» »

Migracija RAID polja diskov v nov sistem

Migracija RAID polja diskov v nov sistem

iMark ::

Pozdravljeni,

zanima me, če obstaja kakšna možnost, da se izvede prenos diskov v RAID polju (ne vem kateri nivo, ker sem samo dobil diske) iz nekega NAS strežnika (ki je pokvarjen) v nek računalnik, brez izgube podatkov (cilj je seveda rešiti podatke)?
Kar sem gledal po tujih forumih nisem nikjer naletel na rešitev, pa vprašam vas, če mogoče kdo ve, če je to možno, namreč mi je lastnik diskov rekel, da mu je kolega (iz ITja) rekel, da se to da.

Lep pozdrav
  • spremenil: bluefish ()

OmegaBlue ::

Se da, je pa veliko odvisno kakšen raid je bl v tistem nas. Če je bila kakšna oblika software raid polja potem je zadeva dokaj preprosta.

Če pa je bil v uporabi kak bolj konkreten raid kontroler (ali fakeraid) potem je zadeva malo bolj komplicirana smo se da. Zahtevnost pa tudi variira gleda na nivo raid polja (mirror bo lažji kot kak raid5/6).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

iMark ::

Hvala za odgovor.
NAS je znamke Buffalo in na tej strani http://www.ufsexplorer.com/inf_terastat... je kao nek vodič za obnovit podatke s programom UFS Explorer, vendar meni ni uspelo.
Poskušal sem tudi z RAID recovery for Windows ampak javi napako, da diski niso v pravem vrstnem redu. Vrstni red je tak, kot je oštevilčeno na ohišju (od 1 do 4, in tako so tudi diski po vrsti vidni v programu, ampak vseeno javlja to napako).
Pozna kdo še kakšen drugi program?

dukedl ::

lp dukedl

iMark ::

Hvala.
Mi je sicer potem uspelo s tistim UFS Explorerjem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti za shranjevanje 10T podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
4711952 (9393) HighBane
»

Nakup WD Red 2TB. DOA rate?

Oddelek: Strojna oprema
263032 (2215) ivan01
»

Združevanje diskov / Storage drive / RAID

Oddelek: Strojna oprema
91993 (1746) Mr.B
»

OS za SAN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
12214794 (11017) jlpktnst
»

Kam shranjujete backup?

Oddelek: Strojna oprema
331790 (1201) kmetek

Več podobnih tem