» »

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows

1 2
3
»

WhiteAngel ::

zmaugy je izjavil:


V bistvu me moti cel koncpet posiljevanja uporabnikov z Windows 10. In ko uporabnik M$u zapre vrata, ta rine notri skozi okno.
Se odločiš da ne boš downgradal na Win10 in ti ga začnejo rinit notri skozi update. Najprej opcijsko. Nato ti ga kar zdownloadajo. Nato prebereš, da te bodo enkrat v 2016 kar sami presenetili in ti enostavno nainštalirali gor ta piece of "'[]{%#^*$.
Nato izključiš update, ker nimaš časa raziskovat, v katerem updateu bo kukavičje jajce. In nimaš več podprtega sistema. Temu se reče virtualna podpora. Nato najdejo novo pot, da še malo posilijo potencialne uporabnike skozi procesorje.
Svinjsko.
Upam da jim posel crkne in da jih povozijo po levi in po desni vsi konkurenti.


Eh.. relax. Bodo ljudje (firme, letališča, bankomati...) pač šaltali na windows 10 in nov hardver. Tako sw kot hw je (v njihovih očeh) potrošna roba.

Če bi zares želeli varnost, zanesljivost in robustnost za naslednjih 50 let, ne bi izbrali PC-jev in M$. Pingvini so že 20 let naokoli. Hudiči tudi. Alternative Intelu tudi. Če jih ne želijo povohat, je njihov problem. Linuxu, BSD-ju in npr. ARMu je vseeno - imajo dovolj vzgona z drugimi ciljnimi skupinami.

PS: Mi je pa zanimivo, da so tako blazni preskoki med verzijami Windows. In da se MS ravno na Intelove procesorje obesi, ki so kompatibilni za nazaj že 30 let, če bi bil OS tako skompajlan. Za primerjavo - zadnje Linux jedro še vedno teče na 25 let stari 80486. 30 let star 80386 so opustili lani. Tu se vidi, da je Windows potrošna roba in da je njihova filozofija menjava OS na vsaj 5 let. No, saj bi tudi sam hotel tako maksimizirati dobiček, če bi bil na njihovem mestu :)

Mitch ::

Verjetno se Microsoft boji, da bi se ponovila zgodba z Windows 7 kot pri Windows XP. Se pravi, da bi bili uporabniki zadovoljni z Sedmico še dolgo časa in bi ignorirali novejše verzije. Po mojem bi se tle morala vključiti tudi Evropska komisija ker gre v bistvu za vsiljeno nadgradnjo na novejši operacijski sistem...

matobeli ::

Seveda se boji da se bo zgodila sedmica. sedmica pač ni več moderen OS, ne po izgledu in ne po uporabniški izkušnji. MS nikakor noče da bi windowsi postali OS za dedke. Mladina pa bo uporabljala android.

Sedmice pač praktično ni možno uporabljati z touchscreenom, na majhnih zaslonih, torej tablicah, telefonih, tudi vedno več laptopov ima TS.
Ker, guess what, PCji izumirajo baje.

zmaugy ::

In zato je treba posilit tudi uporabnike baje izumirajočih mašin? Podobno debilne eksperimente so izvajali v najbolj norih obdobjih totalitarnih sistemov, vemo kako se je to končalo.
Mislim, a se niso ničesar naučili iz WIN 8? A če bojo zraven dodali elemente nasilnega posiljevanja uporabnikov računajo na boljše rezultate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

matobeli ::

wut? kdo te posiljuje? A si rekel "NE" MS-u pa ima komp še vedno winse gor?

Baje se da na linuxu "vse" spedenat. Drugače pa še vedno lahko brezplačno nadgradiš na 10ko.

globoko grlo ::

Sam če sem zadocoljen z win7 al pa 8.1, zakaj bi bi mi M$ rad uturil 10tko?

Ker hočjo moje EUREUREUR!!!

A ni tko, da je trg sveta vladar? Naj trg odloči kaj se kupuje, ane.


ps. zakaj ST ne prikaže EUR in napiše eur?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

wut? kdo te posiljuje? A si rekel "NE" MS-u pa ima komp še vedno winse gor?

Baje se da na linuxu "vse" spedenat. Drugače pa še vedno lahko brezplačno nadgradiš na 10ko.


Imam nekaj Winsow 7 in ene Wins 8.1. Vse plačano. Podpora baje do leta x. Zakaj me M$ posiljuje z Win10? In to vedno znova, kot trop hijen, ki lovi plen z utrujanjem. Hočem zagotovljeno podporo za plačane sisteme brez posiljevanja z Win10 in brez prikritega dilanja sprememb za brezsramno vohunjenje za mano.;(

Thuban ::

saj boš imel podporo za windows 7. In to do leta 2020. Takrat bo ta os star 11 let!!!!
Windows 8.1 še nima omenjene omejitve podpore. Samo windows 8.

Nauči se brat preden se peteliniš.

globoko grlo je izjavil:

Sam če sem zadocoljen z win7 al pa 8.1, zakaj bi bi mi M$ rad uturil 10tko?

Ker hočjo moje EUREUREUR!!!


ja, zato ti ga ponujajo zastonj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Aha. In vmes mi bo M$ nasral na mašine ves spyware iz W10 ali pa kar na lastno roko nekega lepega dne sam inštaliral W10 vohunski piece of shit.
V bistvu nimam podpore, ker moram v izogib tem svinjskim praksam izklopit update.

Thuban ::

globoko grlo je izjavil:

ps. zakaj ST ne prikaže EUR in napiše eur?


zato ker se je treba malo potrudit. Tako pri pisanju komentarja kot tudi pri razmisleku kaj bo v komentarju pisalo.

zmaugy je izjavil:

Aha. In vmes mi bo M$ nasral na mašine ves spyware iz W10 ali pa kar na lastno roko nekega lepega dne sam inštaliral W10 vohunski piece of shit.
V bistvu nimam podpore, ker moram v izogib tem svinjskim praksam izklopit update.


omenjeni "spyware" se ti je že davno namestil tudi na win7.

izklopit update? zakaj?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

togo ::

si me prehitel
itak da je že vse gor
vsak dan bolj spoznavam da enostavno se ni moč obraniti tega sranja
je samo ena možnost da vse pogasneš pa še tu nisem siguren

zmaugy ::

Sem ga pobrisal. Pač po svojih najboljših močeh ko sem izvedel za to. In nimam namena postati hobby preučevalec M$ updatov, da bi lovil njihovo svinjarijo. V bistvu sem iz časov, ko OS ni bil namenjen zlorabljanju uporabnikov in me ta nova praksa ekstremno moti.

Thuban ::

se ti je namestil nazaj, sigurno.

Zato NI rešitev ostati na Windows 7 in upati na najboljše medtem pa se petelinit po forumu. Lahko pa skupaj najdemo boljšo rešitev.

Če jo imaš potem kar na dan z njo.

Zaenkrat uporabljam Windows 10... če že vohuni MS hočem da vohuni SAMO MS in imam vsaj posodobljen sistem da sem zaščiten pred ostalimi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Ni. Ker je po čiščenju updatanje izklopljeno. Če se je to kljub izklopu zgodilo, je potem to vdor v računalniški sistem.

Thuban ::

izklop updatov tudi ni rešitev zaradi nezakrpanih ranljivosti sistema. Morda si se ubranil pred MS in dobil kakšno drugo nesnago.

Kot rečeno, mene ne moti da bodo 11 let star OS leta 2020 prenehali posodabljati. Je prav tako, ni nobene potrebe da nekdo ostane na prehistoric operacijskem sistemu.
Če te moti kar dela MS je tu še Apple ekosistem in en kup linux distribucij.
sam sem poizkusil uporabljati linux in .. za delo je odličen za zabavo pa no fucking way.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Uporaba Win sistemov zgolj namensko, brez splošnega brskanja po netu. Uporaba pravega IS sistema (plačljivega). Ločitev sistemov glede na področje uporabe (službeno/domače).
Prehod na linux tudi za službeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Thuban ::

yeah, good luck with that. Been there, done that. Back on Windows. Zato verjetno vedo da si lahko privoščijo takšne stvari.

In tudi ti boš zagotovo se pizdil zdaj še nekajkrat po forumu nato pa boš naprej zvesto uporabljal MS okolje. Ker je daleč najbolj prikladno in enostavno za bilokaj pametnega naredit brez da bi moral pisat sudo apt-get.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Jaz to kar furam že nekaj let - tudi prej nisem zaupal varnosti M$ produktov, le da je takrat šlo za nesposobnost in lenobo, zadnje leto pa gre za namerno sabotiranje uporabnikov.

Thuban ::

ločen sistem imaš? za osebno rabo in poslovno? V smislu dual-boot ali 2 ločena fizična sistema?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Več računalnikov za različne namene.

Thuban ::

torej imaš ali izjemno drago postavitev (več kvalitetnih računalnikov) in mi ni jasno zakaj nisi prešaltal na apple ekosistem

ali pa

več crap računalnikov in se te ta novica itak ne tiče ker boš lahko imel crap računalnike še naprej. Stari windowsi bodo na starih računalnikih delali normalno tudi po letu 2020.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Apple nisem nikoli preveč raziskoval, razen nekaj gadgetov, kolikor sem videl se mi zdi tisti eko sistem (govorim o računalnikih) zelo strogo določen in neprilagodljiv. Kar mi ne odgovarja. Odgovarjajo mi Winsi brez špijoniranja uporabnikov in Linux, kjer pa manjka Outlook ekvivalent, v katerega bi lahko spravil nekaj pst file iz trenutnega sistema in ga tam uporabljal vsaj približno tako dobro kot v Outlooku.

Thuban ::

hm. tole pa ni ravno neko power user uporabljanje računalnika da bi te sploh imelo kaj skrbet.

Naj ti povem da Office pisarniški paket je bil primarno vedno mišljen za Apple ekosistem in ne za Windowse. Vse posodobitve Officov vedno najprej dobijo Applovi operacijski sistemi, funkcije šele kasneje pridejo na Microsoftove OS.
Če te MS okolje tako moti in bi vseeno rad dober in enostaven OS pač razmisli o prehodu na apple.

Če boš ostal na MS pa zgleda da te še ne moti dovolj kar dela MS in samo jamraš :)
In ne, linux ni rešitev. Še.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

matobeli ::

Zmaugy, torej, tvoj hobi je skrivanje podatkov in informacijska varnost čez vse razumne meje in brez neke hude realne podlage.

Okej, razumem. Tudi men ni vseeno za stvari s katerimi se rad ukvarjam.

Moraš pa vseeno razumet da nažalost nisi reprezentativen vzorec. Večini ljudi je čisto vseeno in v realnosti se jim čisto nič ne bo zgodilo, nobenih rezanih ledvic, nobenih ukradenih načrtov za jedersko fizijo, nič. Mogoče kakšna ponudba kateri se bo zelo težko upreti.

Poldi112 ::

Thuban je izjavil:

yeah, good luck with that. Been there, done that. Back on Windows. Zato verjetno vedo da si lahko privoščijo takšne stvari.

In tudi ti boš zagotovo se pizdil zdaj še nekajkrat po forumu nato pa boš naprej zvesto uporabljal MS okolje. Ker je daleč najbolj prikladno in enostavno za bilokaj pametnega naredit brez da bi moral pisat sudo apt-get.


Ziher? Ne obupajo vsi, tako kot si ti, zaradi enega ukaza v konzoli (ki ga, glede na primer, verjento sploh nisi rabil).

Thuban je izjavil:

se ti je namestil nazaj, sigurno.

Zato NI rešitev ostati na Windows 7 in upati na najboljše medtem pa se petelinit po forumu. Lahko pa skupaj najdemo boljšo rešitev.

Če jo imaš potem kar na dan z njo.

Zaenkrat uporabljam Windows 10... če že vohuni MS hočem da vohuni SAMO MS in imam vsaj posodobljen sistem da sem zaščiten pred ostalimi.


Spet nepravilno operiraš z besedo sigurno - razen če imaš kristalno kuglo. Pa da ima samo MS dostop to sistema je tudi precej naivno pričakovati. Sploh na to da so kar domači z NSA, plus da te posiljujejo z reklamami, kjer te sledijo in ti sem pa tja podtaknejo še kakšno svinjarijo... :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Thuban ::

Poldi112 je izjavil:

Pa da ima samo MS dostop to sistema je tudi precej naivno pričakovati. Sploh na to da so kar domači z NSA, plus da te posiljujejo z reklamami, kjer te sledijo in ti sem pa tja podtaknejo še kakšno svinjarijo... :)


ker na bilokateri distribuciji linuxa pa se to ne more zgodit.

Poldi112 je izjavil:


Ziher? Ne obupajo vsi, tako kot si ti, zaradi enega ukaza v konzoli (ki ga, glede na primer, verjento sploh nisi rabil).



za domačo rabo se mi je zdelo absurdno butasto narejeno. Za neko delo je super za home userja pa čisto preveč trapasto. moje mnenje pač, ne me žgat na grmadi zarad tega :P

Že samo to, da sem moral iskat alternativo Foobar2000 glasbenemu predvajalniku me je razjezilo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

jest10 ::

Thuban je izjavil:


Kot rečeno, mene ne moti da bodo 11 let star OS leta 2020 prenehali posodabljati.

Seveda. 2020. Ne pa da ti 2016 pokažejo fakiča

Kenpachi ::

Fakica so pokazali samo tistim, ki bodo kupili naslednje generacije procov.

Tle ste se nekaj zagalamili, kot da boste vsi jutri sli kupovat ves ta hardver.

Za obstojeco opremo bo move along, nothing to see here, kot je bilo do sedaj.
Zaraki Kenpachi.

andromedar ::

Thuban je izjavil:

Poldi112 je izjavil:



za domačo rabo se mi je zdelo absurdno butasto narejeno. Za neko delo je super za home userja pa čisto preveč trapasto. moje mnenje pač, ne me žgat na grmadi zarad tega :P

Že samo to, da sem moral iskat alternativo Foobar2000 glasbenemu predvajalniku me je razjezilo.



Hahah, to so problemi! Ko si izbiramo OS na podlagi tega, ali ima alternativo nekemu obskurnemu media predvajalniku (!!!) z Winsov.

Na drugi strani je pa firma, ki si ji OS moral pošteno plačat, nato pa te ta firma do nagega sleče in postavi v vitrino in te prodaja za svoj zaslužek.
Čestitam, dobra odločitev.
Eh?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Kenpachi je izjavil:

Fakica so pokazali samo tistim, ki bodo kupili naslednje generacije procov.

Tle ste se nekaj zagalamili, kot da boste vsi jutri sli kupovat ves ta hardver.

Nekoč v prihodnjih 4 letih ga bom kupoval.

Kenpachi ::

V prihodnjih 4 letih bo tudi pocasi leto 2020.
Zaraki Kenpachi.

jest10 ::

Počasi bo, ni pa še, če ti ne klikne.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7/8.1 na novih procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9325263 (20787) konspirator
»

Microsoft se je omehčal, podpora za Skylake podaljšana za leto dni

Oddelek: Novice / Procesorji
135384 (4468) D3m
»

Starejše strežniške verzije Windows bodo podpirale nove procesorje

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
106716 (5143) krneki0001
»

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13145264 (39682) jest10

Več podobnih tem