» »

Vrnitev državne štipendije

Vrnitev državne štipendije

marko181914 ::

Zanima me kako čim bolj nazorno napisati prošnjo za odpis dolga vračila štipendije in kaj je vse zraven potrebno.
Je to v redu? :

Pošiljatelj
CSD

Zadeva: Odpis dolga zaradi vračila štipendije.

Prilagam prošnjo za odpis dolga vračila šipendije na podlagi dopisa, ki sem ga dobil dne 21. 8. 2015.
Neizdelan 1. letnik srednješolski program: Tehniška Gimnazija leto:2008.
Izvršba izvršena leta: 2015 CSD Celje.
Razlog dalj časa trajajoča bolezen in socialna ogroženost.




podpis
Kraj in datum

LP!

koyotee ::

Bo treba najbrž kak izvid priložit?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Machete ::

CSD je naslovnik. Pošiljatelj si ti. Socialna ogroženost ni razlog za neizdelavo letnika, razumem da je subjektivno oteževalna okoliščina, ampak definitivno boš rabil priložit izvid poteka zdravljenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marko181914 ::

CSD je posredovalec ne naslovnik. Socialna ogroženost je eden od razlogov za odpis dolga.


Še nekaj: Moj bratranec tudi ni izdelal prvega letnika. Njegov oče je zaposlen in tudi sam dela. Štipendije pa mu ni treba vrniti.

Roadkill ::

Morda se lahko izgovoriš na psihične probleme. Za dokazilo daš link do tvojega slo-tech profila in g+.
Ü

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Lahko se dogovoriš za obročno odplačevanje.
Sedanje socialne razmere so lahko faktor za nevračanje, kakšne so pa bile tedaj, je pa bolj kot ne nepomembno.
V glavnem CSD v živo je pravi naslov za prve informacije.

mikimisek ::

Kako dolg je zastaralni rok pri teh zadevah? Od 2008 ti niso nobene pošte poslali?

Massacra ::

To je najbrž že zastaralo!

zee ::

@OP: To sporocilo ni vredno ne bitov ne bajtov, ki so potrebni za prikaz sporocila. Nekdo z opravljeno osnovno solo bi moral biti sposoben v slovenscini spisati nekaj bolj koherentnega in smiselnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

marko181914 ::

mikimisek je izjavil:

Kako dolg je zastaralni rok pri teh zadevah? Od 2008 ti niso nobene pošte poslali?

Ne nobene, saj je neke vrste bedarija.
Dolgovi se baje ne zastarajo. Sporočilo je kratko, tako so mi rekli na zavodu PIP.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Dolgovi ne zastarajo. Ne: se ne zastarajo..
Spročilo je kratko, dolg z obrestmi pa ne.. Če zamižiš še za naslednjih 7 let, bo morda izginil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Ko enkrat dolg postane pravnomočen, ponavadi zaradi ignorance dolžnika, praktično nimaš več možnosti da se mu izogneš.

Če kdo upa na slab socialni položaj, je to slaba tolažba, saj to pomeni da nisi uspel nič pametnega zase narediti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Znanec je 2012 zaril letnik oz. se je prepisal drugam. V tem času je dobival državno štipendijo. Ker se je prepisal, je dobil domov obvestilo, da mora štipendijo vrniti. Zaradi res slabega socialnega položaja, je prosil za odpis štipendije (leta 2013). Odgovora vse do danes ni bilo, nakar je spet prišla pošta, da pred 4 leti sicer so dobili prošnjo za odpis štipendije, ampak da sedaj je čas da vrne v roku 15 dni vso štipendijo, ki jo je prejel v času šolanja.

V tem času je bil zaposlen preko študenta in je na račun prejemal nekje 200EUR na mesec oz. nekje 1200EUR v celem letu (v 3. letnem obdobju torej slabih 4k). Ves denar je porabil za nadaljno izobraževanje oz. stroške. Lani je končal delat, sedaj je brezposelen, o kakšnih dodatnih prilivih nimam pojma.

Zanimivo je dejstvo, da je prejšnji mesec podedoval nekaj denarja in del nepremičnine (vse skupaj vrednost nekje 3k), danes pa je dobil da mora zadevo v celoti vrniti, kot, da bi periodično opazovali aktivnosti na računu :))

Moje vprašanje tukaj je zgolj informativne narave, tudi kot zanimivost (prej al slej pride za tabo). Torej, 4 leta nazaj je dal prošnjo za odpis, danes pa je dobil da mora sredstva vrniti. V tem času nobenega odgovora. A to nikol ne zastara? Kaj pa če bi podedoval čez 10 let. A bi tudi takrat dobil poziv da mora zadevo vrniti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gambino ::

Edino pravilno je, da se denar vrne!!! Tudi kolega je vračal denar, ker ni naredil medicinske fakultete. 12500E. Zahteval so, da plača v enem obroku a se je zmenil, da plača po obrokih, vsak mesec po 500E.
In prav je tako, da se vrne denar, če se šolanje ne konča. Tukaj ne bi smelo bit izjem. Naj plača in naj se zmeni, da po obrokih.
Zastaral pa 100% še ni. Pa kolega je lahko še srečen, da je dobil denar in da mu ni potrebno vračati obresti. Tako ugodnega kredita ne dobiš nikjer!!!

Alien123 ::

Jaz sem vračal štipendijo takoj, ko sem dobil službo. Lepo je bila dana izvršba in so mi vsaki mesec jemali po tolko da mi je ostalo 600€.. nwm kakšne cvetke ste vi da ne bi rabli vračat, prav je tako da vrnete.

bigbada ::

A ne vračaš samo v primeru če ne narediš faksa oz. nekaj takega?

tikitoki ::

Machete je izjavil:

CSD je naslovnik. Pošiljatelj si ti. Socialna ogroženost ni razlog za neizdelavo letnika, razumem da je subjektivno oteževalna okoliščina, ampak definitivno boš rabil priložit izvid poteka zdravljenja.


Dej ne bluzi! Nimajo nobene pravice do vpogleda v potek zdravljena. Poslje se IZKLJUCNO zdravnisko mnenje.

tikitoki ::

marko181914 je izjavil:

Zanima me kako čim bolj nazorno napisati prošnjo za odpis dolga vračila štipendije in kaj je vse zraven potrebno.
Je to v redu? :

Pošiljatelj
CSD

Zadeva: Odpis dolga zaradi vračila štipendije.

Prilagam prošnjo za odpis dolga vračila šipendije na podlagi dopisa, ki sem ga dobil dne 21. 8. 2015.
Neizdelan 1. letnik srednješolski program: Tehniška Gimnazija leto:2008.
Izvršba izvršena leta: 2015 CSD Celje.
Razlog dalj časa trajajoča bolezen in socialna ogroženost.




podpis
Kraj in datum

LP!


Vprasanje, ce je stvar se resljiva. Zdravstveni razlogi se upostevaju pri presoji za odpis vracila stipendije. Seveda potrebujes zdravnisko mnenje, ki to potrjuje. Ali se socialna ogrozenost uposteva ali ne, ne vem. Skodi definitivno ne. V vsakem primeru pa so potrebna dokazila. Verjetno lahko na podlagi trenutne socilane ogrozenosti prosis za odpis ali pa vsaj zamik vracila.
Upam, da je prilozena vloga bolje zastavljena.

Ali je prosnja opravicnea ali ne pa naj odlocajo pristojni organi in ne porota uporabnikov slo techa.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Znanec je 2012 zaril letnik oz. se je prepisal drugam. V tem času je dobival državno štipendijo. Ker se je prepisal, je dobil domov obvestilo, da mora štipendijo vrniti. Zaradi res slabega socialnega položaja, je prosil za odpis štipendije (leta 2013). Odgovora vse do danes ni bilo, nakar je spet prišla pošta, da pred 4 leti sicer so dobili prošnjo za odpis štipendije, ampak da sedaj je čas da vrne v roku 15 dni vso štipendijo, ki jo je prejel v času šolanja.

V tem času je bil zaposlen preko študenta in je na račun prejemal nekje 200EUR na mesec oz. nekje 1200EUR v celem letu (v 3. letnem obdobju torej slabih 4k). Ves denar je porabil za nadaljno izobraževanje oz. stroške. Lani je končal delat, sedaj je brezposelen, o kakšnih dodatnih prilivih nimam pojma.

Zanimivo je dejstvo, da je prejšnji mesec podedoval nekaj denarja in del nepremičnine (vse skupaj vrednost nekje 3k), danes pa je dobil da mora zadevo v celoti vrniti, kot, da bi periodično opazovali aktivnosti na računu :))

Moje vprašanje tukaj je zgolj informativne narave, tudi kot zanimivost (prej al slej pride za tabo). Torej, 4 leta nazaj je dal prošnjo za odpis, danes pa je dobil da mora sredstva vrniti. V tem času nobenega odgovora. A to nikol ne zastara? Kaj pa če bi podedoval čez 10 let. A bi tudi takrat dobil poziv da mora zadevo vrniti?

Ti kekci nimajo rokov odgovorov. Najlažje je, če greš osebno tja in rečeš, da nisi sposoben vrniti denarja takoj, temveč k večjemu zgolj eno leto. Funckionira 100/100.

dope1337 ::

Alien123 je izjavil:

Jaz sem vračal štipendijo takoj, ko sem dobil službo. Lepo je bila dana izvršba in so mi vsaki mesec jemali po tolko da mi je ostalo 600€.. nwm kakšne cvetke ste vi da ne bi rabli vračat, prav je tako da vrnete.


Jaz sem tudi mislim, da bo pri meni tako (delam ze kaksna 3 leta po (ne)zakljucenem faxu). Res je, da vsako leto naredim kaksen izpit, ali 2 (zdej jih je ze zmanjkalo sicer - samo se dipl.).

Po resnici ... Niti ne upam iti na socialno vprasati, kako je sedaj z mojo bivso stipendijo (dolzan za 3. letnik in abs.). Bom raje zivel v zanikanju, do dneva, ko mi bodo poslali na dom xD Se bomo pol sekiral, kok pa kej 8-)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

next3steps ::

Raje pojdi čim prej, saj imaš tako več možnosti za izpogajanje odloga.

dope1337 ::

next3steps je izjavil:

Raje pojdi čim prej, saj imaš tako več možnosti za izpogajanje odloga.


Meh ... Ne bom jih sel prosit, ce jim lahka prosim dam svoj denar. Se bojo ze sami spomnal, ce ga hocejo met.

Placal bom, sploh ni frke. Sam prosit, jih pa res ne mislim xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Alien123 ::

To ni tvoj denar hepan en

pikachu84 ::

dope1337 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Jaz sem vračal štipendijo takoj, ko sem dobil službo. Lepo je bila dana izvršba in so mi vsaki mesec jemali po tolko da mi je ostalo 600€.. nwm kakšne cvetke ste vi da ne bi rabli vračat, prav je tako da vrnete.


Jaz sem tudi mislim, da bo pri meni tako (delam ze kaksna 3 leta po (ne)zakljucenem faxu). Res je, da vsako leto naredim kaksen izpit, ali 2 (zdej jih je ze zmanjkalo sicer - samo se dipl.).

Po resnici ... Niti ne upam iti na socialno vprasati, kako je sedaj z mojo bivso stipendijo (dolzan za 3. letnik in abs.). Bom raje zivel v zanikanju, do dneva, ko mi bodo poslali na dom xD Se bomo pol sekiral, kok pa kej 8-)


Za absolvent ti najbrž ne bo treba vrnit štipendije, za 3. letnik ne vem. To velja, če si prejemal štipendijo po starem zakonu, pred 2014, kar verjetno si.
Stari ZŠtip v svojih določbah vsebuje t.i. zakonsko praznino, saj ne določa, kaj se zgodi v primeru, ko študent do konca absolventskega staža ne opravi vseh študijskih obveznosti. Omenjeno zakonsko praznino je tako napolnilo Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, ki je dejalo, da se absolventski staž ne šteje kot samostojen letnik. Posledično študent ni dolžan vrniti štipendije, v kolikor do izteka absolventskega staža ne opravi vseh študijskih obveznosti.
S tem, ko si se vpisal v absolvent, si v bistvu zaključil četrti letnik. Skratka po koncu absolventskega staža nimaš več obveznosti do štipenditorja, predvidevam, da zato nisi dobil kake pošte o vračilu?
Po novem zakonu se vrača za absolvent in zadnji letnik, če ne diplomiraš.
Rok za zastaranje je pri teh zadevah pet let, ki začne teči od dneva, ko bi moral začeti vračati štipendijo, če ta rok ni kakorkoli prekinjen (prepoznavanje dolga) npr. da se dogovoriš za odlog, odpis, vračilo po obrokih itd.
Tko je v teoriji, kako je v praksi, ne vem. Pred ZŠtip so še moral vračat, po njem se tud vrača, zgleda je sam pri tem zakonu t.i. zakonska praznina oz drugačna interpretacija.

tikitoki ::

Sam tukaj je res veliko kekcev. Ce je imel dlje trajajoco bolezen v casu prejemanja stipendije in mu zdravnik napise mnenje, kjer pravi, da je to mocno otezilo opravljanje studijskih obveznosti, je ze na poti k odpisu. V takem primeru ne smes podpisati nobenega strinjanja z vracilom, odlogom, nicesar! Prvi in edini korak je prosnja za odpis, v primeru, da zavrnejo pa pritozba.
V casu, ko cakas na odgovor, te tko ne morejo terjati. Torej si istocasno ze dobil odlog za kaksno leto.

Ce je nekdo v casu studija zbolel, mislim, da je neeticno, da bi vracal stipendijo. Tako pravi tudi zakonodaja.

Voluharji brez problemov pa naj vrnejo stipendijo.

Pa ne poslusaj tepcev in sploh ne referenta na CSD, moznost za uspeh je vedno.

dope1337 ::

Alien123 je izjavil:

To ni tvoj denar hepan en


Vem da ni, in ga imam namen tudi vrniti - vkolikor bodo od mene to zahtevali ...

@pikachu84

Hvala za tole razlago. Pomoje (upam da) sem padel v to njihovo "luknjo". Izpite za 3. letnik imam koncane (slabo leto dni ze), res da dalec od "rednega" opravljanja obveznosti ... So pa pod streho.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

modelno1 ::

Jaz sem imel odločbo o izvršbi, s katero mi je zadnje leto štipendije zapadlo v vračilo. Nisem vrnil, ker nisem mogel. Kasneje sem diplomiral in so mi dolg odpisali, brez kakršnega koli kompliciranja.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

shadeX ::

Vem da ni, in ga imam namen tudi vrniti - vkolikor bodo od mene to zahtevali ...


Verjemi da bojo. Mej kar pri strani kolikor si dolžan, ker ko pride zadeva domov boš imel 15 dni časa da vrneš. Potem začenjo teč obresti :)

Gambino je izjavil:

Edino pravilno je, da se denar vrne!!! Tudi kolega je vračal denar, ker ni naredil medicinske fakultete. 12500E. Zahteval so, da plača v enem obroku a se je zmenil, da plača po obrokih, vsak mesec po 500E.
In prav je tako, da se vrne denar, če se šolanje ne konča. Tukaj ne bi smelo bit izjem. Naj plača in naj se zmeni, da po obrokih.
Zastaral pa 100% še ni. Pa kolega je lahko še srečen, da je dobil denar in da mu ni potrebno vračati obresti. Tako ugodnega kredita ne dobiš nikjer!!!


Kaj se bo zmenil je njegov problem. Mene je bolj zanimalo kako da po tolikem času to še ni zastaralo oz. ni bilo nobenega odgovora na prošnjo o odpisu in nato kar naenkrat odločba da je treba zadevo vrniti in to v relativno kratkem roku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

pikachu84 ::

shadeX je izjavil:

Vem da ni, in ga imam namen tudi vrniti - vkolikor bodo od mene to zahtevali ...


Verjemi da bojo. Mej kar pri strani kolikor si dolžan, ker ko pride zadeva domov boš imel 15 dni časa da vrneš. Potem začenjo teč obresti :)

Gambino je izjavil:

Edino pravilno je, da se denar vrne!!! Tudi kolega je vračal denar, ker ni naredil medicinske fakultete. 12500E. Zahteval so, da plača v enem obroku a se je zmenil, da plača po obrokih, vsak mesec po 500E.
In prav je tako, da se vrne denar, če se šolanje ne konča. Tukaj ne bi smelo bit izjem. Naj plača in naj se zmeni, da po obrokih.
Zastaral pa 100% še ni. Pa kolega je lahko še srečen, da je dobil denar in da mu ni potrebno vračati obresti. Tako ugodnega kredita ne dobiš nikjer!!!


Kaj se bo zmenil je njegov problem. Mene je bolj zanimalo kako da po tolikem času to še ni zastaralo oz. ni bilo nobenega odgovora na prošnjo o odpisu in nato kar naenkrat odločba da je treba zadevo vrniti in to v relativno kratkem roku.


Sej verjetno je zastaralo. Oni vseeno pošljejo, lahko tudi po desetih letih. Da je zastaralo, moraš potem sam uveljavljat na sodišču. V praksi je pa drugače, eni vrnejo, drugi prepoznajo dolg in prosijo za odpis, eni ne vrnejo in sledi izvršba, ta pa mislim, da zastara šele po desetih letih. Ce prosiš npr. za odpis, je zastaranje prekinjeno in se na to ne moreš več sklicevat. Velika večina prošenj za odpis pa je zavrnjenih. Bolj malo jih gre na sodišče. Moraš bit prepričan, da je zakon na tvoji strani, drugače so na koncu stroški še precej višji, tečejo obresti in teh ni malo glede na počasnost sodišč, če izgubiš seveda.

dope1337 ::

modelno1 je izjavil:

Jaz sem imel odločbo o izvršbi, s katero mi je zadnje leto štipendije zapadlo v vračilo. Nisem vrnil, ker nisem mogel. Kasneje sem diplomiral in so mi dolg odpisali, brez kakršnega koli kompliciranja.


Tudi osebno racunam na ta razplet.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

emiljam1 ::

modelno1 je izjavil:

Jaz sem imel odločbo o izvršbi, s katero mi je zadnje leto štipendije zapadlo v vračilo. Nisem vrnil, ker nisem mogel. Kasneje sem diplomiral in so mi dolg odpisali, brez kakršnega koli kompliciranja.


A mi lahko poveš na podlagi česa so ti dolg odpisali? jaz imam podoben primer in sicer mi zahtevajo vračilo oziroma me bojo dali v izvržbo, kljub temu da sem vse izpite naredil in uradno diplomiral. Problem je samo to da nisem pravočasno končal letnik ( prvo sem letnik ponavljal in nato pavziral) . Hvala

MadMicka ::

To glede izvršbe je tako, da itak lahko na podlagi pravnomočne sodbe terjajo glavnico v roku 10 let, obresti pa samo za 3 leta nazaj, tako da, če je od pravnomočnosti sodbe že več kot tri leta, se vsaj zaradi obresti ne rabiš toliko sekirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vračanje štipendije

Oddelek: Loža
123045 (2660) DonMatejo
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833382 (13585) next3steps
»

Vračilo štipendije (pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
134490 (3959) 111111111111
»

Vračilo štipendije državi oz. kako se izognit?

Oddelek: Šola
3320183 (17846) Firebat

Več podobnih tem