» »

Matična plošča zastarela?

Matična plošča zastarela?

«
1
2

11tomi12 ::

Zdravo!
Že nekaj časa razmišljam o nakupu novih komponent za računalnik, ker mi stare ne omogočajo igranje bolj zahtevnih špilov(GTA5, JC3 itd.).
Kot prvo me skrbi matična. Bila je zelo poceni in nevem, če se mi jo splača obdržat in kupit samo boljši procesor in grafično.
Matična pa je: Gigabyte AM2/AM3, M68MT-S2, DDR3, PCIe, SATA3.
Na seznamu podprtih procesorjev sem zasledim samo AMD, kar mi ni logično, verjetno pa pomeni kar, da je matična neuporabna za upgrade. Zanima me vaše mnenje ter nasvete za najcenejše možne komponente za špilanje teh boljših špilov :P

Hvala vam za pomoč vnaprej, lep pozdrav ter vesele praznike! :)

hojnikb ::

vrži to v koš in nabavi novo. Postavi nek budget, pa bomo sestavlal tle
Nakup namiznega PC-ja
Na seznamu podprtih procesorjev sem zasledim samo AMD, kar mi ni logično, verjetno pa pomeni kar, da je matična neuporabna za upgrade. Zanima me vaše mnenje ter nasvete za najcenejše možne komponente za špilanje teh boljših špilov :P

Zakaj ni logično, da na amd socketu ne dela druga kot amd ? 8-O
#brezpodpisa

Dr_M ::

Kje si pa ti bil zadnjih 15 let, da ti ni logicno, da AMD in Intel procesorji ne grejo na isto podnozje?

Pri tem sistemu se ti ne splaca vec vlagat denarja, ker so procesorji predragi, dobis boljsega novega za manj denarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TehDucky ::

Seveda je logično da je samo AMD, ker je matična plošča s podnožjem za AMD-jeve procesorje. AMD ima tudi kar nekaj podnožij, zato novejši ne pašejo več v to matično.

Sicer pa si pozabil povedati kakšno grafično in procesor imaš. In ja budget je pametno povedat.

Sicer pa človek pač ne more vsega vedet.

Načeloma pa nek i5 in pa grafično ~ nvidia GTX 960-970 ali AMD 380X-390X. Vendar je to že takoj okoli 700€. Vendar imaš s tako mašino vsaj smisel igrat GTA V in FC3.

Lonsarg ::

Načelima je pravilo zadnjih 5+ let da se menja procesor in matično hkrati, ker matična še prej zastara kot procesorji, ki zdaj stagnirajo.

11tomi12 ::

Vedno sem mislo da lahko kombiniraš različne matične in procesorje, očitno sem narobe mislo.
Budget za vso zadevo bi postavil na max 500€, čeprav bi bil srečen, če bi za 400€ že šlo.
Drugače pa tukaj imam račun nakupa komponentov izpred 4,5 let.

hojnikb ::

4GB Crucial CT51264BA160BJ DDR3-1600 DIMM CL11 Single
ASRock B85M-DGS Intel B85 So.1150 Dual Channel DDR3 mATX Retail
600 Watt Cooler Master B600 Non-Modular 80+
Intel Core i5 4460 4x 3.20GHz So.1150 BOX
2048MB VTX3D Radeon R9 380 Dual Fan Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)
€ 481,33

mindfactory.de


Jst bi še stisnu zram en 128GB ssd za 40e (kar lahko dobiš z prodajo starih komponent). Pa maš sistem spet dober za neki let.
#brezpodpisa

pixelzgaming ::

obdržiš ohišje, ram, hdd, dvd/rw ostalo prodaš in nabaviš naprimer i5 4460, h81 plato, 4gb istega rama (ali pa prodaš tistih 4gb in kupiš malo hitrejši 8gb kit), nek malo bolj normalen napajalnik npr xfx 550w, cooler master b600,.., kakšno r9 380 128gb intenso ssd pa si zmagal :) mislim da to vse ravno okoli 500EUR pride.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

11tomi12 ::

Zgleda obetavno. Kaj se mi splača prodat stari PC za 110€ ali obdržat ohišje ram, hdd?

hojnikb ::

obdrži ohišje, ram, hdd, dvd ostalo pa prodaj za tolk, da maš en ssd :)
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Bo najboljše ja:) Kolko bi kaj bila vredna stara matična z grafično in procesorjem?

11tomi12 ::

Kje bi bilo najboljše kupit komponente?
Matično sem našel na mimovrste, procesor na amazon.de grafično pa na nobeni, meni znani spletni trgovini.
Na mindfactory je, samo ne poznam te trgovine. Kakšni nasveti?

hojnikb ::

mindfactory je kul, kr naroci tam...
pomagaj si z google translate ce neznas nemsko
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Ok hvala. Zanima me še, če je potrebno kupit nov napajalnik? Stari je 600W in služi kar vredu, zato se mi zdi nesmiselno kupovat novega.

hojnikb ::

tistga vrzi v kanto. 600w je sam na papirju
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Kaj bi blo kaj narobe, če bi vseeno star napajalnik probal uporabit? Se lahko kaj pokvari?

bluefish ::

Kateri napajalnik točno imaš?

hojnikb ::

prečekiraj moč na 12V liniji, ker lc600-12 obstaja v več različicah.
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Napajalnik je bil verjetno vključen v ohišju, ker ga ni posebaj na seznamu. Je pa takšen. Jutri lahko odprem kišto pa poslikam napajalnik/etikete, če bo kaj pomagalo:)

11tomi12 ::

Glede grafične: našel sem identično na mindfactory samo z 4GB pomnilnika. Glede na to, da je samo 30€ dražja, se bi splačalo to vzet? Kako bi vplivalo pri performancu?

hojnikb ::

za 30e vec se ne splaca..
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Evo, prilagam še sliki napajalnika: slika1 slika2

11tomi12 ::

Zanima me še nekaj glede matične: Ta nova je "tipa" ATX, stara pa je Micro ATX(Micro ATX Form Factor; 24.4cm x 20.6cm). Bodo zaradi tega priključki na zadnji strani pasali, ali bo treba delat nove? Ne spoznam se ravno dobro z matičnimi :D

hojnikb ::

bo pasal...

napajalc bi nacelno mogu bit dost dober, tko da lahko das ssd not
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Super:) SSD bom tudi verjetno nabavo ja, ker sem baje vidno pohitri PC. Pa še predragi niso, če bi vzel enega malega, na katerem bi mel samo OS in programe:)

BCSman ::

Saj za normalno igranje gta5 je rabljen pc za 100eur dovolj. 4gb rama, hd4870 1gb, en malo hitrejši core2quad, na 17" monitorju.

11tomi12 ::

To je verjetno res, samo rabljen PC kupovat je vedno tvegano. Nikoli ne veš, če je kaj pokvarjeno:)

hojnikb ::

BCSman je izjavil:

Saj za normalno igranje gta5 je rabljen pc za 100eur dovolj. 4gb rama, hd4870 1gb, en malo hitrejši core2quad, na 17" monitorju.

4870 pa gtav... šaljivc :)
#brezpodpisa

Riff ::

da se špilat tud na hd 4870 če nisi preveč razvajen glede detajlov :)

B-Stard ::

Men dala vse na high 1920x1080 na xeonu 771@775 mod 3.6ghz in 750ti grafična, tko da ne razumem zakaj bi kupoval nov comp? Dirt rally isto vse na ultra .... ne zastopm

hojnikb ::

slideshow ne steje..
#brezpodpisa

B-Stard ::

30+fps all day long

B-Stard ::



Brez OCja cpuja- 0wned

Kebo ::

Sicer offtopic ampak jst sm obrnu GTA V na 9800 GTX iz leta 2008, daš resolucijo mal na mn pa nastavitve na low pa je. Za uživanje v špilih ne rabiš vse na ultra pa 60 fps, važno da je špil narejen dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

hojnikb ::

B-Stard je izjavil:



Brez OCja cpuja- 0wned

Sori, ampak tako kvaliteto/fpsje lahko igraš na 10 let stari konozli.
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Kaj bi bil tale 450W 80Plus Bronze napajlnik dovolj? Podatke sem vnesel v en psu calc pa mi je prišlo ven 384W, SSD included.

hojnikb ::

iz enga jajca na drugega. Al obdrži lc600h al pa kupi nekaj kvalitetnega. Ne pa menjat lado za yugota
#brezpodpisa

AC_DC ::

super flower 450W bronze/gold je ok, lc power ni.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

lada je boljša od yugota :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

11tomi12 ::

Težko mi je z dodatnimi stroški še za psu :D Samo nimam neke izbire.
Kaj pa kaj takega iz bolhe?

hojnikb ::

pa sj psu je vredu, smo že zgoraj ugotovil
#brezpodpisa

11tomi12 ::

To je res. Samo jaz bi rad neki bolj kvalitetnega nabavo (vsaj 80+) da lahko starega skupaj z komponenti enemu znancu prodam, ki nima dovolj močen psu(165W only).
Druga opcija pa je nakup poceni psu za te stare komponente. Ta bi bila bistveno cenejša, samo pol spet vprašanje kak psu je potreben da nebo overkill.

hojnikb ::

kupi en poceni psu za kolega, ti pa obdrži tega do nadaljnega..

nerabiš pa nwm kaj, ker niso spet nwm kaj požrešne komponente. Lahko proba tut na svojem starem...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

11tomi12 ::

Vredu:) Imam še eno vprašanje glede matične: To ASRock H81 Pro BTC sem našel tudi na mindfactory, kjer pa piše, da nima onboard grafik(Onboard Grafik: nicht vorhanden). Glede na to, da mam 2 ekrana(glavni iz grafične, sekundarni iz matične) me zanima, če bo šlo imet 2 ekrana, oz če bo treba oba outputa iz grafične vlečt.

Riff ::

bolj smiselen saj zame je priklop obeh monitorjev na samostojno grafično, vse novejše pa podpirajo 2 ali več : AMD ima eyefinty ali nvidia ima nView

11tomi12 ::

Načeloma res, vendar ma grafična samo en VGA output, jaz pa mam 2 VGA ekrana, tak da bo treba enega na matično priklopit.

Riff ::

katera pa je to grafična da nima poleg vga vsaj še enega dvi izhod ?

11tomi12 ::

Tale. Če prav razumem ima 2 DVI izhoda, od tega je eden analog/digitalen drugi pa samo digitalni, tako da za takega potrebujem pretvornik za vga, ki pa so dragi, medtem ko za analog/digitalen izhod je dovolj adapter.

Riff ::

zjd pa razumem, škoda pol da so ti pretvorniki predragi

11tomi12 ::

http://www.startech.com/AV/Converters/V...
Ni ravno poceni, ne :D Bom pač mel tako kot mam zdaj: Main screen prek grafične, secondary screen prek matične

11tomi12 ::

Kak se vam pa zdi ta grafa: http://www.mindfactory.de/product_info....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291117232 (5686) easyrider3
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13016385 (11932) Netrunner
»

Mnenja o grafični kartici 380 in 380X

Oddelek: Kaj kupiti
253110 (2620) xrotek
»

Računalniška nadgradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985567 (3780) car100
»

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410156 (8182) Kaj

Več podobnih tem