» »

Prenos spletne strani na novo lokacijo

Prenos spletne strani na novo lokacijo

Smeško ::

Pozdravljeni!

Lotil sem se nečesa, kar do sedaj še nisem počel in predno kaj naredim, predvsem kaj neumnega (začetniške napake pač), bi bil vesel vaše pomoči/nasvetov/opozoril.

Doletela me je namreč čast, da "moram" preseliti spletno stran iz sedanjega strežnika, na novega (od T2). Spletna stran je narejena v joomli 1.5 (vem staro, nisem delal jaz), nisem pa čisto prepričan na katerem strežniku trenutno je. Če prav razumem se to pogleda pod Globalne nastavitve -> Strežnik -> ime gostitelja ?

Za prenos spletne strani nameravam uporabiti FileZillo.
Nadaljni koraki:
1. v FileZilli vpišem Host:"ime_gostitelja", Username:"FTP up. ime", Passw: "FTP geslo", Quickconnect
2. ko se poveže poiščem (na desni strani) Remote site: public_html
3. vse File downloudam na svoj računalnik (v neko mapo)
4. disconnect
5. Quickconnect na T2 strežnik
6. prenesem File na strežnik
7. in to je to?

A sem kaj pozabil/spustil? Če ja, prosim napišite in ne preskakovati detajlov (nič ni samoumevno).

jinzo ::

Rabil še boš prestavit podatkovno bazo in popravit kake nastavitve poti.

Uradna dokumentacija gre v podrobnosti: http://docs.joomla.org/Copying_a_Joomla...

Smeško ::

Iz T2 so mi poslali na kateri FTP strežnik prenesm spletno stran (z FileZillo).
Poleg tega pa so mi še poslali URL za upravljanje MySQL baze. Če prav razumem, mi ni potrebno posebej nalagat na računalnik phpmyadmin?
Podatkovno bazo configuration.php lahko potem kar tam popravim?

Vice ::

podatkovna baza ima oznako sql ali je pa zazipana... odvisno kako izvedeš izvoz

Smeško ::

Še eno vprašanje imam. Ali ima kdo kakšne izkušnje z prenosom domene (iz prejšnjega ponudnika) na novega, v tem primeru T2?
Kakšen je postopek (kje dobim vse potrebne informacije, kaj mi mora dati prejšnji "lastnik" domen...)?

Upam, da ni vprašanje preveč nejasno oz. nerodno postavljeno.

neoserv ::

Najbolj pomemben podatek - katera domena?

V primeru SI domene: prenos sproži tvoj novi registrar, kjer si naročil prenos domene. Pri boljših ponudnikih je sam prenos brezplačen, plačaš samo podaljšanje domene za dodatno leto, če je to potrebno. .SI domeno namreč lahko namreč preneseš na novega ponudnika brez, da bi jo podaljšal. Prenos je lahko izvršen v nekaj minutah, odvisno kako hitro potrdiš prenos.

V primeru ostalih domen (COM/NET/ORG/...): prav tako prenos sproži novi ponudnik, vendar jim moraš prej dostaviti EPP kodo, domeno odkleniti ter izklopiti WHOIS zaščito. Prenos je lahko izveden v 1-5 dnevih - odvisno od hitrosti potrditve prenosa s tvoje strani in nastavitev registrarjev.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Smeško ::

Ja, tako je, gre za SI domeno. Če te prav razumem celoten prenos domene stori novi registrar (v mojem primeru T2)? Potem mi ni potrebno EPP kode itd., ali pač? Če ja, kako vse te potrebne stvari naredim?

btw; ves prenos spletne strani (FTP in MySQL), pa sem že prenesel.

neoserv ::

V primeru SI domene EPP kode ni.

Postopek je naslednji:
1. T-2 sproži prenos
2. Lastnik bo na e-mail* prejel potrditveno sporočilo, v katerem je potrebno klikniti potrditveno povezavo
3. Domena je prenesena

* Potrditveno sporočilo pride na tisti e-mail, ki je domeni nastavljen kot kontakt.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Smeško ::

Fantastično! Najlepša hvala neo-serv!

Še na eno stvar sem se spomnil. Kako je pa z e-mailom/i?
A tudi za to poskrbi T2, ali moram sam kaj vpisati/spremeniti?

neoserv ::

Če gre samo za prenos iz enega registrarja na drugega registrarja, vsi DNS podatki ostanejo enaki.

Tako da vse storitve, vezane na domeno (e-mail, spletna stran, itd.) ne bi smele biti motene - če imaš seveda enake DNS nastavitve pri novem registrarju. Tukaj je sedaj vse odvisno od tega, kaj vse je na tej domeni ustvarjeno.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup domene in hosting pri isti firmi?

Oddelek: Izdelava spletišč
193013 (2267) Samael
»

Prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
152894 (2343) urosc
»

Gostovanje ASP.NET

Oddelek: Izdelava spletišč
62076 (1826) Joze_K
»

Prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
9935 (749) SimplD
»

Registracije domen .si za fizične osebe

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
496353 (4342) krho

Več podobnih tem