» »

whois zaščita

whois zaščita

Ime222 ::

Rad bi registriral spletno stran (sem fizična oseba), in me zanima če se splača doplačat za Whois zaščito (raje nebi), glede na to, da sem na Arnes https://www.register.si/varovanje-zaseb... pravi:

Varovanje zasebnosti
Spletna storitev WHOIS razkrije podatke o Domeni, Nosilcu in Registrarju. Če je Nosilec fizična oseba, se pri podatkih Nosilca razkrije le elektronski naslov. Fizična oseba lahko na lastno željo razkrije več podatkov.

Ali se splača in čemu služi Whois zaščita? Glede na to, da sem računalniški noob, bom vesel vsake pomoči.

Invictus ::

Ime222 je izjavil:


Varovanje zasebnosti
Spletna storitev WHOIS razkrije podatke o Domeni, Nosilcu in Registrarju. Če je Nosilec fizična oseba, se pri podatkih Nosilca razkrije le elektronski naslov. Fizična oseba lahko na lastno željo razkrije več podatkov.


Kaj ti tukaj ni jasno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ime222 ::

Rad bi potrditev nekoga, ki ima spletno stran, da razumem prav glede whois zaščite.

Miha 333 ::

Odvisno za katero domeno gre: si, com, ... ? Pri nekaterih je mogoče naročiti to kot dodatno storitev, ki skrije vse podatke o lastniku oziroma jih nadomesti z nekimi anonimnimi.

Odvisno tudi, kakšen je namen strani. Če gre za stran podjetja, to ravno ne vzbuja neke resnosti, da se skrivajo podatki.

V osnovi pa gre za to, ali naj bodo podatki o lastniku domene (ime, naslov, email, telefon) javno dostopni. Za .si domene je v primeru fizične osebe v vsakem primeru objavljen le email naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Ime222 ::

Gre za .si domeno in hvala za odličen odgovor, samo ne želim si da bi bilo nekaj za vedno povezano z mojim imenom, četudi ne gre za nič slabega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ime222 ()

SeMiNeSanja ::

Vzameš *.si domeno, pa imaš 'whois zaščito' že vključeno po defaultu.

Če ti tu kdo dodatno prodaja 'zaščito', te zgolj nateguje.

Furbo ::

Proti kakemu FURSU ti ne bo pomagala taka zaščita .si domene, mene so že enkrat gnjavili, pridobili moje podatke od registratorja, ker bebci niso ločili med mojo .SI in neko goljufivo .COM domeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miha 333 ::

Seveda, pooblaščeni organi imajo vedno dostop, gre za javno (ne)objavo.

mailer ::

Mi lahko kdo preveri koliko je ta stran legalna? http://www.savino-express.com/index.html
Na žalost mi je vse sumljivo.
Firma v Italiji, sedež v GB, ko klikneš na link kje smo prikaže zemljevid kosova, domena registrirana v romuniji????
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos spletne strani na novo lokacijo

Oddelek: Izdelava spletišč
91391 (1039) neoserv
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122779 (2645) knesz
»

.SI domena - anonimnost

Oddelek: Omrežja in internet
121447 (1019) c3p0
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822381 (18051) Soprano
»

Sto najstarejših .com domen

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
114970 (3285) ender

Več podobnih tem