» »

Težavica z boot.ini v XP-jih

Težavica z boot.ini v XP-jih

SkIDiver ::

Na novo sem namestil XP-je in nisem povozil boot.ini fajla. Ob zagonu mi je ponujal izbiro med dvema XP-jema. Grem na control panel->system in spremenim nastavitve, seveda narobe;(( Sedaj je stanje v boot.ini fajlu takšno

[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Če pravilno sklepam bi pri default moralo biti multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS namesto sedanje 4? Vendar kako naj spremenim? Probal sem z fixboot in fixmbr v recovery console pa nič. Prek linux live cd distribucije tudi ne gre, ker nimam dovoljnenja za pisanje. Še kakšna ideja kako bi spremenil vsebino fajla ali pa ga prepisal z drugim?

SkIDiver ::

Si bom kar sam odgovoril, če bo komu mogoče pomagalo.

Torej greš v recovery console in z ukazom bootcfg /add dodaš nov vnos. Potem pa bootcfg /default in izbereš za default novi vnos. To je to.
Pri dodajanju novega vnosa najprej vpišeš naziv, potrdiš in nato vneseš še /fastedect (kaj točno je vprašanje za ta vnos sem pozabil).

Ejsi_Disi ::

Brat si je kupil nov računalnik in iz starega je vzel disk, toda ne pride v Xp-je. Tole pa mu napiše:
NTLDR:multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)
\boot sect.dos

Invalid boot.ini

Seveda ne more bootat Xp-jev, da bi formatiral zadevico. Na starem računalniku pa dela, komajda. Se da zadevo kako rešiti?
Rock n' roll ain't noise pollution!

teeehaaaceee ::

Za disk. Daj disk v star rac. zazeni win. idi pod system (my computer - propreties - device manager) ter pobrisi ven vse gonilnike za maticno. Se pravi ce ma maticna VIA chipset (isto velja tudi za ostale INTEL, SIS...) zbrises vse kar je VIA oz nadomestis VIA z standardnimi gonilniki. potem izklopi rac daj disk v novega in win bi se ti mogli zagnat.
We live in a moment, a moment in time...

Ejsi_Disi ::

Ga je formatiral pa še zmeraj ne pali.
Rock n' roll ain't noise pollution!

teeehaaaceee ::

definiraj 1. Na starem računalniku pa dela, komajda
We live in a moment, a moment in time...

>>><<< ::

Probaj popraviti kot piše tule - Invalid boot.ini file.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot.ini in Windows XP SP3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191382 (1131) kixs
»

en problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61059 (976) Good Guy
»

win xp boot norost! Preberte tole in ideje please! Dual boot???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101599 (1441) mAsA
»

Lilo v Win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
14994 (941) BogyX
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131981 (1816) ToniT

Več podobnih tem