» »

Sestava PC-ja[HELP]

Sestava PC-ja[HELP]

Petk ::

Zdravo zanima me bi bil tale pc build vredu? Bi kdo kaj spremenil,naredil cenejše ? Slišal sem da so nvida grafe bolše od amdjevih? Vzel i3 6100,gtx 950 strix, raje uzel drugo maticno ki je cenejsa ?

Aja pc bi bil za gaming
SLIKA http://imgur.com/yWDDLrN
Hvala za odgovore
  • zaklenil: dzinks63 ()

PredatorX ::

Jap, PC je Okey. Imaš namenjeno temo prav sestavam.
Nakup namiznega PC-ja

Glede NVIDIA GRAFIČNIH si pa slišal narobe. Niso boljše vsak rang ima svoje prednosti in slabosti. Tako, da če primerjava GTX 950 in R9 380 je R9 380 razred zase. Vseeno pa je i3 + GTX 950 zelo dobra kombinacija.

Petk ::

PredatorX je izjavil:

Jap, PC je Okey. Imaš namenjeno temo prav sestavam.
Nakup namiznega PC-ja

Glede NVIDIA GRAFIČNIH si pa slišal narobe. Niso boljše vsak rang ima svoje prednosti in slabosti. Tako, da če primerjava GTX 950 in R9 380 je R9 380 razred zase. Vseeno pa je i3 + GTX 950 zelo dobra kombinacija.


Kakšna je pa kombinacija i3 in r9 380 je z gtx veliko bolše?

Lp

PredatorX ::

jst bi šel na tvojem mestu raje z i5.

Recimo če zdej namesto, da vzameš skylake in raje kupiš i5 4460 + cheap plato + 8GB DDR3 te bo nekako prišlo isto kakor če bi vzel i3 6100 + cheap plato in DDR4 8GB. Zdej, če boš jemal i3 potem vzam raje GTX 950, če boš pa vzel i5 pa lahko vzameš R9 380.

The Wiber ::

Mah pusti AMD pri miru. Niti procesorjih, niti pri grafičnih karticah ne blestijo. i5 pa gtx 970 (ni najcenejša, ampak bo za par let) sta zmagovalna kombinacij (ob 8 gb rama). Tukaj je pa tudi malce težje svetovat, če ne vemo, do kolikšne cene si pripravljen iti.
P.S.: Saj ne boš kupoval iz Amerike, ne?

Petk ::

Poanta je da bi uzel i5 sam imam omejen budget 500 eur mogoce malo vec 700 iz moniterjem.Bi mi lahko priporocil neko cheap plato ker o platah sploh nimam pojma

Kupovati sem mislil pri alza shop.

Lp

PredatorX ::

The Wiber je izjavil:

Mah pusti AMD pri miru. Niti procesorjih, niti pri grafičnih karticah ne blestijo. i5 pa gtx 970 (ni najcenejša, ampak bo za par let) sta zmagovalna kombinacij (ob 8 gb rama). Tukaj je pa tudi malce težje svetovat, če ne vemo, do kolikšne cene si pripravljen iti.
P.S.: Saj ne boš kupoval iz Amerike, ne?



Očitno sam nimaš pojma.
GTX 950

http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.mindfactory.de/product_info....

kaj 25€ več za malo manj perfa? Poglej si kje je R9 380.
http://www.mindfactory.de/product_info....

Čeprav za 200€ več dopbiš 4Gb verzijo in se splača.
tole


Ali pa dodaš ene par € in kupiš DDR4 i5 6400 in plato za LGA 1151.

Z i3 raje GTX 950 alči GTX 960, ker ima NVIDIA boljše CPu overhead driverje. i3 je za R9 380 prešvoh oziroma sistem bi bil počasnejši kot z i3 in GTX 950.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Petk ::

Uf hvala ti za tako obširno razlago potem je najbolse da izbiram med tem dvema graficnima ter tem dvema procesorja ?(amdjev procesor spustim?)Budget imam rea omejen. Ta plata ki si jo dal notr je za oba cpu-ja ter grafa in a rabim mogoče kakšen drug hladilnik za cpu ali bo stock opravil delo ? Kupil bi pa raje na alza shop je ker imajo malo ceneje in tudi postnina ni pretirana.(majo paypal) Na mind factorz je okoli 30 eur kar se mi zdi malo pretirano. Mogoče sem izpustil pc bi bil za gaming

Hvala za čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Petk ()

PredatorX ::

AMD CPu se ti nesplača kupit. Ker je zastarela platforma.

dzinks63 ::

Na forumu je namenska tema: Nakup namiznega PC-ja, nadaljujte tam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13016415 (11962) Netrunner
»

Računalniška nadgradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985579 (3792) car100
»

Katero grafično do 200e

Oddelek: Pomoč in nasveti
141199 (1096) hojnikb
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777702 (7378) PredatorX
»

Skylake + 970/390

Oddelek: Kaj kupiti
111192 (927) Jinto

Več podobnih tem