» »

Nakup poceni telefona z dobro baterijo!

Nakup poceni telefona z dobro baterijo!

Pesimist ::

Gledam to razpredelnico http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...
in mi nikakor ni jasno kako lahko telefoni dosezejo tako razlicne vzdrznosti z zelo podobnimi baterijami. Seveda imajo eni Amoled, drugi LCD ekrane ampak ne vidim dobene povezave med tem do take mere da lahko celo ignoriram.
Zato me zanima kaj najbol vpliva na vzdrznost pri video in surfing testu?

Trenutno sam gledam Nokio 635 (1830mAh) in prestigiota 5503 (4k mAh baterija). To sta oba telefona za 130EUR.
Sam imam ze velikega Wiko Rainbow in nexus 4 in oba sta porazna v tej kategoriji.

Zdaj če že ta dva telefona vzememo je razlika v bateriji neverjeta ampak po podatkih sledeč ga Nokia šiba v vseh pogledih.
Meni zda najbol važna video in surfing test.
Pri nokiji me le skrbi to da je window in sem vezan na google storitve vec ali majn.
  • spremenilo: Pesimist ()

shadeX ::

Kar se tiče androidov ti lahko povem: Vsi so isto sranje. Če ga uporabljaš malo (samo za klice), ti bo zdržal 2 dni (mogoče slabe 3), če ga uporabljaš zmerno (za surfanje) in kakšno app, ga boš moral polniti 1x dnevno. Mel veliko androidov z različnimi ekrani in baterijami, pa je vedno isto sranje.

Glede windowsov ti ne morem svetovati (bo kdo drug povedal), najbrž velike razlike ni. Sem pa "slišal", da naj bi zdržali več kot droidi..

M-XXXX ::

shadeX je izjavil:

Kar se tiče androidov ti lahko povem: Vsi so isto sranje. Če ga uporabljaš malo (samo za klice), ti bo zdržal 2 dni (mogoče slabe 3), če ga uporabljaš zmerno (za surfanje) in kakšno app, ga boš moral polniti 1x dnevno. Mel veliko androidov z različnimi ekrani in baterijami, pa je vedno isto sranje.

Glede windowsov ti ne morem svetovati (bo kdo drug povedal), najbrž velike razlike ni. Sem pa "slišal", da naj bi zdržali več kot droidi..

Že nisi imel pravih. Pri isti uporabi bodo nekateri zdržali dobre pol dni, kakšne note serija pa 2 dni in to je zate isto?

shadeX ::

Dvomim da je lahko taka razlika pri isti uporabi. Sploh ker si omenil note serijo ki je ogromen telefon z ogromnim displayem. Imaš kak link, do primerjave? Ker če je pri novem telefonu razlika pri avtonomiji baterije (pri enaki uporabi) dan in pol mora biti res nekaj hudo narobe.

trnvpeti ::

 za tiste, ki samo slisijo, * ekran na polovico osvetljenosti

za tiste, ki samo slisijo, * ekran na polovico osvetljenosti

lonewolf_ ::

Vse je odvisno od uporabe, mama polni galaxy s plus (star skoraj 4 leta že) tam okoli na 5 dni. Jaz tud lahko svojga dnevno, če se spustim v kako igerco, drugače mi pa tudi drži do tedna če samo tu pa tam opravim kak klic pa sms. Če boš skoz visel na telefonu, bo šel v dnevu, tudi če ima 4000mah baterijo je spet odvisno od velikosti ekrana, ker je tam največja poraba.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

trnvpeti ::

zato pa moras testirat ob istih pogojih
in ne, kot se najde kaksen pravljicar, lumio ima na mizi , nic ne uporablja, droida drka 2 dni nonstop, in pol rece, da lumia drzi 2x vec

in pol jih veliko rece, sem slisal

se hujs, pa ko folk primerja razlicne droide in razlicne wp, in naredi kr zakljucek, da rabi ena platforma manj hrane

Olórin ::

trnvpeti je izjavil:

zato pa moras testirat ob istih pogojih
in ne, kot se najde kaksen pravljicar, lumio ima na mizi , nic ne uporablja, droida drka 2 dni nonstop, in pol rece, da lumia drzi 2x vec


this. Uporaba istih aplikacij, isti način uporabe telefona, ista količina fotografiranja, browsanja. Potem pa potegni sklep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

shadeX ::

trnvpeti je izjavil:


in pol jih veliko rece, sem slisal


Zato sem pa napisal "sem slišal". Ker če bi sam preizkusil bi za svojimi trditvami stal. Nisem pa napisal da to 100% drži.

Kolega je direktor simobil poslovalnice in ker je tech freak in ker ima to možnost vedno testira nekaj novega kar pride. Vedno ima nek nov telefon, pa pravi da je imel že vse možne telefone ki jih imajo v ponudbi. Itak uporabljal je vse isto za tisto kar uporablja. Pa pravi da kar se tiče avtonomije baterije, je nokie z WP, bolj pohvalil kot kakšne Samsunge z droidom.

M-XXXX ::

shadeX je izjavil:

Dvomim da je lahko taka razlika pri isti uporabi. Sploh ker si omenil note serijo ki je ogromen telefon z ogromnim displayem. Imaš kak link, do primerjave? Ker če je pri novem telefonu razlika pri avtonomiji baterije (pri enaki uporabi) dan in pol mora biti res nekaj hudo narobe.

Seveda imaš lahko. Imaš baterijo z naprimer 1800mAh in telefon porabi yW(watov na dan delovanja). Drugi (recimo note serija) pa ima baterijo, ki ima 3200mAh in telefon pri isti porabi porabi 1.1 yW. (amoled zaslon in ostale stvari ki so varčne). In ja razlika kako dolgo zdrži en ali drug telefon je brez težave za faktor 2x,3x,4x...

trnvpeti ::

shadeX je izjavil:

Pa pravi da kar se tiče avtonomije baterije, je nokie z WP, bolj pohvalil kot kakšne Samsunge z droidom.

me zanima kaj bi rekel na avtonomijo kaksnega telefona, z varcnim cpujem, japonskim dobrim ekranom(pa se to ne 2560x1440), in baterijo 5300mah recimo
aja, ne more, nimajo tega v ponudbi
lahko samo primerja samsunga(ki ni edini droid) in nokio

pegasus ::

Poceni telefoni z dobro baterijo so oni feature phonei, ki imajo standby time prek enega meseca. Edina reč, ki ji danes še lahko rečeš telefon. Prenosni internet terminali namreč ne spadajo več v to definicijo ;)

Pesimist ::

Kaj je tisto ena tabela od trnvpeti? tisto me se zanima ker se cifre ne ujemajo z gsm arena testi ki so pravtako na 50% ekranu.

trnvpeti ::

arstechnica

GTX970 ::

Baterija 2.5 A, 5", display on time 5 ur.
Če ga nič ne uporabljam zdrži 7 dni brez težav :)).

vilonja ::

@GTX970
Kateri telefon pa imaš?

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

mat11 ::

Za WP telefone lahko potrdim, da so precej dobri z baterijo. Najbolj se obnese nokia 630 in pa 730(735), dva dneva matranja telefona.
mat

vilonja ::

Kero verzijo pa imaš, multilanguage (sploh ima slovenščino) ali original ROM?
Smem vprašati odkod si ga naročil in koliko časa je trajalo, da ti je prišel da dom?

Jaz sledam, da bi ga naročil od tukaj:
http://www.to2c.com/coolpad-f1-basic-82...
Fajn je, ker zraven dobiš še nekaj stvari (free tpu case an screen protector).

Zdaj me pa zanima, ali je vseeno katero verzijo izbere, je razlika samo v jezikih. Pa multilanguage sploh ima slovenščino?
Smem vprašati, če imaš kakšen case?

Hvala ti za pomoč.

trnvpeti ::

GTX970 ::

vilonja
V tehničnih zadevah, če se le da, imam ui v ANG.
Na bolhi sem ga našel rabljenega.
Rom http://www.needrom.com/download/aosp-v4... (je multi language, tudi slo).

efox-shop mi deluje bolj zanesljiva trgovina.

Case:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6364...

folija:
http://www.ebay.com/itm/6x-Savvies-SU75...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

šernk ::

Kar se tiče androidov ti lahko povem: Vsi so isto sranje. Če ga uporabljaš malo (samo za klice), ti bo zdržal 2 dni (mogoče slabe 3), če ga uporabljaš zmerno (za surfanje) in kakšno app, ga boš moral polniti 1x dnevno. Mel veliko androidov z različnimi ekrani in baterijami, pa je vedno isto sranje.


ne strinjam se s tem. Xperia X10 mini pro...ob redni uporabi zdržala baterija dan in pol do dva. Ko sem ga samo rootal, odstranil par aplikacij z njega je baterija zdržala 3-4 dni, uporaba je bila naprej ista.

xperia SP: ob majhni uporabi zdržala baterija 2 dni, ob veliki uporabi pa nekje zjutraj 100%, zvečer ob 8ih sem ga moral priklopit na polnilec.

zadevo rootal, flashal na CM11, zadeva mi ob veliki uporabi zdrži dan in pol, če bi dnevno opravil le kak klic sem ali tja, bi verjetno zdržal tudi vsaj 4 dni, pa zadeva je na srednji svetlosti zaslona ter vklopljena sinhronizacija skypa ter vseh googlovih storitev (hangouts, koledar, mail)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oemdzi ::

shadeX je izjavil:

Kar se tiče androidov ti lahko povem: Vsi so isto sranje. Če ga uporabljaš malo (samo za klice), ti bo zdržal 2 dni (mogoče slabe 3), če ga uporabljaš zmerno (za surfanje) in kakšno app, ga boš moral polniti 1x dnevno. Mel veliko androidov z različnimi ekrani in baterijami, pa je vedno isto sranje.

Glede windowsov ti ne morem svetovati (bo kdo drug povedal), najbrž velike razlike ni. Sem pa "slišal", da naj bi zdržali več kot droidi..


Samo za klice in 15min brskanja po spletu dnevno, mi galaxy S5 drži polnih 5 dni, s tem da ga dam polnit pri 20% .
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

vilonja ::

@GTX970
Če sem prav razumel, je fora teh romov, samo da telefon drugače izgleda. Imam že izkušnje z rootanjem galaxy ace-a, a slabe (ne vem, ampak baterija se mi je v parih minutah izpraznila, pa vseeno, katero baterijo sem dal notri).

Zato me malo skrbi, da bi šel čisto novi telefon rootat in nanj nalagati rome. Je drugače z naloženim romom kaj narobe, ali to delate vi predvsem zaradi interfaca.

Drugače, ali imaš ti ta nilkin cas, ker mi ful hud zgleda. A drugače je ovitka kaj čez zaslon? Namreč tam se pojavi problem, ko ti direkt na šipo pade, ovitka pa ni malo čez zaslon, tako da takrat ovitek sploh nima nobene uporabnosti.

Tim55 ::

Magic1 ::

Prav tako zelo zadovoljen s Lenovo A820. Zdaj je že počas že malo star model, a deluje še vedno odlično. Še nikoli se mi ni baterija izpraznila prej kot v treh dneh. Na dopustu z minimalno uporabo pa je delal čez deset dni. WiFi in GPS imam vklopljeno po potrebi.
Magic

šernk ::

Prvega sem rootal iz golega dolgčasa in ker so mi šle aplikacije ala facebook itd na živce, poleg tega sem z rootom pridobil da sem lahko prestavil aplikacije iz mobitela na SD kartico), sem ga pa rootal kak mesec pred potekom garancije. Zakaj se mi je vzdržljivost baterije podaljšala za faktor 2 nimam blage ideje. Ali so res tiste neuporabne aplikacije žrle toliko baterije ali kaj ne vem. Vendar drugega kot root + izbris neuporabnih aplikacij nisem naredil takrat.

sedaj sem pa rootal in flashal, ker sem obupal nad sonyem in njihovo servisno podporo. Enostavno se naveličal biti vsak dan na servisu zaradi ene in iste softwareske napake, ki je niso želeli priznati in ko je sony dokončno opustil razvoj in popravke, sem enostavno flashal CM11 rom. Glede baterije...ja jo požre precej tam tam z originalom če ne celo več, ampak ko ga mal potweekaš, pa sklopiš par stvari, ki jih rabi bog si ga vedi kdo, se požrešnost roma precej zmanjša. Original rom mi je tako žrl čez noč nekje 25% baterije, CM11 pa nekje 30%, slednje sem zbil na 7% čez noč (ok kakšno je vreme moram sedaj pogledat v nebo in ne na telefon).

root naj bi pomenil da izgubiš garancijo (v kar sicer sam ne verjamem, ker tudi evropa pravi drugače), ampak če delaš po pravilnih postopkih in hraniš vse backup file, lahko spraviš vsak mobitel v original stanje brez težav. Če odpove matična pa itak še vedeli ne bodo da je mobitel bil rootan.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

šernk je izjavil:


root naj bi pomenil da izgubiš garancijo (v kar sicer sam ne verjamem, ker tudi evropa pravi drugače), ampak če delaš po pravilnih postopkih in hraniš vse backup file, lahko spraviš vsak mobitel v original stanje brez težav. Če odpove matična pa itak še vedeli ne bodo da je mobitel bil rootan.

Ne izgubiš garancije z rootom.

Sam sem imel flashanega in rootanega LGja, pa so popravili zadevo ...

Mogoče pa to velja sm za LG servis, ali pa niso hoteli težiti ker so naložili zadnjo verzijo official softvera gor ...

LG ima slabe custom ROMe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

AvtoR ::

"Dobro" baterijo naj bi imel tudi Sony Z3 compact, samo kaj ko pa njegova cena ni glih "dobra".

Mordecai ::

Pa kaj jamrate. Kupite najtanjši telefon in zraven 12000 mAh prenosni baterijski polnilec, malo magije z vezanjem žic, pa voilla:D
Seveda v smislu, da je vse v enem kosu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mordecai ()

Galaxy ::

Invictus je izjavil:

šernk je izjavil:


root naj bi pomenil da izgubiš garancijo (v kar sicer sam ne verjamem, ker tudi evropa pravi drugače), ampak če delaš po pravilnih postopkih in hraniš vse backup file, lahko spraviš vsak mobitel v original stanje brez težav. Če odpove matična pa itak še vedeli ne bodo da je mobitel bil rootan.

Ne izgubiš garancije z rootom.

Sam sem imel flashanega in rootanega LGja, pa so popravili zadevo ...

Mogoče pa to velja sm za LG servis, ali pa niso hoteli težiti ker so naložili zadnjo verzijo official softvera gor ...

LG ima slabe custom ROMe ...

Gamad Samsungova je z KitKat-om dobila KNOX. In če si flashal, si sprožil zastavico (iz 0x0 na 0x1). In po ToS s tem zgubiš garancijo. Fuckers

Pesimist ::

no v glavnem mi ne ostane kaj dosti ko nokija 630 ali prestigio 5503. Oboje cirka 130€ telefon z dual sim.
Dans bom pa vido kak mi bo wiko rainbow tekmo na voyo z 3G prestal. Za ziherco dam na min osvetljjavo.

trnvpeti ::

imas nokio 630 proti thl4400
854x480 4.5" : 1280x720 5"
1830mah : 4400mah
0.5G rama : 1G rama
146eur : cca 155eur

Pesimist ::

ja samo nokijo dobim tu blizu ono pa cakam, molim itd. Zato tudi nisem takrat kupo kitajca in reje iz nemcije wiko. Ceprav to ni neka jaka znana ali bolsa firma od thl in podobnih. Ce me razumes. btw thl sploh nima 900mhz umts tak da takoj odpade. Dosti raje prestigio 5503 z 4k te.

btw. ta nokija ma 10ur videja ali websurfinga z to baterijo na 50% razsvetljave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

trnvpeti ::

thl se(vcasih merimobiles,veckrat coolicool, pa verjetno se kaj) da dobiti iz nemcije v parih dneh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

GTX970 ::

Galaxy
Se flag ne da nazaj prestaviti ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607657 (5383) dj_uro
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449062 (7511) MajorM
»

Nakup HTC EVO 3D

Oddelek: Mobilne tehnologije
445088 (2525) Master_Yoda
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18529128 (17486) fishy12
»

Najbolsi telefoni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5616180 (13500) amacar

Več podobnih tem