» »

Microsoft Hololens

Microsoft Hololens

Yelyboo ::

Pozdravljeni!
Ze nekaj casa razmisljam o holographic projektu! Mogoce ste ze slisali za Microsoft Hololens, no projekt bi bil nekaj podobnega temu,... Hololen je projekt microsofta, ki se je predvsem razvila v zadnjih dveh letih. Gre za ocala skozi katere vidimo lahko recemo predmete, katere se nemoremo dotaknit. Ocala bi bila predvsem namenjena za podjetja, industrije,... Tukaj je video, da si boste lazje predstavljali . No tudi sam sem dobil res veliko idej kaj bi lahko vse s tem dosegel,... A prisel sem do problema, da prvo moram imeti te ocala. Ker ocala pridejo na trg komaj 2016 s kar visoko ceno (3000eur), sem se odlocil da bi poskusil sam narediti podobna ocala. Pogledal sem veliko videov, projektov drugih raziskovalcev, naredil kar nekaj preizkusov povezanih s holographic dispay, ko sem prisel do super ideje. No tukaj se bom kar ustavil! Ker najvec se tudi skriva v tej ideji! No namen te teme je da mi nasel se nekoga, ki ga to zanima in je tudi sam raziskoval o tem. Saj vec je glav, vec je idej!
Lep pozdrav!

boogie_xlr ::

Poglej tudi v smeri "augmented reality". Ceneje, bolj enostavno in predvsem delujoče s trenutno tehnologijo, ki jo ima dandanes že vsak v žepu.

Yelyboo ::

Sem ze videl to,... Ampak se vedno se nemore primarjat s Hololensom,... Ideja, ki jo imam je na podlagi holographic display, hologram vidimo zaradi ocesne prevare, za to potrebujes le cisto steklo, ekran ter stojalo za oboje!, ter drugi del kinect. Kinect je prav tako tudi uporabila ekipa Microsoft, saj je tudi eden iz med njihovih izdelokov, je preprost, poceni ter enostaven za programirat. Ko imas to dvoje kinect in holographic display je skoraj receno da imas vse kar potrebujes zraven racunalnika. Kar pomeni nekje 300 eur ce kupis novo + ure ki jih porabis za projekt! Tako tudi ugotovimo od kje njihova cena 3000 eur, mogoce imajo res not kaksne mini projektorje, mini cipe, mini procesorje, ekrane,... ampak zakaj?, ce gre tudi po moji ideji. Sliko iz racunalnika samo preneses na holographic display (skupna raba, in ne potrebujes dobenega dodatnega mini racunalnika,... Torej sliko ze mas, potrebujes se le kinect (naprava za skeniranje, zaznavanje gibov,...). To je moja ideja!

Yelyboo ::

Aja pozabil sem napisat, ce koga to zanima naj mi pise na playthegamespc@gmail.com

BivšiUser2 ::

Oj, začel sem se ukvarjati z Unity aplikacijo za hololens, pa me zanima,če kje obstaja kak dev community, ki ima up to date vodiče? Trenutna MS dokumentacija je kar precej deprecated oz. je najbolj kompatibilna z verzijo 2017, sem pa na 2018.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Torej po uspešnem pisanju aplikacije za hololens sem naletel na čuden error.
1>DEP0100L Please ensure that target device has developer mode enabled. Could not obtain a developer license on 127.0.0.1 due to error 80004005.
Deploy: 0 succeeded, 1 failed, 0 skipped.
Vse vsaj na videz deluje normalno, na laptopu je super, a ne na hololensu. Bi bilo to možno zaradi updejta 1809, ki je pending?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kazarmilker ::

BivšiUser2 je izjavil:

Torej po uspešnem pisanju aplikacije za hololens sem naletel na čuden error.
1>DEP0100L Please ensure that target device has developer mode enabled. Could not obtain a developer license on 127.0.0.1 due to error 80004005.
Deploy: 0 succeeded, 1 failed, 0 skipped.
Vse vsaj na videz deluje normalno, na laptopu je super, a ne na hololensu. Bi bilo to možno zaradi updejta 1809, ki je pending?


Sej piše da rabiš met vklopljen developer mode. Sam ne vem pa zakaj dela drugje le na lensu ne, če prav razumem?

https://docs.microsoft.com/en-us/window...

BivšiUser2 ::

PA SAJ IMAM, vem kako to gre, sem že delal na večih MS UWP platformah.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kazarmilker ::

BivšiUser2 ::

ravno s tega linka sem preklopil sem.

Mimogrede VS2017 nima nikakršnega Updata1.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

kazarmilker ::

https://forums.hololens.com/discussion/...

After Resetting the HoloLens from Settings> Update and Security> Reset everything started to work just fine. This is the only solution that've worked for me.


Mogoče, ne vem. Kdaj s temi windows 10 problemi ne pomaga nič.

BivšiUser2 ::

Reset ne pridem v poštev, sem lihkar vprašal.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoloLens. Novo orožje ameriške vojske

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
209494 (7489) vostok_1
»

Microsoft pokazal Windows 10 za ARM, ki bo podpiral x86

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
238534 (6197) darkolord
»

mobilni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
132309 (2002) R1710
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560898 (49377) SimplyMiha

Več podobnih tem