» »

Katere PowerLine adapterje???

Katere PowerLine adapterje???

«
1
2

Mitja223 ::

Katere powerline adapterje se splača kupit?

Rad bi vsej 3 ali 4 adapterje (modem -> gateway/rounter -> in, out -> pc, out2 -> router2, ...), ki bi jih imel po 15m x 15m hiši (2 nadstropja) tako, da dolžina ni nek problem...

Sem pa gledal neke teste in baje TP-Linkove zadeve (ki se prodajajo kot 500Mbps) komaj dosegajo 30Mbps, jaz bi želel 100Mbps z low pingi in stabilno povezavo...

Kakšne so možnosti, da mi bo zadeva delovala med različnimi fazami? Če sploh so?

Test TP-Linka v commentih: http://www.amazon.com/TP-LINK-TL-PA4010...

Furbo ::

Jaz imam od netgear, nekaj takega samo starejše, lepo delajo že več let, neproblematično povsem.

Priporočam take, ki imajo vtičnico na hrbtu, tako ne izgubiš vtičnice.
http://www.amazon.de/Netgear-XAVB5421-1...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mitja223 ::

Pa lahko več komadov skup povežeš?

Na istih fazah? Različnih?

Furbo ::

Jaz imam samo 2, da pripeljem siol tv na drug konec bajte. Drugače pa ni ovir, da jih ne bi smel dati več, nekaterim dela tudi prek faz.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Apple ::

Imam doma in Linksysovo rešitev, D-Linkovo ter tisto, ki jo prodaja Telekom (PLC).

Prve dve rešitvi delujeta nekaj časa, potem ju je treba resetirati.

Telekomova rešitev pa deluje BP. Imam pa 4 pare.
LP, Apple

Mitja223 ::

Piše kateri model je ta telekomova zadeva?

c00L3r ::

Kako je to kaj varno v stanovanju v bloku. Če ima sosed isto zadevo, potem sva skupaj v omrežju?

Dr_M ::

Vzemi devolo ali tplink.
Vsekakor ne kupovat cenenih zadev, ker z njimi ne bos dosegal visokih hitrosti. Najbolje je, ce vzames adapterja z HomePlug AV2, tej adapterji imajo ponavadi 1GBit switch (namesto 100mbit) in so oznaceni z 600mbit ali vec (trenutno do 1200mbit). Z 600mbit lahko pricakujes okoli 150-200mbit, ce imas solidno elektricno napeljavo. Pri slabi napeljavi, ti pa se tako dober adapter ne bo pomagal.

c00L3r je izjavil:

Kako je to kaj varno v stanovanju v bloku. Če ima sosed isto zadevo, potem sva skupaj v omrežju?



Ne, preko stevca ne gre. So pa vse povezave sifrirane.

Mitja223 je izjavil:

Piše kateri model je ta telekomova zadeva?



Telekom ima devolo ali iskra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

eno_ime ::

Ali obstaja kaksen powerline, ki gre preko števca?

Dr_M ::

Ce je, ni po AV standardu. Ampak pomoje da ne obstaja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shadow7 ::

Kako HomePlug adapter zazna števec?

Mitja223 ::

Dobro števec gor ali dol... sej moreš gumbek pritisnit da se syncata tak da ti je vseeno če ti gre čez števec ali ne, mene zanima če mi bo šel čez faze ;((

A ni TP-Link kao cenena zadeva? Sem gledal tole recimo... http://www.conrad.si/Powerline-omrezni-...

Napeljava po hiši je kul, pa bajta je stara cca. 10 let tako, da nebi smelo bit problemov.


Evo tule je tipson testiral TP-Link -> http://www.amazon.com/review/R1C7BBXKFU...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

Dr_M ::

A ni TP-Link kao cenena zadeva?


Ubistvu je devolo, tplink, ostalo... V koncni fazi pa vsi uporabljajo enake chipsete, razlika je samo v FW.

mene zanima če mi bo šel čez faze


Men gre, ampak hitrost pade drasticno.

Evo tule je tipson testiral TP-Link


Pusti ti te random tipe.
Glej teste na http://www.smallnetbuilder.com

Drugace pa pusti te 500mbit pri miru, to je ze staro, zato je mozno, da delajo probleme.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Mitja223 ::

Kul... http://www.smallnetbuilder.com/tools/ra...

torej TL-PA8010P recimo? 8-)

Mitja223 ::

No sej ajde če mam jaz 100 Mbps od routerja je kul, ostalim lahko tut 10 Mbps potegnem če fazo pa rešeno >:D škoda, da TRENDnet TPL-421E2K ni za dobit v Slo... :8)

clancy ::

Med različnimi fazami bo zadeva delovala, ampak počasneje. Jaz imam D-Link DHP509AV za gledanje Siol TV. Adapterja sta na različni fazi in stvar deluje kake tri tedne bp, tudi HD programi in brez potrebe po resetiranju. Hitrost prenosa pa je nekje 17-20 Mbps merjeno z prenosnikom in speedtestom.

...:TOMI:... ::

Jaz bi ti pa svetoval, da denar namesto v te adapterje raje vlozis v mrezne kable.
Tomi

Mitja223 ::

Pa grem po stenah štemat? :8)

...:TOMI:... ::

Ja, definitivno najbolje na dolgi rok.
Tomi

Mitja223 ::

Zakaj? Sej načeloma hitrost nebi smela padat? Dvomim, da bodo 10 let stari kabli problem v naslednjih 10 letih, sploh glede na to, da se ni šparalo na njih. Hitrosti pa tudi, če bodo ti powerline adapterji naslednjih 10 let požirali 100Mbps je to vrh glave.

Naprej bomo pa čez 10 let študirali, sej bi mel ...imam že zdaj Wifi sam je tu okoli toliko wifijev, da mam nor packet loss :@

...:TOMI:... ::

Ce ne drugega, kabli so cenejsi in zagotavljajo bolj zanesljivo povezavo, kot te adapterji.

Ce bos polozil cevi ali NIK kanale bos lahko na primer menjal ali dodajal kable, ce bo potreba.

Da ne omenjam, da powerline adapterji porabljajo energijo in da lahko kaksen crkne in imas spet strosek.

Kabel ne more crkniti in ne rabi energije, zato, da dela.

Pa te adapterji sr grejejo, kar konkretno, ze zaradi tega mi niso vsec. Vsaj tisti, s katerimi sem jaz imel opravka.
Tomi

l0g1t3ch ::

Tega TL-PA8030P KIT al tega Devolo dLAN(R) 1200+ WiFi ac

Oni WiFi mi je sicer povsem odveč, zanima me zgolj kako hitrost zmore preko električne napeljave in stabilnost delovanja.

Nihče ne uporablja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

LordTado ::

Devolo je mercedez...
Tplink je povprecje

TOP ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ce ne drugega, kabli so cenejsi in zagotavljajo bolj zanesljivo povezavo, kot te adapterji.

Ce bos polozil cevi ali NIK kanale bos lahko na primer menjal ali dodajal kable, ce bo potreba.

Da ne omenjam, da powerline adapterji porabljajo energijo in da lahko kaksen crkne in imas spet strosek.

Kabel ne more crkniti in ne rabi energije, zato, da dela.

Pa te adapterji sr grejejo, kar konkretno, ze zaradi tega mi niso vsec. Vsaj tisti, s katerimi sem jaz imel opravka.

Pa si se uprašl,če imajo vsi cevke v zidih in prostor za še en kabel.Z ene strani bajte na drugo je mal težko in še kabla porabiš ogromno in če še vlečeš kot nores ga lahko tudi nategneš in potem išči kaj je narobe.Najlažja rešitev in najhitrejša so tile adapterji.Pa veliko hiš ki so starejše nimajo cevk v zidah.

Dr_M ::

LordTado je izjavil:

Devolo je mercedez...
Tplink je povprecje



Kaj so pa ostali? Zastava? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LordTado ::

Poglej si teste maš povprečje tplink netgear pol pa na istih linijah devolo enkrat višje hitrosti...

l0g1t3ch ::

No danes dobim tega TP linka in poročam kako dela. Bo pa WAN povezava preko tega tako da če potegne 100Mbps bo dovolj.

l0g1t3ch ::

Še neki me zanima, se da imeti tudi več kot 2 adapterja v omrežju ? Povsod vidim komplete dveh nikjer pa da bi lahko posamezno dokupil še tretjega.

Furbo ::

Itak. Samo ponavadi tisti posamični niso dosti cenejši od dveh skupaj.. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

l0g1t3ch ::

Kaj pa je fora z UTP vtičnicami ?
Nekateri imajo na eme adapterju en port in na drugem dva ali 3, torej je vgrajen switch kar mi je logično.
Drugi pa imajo na obeh adapterjih po 3 porte, ima to kako vlogo ? Ali še vedno na modem priklopim samo en kabel pa na drugi strani vse naprave ?

Furbo ::

Tisti ki ima dva je ponavadi 'router', to je WAN port.

Ostali rabijo samo enega, da priklopiš pc nanj ali še bolje, imajo ethernet+wifi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrimoZ_ ::

Hm, ...
Jaz sem računal to uporabit za povezavo med optičnim switchem od T-2 in na drugi strani STB za iptv in router za wifi in ostale naprave.

Furbo ::

Powerline ne bo ravno dohajal optike
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrimoZ_ ::

Kolikor sem gledal tile po standardu 1200, v praksi zmorejo 200+ Mbps, tako da moralo bit zadosti tudi za 100/10 linijo.

Dr_M ::

LordTado je izjavil:

Poglej si teste maš povprečje tplink netgear pol pa na istih linijah devolo enkrat višje hitrosti...



Ja, sej sem gledal teste in iz testov izhajam, da je devolo top, potem je tplink in nato vse ostalo.
Pa sploh ves, zakaj je devolo hitrejsi? Seveda vsi uporabljajo bolj ali manj enake cipsete.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Furbo je izjavil:

Tisti ki ima dva je ponavadi 'router', to je WAN port.

Ostali rabijo samo enega, da priklopiš pc nanj ali še bolje, imajo ethernet+wifi.


Kasn wan neki? Tej, ki imajo 2 ali vec lan prikljuckov, imajo vgrajen obicajen switch

PrimoZ_ je izjavil:

Hm, ...
Jaz sem računal to uporabit za povezavo med optičnim switchem od T-2 in na drugi strani STB za iptv in router za wifi in ostale naprave.



IPtv dela, net dela, ampak bos moral met za iptv locene adapterje, razen, ce imas dovolj dober router, da lahko iptv nastavis gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

l0g1t3ch ::

l0g1t3ch je izjavil:

No danes dobim tega TP linka in poročam kako dela. Bo pa WAN povezava preko tega tako da če potegne 100Mbps bo dovolj.


Evo, en adapter je v kleti drugi v zgornjem štuku (vmes je še en štuk) in IPTV ter internet delata brez težav.
Hitrost interneta je ne glede na TV 89Mb/s, kar je isto če priklopim laptop neposredno v optični switch. To mi je sicer čudno pričakoval bi namreč bližje polnih 100Mb/s.

...:TOMI:... ::

T2 te nateguje, prijavi napako.

Btw, to nateguje vse uporabike, prodajo 100, dobis 90. Isto pri 200 M, dobis 190... Banda.
Tomi

clancy ::

@l0g1t3ch,
to imaš priklopljeno na isti fazi ali pa sta adapterja na različnih fazah?

l0g1t3ch ::

Po pravici povedano ne vem kako je z fazami, se da kako enostavno preverit ?

Je pa vmes omarica z fid stikali (vsaj zdi se mi da se temu tako reče).

clancy ::

Te mora bit kar malo električarja, da ugotoviš faze:D.
Sicer pa, če imate v hiši napeljan 3-fazni tok, je glede na to, da imaš en adapter v kleti, drugega pa zgoraj v nadstropju, verjetnost, da sta narazličnih fazah, ker so faze običajno razdelejne po nadstropjih.
Če pa imate v hiši enofazni tok, potem sta pa itak na isti fazi.

l0g1t3ch ::

A vidim po števcu al smo na enofaznem oz trofaznem toku ?

clancy ::

Piše na računu za elektriko pod "obračunska moč".

l0g1t3ch ::

3.00 kW (3X016 A) - kaže da so tri faze.

Če je na različnih fazah potem dela preko ničelnega vodnika ? Bom poskusil še kak drug prostor kako dela ta adapter.

shadow7 ::

Da, ker AV2 uporabi vse tri žile kabla.

LordTado ::

Dr_M je izjavil:

Furbo je izjavil:

Tisti ki ima dva je ponavadi 'router', to je WAN port.

Ostali rabijo samo enega, da priklopiš pc nanj ali še bolje, imajo ethernet+wifi.


Kasn wan neki? Tej, ki imajo 2 ali vec lan prikljuckov, imajo vgrajen obicajen switch

PrimoZ_ je izjavil:

Hm, ...
Jaz sem računal to uporabit za povezavo med optičnim switchem od T-2 in na drugi strani STB za iptv in router za wifi in ostale naprave.



IPtv dela, net dela, ampak bos moral met za iptv locene adapterje, razen, ce imas dovolj dober router, da lahko iptv nastavis gor.


Ja no jaz sem probal doma na isti liniji tplink 1200 mi je dal 88mbit in devolo 1200ac ki je dal 188mbit tako da razlika je ,
Mislim da zato ker devolo dela mislim da parno se pravi faza-zemla,nula-zemla(poglej kaki manual ali datasheet) je pa tudi veliko v čipu ja...
Jaz ga recimo uporabljam za 4k in dela super realnega prenosa mam 5,5mpbs,to je na 100mbit ruterju nisem pa probal še preko gigabitnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

l0g1t3ch ::

TP-link kaže da bo dovolj dober. Devolo je predrag predvsem na račun zame nepotrebnega wifi dela.

Tudi razlika, ki si jo izmeril je lahko posledica trenutnega nihanja hitrosti v omrežju.
Sam sem ugotovil da nek poceni adapter tako svinja električno omrežje, da vklopljen v sosednjo vtičnico hitrost zbije na 60Mbps. V trenutku ko ga uzklopim hitrost naraste nazaj na polno kolikor zmore moja optika.

LordTado ::

Ja tplink ti je nekje 30 evrov cenejši,brez wifija lahko pa tudi devolota dobišđ brez wifija...

l0g1t3ch ::

Ja samo devolo brez wifi-ja ima pa samo en ethernet port, spet lahko dam en switch vmes ampak je dodatna komponenta.

pixelzgaming ::

Sem naročil D-Link Powerline GO-PLK-200, ker mi wifi malo slabo vleče do sobe. Poročam kako je ko ga dobim.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493735 (2319) MrStein
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558962 (5764) next3steps
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5014984 (13699) ...:TOMI:...
»

powerline adapter - kaj izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
265164 (2815) Markus386
»

Internet preko električne napeljave

Oddelek: Omrežja in internet
4115886 (14048) lojze8

Več podobnih tem