» »

Program za vodenje podjetja (računov, blagajn)

Program za vodenje podjetja (računov, blagajn)

Galaxy ::

Pozdravljeni!

V kratkem bom prevzel funkcijo finančnika v nekem podjetju, kjer se je do sedaj vse delalo "po starem". Ker pa je podjetje v finančnih težavah glede zapadlih obveznosti, bi zelo prav prišel program, ki bi plačevanje malo olajšal.

Povzetek kar bi želel:
- vnos prejetega računa, vnos roka plačila, datum prejetja ipd.
- da bi lahko razvrstil od zadnjega neplačanega računa do prvega, po zneskih ipd.
- da bi lahko dodal opombe (npr. ta dobavitelj gnjavi ipd.)
- vnos dnevnega prometa za blagajno 1, blagajno 2
- vnos mesečnega izpiska iz spletne banke
- da mi sam izračuna prihodke, odhodke, dobiček
- da omogoči obračun DDV-ja na 3 mesce

Nekaj v smislu cebelica.si, vendar mi ne dovoljuje sortiranja po datumu prejetja in je preprosto preveč basic. Gledal sem tudi miniMAX, ki mi je zelo zanimiv, vendar mi malo deluje pretežak - ali pa bi se ga moral naučiti?. Vsekakor mi deluje kot zelo koristen program, vendar še nisem prepričan.

Lepo bi Vas prosil za mnenja. Gre za gostinsko podjetje z dvema poslovnima enotama, in par večjimi dogodki na leto (se pravi da lahko za kakšen dogodek posebej izračunam profit ect.). Res je, da mi drastično manjka izkušenj, a se bom izziva lotil zelo resno.

K0K0 ::

Pantheon SE ima vse to razen "dobavitelj gnjavi". Al pa ima pa jest ne vem :)
Boš pa moral vložit nekaj dela v učenje.
Ostalih (minimax...) ne poznam.

p.s.
Če hočeš točne informacije moraš izpiske vnašat dnevno al pa vsaj tedensko in ne mesečno :)

SaXsIm ::

Pantheon osebno odsvetujem, težave pri sinhronizaciji, neumno postavljene funkcije. Tudi cena ni ravno nekaj.
SaXsIm

Invictus ::

@OP

Najemi dobrega računovodjo, ki ne bo samo knjižil račune.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[SkA] ::

Galaxy je izjavil:

Pozdravljeni!
Lepo bi Vas prosil za mnenja. Gre za gostinsko podjetje z dvema poslovnima enotama, in par večjimi dogodki na leto (se pravi da lahko za kakšen dogodek posebej izračunam profit ect.). Res je, da mi drastično manjka izkušenj, a se bom izziva lotil zelo resno.

Čigava je pa programska oprema na davčnih blagajnah? Verjetno bi kaj profitiral pri olajšanem delu, če bi imel celostno rešitev od istega ponudnika.

Drugače pa, uporabniki pizdijo čez Pantheon, pizdijo čez MiniMax, Vasco, ProBit rešitve... pizdijo pravzaprav čez vse. Verjetno ima vsak program svoje dobre in slabe točke. S tehničnega vidika so precej različne rešitve, samo tebe drobovje verjetno ne zanima. Vsekakor preuči cenike - potreboval boš redno vzdrževanje zaradi sprememb predpisov in zakonodaje, torej te zanima tudi ta aspekt cene, poglej kako je z odzivnostjo podpore (ki jo boš na začetku verjetno rabil), šolanje s strani proizvajalca ni neumna izbira za začetek (sploh pri kompleksnejših rešitvah, kot so Pantheon itn., kjer je treba zadeve tudi pravilno nastaviti), pa kot sem rekel, pozanimaj se, čigave so davčne blagajne in če lahko tam kaj profitiraš, da ne boš potem na roke uvažal.

Če ne boš tudi računovdstvo vodil (ne vem kaj s tem misliš, glavnega finančnika) - potem se morda pozanimaj še, če računovodstvo uporablja kakšno rešitev, ki bi ti omogočala dostop do podatkov (npr. Minimax nekaj takega ima - če računovodstvo uporablja njihov program).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Galaxy ::

Hej, pardon za pozen odziv.

Oprema na davčnih blagajnah je https://eblagajna.com/. Ne omogoča pa vodenja prejetih računov, povezave z banko ipd.

Naše računovodstvo pa je popolnoma "klasično", torej vse račune je treba ročno odnesti do računovodje. Le-temu bi se rad izognil. Pogledal sem tudi Quibi, vendar tudi to ne zadostuje našim potrebam. V bistvu je najbližje temu miniMAX - torej iščem malo preprostejšo rešitev.

Ima kdo kakšno idejo, predlog?

TanjaKop ::

V zvezi z Vasco -vimi programi samo eno opozorilo. Ne bi ravno priporočal. Tudi nas so opozorili pred nakupom, pa smo se vseeno odločili. Potem pa se je izkazalo točno tako, kot rečeno. So zelo arogantni, slab servis, nič se z njimi ne da dogovoriti. Če nimaš servisa in pomoči, da bi program vzpostavil, bi bilo pa bolje, da delaš na roke oz. karkoli drugega. Smo prešaltali na konkurenco. Zaenkrat deluj OK. . . . torej previdnost je na mestu

DamijanD ::

A lahko bolj konkretno, kaj se ni dalo dogovoriti?

Han ::

Katero konkurenco?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za vodenje skladišča in izdajanje faktur

Oddelek: Programska oprema
252724 (636) sivistol
»

Slovenski računovodski servisi

Oddelek: Loža
113077 (2431) Furbo
»

Programska oprema za knjigovodstvo?

Oddelek: Programska oprema
61417 (1147) kanko
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614475 (13037) pirx
»

Skrajno enostaven program za fakturiranje?

Oddelek: Programska oprema
96476 (4424) uroszo

Več podobnih tem