» »

Kaj namesto netbooka?

Kaj namesto netbooka?

CyberPunk ::

Lani sem prodal netbook, pa se je kasneje izkazalo za napačno potezo, ker bi občasno še vedno rabil priročno (10") mašino s tipkovnico, ki jo daš v torbo oz. vzameš s sabo "na teren". Kaj se danes splača v ta namen kupiti? Kar sem gledal budget variant (netbook je bil okoli 260, torej gledam pod 300), so vse večje od 10", če pa se že najde kaj, ima le 32 GB "diska" (zlasti če gledam nemško ponudbo).

Imel sem ogledan Acer Aspire Switch 10E, pa ga imajo povsod razprodanega (razen Harvey Norman, ki ima bistveno višjo ceno od ostalih).

sajmon ::

V službi je nekaj sodelavcev kupilo rabljene ibm x220. Dobiš iz Nemčije ali pa UK tam za med 200 - 250 €. Po potrebi dodaš potem še ssd disk in imaš polno opremljen računalnik (i3-i5 4/8gb, 12.5 ekran).

Gregor5816 ::

Acer Aspire Switch 10E, 290€

https://www.mimovrste.com/tablice/acer-...

CyberPunk ::

Tale ni 64 GB model, pa rdeča vleče malo proti roza (videl v živo - če bi bila živordeča, bi bilo ok) in ni ustrezna.

hojnikb ::

kaj pa kaka 10" tablica z windowsi in tipkovnico ?
#brezpodpisa

CyberPunk ::

Ja. Saj to je Switch 10E...

hojnikb ::

http://www.aliexpress.com/item/Chuwi-Hi...

kej takega. več rama več flasha za manj dnarja. Pa bolši display.
#brezpodpisa

CyberPunk ::

Pa verjetno je Z8300 novejši/boljši od Z3735F, ki se mi zdi, da ga pri nas že ene dve leti ponujajo pri vseh ta malih tablicah?

S koliko je pa že treba pomnožiti ceno, da dobiš končno? X 1.22 za ddv, pa še carina koliko pride?

hojnikb ::

jap, z8300 je novejši.

Davek je načelno 22%.
#brezpodpisa

CyberPunk ::

Carine pa, če to še velja, kar sem nekje prebral, za računalnike ne računajo več?

hojnikb ::

afaik je ni...
#brezpodpisa

Mare2 ::

CyberPunk je izjavil:

pa še carina koliko pride?


Na Banggood dobiš z 10% popustom, če naročiš z njihovo aplikacijo za Android.


Tole sem dal v forum Katero tablico izbrati.

Tablica Chuwi Hi 10 s 64 bitnimi Windowsi nakup pri Banggood z 10% popustom (po navodilih iz SLO-TECH-a) in doplačilom za Shipping Fee US$7.54. Skupaj US$171.33 (150,45 EUR). DDV 34,53 EUR, 15 EUR stroški carinjenja DHL, skupaj 52,83 EUR. V EUR 203,28 EUR.

Samo za naše prijatelje Slo-tech sem malo poklikal po Chuwiju, da dobite občitek. Poglej video. Nekako se mi zdi, da je v redu. Seveda pa se ne more primerjat z mojim prenosnikom Intel® Core™ i7, SSD diskom itd. :)

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SaXsIm ::

sajmon je izjavil:

V službi je nekaj sodelavcev kupilo rabljene ibm x220. Dobiš iz Nemčije ali pa UK tam za med 200 - 250 €. Po potrebi dodaš potem še ssd disk in imaš polno opremljen računalnik (i3-i5 4/8gb, 12.5 ekran).


Tudi sam sem storil enako, na ebayu sem na avkciji (itsco je trgovec) nabavil x220 za cca 180 EUR. 4GB rama, i5, brez diska. Doma se mi je valjalo 4gb diska in en 256GB SSD, tako da sedaj leti kot nor. Pa baterija ni v najboljšem stanju, a še vedno zdrži cca 3-4 ure nezahtevne rabe (internet, word, excel, konzola, ssh).
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aliexpress-varno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152779 (1171) Kosek1
»

služba - čitalec kartic?

Oddelek: Loža
81195 (934) knap
»

Intel Compute Stick Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
374733 (3263) Mitja358
»

Tablični računalnik ali prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
102008 (1666) j3rn3js
»

Etui za 10" tablico

Oddelek: Kaj kupiti
71080 (910) CyberPunk

Več podobnih tem