» »

Združevanje diskov / Storage drive / RAID

Združevanje diskov / Storage drive / RAID

Netrunner ::

Malo sem gledal windows storage space ki deluje kot neke vrste RAID in videl opcijo da lahko več diskov združiš v enega, kar bi prišlo zelo prav.

Vse lepo in prav, vendar če združiš recimo 3 diske skupaj in eden crkne zgubiš praktično vse podatke kar mi je totalno mimo. Uporaba raznih RAID oz drugih opcij zahteva uporabo več diskov, kar načeloma ni tak problem vendar morajo biti pa vsi enake kapacitete, drugače zgubiš en kup GB ...

Obstaja kakšna simple rešitev da bi združil 3 diske v enega in v primeru odpovedi enega diska ostanejo podatki na ostalih dveh ? .. edina opcija ki sem jo zasledil je da bi na enem disku naredil folderje in z symlinkom povezal drugi disk ..

FX6300B ::

da obstaja samo je tako imaš en disk na ostala dva pa ti ubistvu dela backupe in prostora imaš toliko kot je velik prvi disk . če se prou spomnem je to raid 1 . raid 0 je pa da ti kapaciteto obeh diskov združi in na vsakega napiše nekaj v primeru da crkne disk (eden) zgubiš podatke je pa res da ima zadeva tudi podvojeno hitrost (skoraj)

black ice ::

FX6300B je izjavil:

raid 0 je pa da ti kapaciteto obeh diskov združi in na vsakega napiše nekaj v primeru da crkne disk (eden) zgubiš podatke je pa res da ima zadeva tudi podvojeno hitrost (skoraj)

Ne zavajaj.

Ena izmed opcij je, da pozabiš na Windows sistem in se lotiš *nix z LVM + mdadm kombinacije. http://wiki.tldp.org/LVM-on-RAID

zee ::

Ce ze Linux, potem bolje ZFS - RAID+LVM vgrajena.

OP lahko alternativno postavi RAID polje v Biosu, vendar mu lahko potem odpoved maticne pozre vse podatke.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mr.B ::

Kakšna je pa Linux alternativa. RAID 5 na treh različno velikih diskih, boš lahko naredil RAID 5, z volumnom, ki je od teh najmanjši. Ostalo pa je lahko RAID1....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Netrunner ::

To zadevo v osnovi potrebujem na windows mašini .. Vsi načini ki sem jih gledal za združevanje več diskov v enega ti podatke razbije na kose in zapiše po neki logiki čez vse diske, tako da izgubiš vse ko en disk crkne ...kar mi je totalno mimo ...

A obstaja kak način da vse diske združiš in da ko daš kopirat eno zadevo gor in je le ta večja od placa na disku 1 se avtomatsko skopira na disk 2? .. če pa je manjša pa gre na prvi disk ki ima plac na razpolago ? .... v bistvu rad bi samo virtualno prikazal en velik disk namesto da imam poled sistemskega C še D, E in F...

black ice ::

Netrunner je izjavil:

To zadevo v osnovi potrebujem na windows mašini .. Vsi načini ki sem jih gledal za združevanje več diskov v enega ti podatke razbije na kose in zapiše po neki logiki čez vse diske, tako da izgubiš vse ko en disk crkne ...kar mi je totalno mimo ...

A obstaja kak način da vse diske združiš in da ko daš kopirat eno zadevo gor in je le ta večja od placa na disku 1 se avtomatsko skopira na disk 2? .. če pa je manjša pa gre na prvi disk ki ima plac na razpolago ? .... v bistvu rad bi samo virtualno prikazal en velik disk namesto da imam poled sistemskega C še D, E in F...

Ne izgubiš vsega, če en disk crkne (no, odvisno od vrste RAID polja). Poguglaj osnove.

Lonsarg ::

Obstaja miljon načinov, tudi z storage space lahko narediš da je varno pred okvarami diskov.

Je pa problem, ker ti načini v večini primerov hočejo identično velike diske.

Če hočeš samo prikazati kot en skupen disk in ne rabiš backupa v primeru da kak disk crkne, potem lahko narediš to kar jaz, uporabiš "mount into folder" funkcijo v disk managerju. Particijo lahko namreč namesto v črko E: mountaš pod C:/Filmi recimo. Je pa problem da v tem primeru je plac še vedno ločen, kar daš pod filmi gre fizično na tisti disk, torej rabiš nekako pametno se odločiti kater disk bo za katere stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

driver_x ::

zee je izjavil:

OP lahko alternativno postavi RAID polje v Biosu, vendar mu lahko potem odpoved maticne pozre vse podatke.


To sicer ni vedno res, saj sem pred nekaj tedni uspešno prestavil diske iz ene plošče na drugo (isti proizvajalec, vendar vmes razlika ene generacije), pri čemer sploh nisem bil pozoren na vrstni red. Drugače pa od RAID-a v biosu (Intel Matrix Storage, oz. kakor se sedaj imenuje) ne bi priporočal drugega kakor RAID-1.

Mr.B ::

StarCitizen,
da narediš Raid 5. Na njega daš VHDX, ki je malenkost manjši kot RAID5 polje. NA ostalih dveh diskih narediš RAID1. NA ta RAID 1, daš VHDX, malo manjši kot RAID1.
Sedaj če bosta RAID1 in RADI5 enako velika, lahko narediš RAID0 znotraj mašine z obema VHDx diskoma. Res pa da boš moral to narediti no.. obstaja opcija, da znotrja virtualke nastaviš te diske kot scsi3, kako lokalno pa ne vem...
Načeloma pa lahko izgubiš en disk.....

Glede na ceno diskov, predlagam da prodaš najmanjše diske, in kupiš bolj ali manj identične diske...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synology - kako naštimat ne-Raid diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212455 (1802) PandaFlow2
»

RAID na osebnem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
394324 (1887) pegasus
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293546 (2305) element
»

RAID???

Oddelek: Strojna oprema
152229 (1974) falotXP
»

pomen raida??

Oddelek: Pomoč in nasveti
61193 (1067) aky

Več podobnih tem