» »

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila

«
1
2

Lotti ::

Pozdravljeni!

Pišem, ker bi potrebovala kakšen vaš nasvet.
Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.
Naredila naj bi prometni prekršek, prehitra vožnja v naselju, kjer je omejitev 50km naj bi šla 6 km prehitro. Dopis naj bi poslala policija iz Graza.
Ampak jaz nikoli nisem bila v Grazu, nisem nikomur posodila mojega avta. Na dan, ko naj bi storila prekršek (sobota) sem bila doma, ker smo praznovali rojstni dan. Avto je bil parkiran pred hišo. Mislila sem, da gre za kakšen nateg, zato sem odšla do Avstrijskega konzulata v Lj, kjer so mi rekli, da se oni s tem ne ukvarjajo. Vendar so po pregledu poslanih dokumentov zagotovili, da gre za pravo kazen policije iz Graza in da to ni napaka. Obrnila sem se tudi na znanca, ki je policaj, ki mi je svetoval naj plačam kazen, saj bom težko dokazala, da me tam res ni bilo. V primeru ugotavljanja resničnosti mojega domnevnega prekrška, bi morala kriti stroške postopka, kar je zagroženo že na izvornem dopisu (cena do 5.000 000 €) z možnostjo povišanja kazni. Ker nisem bila v službi (sobota) ne morem dobiti kakšnega potrdila, na ta dan nimam nobene transakcije s kartico, ker sem bila doma. Družinska slika z rojstnega dne pa ni ravno zadosten dokaz, kje sem bila. Hotela sem prositi za sliko od radarja, pa so rekli, da me je slikal radar, ki ne dela slik...
Vem, da je za prekrške v Avstriji pristojno sodišče v Celju...Kaj jim pa naj rečem s tem, da nebi sprožila postopek. 5.000 000€ zagotovo nimam. Zdaj mislim, da bom kazen plačala in upam, da se mi kaj takega ne ponovi. Zanima pa me ali moram plačati obe identični položnici? Razlika je le v zadnji zaporedni številki: prva je 6 in druga 7, vendar pa je na položnici znak 1/1, kar naj bi po mojem pomenilo, da je samo 1 obrok...ali se motim?
Pa še to...Mogla naj bi javiti tudi identiteto voznika na policijo z obrazcem, kjer piše, da se ne sporočanje ali lažna prijava kaznuje. Kako naj sporočim karkoli, ko pa nikogar ni bilo v avtu?! Morda kdo ve, če plačam položnico ne rabim sporočiti potem identitete?
Zelo bi bila vesela kakšnega vašega odgovora in zanima me, če se je kaj takega zgodilo kdaj tudi vam? Lp :)
  • poskusilo klonirati: Lotti ()

imagodei ::

Stroški postopka znašajo 5 milijonov evrov? 5.000.000 €?
- Hoc est qui sumus -

Lotti ::

pomota 5 000 evrov. sem se zatipkala. se opravičujem.

Arctander ::

Preveri najprej, če je TRR pravi.

Lotti ::

Je pravi, uradno preverjeno. Ne vem kako so našli ravno mojo registracijo tam. (sem še mladi voznik in nikoli nisem vozila izven Slo). Je sploh možno da imata 2 isti osebi enako registracijo? verjetno ne...

Heavy ::

Lotti je izjavil:

Je pravi, uradno preverjeno. Ne vem kako so našli ravno mojo registracijo tam. (sem še mladi voznik in nikoli nisem vozila izven Slo). Je sploh možno da imata 2 isti osebi enako registracijo? verjetno ne...



Podobno zgodbo sem slišal leta nazaj: nekega čeha so ulovili radarji na nemški avtocesti, položnico pa je kasiral en kmet... na svoj traktor. Ja, njegov izraz, ko je izvedel, da je šel z IMT 533, 190+ na uro po nemški avtocesti :))

Tablica je bila identična po številki, po obliki pa precej različna.

m0LN4r ::

A ne pošiljajo slik zraven ? Moja sestra je dobila nalog z dvemi fotkami avta polek...

da me je slikal radar, ki ne dela slik...

Eh ? Kak pa te vejo, keri avto je bil ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lim00n ::

Hotela sem prositi za sliko od radarja, pa so rekli, da me je slikal radar, ki ne dela slik..
Resno vprašanje, kakšen radar je to? Na podlagi česa pa potem ugotovijo kateri avto je bil?

stb ::

Če res nisi bila ti, niti tvoj avto jim pač priporočeno odgovori tako. Pa naj se oni ukvarjajo z dokazovanjem da naj bi prekršek bil tvoje maslo.
Kje si bila tisti dan jih nima kaj zanimati, lahko pa jim recimo (s polno kazaneko odgovornostjo) zatrdiš da ta dan nisi bila (niti ti, niti tvoj avto) v Avstriji.

Avtomatski OCR s tablic je zmotljiv in ravno za take primere bi morali imeti sliko. Če ti pa že na prvo žogo pojasnijo, da slike nimajo je pa njihovo dokazovanje na trhlih nogah. Naj pač sprožijo postopek če želijo.

m0LN4r ::

Jaz bi pa zelo rad videl tale "dopis" - si lastnik avtomobila?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

imagodei ::

> "Družinska slika z rojstnega dne pa ni ravno zadosten dokaz, kje sem bila."

Zaprisežene izjave dveh ali treh odraslih udeležencev rojstnodnevne zabave pa verjetno že nekaj pomenijo...
- Hoc est qui sumus -

Lotti ::

Dobila sem napisano (povzetek odstavkov v slo. prevodu): kraj; datum in čas, vrsta in pravna razvrstitev prekrška, avstrijski pravni predpisi, opis prometnega prekrška, dovoljena hitrost, izmerjena prekoračitev hitrosti (po odbitku merilne tolerance), dokazilo (samo v oklepaju napisano: prijava policije). Podatki o vozilu: registrska številka: in država registracije/mednarodna razpoznavna oznaka slo, znesek kazni, IBAN, BIC, identifikacijska številka in rok za plačilo....

Kar se pa tiče slike, je bil odgovor referentke, ki je izdala dopis (sem napisala tja mail v avngleščini) odgovor da me je slikal laserski merilnik in slike ni.

Lastnica avta sem jaz. Hvala za vaše odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lotti ()

m0LN4r ::

Skeniri orginal v nemščini pa objavi tle gor, osebne podatke zbriši v slikarju. Ti bomo še najlažje pomagali.



Če nimajo take slike, naj dokažejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lotti ::

imagodei je izjavil:

> "Družinska slika z rojstnega dne pa ni ravno zadosten dokaz, kje sem bila."

Zaprisežene izjave dveh ali treh odraslih udeležencev rojstnodnevne zabave pa verjetno že nekaj pomenijo...


Razmišljala sem, da bi kazen plačala in se kasneje pritožila, ker nebi rada povišala cene kazni.

stb ::

Lotti je izjavil:

Je pravi, uradno preverjeno.

Pravi v smislu, da je IBAN številka v pravilni obliki ali tako pravi, da je dejanski lastnik računa Policija oz avstrijski proračun? Ali morda kak prevarant?

Lotti je izjavil:

Ne vem kako so našli ravno mojo registracijo tam. (sem še mladi voznik in nikoli nisem vozila izven Slo). Je sploh možno da imata 2 isti osebi enako registracijo? verjetno ne...

Avtomatsko branje tablic ni nezmotljivo, poleg tega pa je lahko v kaki drugi državi resnično obstaja enaka tablica (razlika le v oznaki države).
Podatke lahko dobi avstrijska policija le od naše policije, prav tako pa prevarant lahko dobi tvoje podatke od kakega podkupljenega znanca pri policiji.
Lahko od MNZ po ZVOP zahtevaš izpis vseh vpogledov v tvoje osebne podatke in komu vse so jih posredovali (nrp v času od nekaj mesecev ali let pred domnevnim "prekrškom" do prejetja dopisa "policije").

Slovenistan ::

Stopi do dobrega odvetnika raje.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

stb ::

Lotti je izjavil:

Dobila sem napisano (povzetek odstavkov v slo. prevodu): kraj; datum in čas, vrsta in pravna razvrstitev prekrška, avstrijski pravni predpisi, opis prometnega prekrška, dovoljena hitrost, izmerjena prekoračitev hitrosti (po odbitku merilne tolerance), dokazilo (samo v oklepaju napisano: prijava policije). Podatki o vozilu: registrska številka: in država registracije/mednarodna razpoznavna oznaka slo, znesek kazni, IBAN, BIC, identifikacijska številka in rok za plačilo....

Kar se pa tiče slike, je bil odgovor referentke, ki je izdala dopis (sem napisala tja mail v avngleščini) odgovor da me je slikal laserski merilnik in slike ni.

Lastnica avta sem jaz. Hvala za vaše odgovore


Ali pa je kazen fasal kak tvoj "prijatelj" in je položnico preposlal tebi, dopis pa priredil da so not tvoji podatki? Nekomu, ki veliko po avstriji vozi ni problem dobiti avstijske poštne štampiljke, bolj pa se zaplete pri podpisih in štampiljkah uradnih oseb.

Slovenistan je izjavil:

Stopi do dobrega odvetnika raje.

Že samo pregled dokumentacije, pogovor in nasvet bo čez 50 EUR. Povsem nepotreben strošek, če ni kršiteljica ona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

m0LN4r ::

Razmišljala sem, da bi kazen plačala in se kasneje pritožila, ker nebi rada povišala cene kazni.

Dosti sreče s tem. plačaš = priznaš
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lotti ::

Ker bi me odvetnik verjetno kar nekaj stal bi raje plačala položnico. samo ker sta 2 identični ne vem a naj plačam obe ali samo eno.... ker če obe potem je to 100€

Glede priredbe dokumenta pa nisem sigurna glede na to da sem dobila odgovor referentke, ki je napisala tole.

Slovenistan ::


Že samo pregled dokumentacije, pogovor in nasvet bo čez 50 EUR. Povsem nepotreben strošek, če ni kršiteljica ona.


Policijo bolj boli kurac ali je kršiteljica ali ni. Če to ne more dokazati je kriva.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Master_Yoda ::

Kolikor vem mora policija dokazati da je kriva in ne obratno. Ker drugace bi lahko masovno vsem prebivalcem vsaki teden posiljali poloznice za razlicne datume. Za vsako uro pa res ne more nekdo dokazati da ni bil na neki lokaciji :D.

Miha 333 ::

Podobna zgodba je bila tudi že pri nas: 250 evrov kazni, ker naj bi s traktorjem divjala po Ljubljani

Nič nenavadnega, če ne bi bila gospa lastnica traktorja, ki ima po neverjetnem naključju enako registrsko oznako kot avtomobil iz tuje države.

Slovenistan ::

Master_Yoda je izjavil:

Kolikor vem mora policija dokazati da je kriva in ne obratno. Ker drugace bi lahko masovno vsem prebivalcem vsaki teden posiljali poloznice za razlicne datume. Za vsako uro pa res ne more nekdo dokazati da ni bil na neki lokaciji :D.


So že dokazali da je kriva.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

St235 ::

Lotti je izjavil:

Pozdravljeni!

Pišem, ker bi potrebovala kakšen vaš nasvet.
Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.
Naredila naj bi prometni prekršek, prehitra vožnja v naselju, kjer je omejitev 50km naj bi šla 6 km prehitro. Dopis naj bi poslala policija iz Graza.
Ampak jaz nikoli nisem bila v Grazu, nisem nikomur posodila mojega avta. Na dan, ko naj bi storila prekršek (sobota) sem bila doma, ker smo praznovali rojstni dan. Avto je bil parkiran pred hišo. Mislila sem, da gre za kakšen nateg, zato sem odšla do Avstrijskega konzulata v Lj, kjer so mi rekli, da se oni s tem ne ukvarjajo. Vendar so po pregledu poslanih dokumentov zagotovili, da gre za pravo kazen policije iz Graza in da to ni napaka. Obrnila sem se tudi na znanca, ki je policaj, ki mi je svetoval naj plačam kazen, saj bom težko dokazala, da me tam res ni bilo. V primeru ugotavljanja resničnosti mojega domnevnega prekrška, bi morala kriti stroške postopka, kar je zagroženo že na izvornem dopisu (cena do 5.000 000 €) z možnostjo povišanja kazni. Ker nisem bila v službi (sobota) ne morem dobiti kakšnega potrdila, na ta dan nimam nobene transakcije s kartico, ker sem bila doma. Družinska slika z rojstnega dne pa ni ravno zadosten dokaz, kje sem bila. Hotela sem prositi za sliko od radarja, pa so rekli, da me je slikal radar, ki ne dela slik...
Vem, da je za prekrške v Avstriji pristojno sodišče v Celju...Kaj jim pa naj rečem s tem, da nebi sprožila postopek. 5.000 000€ zagotovo nimam. Zdaj mislim, da bom kazen plačala in upam, da se mi kaj takega ne ponovi. Zanima pa me ali moram plačati obe identični položnici? Razlika je le v zadnji zaporedni številki: prva je 6 in druga 7, vendar pa je na položnici znak 1/1, kar naj bi po mojem pomenilo, da je samo 1 obrok...ali se motim?
Pa še to...Mogla naj bi javiti tudi identiteto voznika na policijo z obrazcem, kjer piše, da se ne sporočanje ali lažna prijava kaznuje. Kako naj sporočim karkoli, ko pa nikogar ni bilo v avtu?! Morda kdo ve, če plačam položnico ne rabim sporočiti potem identitete?
Zelo bi bila vesela kakšnega vašega odgovora in zanima me, če se je kaj takega zgodilo kdaj tudi vam? Lp :)


Za pošiljanje kazni iz ene v drugo evropsko državo je z direktivo predpisan postopek. In samo in le po takšnem postopku lahko nosiš posledice. Pošiljanje nekih kvazi dopisov prevedenih z google translatom v RS ne nosi nikakršnih kazenskih, materialnih ali drugih pravnih posledic.

Je pa v tej zgodbi precej nejasnosti. Po kakšni logiki je kakorkoli pristojno sodišče v Celju? Kakih 5.000 ali celo 5.000 000 EUR naj bi stali postopki? Kako to da ne obstajajo dokazi o kršitvi?

Slovenistan je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Kolikor vem mora policija dokazati da je kriva in ne obratno. Ker drugace bi lahko masovno vsem prebivalcem vsaki teden posiljali poloznice za razlicne datume. Za vsako uro pa res ne more nekdo dokazati da ni bil na neki lokaciji :D.


So že dokazali da je kriva.


Sanja svinja kukuruz a kukuruza nema. Policija ni sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bellzmet ::

Kako/kje si pa preverila IBAN?

jnovak ::

Pa ne bluzite no - take teme najbolj zasmetijo forum.
NIČ SE NE PLAČA! Saj te ni bilo tam, dokaza, ki bi potrjeval nasprotno ti pa tudi niso predložili. WTF sploh kdorkoli čas s tem izgublja. A če bi ti iz Savdske Arabije poslali dopis, da so te videli tam nago skakati in boge vernike s sexom in drogo omamljati ... bi se tudi javila in odšla tja na izvršitev smrtne kazni?

In ne nasedati nekim trollom tule, ki ti bedarije pišejo ala
Če to ne more dokazati je kriva.
Ja, zdaj smo prišli s stališča "nedolžen, dokler mu ne dokažejo, da je kriv" na "kriv, dokler ne dokažeš, da si nedolžen"

In ja, javna uprava res nikoli nobene napake naredi, tako da je sigurno napaka v glavi OP, ker še ne ve, da je res bila takrat v Grazu, in da je prehitro vozila s svojim avtom.

Bellzmet ::

Mah prijava 14.01. daj fotko/scan dopisa sem gor drugače pa naj admin zapre temo.

jnovak ::

Bellzmet je izjavil:

Mah prijava 14.01. daj fotko/scan dopisa sem gor drugače pa naj admin zapre temo.
+1 ... troll tema

Thuban ::

Bellzmet je izjavil:

Mah prijava 14.01. daj fotko/scan dopisa sem gor drugače pa naj admin zapre temo.


te logike ne razumem. zakaj naj bi bil nekdo ki se registrira in ustvari temo avtomatsko troll po miselnosti veleumnih slotehovcev?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Lotti ::

[url=http://shrani.si/?2Q/hB/2gkktMdd/1.jpg]...
[url=http://shrani.si/?1E/xu/4ngccI3T/2.jpg]...
[url=http://shrani.si/?X/bB/2SdUkicn/3.jpg][...


Prvič sem se prijavila na ta forum in prvič ugotavljam kako se sploh nalepi slike gor se opravičujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lotti ()

Bellzmet ::

Thuban je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Mah prijava 14.01. daj fotko/scan dopisa sem gor drugače pa naj admin zapre temo.


te logike ne razumem. zakaj naj bi bil nekdo ki se registrira in ustvari temo avtomatsko troll po miselnosti veleumnih slotehovcev?


Zato ker se je to že parkrat zgodilo. Ne vem zakaj bi vsakemu, ki ima 5 minut časa verjel.

No sej so neki dokumenti zgoraj.

harmony ::

Mogoce ti je en spizdu tablico, pa se sel malo zabavat po cesti, nato jo nazaj vrnil.

rook912 ::

Kakšen formular je priložen?

Unknown_001 ::

harmony je izjavil:

Mogoce ti je en spizdu tablico, pa se sel malo zabavat po cesti, nato jo nazaj vrnil.


Lahko jo je tudi ponaredil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lotti ::

anko ::

Medklic/ vprašanje - glede na to, da je na zadnji sliki dopisa opozarjajo, da je za komunikacijo z avstrijskimi oblastmi potrebno uporabljati nemščino - kako si lahko dovolijo tujemu državljanu v državo s povsem drugačnim uradnim jezikom, pošiljati dopis v nemščini. Predvidevajo, da bo vsak razumel ali kaj? Na svoje stroške šel prevajat 9 strani uradnega dopisa...

Sam mislim, da ne bi plačal. V slovenščini bi jim napisal nazaj, da ne razumem dopisa in da je uradni jezik v Sloveniji edino slovenščina (pustimo sedaj manjšine), ter da naj priskrbijo prevod.

S 5.000EUR pa ne grozijo v primeru postopka ampak v primeru, da ne plačaš in pri tem ne daš obrazložitve oz. je ta nepopolna/napačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

Mare2 ::

Bellzmet ti si čuden patron. Nočem biti razvrščen v isto kategorijo komentatorjev. Zadeva je resna.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

harmony ::

anko je izjavil:


Sam mislim, da ne bi plačal. V slovenščini bi jim napisal nazaj, da ne razumem dopisa in da je uradni jezik v Sloveniji edino slovenščina (pustimo sedaj manjšine), ter da naj priskrbijo prevod.

Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Lotti ::

Hvala ker ste se potrudili z vašimi odgovori...(jaz sicer ne vem kako mi je sploh uspelo slike gor dati, to se morem še naučiti). Torej kot sem razumela da če se pritožim ne bo takoj višja kazen (verjetno vsaj v tem času ko naj bi položnico plačala 4 tedne). pa priložim sliko in izjave svojcev kot je bilo predlagano v enem izmed prejšnjih objav in upam na odgovor. glede prevoda v nemščino pa...jim bom verjetno napisala v angleščini, ker nemško pa res ne znam.

Slovenistan ::



Sanja svinja kukuruz a kukuruza nema. Policija ni sodišče.


Prekrški ne potrebujejo sodišča za dokazovanje krivde. Prav zato je prekršek in ne kaznivo dejanje
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

spenstar ::

kaksen je to radar da ne dela slik, ve pa koga mora strafat? to naj bi bili lahko samo rocni. Tiste kiste imajo vse fotoaparate.
SPENSTAR--builder

Bellzmet ::

Mare2 je izjavil:

Bellzmet ti si čuden patron. Nočem biti razvrščen v isto kategorijo komentatorjev. Zadeva je resna.


Ja malce nezaupljiv:) Se opravičujem.

stara mama ::

Heavy je izjavil:

Lotti je izjavil:

Je pravi, uradno preverjeno. Ne vem kako so našli ravno mojo registracijo tam. (sem še mladi voznik in nikoli nisem vozila izven Slo). Je sploh možno da imata 2 isti osebi enako registracijo? verjetno ne...



Podobno zgodbo sem slišal leta nazaj: nekega čeha so ulovili radarji na nemški avtocesti, položnico pa je kasiral en kmet... na svoj traktor. Ja, njegov izraz, ko je izvedel, da je šel z IMT 533, 190+ na uro po nemški avtocesti :))

Tablica je bila identična po številki, po obliki pa precej različna.

Kako je čeh vozil IMT 533?
A ga je uvozil iz jugoslavije?

Mimogrede, zgodba tudi pri nas z zamenjano 6 in 9 :P
Mogoče vici o policajih res držijo.

Mare2 ::

Lotti je izjavil:

Hvala ker ste se potrudili z vašimi odgovori...(jaz sicer ne vem kako mi je sploh uspelo slike gor dati, to se morem še naučiti). Torej kot sem razumela da če se pritožim ne bo takoj višja kazen (verjetno vsaj v tem času ko naj bi položnico plačala 4 tedne). pa priložim sliko in izjave svojcev kot je bilo predlagano v enem izmed prejšnjih objav in upam na odgovor. glede prevoda v nemščino pa...jim bom verjetno napisala v angleščini, ker nemško pa res ne znam.


http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

anko ::

harmony je izjavil:

anko je izjavil:


Sam mislim, da ne bi plačal. V slovenščini bi jim napisal nazaj, da ne razumem dopisa in da je uradni jezik v Sloveniji edino slovenščina (pustimo sedaj manjšine), ter da naj priskrbijo prevod.

Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.


To je potem ok, ampak OP ni napisala, da je dobila prevod - izgubljen, pozabljen, namerno izpuščen..
Ali je samo pozabila napisat? Čeprav dvomim, da bi potem hodila na avstrijsko veleposlaništvo in lepila slike nemškega originala.

XIIT ::

anko je izjavil:

harmony je izjavil:

anko je izjavil:


Sam mislim, da ne bi plačal. V slovenščini bi jim napisal nazaj, da ne razumem dopisa in da je uradni jezik v Sloveniji edino slovenščina (pustimo sedaj manjšine), ter da naj priskrbijo prevod.

Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.


To je potem ok, ampak OP ni napisala, da je dobila prevod - izgubljen, pozabljen, namerno izpuščen..
Ali je samo pozabila napisat? Čeprav dvomim, da bi potem hodila na avstrijsko veleposlaništvo in lepila slike nemškega originala.


V peti vrstici prvega posta to piše:

Lotti je izjavil:

Pozdravljeni!

Pišem, ker bi potrebovala kakšen vaš nasvet.
Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.....


Bralno razumevanje na vrhuncu, res.

rook912 ::

@OP: Poslikaj vse, še posebej formular za pritožbo.

anko ::

XIIT je izjavil:

anko je izjavil:

harmony je izjavil:

anko je izjavil:


Sam mislim, da ne bi plačal. V slovenščini bi jim napisal nazaj, da ne razumem dopisa in da je uradni jezik v Sloveniji edino slovenščina (pustimo sedaj manjšine), ter da naj priskrbijo prevod.

Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.


To je potem ok, ampak OP ni napisala, da je dobila prevod - izgubljen, pozabljen, namerno izpuščen..
Ali je samo pozabila napisat? Čeprav dvomim, da bi potem hodila na avstrijsko veleposlaništvo in lepila slike nemškega originala.


V peti vrstici prvega posta to piše:

Lotti je izjavil:

Pozdravljeni!

Pišem, ker bi potrebovala kakšen vaš nasvet.
Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€) vse 2x. -Slika ni bila priložena.....


Bralno razumevanje na vrhuncu, res.


Ups. Se posipam s pepelom. Prepovršno bral prispevek, priznam.
Post od @harmony pa razumel, kot da je on(a) dobila tako. Sorry!

iKst ::

A jaz slabo vidim, al nikjer na teh slikah ni registrske tablice avtomobila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

anko ::

Če misliš slike, ki jih je OP objavila - slikar, tam kjer je preveč belo... Piše "wurde ... durch den Lenker des Fahrzeuges mit dem Kennzeichen [ ] ein die Straßenverkehrssichercheit..."
Anonimizacija ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen iz tujine (Italija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8113373 (618) PINki
»

Kazen v Avstiji (nisem bil v Avstriji) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
559132 (6715) BlaY0
»

Skoraj mi je pajek odpeljal avto

Oddelek: Loža
101873 (1644) next3steps
»

Poizvedba voznika iz Avstrije

Oddelek: Na cesti
174964 (3671) c3p0
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13030980 (26286) mihec87

Več podobnih tem