» »

Excel - analiza stroškov

Excel - analiza stroškov

Grizzly ::

V excelu imam seznam stroškov storitev in bi rad naredil tabelo, kjer bi izračunal stroške po mesecih. Kako bi to naredil? Da bo bolj razumljivo,še primer:

storitev 1 D/M/L X€
storitev 2 D/M/L Y€

Zdaj bi rad iz teh datumov izluščil mesece in izračunal stroške, tabela bi bila nekaj takega:

januar 2015 X€
februar 2015 Y€
januar 2016 Z€.

Unknown_001 ::

Naredi tabelo stroškov za vsak mesec, torej, vsak dan v mesecu popisan (oblika koledarja) pod mescem, pa funkcija =SUM(izbereš stolpce s stroški v mesecu) in ti jih sešteje. Nekako najbolj einfach rešitev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

borut_p ::

1. vrtilna tabela
2. enostavno samo filter na stolpcu. v zadnji vrstici subtotal() namesto sum()

Grizzly ::

Podatkov imam ogromno. A res ne gre drugače, kot vsakega posebej klikat? Upal sem, da obstaja kakšna formula, ki bi mi iz (označenih) podatkov ustvarila seznam/tabelo. Vrstica v tabeli mora biti mesec-leto;znesek.

borut_p ::

ne vem kaj ti ni jasno iz mojega predloga.

če imaš veliko podatkov je vrtilna tabela idealna. sicer ima neke svoje pogoje, kaj veliko pa tudi ne

midiboss ::

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: midiboss ()

Selotejp ::

Kako prepričati Excel, da bi mi sproti prikazoval stanje na TRR? Problem je sledeč:

V prvi koloni so razlčni uporabniki
v drugi koloni so prihodki
v tretji odhodki
v četrti pa stanje na računu

Iščem možnost, kako doseči, da bi se v vsaki vrstici izpisovalo stanje. Za začetek mu dam v prve vrstice začetno stanje, potem pa...? Sem poizkušal vse mogoče, pa nisem uspešen. Za boljšo predstavo prilagam primer o čem govorim.

Zna kdo pomagat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Selotejp ()

midiboss ::

Daj tole v D6 in kopiraj navzdol:
=SUMIFS(D:D;E:E;"začetno stanje";A:A;A6)+SUMIF($A$1:A6;A6;$B$1:B6)-SUMIF($A$1:A6;A6;$C$1:C6)

Selotejp ::

Ni uredu - javi Circular Reference Warning... Sem poizkusil že nekaj podobnega, ampak se je vedno tu nekje zataknilo.

Hecno se mi zdi, ker je moja želja v bistvu silno preprosta in bi lahko ob filtru določenega uporabnika lepo videl nihanje stanja. Excel je treba torej le prepričat, da ob vsakem dogodku nekega uporabnika pogleda zadnje beleženo stanje ter prišteje oziroma odšteje trenutni dogodek...

O fak, sori, zatipkal sem se, pa mi je zaciklalo! Zadeva deluje!

Hvala ti 100x, z veseljem se ti oddolžim ali dam za pivo, le sporoči mi kako se lahko zmeniva. Hvaležen sem ti za pomoč. Prav res!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Selotejp ()

midiboss ::

Ni panike. Bomo kdaj spili pivo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel pomoč

Oddelek: Programska oprema
121767 (844) P=LN
»

Excel, avtomatsko seštevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5768 (588) bozicek
»

pomoč excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
383459 (2183) sax8er
»

excel funkcije

Oddelek: Programska oprema
102724 (961) Selotejp
»

A se kdo spozna na excel ?

Oddelek: Programska oprema
264372 (3568) smrekca

Več podobnih tem