» »

grafična kartica se pregreva

grafična kartica se pregreva

Shegevara ::

Zdravo, imam težave z mojo grafično kartico.

Grafična je 6 mesecev stara R7 260x in je do pred kratkim nazaj delovala vredu brez kakršnih koli težav, zatikaj ali česarkoli. Gladko in tekoče.
Sedaj se mi pa dogaja, da se med igranjem iger grafična kartica segreje na 101°C, kar je neznosno in se posledično računalnik kmalu ugasne, čeprav je z ostalim komponentami vse totalno vredu.
Procesor i5 ima naprimer tudi ob večji obremenitvi ~50°C, tako da bi jaz izključil možnost, da bi bil za pregrevanje kartice morda kriv kak napajalnik.
Trenutno imam odprt samo brskalnik in youtube, procesor je na 40°C, grafična pa kar na 60°C.

Kaj sem že storil?
Preventivno sem šel spihat kišto s kompresorjem pred 5 dnevi, hkrati pa vgradil še toplo-zračni koridor za napajalnik, da topel zrak preusmerja vsaj malo izven kište in ne direktno v notranjost kište.
In res, nekaj časa se mi je zdelo, da je problem rešen. Ko sem zagnal igro, so bile temperature grafične, nekih znosnih 75°C-85°C. Igralo se je lahko, čeprav sem občasno zaznal malo zatikanja, ampak računalnik se ni več sesuval zaradi pregrevanja grafične.

Ampak včeraj se mi je pa spet začela ista zgodba. grafična kartica se ponovno vrača na neznosnih 100+°C kljub temu, da sem posodobil vse gonilnike in spihal računalnik.

Naj omenim še to, da se mi zdi zelo sumljivo to, da so se te problemi začeli pribljižno nekje takrat, ko sem nazadnje dobil obvestilo o avtomatičnem posodabljanju gonilnikov in inštaliral te gonilnike za grafično kartico. Pred tem ne s kartico, ne z gonilniki ni bilo težav. Zavedam se, da je to lahko tudi samo naklučje ampak upam, da bo kdo od vas znal tole bolje oceniti od mene.

Potrebujem vašo pomoč.

shadeX ::

Napisal si da si spihal kišto. Sklepam da tudi vključno z grafo? Če so takšne temperature GPU-ja in ni software krivec, lahko poskusiš še z menjavo termalne paste.

A ventilator se bolj intenzivno vrti ob večji temperaturi?

Shegevara ::

shadeX je izjavil:

Napisal si da si spihal kišto. Sklepam da tudi vključno z grafo? Če so takšne temperature GPU-ja in ni software krivec, lahko poskusiš še z menjavo termalne paste.

A ventilator se bolj intenzivno vrti ob večji temperaturi?


ja grafično sem seveda spihal, vse sem. Problem je ker ne vem ALI je problem software (driverji, drugo) ali pa hardware.

Raztavljal grafično kartico pa raje ne bom, ker pol garancija odpade, morda bom pa res šel reklamirat grafično, saj je še v garanciji.

Alien123 ::

poglej v overdrive če maš fan speed na ON, namesto OFF

Shegevara ::

shadeX je izjavil:



A ventilator se bolj intenzivno vrti ob večji temperaturi?


to pa ne bi vedel. po občutku bi rekel, da ne, je pa res da ima na splošno zelo tiho hlajenje z ventilatorji. je pa MSI, če to kaj pove.

shadeX ::

Raztavljal grafično kartico pa raje ne bom, ker pol garancija odpade, morda bom pa res šel reklamirat grafično, saj je še v garanciji.


V prvem postu nisi povedal da ima še garancijo. Na tvojem mestu bi:

1. Poslušal kako se grafična obnaša pri višjih temperaturah. Ventilator mora biti hitrejši, glasnejši.
2. Poskušal namestiti starejše driverje (čeprav dvomim da je to problem)
3. Poslal na garancijo.

BorutK-73 ::

V Catalystu pod Performance/AMD overdrive poglej na koliko % je nastavljen ventilator.

gddr85 ::

bi mogoče pogledal kakšne so freq. jedra, rama, temp. grafične v idle?

Shegevara ::

shadeX je izjavil:

Raztavljal grafično kartico pa raje ne bom, ker pol garancija odpade, morda bom pa res šel reklamirat grafično, saj je še v garanciji.


V prvem postu nisi povedal da ima še garancijo. Na tvojem mestu bi:

1. Poslušal kako se grafična obnaša pri višjih temperaturah. Ventilator mora biti hitrejši, glasnejši.
2. Poskušal namestiti starejše driverje (čeprav dvomim da je to problem)
3. Poslal na garancijo.


Ja sem zdajle ravno testiral. No, tako je. Ko je igra pognana, se temperatura na vsake 5 sekund poveča za 1°C. Ventilator je glasnejši seveda, vendar pač premalo zgleda, saj v kakšnih 2, 3 minutah pride temperatura na 100°C in igro preventivno ugasnem, preden se mi cel računalnik ne ugasne.

Za stare driverje bi verjetno potreboval kak CCcleaner oz. driver sweeper ane? Sem že našel starejše driverje, ampak ko zaženem njihovo inštalacijo, mi avtomatično inštalira nove.

Ja, na garancijo bom pa poslal ja, saj druge ni.



AC_DC ::

Ko je igra pognana, se temperatura na vsake 5 sekund poveča za 1°C. Ventilator je glasnejši seveda, vendar pač premalo zgleda, saj v kakšnih 2, 3 minutah pride temperatura na 100°C in igro preventivno ugasnem, preden se mi cel računalnik ne ugasne.

Grafična je fuč oz hlajenje ne dela več.Se ventilator sploh vrti ?
Odprti stranico in preveri.
S čim meriš temperature ? Če se pc ugasne je v 99% krivec napajalnik.

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD...
Heatpipe nima v hladilniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Shegevara ::

AC_DC je izjavil:

Ko je igra pognana, se temperatura na vsake 5 sekund poveča za 1°C. Ventilator je glasnejši seveda, vendar pač premalo zgleda, saj v kakšnih 2, 3 minutah pride temperatura na 100°C in igro preventivno ugasnem, preden se mi cel računalnik ne ugasne.

Grafična je fuč oz hlajenje ne dela več.Se ventilator sploh vrti ?
Odprti stranico in preveri.
S čim meriš temperature ? Če se pc ugasne je v 99% krivec napajalnik.

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD...
Heatpipe nima v hladilniku.


Tole je pa norišnca, računalnik se enostavno norca dela iz mene.

Sem najprej odprl kišto in preveril če ventilator goni. Grafa je bila v idle in ventilator ni vrtel.

Nekaj sem mutil okrog, pritiskal chrome in programe in kar naenkrat se je ventilator na grafični spet pržgal in temperatura se je začela drastično nižat. Zdajle je na 38°C, ko pa sem zagnal igro je bila pa max. 50°c.

Tole je pa reees čudno vse skupaj.

Riff ::

mogoče šteka ventilator na grafično

Shegevara ::

Riff je izjavil:

mogoče šteka ventilator na grafično


ja, tud men se zdi tako. Zdaj mi normalno dela, samo da sem pogledal kaj je narobe.

ru7 ::

Mogoče je kaj povezano z napako z Crimson driverji?

"However, it turns out there's a bug, and that bug is overheating and in some cases damaging the graphics cards using Crimson.

The bug is related to GPU fan speed, which apparently is being limited to just 20% on some cards without a user's knowledge. "

http://www.geek.com/games/amds-new-crim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

Shegevara ::

ru7 je izjavil:

Mogoče je kaj povezano z napako z Crimson driverji?

"However, it turns out there's a bug, and that bug is overheating and in some cases damaging the graphics cards using Crimson.

The bug is related to GPU fan speed, which apparently is being limited to just 20% on some cards without a user's knowledge. "

http://www.geek.com/games/amds-new-crim...


ful zanimivo. Ma kdo morda idejo kako to popravit? Step by step morda? :D

Kaj ::

Ta bug je sedaj že odpravljen, če se ne motim.

ru7 ::

Naj OP navede kere driverje ima pa se bo videlo a je to to.

Shegevara ::

crimson 15.11 mi piše

gddr85 ::

15.12 je zadnji btw

Shegevara ::

če kliknem "check for updates" mi napiše "software up to date" in tole

Driver Packaging Version
15.30.1025-151117a-296570C

no zaenkrat moram potrkat po lesu, mi dela ventilator normalno in temperature so normalne, kaj naj pa naredim, da se v prihodnosti ventilator ne bo recimo vrtel ali vrtel prepočasi?

m0LN4r ::

Da nisi slučajn kako muciko puhno pod ventilator pa se je mal zataknu, da ni mogel zaštartat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Shegevara ::

sen pogledal. zaenkrat hvala vsem, samo na jetra mi gre, ker zgleda normalno dela, vendar takrat ko pa slučajno ne, so pa problemi in ne moreš tega na servis nest, ti bodo rekli, da s kartico ni nič narobe.

kitl76 ::

Ej folk koliko je pa nekje dovoljena temperatura grafe včasih mislim, da je bilo tam nekej maks 70 °C kako je pa danes?

shadeX ::

Pogledaš specifikacije na spletno stran od grafe in dobiš točno cifro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MacGyver141 ::

kitl76 je izjavil:

Ej folk koliko je pa nekje dovoljena temperatura grafe včasih mislim, da je bilo tam nekej maks 70 °C kako je pa danes?


Okoli 90-100°C max.

Leprechaun ::

Večina začne nižati ferkvenco nad 95c. Sam sem imel sicer dolgo nazaj AMD 4770, ki je pol leta delovala na 100c, potem sem zaradi glasnosti zamenjal termalno pasto. Nikoli več ni presegla 70c.
*************************************************************


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce RTX 2060 SUPER normalna temperatura v igrah?

Oddelek: Strojna oprema
253727 (2741) DeeCoy
»

Temp. procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
211715 (1280) Seljak
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251769 (1327) solatko
»

AMD-jevi gonilniki pregrevajo grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8519405 (15723) BT52
»

Konstantno vrtenje ventilatorja (full speed)

Oddelek: Operacijski sistemi
101447 (1347) trololo

Več podobnih tem