» »

zakaj mi računalnik zmrzuje

zakaj mi računalnik zmrzuje

pingec ::

včasih se mi računalnik zašteka in ga morm resetirat to se zgodi na 4 ure- 3 dni in me zanima kasni so lahko vzroki in kako naj jih ugotovim?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

EjTi ::

Meni pa učasih auto ropota in me zanima kakšni so lahko vzroki in kako naj jih ugotovim?

Neki tacga si povedou. Vzrokov je en kup (eni so manj verjetni eni so bolj). Bolj verjetni: 1. računalnik se ti pregreva (CPU, grafična) - poglej temperature v biosu, 2. slabi driverji - inštaliraj nove, 3. zanič hardware (posebej ram) - zamenjaj komponento, 4. nekompatibilni hardware - zamenjaj komponento. Spomni se (če je napaka sploh takega tipa) kdaj se napaka pojavi in jo skušaj ponoviti (tako greš potem lažje skozi točke 2., 3., 4.).

pingec ::

kako pa ugotovim ce se mi graficna pregreva kje lahko vidim temperaturo ker v biosu je ni pa pomojem ne gre za pregrevanje ker se to zgodi velikokrat ko racunalnik nic ne dela
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

EjTi ::

Poglej če se vsi ventilatorji vrtijo.
Pomaga pa tud če napišeš kere komponente maš.

pingec ::

mama plata qdi kinetiz 7b
cpu:duron 700mhz + vent volcano 9
ram 2* 128mb sdram
grafa: geforce 2 mx
+ cd romi pa disk
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

evo zdej mi to dela ze na vsake pol ure kako pa naj ugotovim ce je slab ram pa se lahko ram sploh pokvari? ker men dela vse en let ze cist uredu a bi lahk kdo povedu kako nej se lotim odkrivanja napake pa kako kej sprobam

hvala za odgovore

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

EjTi ::

- probej dat en 128MB ram ven
če pol dela je ram fuč
- če ne dela probej dat drug ram ven
če zej dela je ram fuč
RAM crkne verjetno tako da se kak tranzistor pokvari (se ga ne da več krmilit) in vedno daje samo enko ali pa samo nulo - se ne zapomni bita (samo ugibam - je pa pmoje ena od možnosti)

- a si pogledou temperaturo CPUja
- a maš pasto pod hladilnikom CPUja (ne sme je bit preveč - čist na tanko)
- a maš ventilator na CPUju na največjo hitrost naštelano (samo za tolk cajta da vidš da se CPU ne pregreva)
- a si windows na novo inštalirov (probej win2k ali xp in ne 98 ali me)
ker windows maš?

prvo tole probej

pingec ::

ja sm instalirov na novo windowse xp pa zdej 2 urce dela vse uredu
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Mamaplata ::

Živjo!

Pri mojem kolegu se tudi pojavlja podoben problem.Ima Celeron ~ 800MHz
inštalirane pa ima WIN2K. Računalnik deluje kake pol ure potem pa zamrzne nato je treba zadevo resetirat , ko pa se Windows-i naložijo čez kake 2 minuti vse zamrzne,nato mora računalnik izklopit za kako uro dve (da se stvar shladi?!).Ne vem kje bi bila napaka -mogoče,da se disk pregreje?

Stratus ::

Mamaplata mogoče bi preveril napajalnik in njegov ventilator. poglej če se vrtijo ostali venti v kišti, pa spihi tist prah ven iz kište, še posebej iz hladilnika CPU

sporhetC ::

Pregrevanje mašine.
Kupi boljše hladilnike..! >:D

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Predator ()

franc3e ::

meni pa xp zamrzne vedno ko sem 2-3 minute na netu!

Včasih se ponovi 2x, pol pa dela naprej enkratno!

je tukaj kaka rešitev, je mogoče driver od modema, preveč enakih šifer za XP (seveda sem izgubil pravo)


se še komu dogaja enako?

lp

pentium 4
256 ddr
60gb

pingo76 ::

Poskusi s kakim firewall-om. Sam ga uporabljam od takrat ko mi je nel huimorist "podtaknil" ser-u (ftp server) kot servis in si share-al vse moje pogone;(( :D ;(( .
Saj sem se smejal ker mi (hvalabogu) ni naredil nič škode.
Opazim pa na trenutke ce imaš adsl ali podobno, da nekateri vztrajno težijo, da bi ti podtaknili kako zlobnokodo ali pa vdrli.
IP-je logiram in jih pošljem organizacijam kot sumljive. Tisti ki pa je postavil serv-u sem pa njegovemu isp-ju poslal log. Upam, da zgubi account.
Ma naj že nehajo enkrat "hekat" iz dlgčasa... Samo škodo delajo uf!

pingec ::

evo zdej se mi spet ponavlja isto pa je blo neki cajta mir pa največkrat se to zgodi med delovanjem mule vcasih pa med kazza al pa med srfanjem pa mam od driverjov nalozene sam tiste za grafo drugo je vse od xp-jev? ne vem po moje je tukaj neki narobe s softwerjem
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

kOki_ ::

meni se je isto dogajalo kakor tebi. vcasih je prislo ze do tega da se tut przgat ni vec hotu. no zej se... sm pogruntov kva je narobe. eni sistemski fajli na disku so bli zjeban (pci.sys, pa se eni) in se mi winsi sploh niso vec hotl loadat. tut ce mi je ratal pridt v winse, je pa po ksni minuti zmrznu... tut diska se ni dal formatirat, sm ga mogu prek druzga kopma. no zej mi dela.... mogoce je pr teb tut to, nc ne ves...
kOki_RULL ........ :>>>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432225 (1893) solatko
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121002 (828) pinx
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412132 (1586) gpetrov
»

računalnik zmrzne po pol ure (3min v igrah)! zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
181604 (1345) blue96

Več podobnih tem