» »

Echo!

Echo!

Galaxy ::

Pozdravljeni!

Moja nesposobnost prevladuje, tako da več nevem kaj naj še naredim. Zadeva je sledeča: iz računalnika imam povezan glasbeni stolp preko 3.5mm kabla, iz računalnika imam HDMI povezavo na moj TV. Ker sem želel, da se mi zvok predvaja istočasno, sem vklopil Stero Mix in ga konfiguriral kot je prikazano na sliki


Vendar imam zdaj problem z odmevom zvoka na TV, ker zvok zamuja prb 0.5 sekunde za zvočniki na mojem računalniku. Ker sem prebrskal že celi vražji Google in nisem uspel najti rešitve, kako naj se znebim odmeva (oz ga vsaj programsko zaustavit), se obračam na vas, upajoč, da imate rešitev!

Duhec ::

Mogoče samo Mic daj na mute.

Galaxy ::

Ne pomaga, dal sem vse tri razen Stereo Mix na mute, pa ne pomaga!

ivan01 ::

Se pravi, kolikor sem razumel zdadevo imaš povezano računalnik s stoplpom preko 3.5mm jacka (priklopljenega zadaj v zvočno na izhodni port za zvok in v stolp na "aux".) in tv preko HDMI kabla (računalnik - TV). Če imaš tako, bi v vsakem primeru moral biti zvok na obeh izhodih sinhroniziran in ne z zamikom.

To kaj je na sliki prikazano so snemalne naprave in ti imaš v polju "Poslušaj to napravo" imaš noter kljukico. Tako da ti stereo mix še enkrat predvaja na zvočni izhod na zvočno kartico. Tako da dobiš zvok z zmikom. Poskusi brez kljukice v polju "Poslušaj to napravo". Drugače pa je potrebno definitivno še kakšna nastavitv v polju za predvjanje.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ivan01 ()

Scorpia ::

Žal tako je pri LCD televizorjih. Če primerjamo naprimer crt tv in lcd, ki ima polno fukncij, za lepšo sliko in bla bla, na koncu ugotovimo, da procesiranje vzame neki določen čas. Torec crt tv bo prikazal 0,5 sekunde prej sliko, kot LCD ki more sliko še procesirati. Od tod tudi zamik zvoka, da je skladno, s sliko.
Pri meni pride do zamika, tudi če na tv imam prek činčev ali hdmi, v obeh primerih mi pride do zamika, če imam hišni kino zraven uklopljen.
////

Galaxy ::

ivan01 je izjavil:

Se pravi, kolikor sem razumel zdadevo imaš povezano računalnik s stoplpom preko 3.5mm jacka (priklopljenega zadaj v zvočno na izhodni port za zvok in v stolp na "aux".) in tv preko HDMI kabla (računalnik - TV). Če imaš tako, bi v vsakem primeru moral biti zvok na obeh izhodih sinhroniziran in ne z zamikom.

To kaj je na sliki prikazano so snemalne naprave in ti imaš v polju "Poslušaj to napravo" imaš noter kljukico. Tako da ti stereo mix še enkrat predvaja na zvočni izhod na zvočno kartico. Tako da dobiš zvok z zmikom. Poskusi brez kljukice v polju "Poslušaj to napravo". Drugače pa je potrebno definitivno še kakšna nastavitv v polju za predvjanje.

Moja situacija je natančno takšna, kot si jo opisal. Če ne uporabim Stereo Mix, pa mi predvaja zvok na samo "speakers" ali samo "ati hdmi output", ne morem izbrat obeh naenkrat. Kaj naj naredim? Bilo bi fajn, če bi kje obstajala kakšna ročna opcija, da bi zvok, ki prihaja iz 3.5mm zamaknil tako, da bi se ujemalo s HDMI-jem, ker pač HDMI rabi čas, da procesira!

Scorpia ::

HDMI ne procesira, ampak sam tv oziroma vse gre preko procesorja. Tudi če mu dovedeš analogni signal, tv rabi da procesira.
Lahko probaš s kakšnim programom da imaš zamika, kakšen winamp plugin. Ampak v tem primeru boš rabil dve zvočni kartici, ker ena sama kartica ni zmožna tega narediti. Tako da ni praktično kaj preveč. Sicer obstajajo še ene rešitve, kot je mešalka, ampak v tem primeru se ti ne splača to ulagati? :)
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avdio izhod skozi dve zvočni kartici

Oddelek: Strojna oprema
112451 (2118) c-lox
»

Dvoje slušalke istočasno na en PC

Oddelek: Loža
101888 (1582) Alec999
»

Prijatelji na skype slišijo kar poslušam!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141614 (822) Assass1n
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
315087 (4755) roadruner
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305260 (4528) Primoz7

Več podobnih tem