni, da se namaze.

Pa po pameti!
defying gravity

shadeX ::

teoo je izjavil:

Pospricaj konektor na kablu s kontakt sprejem ali wd40 in ga se mmokrega tudi v telefon vrakni, da se namaze.

Pa po pameti!



Čak a ti to resno?

Scorpia ::

Saj je rekel po pameti... pac ne deli to, kar je napisal :)

Prej spihaj konektor, ce se je prah nabral in probaj drugi obvezno originalni polnilec.
Sammy je malo muhast. Ko mi je dva meseca star originalni polnilec crknil, oziroma deloval napol, toliko da se mi je mobitelu cisto zmesalo (s6). Prvo je prepocasi polnilo, ni hotelo iti na hitro polnjenje. Nato je prepocasi polnilo, na koncu ga je metalo se v nadgradnjo... zanimivo pa tudi, da po tem ni hotel sprejeti noben drugi 2A polnilec ali originalni samsung od presnjega s3... prav tako usb na racunalniku ni delalo. Po menjavi polnilca v servisu, je cudezno vse zacelo delati in po polnjenju na originalnem polnilcu se sedaj telefon tudi normalno polni na ostale usb polnilce. Zanimivo, ce telefon ne vidi nekaj casa originalni polnilec, se zacnejo tezave z nepolnjenjem. Tako da 1x tedensko polnim na originalni polnilec ostalo pa na powerbank...
Ni 2x za rect da samsung programsko serje, da kupuj originalno.
////

gusto ::

Hvala za predloge, sem preizkušal z različnimi polnilci (od samsunga je bil samo za S3), pa z nobenim ni šlo. Tudi računalnik sploh ni prepoznal telefona z nobenim kablom. Konektor sem spihal, nisem pa nič šprical z WD-jem.

Sem pa zadevo rešil drugače. Poklical sem prodajalca in mu povedal, da telefon ne deluje, kot je zagotavljal. Je bil fer in ga je vzel nazaj. Imam sedaj drug Galaxy S5 in dela kot mora. Napolni hitro, računalnik ga takoj prepozna.

Tilen ::

Koliko je pa dražji?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gusto ::

20€ ker sem bil neučakan. Če bi bil malo potrpežljiv, bi ga dobil za enako ceno.:D

shadeX ::

gusto je izjavil:

Hvala za predloge, sem preizkušal z različnimi polnilci (od samsunga je bil samo za S3), pa z nobenim ni šlo. Tudi računalnik sploh ni prepoznal telefona z nobenim kablom. Konektor sem spihal, nisem pa nič šprical z WD-jem.

Sem pa zadevo rešil drugače. Poklical sem prodajalca in mu povedal, da telefon ne deluje, kot je zagotavljal. Je bil fer in ga je vzel nazaj. Imam sedaj drug Galaxy S5 in dela kot mora. Napolni hitro, računalnik ga takoj prepozna.


Nisem zasledil, a to je bil rabljen telefon iz kakšne trgovine, ki prodaja rabljene izdelke, ali si to kupil rabljeno od fizične osebe?

DOOM_er ::

shadeX je izjavil:

teoo je izjavil:

Pospricaj konektor na kablu s kontakt sprejem ali wd40 in ga se mmokrega tudi v telefon vrakni, da se namaze.

Pa po pameti!



Čak a ti to resno?


ne špricat z WD40, če že kontakt sprej.
Robots will steal your job. But that's OK

gusto ::

shadeX je izjavil:

Nisem zasledil, a to je bil rabljen telefon iz kakšne trgovine, ki prodaja rabljene izdelke, ali si to kupil rabljeno od fizične osebe?

Rabljeno od fizične osebe, preko bolhe.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223423 (2828) Lonsarg
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600137437 (59198) Mad_Lion
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375232 (4489) IL_DIAVOLO
»

Servis HTC - Al' sem nor, ali je to banalnost na vrhuncu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12533168 (27253) shadeX
»

iPhone 5, 7'' iPad Mini bojda že septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7328478 (25533) kronik

Več podobnih tem