» »

DNS ne more prepoznati nalova IP

DNS ne more prepoznati nalova IP

zigonja123 ::

Pozdrav,

Danes sem prišel na dopust kjer imajo brezzicni internet, tako da nemorem izvedeti kateri ruter imajo, no anyway.
Torej ko se povežem mi napiše, da sem povezan in da je moč signala dobra.
Ko pa grem na Internet se stran preprosto ne odpre.
In napiše DNS can't resolve IP adress, ali nekaj takega
To se je zgodilo le na racunalniku ki ima OS xp na 7-ki dela use normalno.

Hvala za pomoč ze v naprej!

andrej02 ::

Poglej če maš na XP mašini slučajno statično nastavljene DNS-je.

NeMeTko ::

andrej02 je izjavil:

Poglej če maš na XP mašini slučajno statično nastavljene DNS-je.


To bi tudi jaz najprej preveril.

zigonja123 ::

In kako naj bi to naredil?
Ker že na začetku me je zafrkavalo in sem moral ročno spremeniti IP ker računalnik ga je sam postavil na 0.0.0.0, nastavail sm tudi dns ampak nimam pojma kako naj iz tega kaj naredim, in kako naj ga postavim na statičnega. Ker sedaj sem dosegel da vsaj napiše da sem povezan, na internet pa še useeno negre.

#000000 ::

In kater ip ti dodeli router ?

zigonja123 ::

in kako naj to izvem?

EDIT :
Se mi celo zdi da istega kot racunalnik, ker ce kliknem doloci samodejno se kar izklopi, in piše da ima tezave z IP-jem

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Dhcp na routerju imajo disablan, imam občutek da hekaš v tuje odprto omrežje.

zigonja123 ::

Ne ker sem kupil kodo za ta ruter...
http://prntscr.com/drf2u še slika ce vam kaj pomaga slikana iz 7-ke

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Potem bi bo vzdrževalec routerja lahko povedal še ostale potrebne podatke.

Če si na HR se lahko kupi za drobiž vsak dan 1Gb dostopa podatkov (bonbon, vipnet, tele2).

Kateri instant internet na Hrvaškem?
Katerega hrvaškega mobitel operaterja za mobilni internet na dopustu izbrati ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Ajrina ::

Poskusi v cmd-ju napisati:
ipconfig /release
in porem:
ipconfig /renew

amigo_no1 ::

http://portforward.com/networking/stati...

tukaj vpiši za dns
http://www.opendns.com/

IP address:
208.67.222.222
208.67.220.220



Kaj ti vrne ukaz "ipconfig /all" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

zigonja123 ::

Vrne mi Medi je odklopljen pod skoraj vsako vrstico

#000000 ::

Nastavi dns isti kot gateway in mora delat, kako dobit ip routerja je pa driga pesem.

Drugač pa če je vse regula, pejt vprašat na recepcijo pa maš mir, al pa prvega ki uporablja laptop uprašaj za nastavitve.

zigonja123 ::

Fora je da sm use kr ste navedli ze probu, tud po drugi straneh pa zdele se enkrat pa se zmer nedela, Na recepciji pojma nimajo, moj drugi prenosnik deluje, prepisal sem use nastavitve, ampak se useeno nic ne deluje.. :/, tega pa potrebujem zaradi programov za sluzbo..

NeMeTko ::

Čim si nekaj na roke nastavljal, si moral za to pridobiti ustrezne podatke od upravljalca wifi omrežja, sicer si nastavljal napačne podatke, kar ima potem za posledico, da se ne moreš nikamor povezati.

Kot prvo izbriši že konfigurirano wifi omrežje in ga ponovno konfiguriraj.

Ko boš vzpostavil povezavo z brezžičnim omrežjem, ti mora to dodeliti IP naslov, default gateway in DNS strežnik. Prva dva podatka sta najbolj bistvena. DNS strežnik pa si lahko konfiguriraš tudi nekega drugega javnega in bo stvar delovala, če le imaš prva dva podatka pravilno pridobljena.

Če ne pridobiš pravilnega IP naslova (ti npr. kaže 0.0.0.0), potem je nekaj narobe že s samo avtorizacijo na brezžičnem omrežju. V tem primeru ti priporočam, da se pozanimaš pri tistemu, ki ti je prodal dostop, če imajo kakšno podporo, morda hotline za reševanje problemov s povezavo.

Vsekakor pa ne bo škodovalo, če v cmd oknu vtipkaš 'ipconfig /all' in temeljito preveriš, kaj ti bo izpisalo za wireless adapter. Rezultat lahko skopiraš tudi sem, pa bomo pogledali, če imaš morda kakšen DNS notri, ki si ga ročno skonfiguriral, vendar ni javni in potem iz tujega omrežja ne bo dajal odzivov.

NeMeTko ::

zigonja123 je izjavil:

Fora je da sm use kr ste navedli ze probu, tud po drugi straneh pa zdele se enkrat pa se zmer nedela, Na recepciji pojma nimajo, moj drugi prenosnik deluje, prepisal sem use nastavitve, ampak se useeno nic ne deluje.. :/, tega pa potrebujem zaradi programov za sluzbo..


Ali je možno, da si najprej probaval z enim prenosnikom, in je delovalo, pa potem hotel poskusiti še na drugemu, če bo šlo?

Nekateri programi za hotspote so tako inteligentni, da si zapomnijo ARP adreso tvojega wireless adapterja in ti potem dovolijo z kupljeno/registrirano kodo dostop samo preko tega adapterja. s tem se preprečuje, da bi eden kupil dostop, potem pa bi si ga delil z desetimi prijatelji.

Če imaš na prvem (delujočem) prenosniku USB ključek za WiFi, lahko probaš tega prestaviti na drugega. Če imaš fiksni vgrajeni WiFi adapter, pa lahko poskusiš v device managerju prekopirati ARP adreso prvega adapterja na drugi računalnik. Tako bo hotspot mislil, da se poskušaš priklopiti s prvim in ne z drugim prenosnikom.

Če imaš možnost hotline-a za hotspot, ki ga uporabljaš, bi ti morali tm vedeto več povedati o tem, kako zadeva pri njih deluje. Verjetno pa bi ti svetovali, da dokupi še en dostop in nebi omenili, da se eventuelno da prekopirati ARP adreso....

zigonja123 ::

To ni fora, ker imam tudi 2 telefona, ki sta povezana z isto kodo in super delujeta, isto je z sosedi, samo ta računalnik ima probleme

Pa še slika, potem ko sem naredil zgoraj navedeno
http://imageshack.us/photo/my-images/71...

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Potem pa tudi jaz počasi ne vem več, kaj bi lahko bilo narobe.

Iz izpisa ipconfig se lepo vidi, da ni uspel pridobiti podatkov z DHCP strežnika.

Če kljub temu vztrajamo pri možnosti 'preveč pametne dostopne točke', morda obstaja nek limit ARP naslovov (recimo 4), s katerimi se lahko povežeš. Možno je tudi, da se je izčrpal DHCP pool in dostopna točka preprosto nima več prostih IP adres na voljo in ti jo zaradi tega ne dodeli.

Oboje je sicer malo verjetno, bi pa lahko rezultiralo v simptomih, ki jih imaš.

Če ti zadeva na prenosniku 1 deluje (ta hip), potem si prepiši ARP adreso wireless adapterja na prenosniku 1 (ipconfig /all ti jo bo izpisal). Odklopi prenosnik 1 od wifi omrežja in to ARP adreso vpiši v wireless adapter na prenosniku 2.

Če je vzrok problemov eden od ugoraj naštetih, potem ti bo prenosnik 2 uspešno vzpostavil povezavo in pridobil podatke preko DHCP. Če ne, potem bi se vprašal, če je na tem prenosniku wireless pravilno deloval pred dopustom.

Vsekakor si lahko še vedno poskusiš kje izposoditi kakšen USB wifi adapter (malo težje bo naložiti gonilnike brez povezave na net, ampak v skrajni fazi si jih lahko preneseš s pomočjo drugega prenosnika). Če to deluje, si potem lahko še vedno kupiš USB adapter - če ti reši probleme, najbrž ne bo teško investirati tistih dobrih 10€, za kolikor se jih že da dobiti. Večji problem je kje ga kupiti, ko si na dopustu....

zigonja123 ::

Jah, nič nebo, useeno haval za pomoč!

NeMeTko ::

Nisi uspel pri nobenem sosedu nažicat usb adapterja za wireless? Škoda...

#000000 ::

Pejt v nadzorno ploščo, upravitelj naprav, poišči tvojo kartico, desni klik nanjo in odstrani, čez nekaj sekund jo bo prepoznalo in postavilo na frišno, pol probaj še enkrat povezat se v wifi, če ne gre je al neki narobe z driverji ali s kartico.

solatko ::

nimaš gonilnika za kartico
Delo krepa človeka

#000000 ::

Ne pomojem ga ima, samo se je kej sfuzlalo zadevi.

andrej02 ::

Če si vse prepisal od tistega računalnika na katerem dela ni čudno, da ti windows javi "IP Conflict".
V polju IP Address zadnji cifri prištej 1 ali pa 2 pa bi moralo delovati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816032 (9605) d4vid
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354285 (3764) amigo_no1
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232901 (2286) NeMeTko
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163119 (2853) barbara2
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472989 (2540) RuskiSnajper

Več podobnih tem