» »

Uporabni ALGORITMI - kje dobiti

Uporabni ALGORITMI - kje dobiti

Joze_K ::

ne glede na to v katerem programskem jeziku programiramo se prej ali slej srečamo z določenimi problemi / relativno splošnimi / za katere skoraj vsak izumlja svojo rešitev... (npr. SORTIRANJE,SEARCH, ... ITD)

zanima me ali obstaja kaka spletna stran z raznimi "uporabnimi" algoritmi, ki jih potem implementiraš v jeziku v katerem pač programiraš - saj če tako iščeš z znanim problemom najdeš kopico nekih spletnih strani...
NPR.
http://www.sorting-algorithms.com/
https://users.dcc.uchile.cl/~rbaeza/han...

vendar me zanima ali obstajajo kake spletne strani ki zbirajo RAZNE "programirne" rešitve, algoritme ,.... neodvisne od jezika...

hvala, J

PARTyZAN ::

Ce googlas vstavi kaj rabis algorithm ni dovolj? Vedno je dovolj zadetkov s psevdo kodo.

Joze_K ::

PARTyZAN je izjavil:

Ce googlas vstavi kaj rabis algorithm ni dovolj? Vedno je dovolj zadetkov s psevdo kodo.


poslušaj... daj preberi celoto preden smetiš...
saj sem napisal
saj če tako iščeš z znanim problemom najdeš kopico nekih spletnih strani...


zanima me pa če je kje zbrana kopica "nekih" rešitev... saj bi taka stran lahko porodila tudi določene rešitve za katere se niti nisi zavedal, da obstajajo ali pa si se jih čisto narobe lotil...

če nimaš kaj uporabnega,
potem ne - prosim!

PS: nismo vsi učeni programerji s fakultet, ampak hobby programerji, večinoma za lastno dušo,... in nismo imeli prilike skozi študij spoznati rešitve, ki se marsikomu zdijo samoumevne,... pač izrabljamo internetna znanja, da pridobimo svoja,... in če dostikrat niti ne veš kaj iščeš - potem ti tudi google ne pomaga... taka ALGIRITEM stran pa bi dala marsikaj (vsaj za sebe govorim)

hvala,
J

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Joze_K ::

npr. tole knjigo gledam...

http://www.informit.com/store/algorithm...

se mi zdi uporabna
Highlights
Java class implementations of more than 100 important practical algorithms
Emphasis on ADTs, modular programming, and object-oriented programming
Extensive coverage of arrays, linked lists, trees, and other fundamental data structures
Thorough treatment of algorithms for sorting, selection, priority queue ADT implementations, and symbol table ADT implementations (search algorithms)
Complete implementations for binomial queues, multiway radix sorting, randomized BSTs, splay trees, skip lists, multiway tries, B trees, extendible hashing, and many other advanced methods
Quantitative information about the algorithms that gives you a basis for comparing them
More than 1,000 exercises and more than 250 detailed figures to help you learn properties of the algorithms

če je kaj takega tudi na internetu dostopnega,... je po moje še uporabneje, saj je verjetno interaktivna in zato omogoča še več...

black ice ::

http://www.amazon.com/Introduction-Algo...
De facto standard za začetnike.

Nekaj maš na Khan Academy, potem najdeš še kakšne spletne strani za npr. primerjavo sortirnih algoritmov, da bi imel vse na eni spletni strani pa še nisem zasledil. Google [problem] je pravi način, kot ti je svetoval predhodnik in si ga nesramno odpravil. Preden začneš z implementacijo raznoraznih algoritmov najprej izpopolni svoj algoritem za bonton.

videc ::

Knuth-ove knjige...

joze67 ::

Vse na eni strani: stackoverflow.com. Če Google ni v redu. Pa še uporabiš katero od značk "algorithm" in si na e-konju.

Joze_K ::

videc je izjavil:

Knuth-ove knjige...


a lahko kaj več... ne poznam

Knuth.de
je verjetno nekaj drugega :)

Joze_K ::

black ice je izjavil:

http://www.amazon.com/Introduction-Algo...
De facto standard za začetnike.

Nekaj maš na Khan Academy, potem najdeš še kakšne spletne strani za npr. primerjavo sortirnih algoritmov, da bi imel vse na eni spletni strani pa še nisem zasledil. Google [problem] je pravi način, kot ti je svetoval predhodnik in si ga nesramno odpravil. Preden začneš z implementacijo raznoraznih algoritmov najprej izpopolni svoj algoritem za bonton.



ok, najprej sorry predhodniku... ampak se mi vseeno zdi, da sem poudaril, da google pač že uporabljam, kadar imam znan problem... raje pa bi razširil svoje znanje.. pač mogoče s pomočjo algoritmov.. kot sem napisal Google [problem] je vsekakor prva rešitev - ČE poznaš [problem]

tale knjiga, ki si jo predlagal ... je močna ... se mi zdi, da premočna oz, predetajlna.. ne vem, bom poskusil se prebiti čez...
http://bayanbox.ir/view/417785865773090...

hvala..

Joze_K ::

no tole se je dalo hitro z neta dobit:

    Data Structures and Algorithms in Java, 6th Edition, 2014
    [Pearson] - Algorithms, 4th ed. - [Sedgewick, Wayne]
    introduction-to-algorithms-3rd-edition


bom šel skozi...
upal sem na recimo kaj takega v ONLINE verziji...
s primeri, demoti,...etc...

PARTyZAN ::

Oprosti, ampak ne razumem kako ne poznas problema. Programiranje je konec koncev resevanje problemov.

Ko naletis na nek problem, ki bi ga rad resil si poskusaj najprej sam izmislit algoritem, potem pa lahko se zgooglas ostale algoritme in se pri tem naucis kateri je boljsi za katero situacijo. Ko bos drugic naletel na podoben problem se ti bo ze svitalo kaj je najoptimalnejse za tvoj primer. To se mi zdi bolj smiselno, kot da si nabavis knjigo z algoritmi in jo beres kot nek roman.

Ce ti pa manjka problemov imas pa spet poln internet nalog za tvoj priljubljen programski jezik.

Joze_K ::

@PARTyZAN

Hja,... ti zagovarjaš TOP-DOWN princip, jaz pa poskušam BOTTOM-UP verzijo (četudi sem dosedaj stalno delal po tvojem sistemu)....

bom javil na FERI, da naj opustijo študij po sistemu od malega navzgor (in jih naj ne učijo ničesar niti pri predmetu ALGORITMI in PODATKOVNE STRUKTURE) ampak naj jim na začetku študija dajo TEMO DIPLOMSKE NALOGE in GOOGLE pa bo....
:))

ok, ok,...
saj kot sem rekel, večinoma delam "po tvoje"... bi pa rad malo bolj študijsko sistematsko...

bom pa vesel, če daš kak uporaben link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

overlord_tm ::

Joze_K je izjavil:

videc je izjavil:

Knuth-ove knjige...


a lahko kaj več... ne poznam

Knuth.de
je verjetno nekaj drugega :)


The Art of Computer Programming

Seveda preden se na Knuthovo knjigo spravis moras prebrati kaj lazje prebavljivega, recimo ze omenjen Introduction to algorithms (CLRS book).

Poglej kake online tecaje (Coursera in podobne e-univerze) na temo Algorithms and data structures. Recimo to

PS; Sicer pa, fajn da ves kako dela sorting in podobni osnovni algoritmi, samo ce se vse to spravljas implementirat sam, you are doomed to fail.

Zgodovina sprememb…

Joze_K ::

Recimo to

hvala,... tole je že zanimivo...

Invictus ::

Joze_K je izjavil:


bom javil na FERI, da naj opustijo študij po sistemu od malega navzgor (in jih naj ne učijo ničesar niti pri predmetu ALGORITMI in PODATKOVNE STRUKTURE) ampak naj jim na začetku študija dajo TEMO DIPLOMSKE NALOGE in GOOGLE pa bo....
:))

Saj oni so ti dali problem. S tem da so ti že določili algoritem.

Tako ali tako pa preveč teoretiziraš. Začni se že učiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Preveč linkov. :) Imam samo eno življenje. :) Najprej predavanja potem pa kakšna knjigica za zvečer. :)

Unilseptij ::

Malo poglej tole: List of algorithms @ Wikipedia

Ne rabiš nobene knjige, vse je prosto dostopno.... Vsaj vse, kar se namenjeno običajni uporabi.

Joze_K ::

Unilseptij je izjavil:

Malo poglej tole: List of algorithms @ Wikipedia

Ne rabiš nobene knjige, vse je prosto dostopno.... Vsaj vse, kar se namenjeno običajni uporabi.


Hvala,..., hvala,...hvala....
to je nekaj takega kar sem iskal tukaj....

na žalost je vse preveč nekonstruktivne debate o tem zakaj to sprašujem na tak in ovak način... le redki (in še enkrat hvala) pa so pripravljeni dati koristno informacijo brez polemiziranja...

hvala redkim!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FIŠ-fakulteta za informacijske študije

Oddelek: Šola
3411006 (5078) cheetah2
»

Programiranje na FRI

Oddelek: Šola
3210877 (9089) lebdim
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14933314 (29408) darkkk
»

knjige za kupit ?

Oddelek: Programiranje
142133 (1147) enTuzjast
»

Naprednješa knjiga o programiranju (koncepti, ...)

Oddelek: Programiranje
365780 (4951) noraguta

Več podobnih tem