» »

zagon windowsow-kako...?

zagon windowsow-kako...?

miki16 ::

na enmu disku imam xp-je na drugem disku pa win 98.v dosu bi rad izbiral ker sistem se bo nalozil.nekje sem prebral da se da potem ko so windowsi ze nalozeni,izbirati ker OP sistem se bo nalozil.kje v xp-jih naredim to?

lp

|Luka| ::

Start -> Control Panel -> Performance and Maintenance -> System -> jeziček Advanced -> Startup And Recovery Settings...

LP Lix

miki16 ::

ja to wem samo ne wem kaj naj v BOOT.ini vpisem.lepo bi prosil ce poveste kaj tocno napisem.



lp

ru7 ::

To si v Xp naštimaš in tam obkljukaš, da ti prikaže izbor winsow in nato sam boot.ini naredi!

miki16 ::

ja,ja kaj naj vpisem v boot.ini?

ru7 ::

V WinXP ti sam naredi boot.ini !!!

miki16 ::

ko sem namescal win xp,diska na katerem je win98 ni bilo v racunalniku.tisto k mas pa tam za nastaviti da ti pokaze v dosu ker sistem se bo nalozil imam obkljukan.kolikor jaz vem moram sam vpisat nekaj v boot.ini,ampak ne wem kaj.

miki16 ::

evo to mi pise v boot.ini:
[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

potem pa moram v to napisat se nekaj za win98 pa ne wem kaj.a noben ni se tega pocel?


lp

ToniT ::

V boot.ini moraš vpisati:

X:\="Windows 98"

X: - črka pogona
(100% dela za C:, pri tebi pa ne vem....)

miki16 ::

ker imam win98 na f: sem vpisal v boot .ini nasljedne:
F:\="Windows 98"
ko imam v dosu moznost za izbiranje keri windowsi se bodo zagnali,izberem win98 potem mi pa napise da vsystem32 neki manka.tako da mi to ne deluje
ce ima kdo instalirane xp-eje in win 98 bi prosil ce mi napise kaj mu pise v boot.ini tako da si to kopiram i n sprobam ce to deluje


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miki16 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262016 (1370) ta_ki_tke
»

Laptopt in Xp instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
61115 (1044) StratOS
»

Težavica z boot.ini v XP-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
61076 (937) >>><<<
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131968 (1803) ToniT
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91165 (1057) Ikarus

Več podobnih tem