» »

10 let na Slo-techu

10 let na Slo-techu

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 7
»»

opeter ::

Sicer sem - v smislu registracije - med mlajšimi člani, a komaj sedaj sem ugotovil, da sem 14. decembra 2015 dopolnil točno deset let članstva na Slo-Techu. Skratka, ker je zdaj že prepozno, lahko naredimo after-party v tej temi.

Ob jubileju vsem poklanjam virtualno torto, naj si vsak vzame en kos. :D

 10 let na ST-ju

10 let na ST-ju



- vaš opeter
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

garamond ::

Hvala za torto! Vzel sem en košček. Vilice je treba še oprati.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Alexius Heristalski ::

Čestitam za jubilej, vedno si bil kul uporabnik. Hvala za torto.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

KTr1sk ::

vse najboljše heh
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

shadeX ::

garamond je izjavil:

Hvala za torto! Vzel sem en košček. Vilice je treba še oprati.


Ja pa poglej ga kako je odrezal torto. C-c-c...

Mare2 ::

opeter legenda. :)

Gledam mene:
Čas včlanitve v Slo-Tech
2. okt 2005 ob 22:48
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

xda develope ::

Čakaj še 7let pa vzamem en kos.

flipflop ::

Čestitke. Uf, kako čas beži. Sem pogledal še zase, skoraj 14 let od registracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

d4vid ::

Čestitam :D

Meni manjkata še 2 leti 8-)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

marS ::

05.09.2002
...no more heroes...
https://ilbis.com/

pviran3 ::

hoho sem mogu it tudi mojega pogledat: 31.03.2004 :P

mihec87 ::

Ti madonca kako čas beži, član že 10+let.. Včlanjen 12.09.2003.. Čin opeter..

Mare2 ::

Nujno bi bilo proglasiti praznik - Dan forumovcev Slo-tech in sicer 2. oktober, dela prost dan. Kdo je "ZA"?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

m0LN4r ::

22.04.2006 16:06:07

Damn, se ti kmal pridružim xD

A pr 10 se gre v penzijo :P ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Samson ::

Huh. Se niti nisem zavedal da se to da preverit, kaj sele da sem staroselec, hehe:


Čas včlanitve v Slo-Tech 13. dec 2000 ob 19:26
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

KTr1sk ::

Čas prve prijave27.08.2002 21:00:39 matr sem že star, sem pa že od leta 1999 spremljal vaš forum, takoj ko sem imel internet sem našel slo-tech :)
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Samson ::

Resda sem jaz tudi nekaj casa spremljal neprijavljen, pa me je kolega preprical da se prijavim. Koliko sem spremljal pa res nimam pojma. Net imam od cca 1995-6...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

harvey ::

Cestitke za okroglo obletnico, seveda tudi starim bajtam :) da ste aktivni vsa ta leta...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pšenični ::

24.07.2004 16:46:16 sem se prvič prijavil. Imam tud težko prislužen naziv.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

15 let je bilo mimo, hudiča...
Ampak če se ne motim, smo eni staroselci še malce starejši, je bil 2000 totalni apgrejd foruma, pa se je bilo treba na novo registrirat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Samson ::

Jp, Jp...MadMax je starejsi :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Ne bi rekel, glede na to da si imel net pred mano :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Yohan del Sud ::

Sem šel gledat statistiko in za prvo prijavo mi piše 8.11.2000. Se mi pa zdi, da je zadeva bila na voljo že prej, ampak se je sesula baza enkrat tam nekje. Ali je pa res bil sam upgrejd. Po petnajstih letih spomin začne šepat.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Pšenični je izjavil:

24.07.2004 16:46:16 sem se prvič prijavil. Imam tud težko prislužen naziv.

Kaj si pa naredil za to? Persona rudis?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

LuiIII ::

Se čisto strinjam Yohan del Sud, sem bil tudi sam že prej na Slo-Techu. Očitno je 8.11.2000 bil nek tak dan ja;-) Drugače pa čestitke vsem, ki ste dopolnili lani 15-let sodelovanja. Ni to tako malo v digitalni dobi!

Yohan del Sud ::

pred 2000

Sem malo Linkedinal lunija, ki je bil nekaj časa moj sodelavec in na enemu sejmu celo cimer (oba smrčiva enako, fyi). Si je našel lepo javno službo. No, v profilu mu piše tudi tole:

Creator
Slo-Tech
1998 - 2000 (2 years)
www.strancar.com

Alec999 ::

Cajt lettttiiiii -> 06.11.2000 (leta 2000 je bila posodobitev foruma)
Vse najboljše tudi nam 15 letnikom @MadMax, Samson, Yohan del Sud, LuiIII,...

Mare2 ::

Alec999 je izjavil:

Cajt lettttiiiii -> 06.11.2000 (leta 2000 je bila posodobitev foruma)
Vse najboljše tudi nam 15 letnikom @MadMax, Samson, Yohan del Sud, LuiIII,...


Kje so tisti časi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MadMax ::

Če se pri mojih starih letih ne motim, je originalni forum tekel na nekem "javnem" enginu, kot je tako pri večini današnjih forumov (phpbb...).
Tale zdajšnji s-t bi moral biti pa povsem lastno delo takratnega vodstva (Primoz, Luni, Sergio, .....).
Tako se je bilo 2000 treba znova registrirat, ker prenosa stare baze ni bilo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pšenični ::

Mare2 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

24.07.2004 16:46:16 sem se prvič prijavil. Imam tud težko prislužen naziv.

Kaj si pa naredil za to? Persona rudis?


Eno punco sem nalimal, bla pa je učiteljica erotično oblečena in to je enega moderatorčka tako razjezilo, da mi je dal naziv. Verjetno ni bilo vzgojno. Kva vem....mi ni jasno blo nikoli....

Da bi se opravičil za to, mi ne pride na kraj pameti, ker to noben normalen ne bi naredu.

Nej si najdejo enega drugega, ki jim bo tam lezel, kjer ni svetlobe.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Pšenični je izjavil:


Eno punco sem nalimal, bla pa je učiteljica erotično oblečena in to je enega moderatorčka tako razjezilo, da mi je dal naziv. Verjetno ni bilo vzgojno. Kva vem....mi ni jasno blo nikoli....


Verjetno si bil takrat še mlad, da so ti šle take stvari po glavi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dr_M ::

Jest bom pa februarja 15 let registriran na ST. Sem pa obiskoval se starega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

Še en staroselec tu. ID:937

Čas prve prijave: 17.12.2000 21:40:51
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Buggy ::

Od casa registracije ma ST sta se mi rodila ze dva otroka, naredil in odplacal sem hiso, suzbo imam tudi se bedno zacuda, ceprav me vedno vec stvari tam moti, opazam pa tudi drugacem profil uporabnikov na ST, same vsebine in prispevkov, kot je bilo to pred 15 leti.
Lahko, da sem star prdec, samo vcasih smo se tukaj dogovarjali kako bomo kaksen pin s celerona scupali ven, da bo delal na plati, kjer mu ni bilo namenjeno lazati pa s prevodnim barvilom smo pine povezoval in potem izkusnje delili...iz malega dnarja smo delal super masine s hacki in OC-jem.
Danes pa je po zlo malo uporabnega, troli si merijo ego in vsebina trpi. Ljudje uporabljajo HW out of the box, nobene inovatovnosti. Opeter je eden mojih priljkubljenih clanov, ker je vedno delil koristne nasvete/kode in nikoli brezveze polemiziral stvari...pac stari ST duh clanstva. Zatorej cestitke opeter!

kixs ::

Vcasih je bilo drugace, ker so bili drugi casi. Ce nisi neki OC-jal ali hacknil, ti na tistem hardveru nic ni prav delalo. Zdej je sel HW tako dalec in tudi cene dol, oz. si lahko vec privoscis, ce si zelis.

Sicer pa mene se vedno veselijo stare masine. Danes sem ravno eno 486SLC-2 50MHz plato popravljal in nekako zdaj celo dela (baterija spustila in prezrla na maticni dve povezavi za tipkovnico). Zdajle pa eno 286 malo navijam. Menjam procesor in kristal. Trenutno dela stabilno na 24MHz in seveda stare benchmarke gor spuscam :))

Pac moji zacetki so veliko pred slo-techom (~1991). Kasneje sem se potem tudi tu registriral. Konec 90-ih mi je bil Tomshardware in Anandtech cisto dovolj in velika revolucija 3D pospesevalcev, ko se je skoraj "tedensko" nekaj dogajalo na sceni. :D

Jst ::

Sprememb vsebine ne forumu je bilo za mene trikrat.

Torej tri obdobja.

To, o čemer govori Buggy, kjer se je začelo s starim forumum, in potem nadaljevalo še kakšni dve leti po ponovni registraciji.

Ne bom se spušal v "krivdo", ampak ene 5-7 let je forum dobro/slabo (berite v kakršnemkoli zaporedju) trolal Thomas.

Sedaj, že nekaj let imamo pa prve, ki so na 4D koordinati napol, čez sredino, gor. Druge, ki so spodaj nekje ki se pojavljajo kot quantom virtualni delci. Nikoli ne veš kje bodo. :) Pa še trejtje, ki sploh niso v koordinatnem sistemu, ali vsaj tako trdijo. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Buggy ::

ja res je, ko se je nov forum ustvaril sem bil tudi jaz malo jezen, ker sem bil pac navajen nanj. Sem potem samo spremljal sceno in iz trme brez registracije. Tudi sedaj uporabljam zgolj retro crno temo iz ta drugega obdobja :D

Jst ::

Dajva biti prizanesljiva. Če si kupil iPhone, Xbox, kaj_starejšega ali rabil nasvete, si jih vedno (in še vedno) dobiš.

Glavni razlog pa ZASE vidim, da je minilo 15 let. To je v življenju človeka relativno dolga doba, in primerjava takratnega slo-techa in danes je preveč subjektvna, da bi bila verodostojna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

perci ::

Še malo pa bo 15 let.

Čas prve prijave 06.09.2001 14:24:59

vostok_1 ::

Pšenični je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Pšenični je izjavil:

24.07.2004 16:46:16 sem se prvič prijavil. Imam tud težko prislužen naziv.

Kaj si pa naredil za to? Persona rudis?


Eno punco sem nalimal, bla pa je učiteljica erotično oblečena in to je enega moderatorčka tako razjezilo, da mi je dal naziv. Verjetno ni bilo vzgojno. Kva vem....mi ni jasno blo nikoli....

Da bi se opravičil za to, mi ne pride na kraj pameti, ker to noben normalen ne bi naredu.

Nej si najdejo enega drugega, ki jim bo tam lezel, kjer ni svetlobe.


Cepec. Zakaj nisi kot ostali normalni ljudje enostavno prilimal gor slike pohabljanj in usmrtitev ljudi s hladnim orožjem.

http://www.mtv.com/news/1717908/hunger-...

Vsi vemo, da je to zdravo za človekov razvoj in spodbuja naravne vzorce delovanja možganov.


JOŠKI PRAVIŠ??? Ti bolan izpirjenec!!!




//FUCK YOU DESERT DOGMAS!!! :|

Unknown_001 ::

Hebemtisunce
@opeter vse najboljše, pa želim da bi velik bodočih ur KVALITETNO zabil na ST.

Men mislm, da do tega dne fali ene 6 let pa pol od oka, čeprav sem skeptičen koliko časa bom še prisoten tu gori. Trenutno delam na prehodu v strojniški forum. Hja jebiga, mentaliteta tukaj je bolj primerna za navdušence nad raznimi gadgeti in svojimi "kalkuljatorji">:D. Sem bol hardware tip človeka, da lahko fizično kaj poštimam in mogoč zarad tega dostikrat pridem navzkriž s kakimi navdušenci nad vsemi živimi tehnikalijami ker sem malenkost konzervativen.

Eh ... že filozoferam. Čestitke tud starim "mačkom" ki so uspel ta forum postavit ter ga s svojim zvestim članstvom in prispevki držat pokonci.

Aja, srečnga pa zdravga sem teslo jst neotesano kr pozabil voščit. No srečnga pa zdravga pa veseuga novga leta, pa tolstega tošla vam želim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

JOŠKI PRAVIŠ??? Ti bolan izpirjenec!!!


Časi so se spremenili, moderatorji so se iz mulcev prelevili v moške, penisi so zrastli na povprečno mejo. Jaz mislim, da v današnjem času na slo-techu, se ni več potrebno bati, da bi dobil naziv zaradi slik ženskega oprsja ali pa na črtico pobrite muce :)

Edit:

Vsaj upam sploh glede na to, da je bila večina moderatorjev na zadnjem referendumu ZA. Torej nekako s(m)o se naučili sprejemat javno tudi te stvari :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

D3m ::

Čas prve prijave 25.11.2004 13:34:28

Wow.

Prva prijava na svojem PC-ju. Drugače sem pa spremljal S-T že leta 2000, kot Guest. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

mah kaj pa vem. Danes vsak hoce da po enem kliku na "next" in vpisu accounta da vse deluje :( Zato se mi vedno smeji, ko I-gadget-suckerji, takoj ko kaksna stvar na njihovi fashion napravci ne dela krivijo spletno stran, program, boga morja in puscavo v Arizoni!
Sam sem zal na sluzbenem podrocju dozivljaj travmo, ko je bilo potrebno karkoli urejati s certifikati na teh I-napravah, vsak sistemski update/upgrade je vse zjebal in ce nisi (ko casual user) vedel kaj delat je bila cel mora.

Hec je v tem da smo vcasih HW zbijal skupi in si glede kvalitetne in kompatibilne komponente zaupal, testiral, podajal mnenja in iskal najboljse variante. Celo ST OC team je takrat prosperiral v svetovnih lestvicah z Duroni on Celeroni.
Znajdljiv in pogumen si moral biti takrat s komponentami, ki niso bile na dosegu tako kot danes (pa se srkovalo so prej)...izplen je bil toliko bolj zadovoljiv, sploh ker si vlozil zelo veliko truda, da si stvar iz relativno malo denarja spravil nad nivo top end user casual masin.

Svet za dojencke je zdej!

D3m ::

Buggy je izjavil:

mah kaj pa vem. Danes vsak hoce da po enem kliku na "next" in vpisu accounta da vse deluje :( Zato se mi vedno smeji, ko I-gadget-suckerji, takoj ko kaksna stvar na njihovi fashion napravci ne dela krivijo spletno stran, program, boga morja in puscavo v Arizoni!
Sam sem zal na sluzbenem podrocju dozivljaj travmo, ko je bilo potrebno karkoli urejati s certifikati na teh I-napravah, vsak sistemski update/upgrade je vse zjebal in ce nisi (ko casual user) vedel kaj delat je bila cel mora.

Hec je v tem da smo vcasih HW zbijal skupi in si glede kvalitetne in kompatibilne komponente zaupal, testiral, podajal mnenja in iskal najboljse variante. Celo ST OC team je takrat prosperiral v svetovnih lestvicah z Duroni on Celeroni.
Znajdljiv in pogumen si moral biti takrat s komponentami, ki niso bile na dosegu tako kot danes (pa se srkovalo so prej)...izplen je bil toliko bolj zadovoljiv, sploh ker si vlozil zelo veliko truda, da si stvar iz relativno malo denarja spravil nad nivo top end user casual masin.

Svet za dojencke je zdej!


Sem moral prebrati vse. Pa bi lahko samo to podal, kar je bistvo.

P.S.

Ufffff Duron 1200Mhz sem imel dolgo potlej pa BAAMM AMD64 Venice 3000+. In vse, kar je bilo narobe z PC lastnoročno iskanje napak in odprava le teh (HW & SW).
|HP EliteBook|R5 6650U|

KTr1sk ::

še vedno včasih grem kdaj brat stare teme, obujat spomine ;)
recimo Kako dati računalniku umetno dihanj? ;)
ker sem sam imel Durona in sem takrat mislil, uau to je pc, ko je prišel ven WINxp sem ime Duron700 in to se mi je zdelo da tako "leti" vse gladko, dandanes pa če komu rihtam star pc ki ima p4 socekt 754 ali tudi 775 P4 se mi zdi da je samo za v smeti, da gre tako počasi..pa sem razmišljal, kako je lahko včasih tako fajn delovalo, pa so bili Xp-eji z novimi ServicePAcki počsnejši, sploh iz sp2 na sp3 je bilo veliko ugovaranj glede počasnosti

ko smo že pri "starosti" članov, se spomnem da sem prvič kupil procesor AMD Athlon XP+1700 palomino od slo-tech uporabnika PALOMINOTA https://slo-tech.com/profili/8780 heh, to so bili super procesorji samo malo bolj so se greli ti modeli če se prav spomnem :)
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Heisenberg ::

Lepo da ta stran vztraja!
Verjetno zato ker je zelo preprosta in šteje vsebina - če ni pokvarjeno ne popravljaj.


Pohvale ekipi ST.


član od 22.10.2001 10:53:45

opeter ::

shadeX je izjavil:

garamond je izjavil:

Hvala za torto! Vzel sem en košček. Vilice je treba še oprati.


Ja pa poglej ga kako je odrezal torto. C-c-c...


Hehe, super!

Samson je izjavil:

Huh. Se niti nisem zavedal da se to da preverit, kaj sele da sem staroselec, hehe:
Čas včlanitve v Slo-Tech 13. dec 2000 ob 19:26


Ravno zaradi tega sem napisal, da sem med "mlajšimi člani".
Staroste ste večinoma milenijskega datuma.

p.s.: Hvala vsem skupaj za čestitke. Pa uživajte torto :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matjash ::

Čestitke. Jaz sem tudi že potihoma preskočil ta jubilej. Sem pa v zadnjih letih postal močno len. Forum prebiram redno, pišem pa le poredko, ponavadi le če lahko komu pri čem pomagam.

Sem se pa v vseh teh letih, za kakšna splošna vprašanja rad obrnil na ST-jevce in ravno to mi je bilo všeč, da teme niso bile le tehnične ampak tudi življenske. Je pa v zadnjih letih res pomanjkanje tech-stuffa.
... bolje pozno kot nikoli.

opeter ::

Buggy je izjavil:

Opeter je eden mojih priljkubljenih clanov, ker je vedno delil koristne nasvete/kode in nikoli brezveze polemiziral stvari...pac stari ST duh clanstva. Zatorej cestitke opeter!


Hvala,:) poskušam biti karseda "uporaben" in poskušam ne nakladat v tri krasne.
Čeprav se npr. z Juretom (jype) ne strinjava v marsičem, vseeno aktivno živiva vzporedno na ST-ju.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debata o slo-tech. Do kdaj še? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11513360 (7539) Nedasemiveč
»

10 let na slo-tech (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8613072 (8620) Janac
»

10 let Thomasa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9114694 (11497) sirotka

Več podobnih tem