» »

Pop TV in Kanal A plačljiva?

Pop TV in Kanal A plačljiva?

««
67 / 72
»»

Bakunin ::

Gambino je izjavil:

RTV naročnina v avstriji je čez 50E


in to je koliksen delež avstrijske povprečne place ?

izracunaj in potem primerjaj.

PunkDude ::

V Avstriji RTV prispevek predstavlja:
2,15 % povprečne plače
Slovenija:
1,18 % povprečne plače

J.McLane ::

No tole čez 50€ je nekdo iz rit potegnu, tule piše drugače:
https://de.wikipedia.org/wiki/Rundfunka...

20,93 - 26,33 EUR
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Master_Yoda ::

Kaksna pa je kaj mediana v sloveniji in avstriji ? Ker dvomim da ima vecina folka v sloveniji povprecno placo. Ce imas 650 neto se ti tistih 13 eur bolj pozna kot ce imas 1000.

Bakunin ::

te podatke RS "skriva", a za 2016 je tako:

Povprečna mesečna bruto plača zaposlenih v Sloveniji (preračunana iz letne bruto plače) je v letu 2016 po začasnih podatkih letne strukturne statistike plač znašala 1.685 EUR.
Mediana mesečne bruto plače, ki deli populacijo na dva enaka dela, je v letu 2016 znašala 1.394 EUR.

po domače
291EUR bruto je razlike med "povprečjem" ter "tistim, kar dobi VEČINA delavcev".

Slednje je bolj "realna" višina plače.

da boste vedeli ko vam bodo spet hoteli prodati "povprečne bučke"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Tilen ::

Pet od desetih zasluži torej vsaj 1.394 EUR. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

starfotr ::

Uradni odgovor STAT:

Iz statističnega raziskovanja Mesečno poročilo o izplačanih plačah pri pravnih osebah (Obrazec 1-ZAP/M), ki je vir za izračun uradne povprečne mesečne plače v Republiki Sloveniji, ni moč dobiti podatka o mediani in modusu, saj se podatki zbirajo na ravni poročevalske enote oz. njenih enot v sestavi in ne na ravni osebe. Mediano lahko izračunamo iz letnega statističnega raziskovanja Strukturna statistika plač (ZAP-SP/L); pripenjam povezavo do
objave http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/6....
Modus bi bil na ravni minimalne plače, kar je razvidno iz grafikona o porazdelitvi plač, ki je del zgoraj omenjene objave.

Tilen ::

Dovolj o plačah. Naj se odpre nova tema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MatH ::

Ko smo se vselili v stanovanje (večstanovanjski blok v Lj), ki ni imelo tv/internet naročnine, je bilo moč na starem tv-ju gledat nekaj programov. Kmalu smo naročili telemach in nabavili modernejšo TV. Pred časom pa smo odpovedali telemach ni od takrat naprej nimamo nikakršnega signala več. Sem poskusil tudi z namenskim DVB-T sprejemnikom.
Ne vem kje sem zasledil, da mora kabelski operater, ki uporablja kabelsko napeljavo v bloku, stanovanjem, ki se ne naročijo na njihove storitve, omogočiti spremljanje javno dostopnih programov.
Na telemach help desku pravijo, da v našem bloku prenašajo brezplačne kanale in da se moram obrniti na upravnika, če v stanovanju ni signala. Sem klical hišnika, pa o tem ne ve nič.

Kakšne so vaše izkušnje?
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

starfotr ::

Nekje ne smejo montirat anten. Občinski odloki.

Po zakonu kanali RTVSLO ne smejo biti kodirani. Kar pa ne pomeni, da jih dobiš brezplačno. Torej, teži upravniku o tem, če ti na telesmehu to govorijo.

MrStein ::

MatH je izjavil:

Sem poskusil tudi z namenskim DVB-T sprejemnikom.

DVB-T je za zračni signal (antena).
Telemach ima (vsaj v Mariboru) nekodiran SLO-1 in SLO-2. Pa še kup analognih postaj se najde (v primerni kvaliteti).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Če se ne motim sta tudi digitalna SLO 1 in 2 odklenjena, pa še par slovenskih programov.

MrStein ::

Ja, saj. (a so analogne sploh kdaj zaklepali? Razen "premium" kanalov.)

Torej: DVB-C postaje SLO 1...3 so odklenjene, tudi HD verzije. Pa še nekaj lokalnih postaj je tudi odklenjenih.
Na analogni shemi pa je še malo več programov, vse "odklenjeno", recimo ORF-1 (ki je na digitalnem zaklenjen).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

starfotr ::

Analognih niso zaklepali, ker jih jih niso mogli. Zato pa so šli v digitalno oddajanje. Več denarja, več omejitev, več prostora v frekvenčnem spektru.

alexz ::

PINK više nije najveća komercijalna TV kuća u regiji, prestiže ju i hrvatska Nova TV

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/pink...

Prvo mjesto zauzela je slovenska PRO PLUS koja emitira kanale Pop TV i Kanal A i to rastom prihoda na 61, 9 milijuna eura, što je sedam milijuna više nego u 2016. Taj se rast prihoda pripisuje teleoperaterima koji su povećali cijenu svoje pretplate za građane. Osim toga, PRO PLUS je početkom 2017. prekinuo besplatno zemaljsko emitiranje i postao je najveći Pay TV kanal na području Jugoistočne Europe.


Planet TV še naprej v izgubi ...

https://www.zurnal24.si/slovenija/plane...

Veron ::

Mah oboji naj propadeje, who cares :))

All ::

Ena al pa dve tehnikalije okol pop in a.
Zadnje case imajoninformarivne oddaje zgoraj crn rob.
A je kdo ze zasledu na superduper proplus programih zasledil zvok ki je boljsi od sterea?
Glede na ceno...bi mogl bit to v nulo postiman.

joze67 ::

Glede na to, da bodo ljudje plačali tudi če bo informativna oddaja samo na tistem črnem robu, stereo pa se implementira kot levi zvočnik na parne, desni na neparne dni, why should they care?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veron ::

smešno kaj vse lahko počne kapital

poweroff ::

Prav res. Še celo v skladu s pravili mu mora sodit. :))
sudo poweroff

Utk ::

Tilen je izjavil:

Evropsko sodišče za človekove pravice: Slovenija je kršila pravico do pravičnega sojenja družbi Pro plus

Ta primer je v tej temi offtopic in prosim da to izbrišite. Namiguje da je poptv v tem primeru plačljivosti nedolžen, ker so 10 let nazaj nekaj drugega zajebali. Pa ni bil nedolžen niti takrat.

Tilen ::

Ste še vedno divji, ker sta POP tv in Kanal A plačljiva?

v preteklih 18 mesecih - vrnili okoli 370 milijonov dolarjev dolga in tako svoje bruto obveznosti zmanjšali za 30 odstotkov.
Sočasno so v Sloveniji zabeležili občutno rast prihodkov in dosegli najvišjo raven dobičkonosnosti v desetletju. Dobiček iz poslovanja pred depreciacijo in amortizacijo je lani dosegel 20,8 milijona dolarjev. Gre za podatke od septembra 2017 do septembra 2018.
CME je sporočil tudi, da močno verjamejo v vrednost medijskega premoženja in prihodnost dejavnosti v Sloveniji, kar je spektakularna rast v zadnjem letu le potrdila


Lepo, ni kaj.

Nič ne kaže, da bi jih veliko odjavilo Buraka in ostale Turke ter Reko ljubezni in 24ur.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Ste še vedno divji, ker sta POP tv in Kanal A plačljiva?

v preteklih 18 mesecih - vrnili okoli 370 milijonov dolarjev dolga in tako svoje bruto obveznosti zmanjšali za 30 odstotkov.
Sočasno so v Sloveniji zabeležili občutno rast prihodkov in dosegli najvišjo raven dobičkonosnosti v desetletju. Dobiček iz poslovanja pred depreciacijo in amortizacijo je lani dosegel 20,8 milijona dolarjev. Gre za podatke od septembra 2017 do septembra 2018.
CME je sporočil tudi, da močno verjamejo v vrednost medijskega premoženja in prihodnost dejavnosti v Sloveniji, kar je spektakularna rast v zadnjem letu le potrdila


Lepo, ni kaj.

Nič ne kaže, da bi veliko ljudi odjavilo CELOTNO TV SHEMO


Here fixed it for you
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Nič ne kaže, da bi veliko ljudi odjavilo CELOTNO TV SHEMO

Verjetno sem jaz edini. Pop TV-ju še vedno ne dam in nič ga ne pogrešam. (Verjetno so me sicer kje drugje uhakljali za ta dnar)

SaXsIm ::

Tilen je izjavil:

Ste še vedno divji, ker sta POP tv in Kanal A plačljiva?

v preteklih 18 mesecih - vrnili okoli 370 milijonov dolarjev dolga in tako svoje bruto obveznosti zmanjšali za 30 odstotkov.
Sočasno so v Sloveniji zabeležili občutno rast prihodkov in dosegli najvišjo raven dobičkonosnosti v desetletju. Dobiček iz poslovanja pred depreciacijo in amortizacijo je lani dosegel 20,8 milijona dolarjev. Gre za podatke od septembra 2017 do septembra 2018.
CME je sporočil tudi, da močno verjamejo v vrednost medijskega premoženja in prihodnost dejavnosti v Sloveniji, kar je spektakularna rast v zadnjem letu le potrdila


Lepo, ni kaj.

Nič ne kaže, da bi jih veliko odjavilo Buraka in ostale Turke ter Reko ljubezni in 24ur.


Kako pa odjaviš tole? In obdržiš ostale programe, ki niso od proplusa?
SaXsIm

Lonsarg ::

Dobiček jasno kaže na to da se izkoriščanje prevladujočega položaja izplača. In prav nič drugega na to temo več ni za povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

Ko je to delal telekom, sta jokala simobil in t2, danes ko vsem to paše, nima kdo jokat. Razen nas ki moramo plačevat to sranje. Ampak slej ko prej se bo stvar spet zavrtela.

poweroff ::

SaXsIm je izjavil:

Kako pa odjaviš tole? In obdržiš ostale programe, ki niso od proplusa?

Odjaviš vse, kompletno. TV pa prodaš/zabrišeš v smeti.

Jaz sem to naredil pred leti in živim normalno dalje.
sudo poweroff

737 ::

Tudi jaz. Kakšnih 20 let bo že tega.

SaXsIm ::

poweroff je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Kako pa odjaviš tole? In obdržiš ostale programe, ki niso od proplusa?

Odjaviš vse, kompletno. TV pa prodaš/zabrišeš v smeti.

Jaz sem to naredil pred leti in živim normalno dalje.


Sej vem, da je težko razumet. Ampak te nisem vprašal tega.
SaXsIm

MrStein ::

Boljši odgovor boš težko tu dobil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Boljši odgovor boš težko tu dobil.


Še vedno pa ni tega vprašal... dejstvo je da je ukrep za neplačevanje prispevka PRO PLUSu nesorazmeren, ker pomeni neuporabo televizijske sheme SPLOH, izvzemši morda lokalne antene ali odprtokodnih zadev... AMPAK zaradi cen ISPjev če nimaš optike si praktično nategnjen na suho če vzameš SAMO internet.

Pro Plus se pa lahko hvali... dokler ne umrejo generacije ki so imele "samo" TV... Moja mati gavalda ne bo odjavla, jaz ga bom takoj ko dobim optiko za zmeren denar...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Mimogrede, pri telemahu lahko od letos vzameš samo internet, na koaxu. Ni optika, je pa ena dodatna možnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, pri telemahu lahko od letos vzameš samo internet, na koaxu. Ni optika, je pa ena dodatna možnost.


No grem zdaj pogledat razliko v ceni dvojčka in samo interneta... običajno je tako malo da komaj naredi razliko... aka. 3 pive v gostilni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

roCkY ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, pri telemahu lahko od letos vzameš samo internet, na koaxu. Ni optika, je pa ena dodatna možnost.

Cena za TV zraven (osnovna shema) je pa tolko kot poopki pobašejo in kak cent? Se mi ne ljubi iskat cenikov.

MrStein ::

Heh, tak je pri vseh ponudnikih.
Zmedi sovražnika...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Nateg stoletja.

Lonsarg ::

Ja naivne tako še dobijo, take kot jaz (oziroma lahko rečemo slo-tech publiko) pa odganjajo in izgubijo s takim pristopom. Žal je naivnih potrošnikov več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ufek ::

Že mam pol leta samo internet + mobitel na T2.

TV sheme v letu 2019..



Drugače ima pa T2 samo optiko internet za đabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

roCkY ::

Kje sem sem spregledal ta đabe?

BCSman ::

10/10 24eur.
Ni ravno dzabe.
Seveda da bi ponudili 5/5 za dajmo rect 15eur pa ni govora.
Pred leti, ko je bila cena 10/10 17eur se je lahko reklo dzabe.

gddr85 ::

btw obstaja kak kabel tv za cca 10e? samo tv..

737 ::

BCSman je izjavil:

10/10 24eur.
Ni ravno dzabe.
Seveda da bi ponudili 5/5 za dajmo rect 15eur pa ni govora.
Pred leti, ko je bila cena 10/10 17eur se je lahko reklo dzabe.


Po naročilu paketa 10/10 na optiki T-2 ponudi hitrost 100/10 s pogojem, da se zavežemo k naročilu paketa za 2 leti. 100/10 Mbps za 24 eur je po moje kar ugodno.

Machete ::

Je ja, jaz lokalcu plačujem 30 za 100/10. Samo net.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Lonsarg ::

Jaz lokalcu(Skyline) plačujem 27EUR za samo net 50/50, redna neakcijska cena. Ko sem dobil posebno prilagojeno ponudbo Telekoma za naše območje za 30EUR za 100/20 Trojček z M paketom (cena bi veljala celotne 2 leti vezave) sem vseeno raje ostal pri lokalcu. Niti 3EUR ne dam za TV, ni šans.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

poweroff ::

Saj zadeva je preprosta. Ali vzameš celoten paket, z POOP TV, ali pa ne gledaš televizije. Nekateri smo se odločili za slednjo možnost.
sudo poweroff

mumbo ::

roCkY je izjavil:

MrStein je izjavil:

Mimogrede, pri telemahu lahko od letos vzameš samo internet, na koaxu. Ni optika, je pa ena dodatna možnost.

Cena za TV zraven (osnovna shema) je pa tolko kot poopki pobašejo in kak cent? Se mi ne ljubi iskat cenikov.


Od letos temu več ni tako, to ma telemach v ponudbi kak mesec (a se ne oglašuje preveč ker je še skoz cilj prodat trojček :)) :

NET Light do 100 / 10 Mbps . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30,00
NET Full do 300 / 15 Mbps . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 45,00
NET Premium do 1 GB / 50 Mbps . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 100,00

možnost doplačila 1 eur za 50 mbps uploada. velja za lokacije kjer je telemach coax/optika

MrStein ::

A zraven tega lahko vzameš mobilni paket po nižji ceni?
Asking for a friend...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mumbo ::

lahko ja, ker imaš fixne stroritve in ko maš fix dobiš popust na mob
««
67 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POP TV in Kanal pod isto streho kot Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8424276 (18543) Ajnstajn`
»

Peticija za umik Pop tv-A kanal iz ponudbe ponudnikov. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15440228 (33873) next3steps
»

Planet TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13631412 (26194) zuz3k
»

Boš septembra doma?

Oddelek: Loža
4510340 (5630) Silck
»

TV Pika odhaja, prihaja POP BRIO

Oddelek: Loža
447817 (5319) Tarzan

Več podobnih tem