» »

kater app za deljenje wifi povezave na android ?

kater app za deljenje wifi povezave na android ?

#000000 ::

Pozna kdo ap ki deli wifi povezavo, se pravi jest se povežem na internet preko telefona ali tablice, nakar omogočim da mi naprava deli to povezavo z ostalimi napravami, ne tathering ali wifi hotspot ki je že v androidu, ampak deli samo moj mobilni internet, wifi mreže pa ne zna šerat.

sploh obstaja kaj takega ?

#000000 ::

Iščem že od 11 ure pa nč pametnega najdu, vsi tzaki progiji delijo samo mobilni internet, da bi šerali wifi pa ne najdem da se ubiješ.

hojnikb ::

čak ti bi rad ubistvo šeral wifi povezan telefon naprej z wifi ?
al kko ?
#brezpodpisa

shadeX ::

100% bi rad naredil WI-FI repeater in star telefon uporabil za večanje dometa v hiši. :)

SeMiNeSanja ::

#000000 je izjavil:

Pozna kdo ap ki deli wifi povezavo, se pravi jest se povežem na internet preko telefona ali tablice, nakar omogočim da mi naprava deli to povezavo z ostalimi napravami, ne tathering ali wifi hotspot ki je že v androidu, ampak deli samo moj mobilni internet, wifi mreže pa ne zna šerat.

sploh obstaja kaj takega ?

Pa saj tethering JE to kar iščeš, deljenje mobilnega interneta naprej drugim napravam. Deluje pa tako, da se povežeš, vklopiš tetherimg in s tem ustavriš 'mobilni hotspot'.

Kako pa naj bi po tvoje šlo? Za kakšno drugo pametno varianto še nisem slišal. Oz. nekaj lahko čaraš tudi preko bluetooth-a, ampak je nesmiselno, ker je wifi hitrejši.

#000000 ::

Rad bi kolegu ki ima v blizini open wlan. Si dostopno tocko. Nima pa na namiznem kompu dometa da se priklopi gor. Zato bi ponucal telefon kot wifi extender. Nima pa mobilnega interneta.

Thuban ::

wifi extenderji so 15 €. Why do you bother.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Invictus ::

Al pa kupi en router za 15 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Ne gre se prklopit z routerjem na open wlan. Oz gre ampak te ne spusti na internet. Sem probal to.

gddr85 ::

in zakaj to ne bi šlo z wifi-hotspot prek telefona?

#000000 ::

Ja nima clovek mobilnega interneta v narocnini.

gddr85 ::

če si ti povezan prek wifija, potem afaik hotspot ne dela, če si pa na mobilnem pa lahko deliš njemu povezavo, on rabi samo wifi na kompu

SeMiNeSanja ::

Naj si kolega nabavi spodoben WiFi adapter in pošteno anteno.

Če ima kakšen tisti mini WiFi adapter, ki ga komaj vidiš, zagotovo ne bo lovil kaj dosti več, kot accesspoint, ki ga ima v isti ali sosednji sobi.

Tudi tisto low-end adapterčki z 3 dBi antenco ne bodo naredili čudežev.
Popolnoma druga zgodba pa zna biti s kakšnim močnejšim alfa ali wifisky adapterjem in spodobno usmerjeno anteno.

Drugače pa mi ni često jasno, kaj mu bo tisti javni WiFi - ali ni omejen na eno uro uporabe dnevno? Ali so to že spremenili? Ali se to kam drugam švercata na kakšen zasebno 'javno dostopni' (nezaščiten) accesspoint?

#000000 ::

Open wlan.si je free ni to wifree ljubljana.
Neomejeno in free, problem je le ker mu lovi ta wifi samo njegov telefon, ki pa kot android baje ni sanse da deli to povezavo, z njegovim pc jem.

sem probal zdej se povezat z open wlan preko wifi usb kljucka pa ne gre, oz gre ampk ne more se vedno na internet. Ko pa priklopim moj telefon na open wlan pa imam povezavo. Na pc preko usb klucka pa ne.

SeMiNeSanja ::

Signal pa imaš koliko močan?

Če je signal šibek, WiFi adapter na neugodnem mestu (po možnosti pri tleh, da je še radiator in zid vmes?), potem pa še kup motenj, pač ne moreš pričakovati čudeža.

Že spodobna usmerjena antena lahko naredi ogromno razliko, če pa še dodaš WiFi adapter z nekoliko večjo močjo, pa ga ni vraga, da se nebi uspešno povezal z računalnikom, če ti uspeva z mobitelom.

Kakšen WiFi adapter sploh ima? Če ima USB adapter, naj vzame dolg USB kabel in ga postavi na okensko polico, da vidi če bo kaj boljši signal.

Če pa signal vidi, računalnik se mi poveže, internet pa 'ne dela', potem ima lahko tudi kaj narobe nastavljeno...

#000000 ::

USB podaljšek ali ne dela kot treba al pa ključek ne podpira te dolžine cca 3 metre kot sem videl, PC ne zazna wifi ključka, vedno dobi obnvestilo da je neuspešno konektal na USB ključ, dočim če ga vtaknem direkt dela ampak se še vedno ne poveže na open wlan, kamorkoli drugam se poveže BP.

ne zastopim zakaj se to zgodi, ali ima open wlan kako ban listo na svojih routerjih (ker furajo nek svoj firmware) in je PC zaznan kot kva vem kaj grožnja ipd. uglvnem dela BP če jest prklopim svoj android tel al tablico, ko pwa on proba pa ne gre nikakor.

pc ma win 7 64 bit OS ključek pa je nek generik ki ima že driverje naložene gor, tako da ne rabiš nit interneta da ga usposobiš da dela, in na vseh drugih kompih zadeva dela le tukaj ne.

SeMiNeSanja ::

S kakšnim drugim ključkom/kablom sprobat pa je že prevelika znanost?

Vtakni ključek v prenosnik in probaj na oknu, če lovi,....

Malo kmečke pameti in kombinatorike, pa bosta že pogruntala, kje se zatakne.

#000000 ::

http://shrani.najdi.si/?g/OY/16Ckq56p/s...


a telefonu dela bp.

Usb klucek dela bp ce jest delim povezavo na mojem telefonu.

ne dela edino ko se treba povezat na open wlan

#000000 ::

Evo zdej sva za silo povezana preko unifi
. Zdej moram samo zgruntat kako routr dd wrt povezat na unifi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z VPN-om

Oddelek: Omrežja in internet
202942 (2287) Zvitor
»

Wifi oddajnik

Oddelek: Operacijski sistemi
186080 (5181) Ahim
»

USB ključek za wireless internet

Oddelek: Omrežja in internet
364172 (3691) r3dkv1c4
»

wi-fi oddajnik

Oddelek: Omrežja in internet
143641 (2867) lenart0
»

DNS ne more prepoznati nalova IP

Oddelek: Omrežja in internet
232262 (1927) andrej02

Več podobnih tem