» »

knjige za kupit ?

knjige za kupit ?

ThinMan ::

Zivjo,

Lahko kaj napisete o knjigah vrednih nakupa.

Imam malo preveč € pa bi rabu ene par. (predvsem programiranje za web - PHP, MySQL, JavaScript, Java, baze podatkov - relacijske)

Mogoče o bazah tudi kakšne ki so kot tutorial napisani oziroma učno gradivo (relacijske)


Lp,

Flade

Brilko ::

Verjetno te zanimajo ENG knjige ker slovenske so tak so bad?

ThinMan ::

V bistvu je to takole.

Rad bi napolnil lokalno knjižnico s sodobno literaturo (opazil sem namreč da nimajo glih založeno na področju web design in programiranje za splet)

Vem da literatura lahko zastara kaj kmalu ampak bistvo ostaja (vsaj prijemi)

Od založb mi je všeč SAMS, ampak še kakšna druga ? Ima mogoče kdo kaj več izkušenj ?

Lahko tudi prevedeno v SLO, Srbsko, Hrvaško ...

Sam sicer prebiram najdeno na netu.


LP,

Flade

Brilko ::

Ja zdej oktobra pride ven knjiga PHP5 v 24 urah v Slovenščini - tale knjiga. Drugače maš pa to tud ENG verzijo. Pa PHP in MySQL for Dummies pa PHP5 for Dummies je tud kr nova, sam nevem kak je kej. Pa Cookbooki pa te od Sams založbe.

hash ::

SAMS je se kar vredu zaloznik, so pa tudi bolj kvalitetni - recimo Addison Wesley.
Za PHP je kar solidna knjiga(predvsem za zacetek) PHP & MySQL development(second edition), za Javo ne poznam kaksne pametne knjige - je pa ena fina o podatkovnih strukturah in algoritmih za Javo - Data structures and algorithms in Java - ta je meni zelo vsec in to podrocje je tam vsaj zame bolje razlozeno kot v drugih knjigah(malo manj akademsko za razliko od kaksne Introduction to Algorithms).

ThinMan ::

Se pravi na kratko da glih SLO knjiga ni oziroma so samo prevodi. Ok tudi vredu. Bom malo preletel te založbe, ki ste jih navedli pa bom nekaj izbral.

Kaj pa kakšna literatura z faksa ? so te ok, ali so tko "akademsko" zatežene ?




LP,

Flade

SodVina ::

Jaz imam PHP Cookbook (o'reily). Zadeva je dokaj v redu, samo je ze bolj na advanced nivoju.

Darth_Maul ::

Zivjo!

Ce hoces RES KVALITETNO(zal je tudi draga) knjigo za Javo, potem ti svetujem Deitel & Deitel: Java How To Program. Boljso bos tezko dobil ;)

5ers1 ::

oj!

Razmisljam da bi si kupil to knjigo. Pa je res tako dobra??

Bojevnik ::

Za javo obstaja dobra v slovenščini Uroš Mesojedec : Java 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

enTuzjast ::

Reaktivacija teme.
Rad bi kupil knjigo za učenje jave. Sem bolj kot ne začetnik, kar sem znal (teorije) sem v teh letih večino pozabil. Ta naj bi bila dobra sodeč po zgornjem postu (Uroš Mesojedec : Java 2) ampak se mi zdi malo stara. Obstaja kaka boljša/novejša v slovenščini? Lahko predlagate tudi kako v angleške jeziku, vendar bi raje videl da je v slovenščini.

Hvala za nasvete, mogoče kdaj vrnem uslugo ko bom znal kaj več :).

LP

MrBrdo ::

kup si kakšno knjigo test driven development (TDD) al pa agile metodologija.

pa k si glih na PHPju priporočam investicijo v kakšen normalen jezik npr. Ruby ali Python :) Za Ruby je fina Agile web development with Rails, 4. izdaja.

Na sploh majo pragmatic programmers ful dobre knjige http://pragprog.com/titles v bistvu večina knjig ki so mi bile dovolj všeč da sem jih kupil so od njih.
MrBrdo

enTuzjast ::

Hvala za link. Bom preveril. Ima še kdo pozitivne izkušnje s pragmatic programmers knjigami?

killa bee ::

"JAVA rešeni primeri", se upurablja tudi kot akademsko gradivo na FRI

enTuzjast ::

Katera gradiva se še uporablja tam pri programiranju. Lahko kdo našteje, če ne sprašujem preveč, pa kako je bil zadovoljen z njim.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Java] Povezave

Oddelek: Programiranje
2439637 (1832) RonakKumar
»

Kaj se učiti

Oddelek: Izdelava spletišč
322406 (1837) MrBrdo
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413190 (1930) roli
»

Tutorial za začetnike php-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
383800 (3137) leinad
»

katero knjigo za javo kupit?

Oddelek: Programiranje
7977 (859) berti

Več podobnih tem