» »

Novi prenosnik na Win7

Novi prenosnik na Win7

mat11 ::

Včeraj sem za taščo kupil ta prenosnik: http://anni.si/prenosni-racunalniki/pre...
Takoj so mi vgradili SSD disk. Ker imam viška licenčnih WIN7 se jih inštaliral na ta prenosnik. Ustavi se mi pa pri drajverjih, ko vstavim disk od prenosnika mi napiše: the driver in this disk are not comatibile with your hardware
Sumim , da mi to napiše,ker so na disku driverji samo za WIN8.1
Iz Asus strani če potegnem driverje(spet so samo za WIN8 ali višje, in jih inštaliram v glavnem ne delajo.
Če probam direkt(ISO) updejtati na WIN10 pa imam narobno kodo, ker je za WIN7. Ko bi vsaj dobil lan ali wlan driverje da bi lahko zaključil registracijo win7 in nato posodobil na 10. Komu kaj jasno kako?
mat

polde66 ::

zelo podobna zadeva se mi je naredila na Lenovo G580. Skratka ni bilo vse podpore za WIN7 (Wireless, Bluetooth, pa še kej). Vrgel gor Win10 pa dela. Če imaš problem samo z Wireless vtakni v USB eno Wlan USB anteno, moja je Tenda W311U za par evrov, v takih primerih mi ta antena večkrat pride prav.
polde

Machete ::

Zakaj ne nadgradiš na 10 z win upgrade orodjem? https://www.microsoft.com/en-us/softwar...
Download tool now.

In ne rabiš vpisevati ključa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mat11 ::

Na prenosnik ne morem z neta, ker nimam driverjev. Če pa naredim iso z tem orodjem me voraša za kodo, ki pa ne dela v WIN10(oem). Moram prvo registrirati win7 pa nato posodobiti.
Polde faak. ;) Mam eno bom probal, mogoče je pa to res rešitev.
mat

mat11 ::

Ne bo nič, ker nimam usb driverjev, pa ga sploh ne vidi.
mat

dvihtelic ::

kaj pa če downloadaš driverje za win 8 in greš z desnim klikom na miški na datoteko .exe in klikneš lastnosti. Tam imaš compatibility in klikneš na win 7 in daš shrani ter poskusiš zagnati?

mat11 ::

Ne , gre.
mat

dvihtelic ::

si poskusil win 10 driverje pa to narediti?

mat11 ::

Ne, bom še to probal.
mat

dvihtelic ::

Drugače pa je še opcija, namesti si z neta everest program,in poglej kakšno wifi kartico imaš in potem poiščeš driverje na netu za ta adapter-kartico.

polde66 ::

ma zihr dela kakšn USB, Wlan antenca pa je plug&play.
polde

mat11 ::

Sem jo vtaknil v vse tri usb priključke, pa nič. Imam pa v biosu naštimano, da lahko bootam iz usbja. A to mogoče moti?
mat

c00L3r ::

Z tistim MS orodjem naredi bootable USB ali DVD za Windows 10. Med inštalacijo vnesi Windows 7 ključ.

https://www.thurrott.com/windows/window...

mat11 ::

Hvala, ne gre, ker imam WIN7oem, prvo bi jih moral registrirati, kar jih pa brez povezave z netom ne gre.
mat

hojnikb ::

poglej device id lan/wlan adapterja pa poglej če ma proizvajal kake svoje driverje za win7
#brezpodpisa

dvihtelic ::

Daj potegni si everest portable pa poglej katera firma je adapterja

mat11 ::

Z Everest sem našel, tako da imam lahko priklopljen net. Hvala. :)
mat

dvihtelic ::

Ni za kaj,zato so tukaj ;)

loveJDM ::

mat11 je izjavil:

Na prenosnik ne morem z neta, ker nimam driverjev. Če pa naredim iso z tem orodjem me voraša za kodo, ki pa ne dela v WIN10(oem). Moram prvo registrirati win7 pa nato posodobiti.
Polde faak. ;) Mam eno bom probal, mogoče je pa to res rešitev.


Če na drugem kompu potegneš dol 10ko pa daš v laptopa samo pri inštalaciji klikneš skip pri serial keyu..pa gre normalno skozi.

c00L3r ::

mat11 je izjavil:

Hvala, ne gre, ker imam WIN7oem, prvo bi jih moral registrirati, kar jih pa brez povezave z netom ne gre.

Si to poskusil namestit Windows 10 s to serijsko? Ali samo predvidevaš, da ne gre?

mat11 ::

Sem poizkusil in ne gre. Moraš prvo win7 in nato 10
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211309609 (6989) anjica
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712562 (8001) Pimoz
»

Lenovo ideapad 110 gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
231747 (1426) mtosev
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726012 (21132) R1710
»

Napaka - Memory_Management - Namestitev Windows10

Oddelek: Operacijski sistemi
111888 (1583) Zheegec

Več podobnih tem