» »

Avdio izhod skozi dve zvočni kartici

Avdio izhod skozi dve zvočni kartici

negotiator ::

Pozdravljeni!

Rabil bi dve zvočni kartici (dva avdio izhoda, ki imata vsak svojo kontrolo glasnosti) - da se razumemo: imam dve fizični zvočni kartici, obe sta inštalirani in delujeta. Problem se pojavi, ko hočem zvok predvajati skozi obe, hkrati. V "playback devices" imam "realtek speakers" in "audigy speakers" (to sta obe zvočni kartici, realtek in creative). Ko nastavim katerokoli od teh dveh, kot "default", se zvok predvaja samo skozi "default" napravo. Seveda je to problem, ker lahko izbereš samo eno "default" napravo. Kar se strojne opreme tiče, vem, da je to popolnoma izvedljivo. Vprašanje je, če se to da, glede na programsko opremo (Windows 7)?

Hvala za pomoč.

LP
All easy problems have already been solved.

black ice ::

Stereo mix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

negotiator ::

@black ice

Hvala za odgovor, to sem že poskušal, a nikakor ne dela pri meni.

LP
All easy problems have already been solved.

SaXsIm ::

Izhod moraš nastaviti direktno v programu, ki predvaja glasbo.
SaXsIm

negotiator ::

SaXsIm je izjavil:

Izhod moraš nastaviti direktno v programu, ki predvaja glasbo.


Predvajala bi se glasba iz spleta (Youtube)... Ne vem, če se da glede tega kaj nastavit?

LP
All easy problems have already been solved.

OvCa77 ::

Uporabi voicemeeter. Meni stereo mix ni delal to pa dela. Če škripa prestavi iz wdm na mme.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

sandmodnigga ::

tudi preko ene zvočne gre na več različnih naprav. Ne rabiš nič dodatnih programov, od Windows 7 dalje vse to lahko upravljaš preko "Volume Mixer" (pravi naziv?)

negotiator ::

sandmodnigga je izjavil:

tudi preko ene zvočne gre na več različnih naprav. Ne rabiš nič dodatnih programov, od Windows 7 dalje vse to lahko upravljaš preko "Volume Mixer" (pravi naziv?)


Žal je lahko samo en izhod na enkrat "default". Mislil sem, da če dodam še eno kartico, da bo avtomatsko izhod tudi preko slednje, zato sem dodal še eno (na srečo sem jo imel in je nisem brezveze kupoval), a windows žal še vedno dovoljuje samo en privzet izhod. To naj bi rešil "stereo mix", ki pa mi nikakor noče delat. Kakorkoli, to z dvema privzetima izhodoma mi je že delovalo (na eni sami kartici), in sicer izhod za zvočnike in za slušalke - problem pri tem pa je bil, ker sem imel samo en volume control za oba izhoda...
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

OvCa77 je izjavil:

Uporabi voicemeeter. Meni stereo mix ni delal to pa dela. Če škripa prestavi iz wdm na mme.


Hvala ;) Sem preizkusil in deluje odlično. Mogoče veš, kako se nastavi ločen fader gain/boost za kanala A in B? Ker trenutno se spreminja jakost obeh, ko spreminjam prvega. Sicer se zdaj da ločeno nastaviti glasnost v windowsovemu mixerju ampak je glasnost malo prenizka, oz. moram nastavit na 100%...

LP
All easy problems have already been solved.

OvCa77 ::

negotiator je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Uporabi voicemeeter. Meni stereo mix ni delal to pa dela. Če škripa prestavi iz wdm na mme.


Hvala ;) Sem preizkusil in deluje odlično. Mogoče veš, kako se nastavi ločen fader gain/boost za kanala A in B? Ker trenutno se spreminja jakost obeh, ko spreminjam prvega. Sicer se zdaj da ločeno nastaviti glasnost v windowsovemu mixerju ampak je glasnost malo prenizka, oz. moram nastavit na 100%...

LP

Bom pogledal ko pridem na tist pc.

LP
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

negotiator ::

OvCa77 je izjavil:

negotiator je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Uporabi voicemeeter. Meni stereo mix ni delal to pa dela. Če škripa prestavi iz wdm na mme.


Hvala ;) Sem preizkusil in deluje odlično. Mogoče veš, kako se nastavi ločen fader gain/boost za kanala A in B? Ker trenutno se spreminja jakost obeh, ko spreminjam prvega. Sicer se zdaj da ločeno nastaviti glasnost v windowsovemu mixerju ampak je glasnost malo prenizka, oz. moram nastavit na 100%...

LP

Bom pogledal ko pridem na tist pc.

LP


Hvala!

LP
All easy problems have already been solved.

c-lox ::

negotiator je izjavil:


Predvajala bi se glasba iz spleta (Youtube)


Bom vseeno firbec in vprašal po tvojem namenu.

Je to bolj eksperimentalne narave?
Misliš vse zvočnike met v istem prostoru?
!not my imagination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optični signal iz tv v domači kino

Oddelek: Zvok in slika
102915 (2623) Stoyc
»

2 audio vira na ene zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
131662 (1064) DuleKrtola
»

Dvoje slušalke istočasno na en PC

Oddelek: Loža
101812 (1506) Alec999
»

Echo!

Oddelek: Zvok in slika
61521 (1325) Scorpia
»

DVD predvajalnik predvaja le del zvoka

Oddelek: Zvok in slika
142273 (1889) Wit75

Več podobnih tem