» »

Western Digital 36 GB RAPTOR 10000 rpm SERIAL ATA

Western Digital 36 GB RAPTOR 10000 rpm SERIAL ATA

urosbe ::

Ima že kdo ta disk? Je glede na 10.000 obratov glasen? V primerjavi z običajnimi recimo 80-120 gb WDji 7200 obr 8 MB cache ATA100. Pri slednjih sem slišal neke komentarje o piskanju pri idle mode, čeprav ga imam sam, pa tega ne opazim.

Uroš

asPeteR ::

Tale disk RAPTOR je odlicen! Tudi sam ga nameravam kupit. Kar se tice pobrobnosti, si preberi kaksnen test.

Aja, glasnost ... Menda je presenetljivo tih, tisji od WD caviar serije ... Kar je za 10k disk, odlicen rezultat!

8-)

MALJUTKA ::

Omenjeni disk imam sicer komaj dva dni vendar prvi vtisi so tukaj:

Disk je resnicno zelo tih (sploh glede na 10 K rpm), celo tisji recimo od IBM-a 60 GB 7200 rpm ATA 100, sploh pa od Maxtorja 40 GB 7200 rpm ATA 133, in to v idlanju in med branjem oz. pisanjem. Oba primerjalna diska namrec sam posedujem, zato mi lahko verjamete.
Temperatura: 28 stopinj idle in 33 full load z vklopljenim ventom ki piha cez njega (v kletki od chiefteca), v glavnem mlacen.
Hitrost branja cca 55 Kb/s (razni benchi), v praksi se zdi se mnogo boljse, pri pisanju je rezultat mogoce malo slabsi, a se zmeraj na zavidljivi ravni.

Disk ima zadaj SATA izhod za napajanje IN navadni molex izhod, tako da posebnega kabla oz pretvornika iz molex na SATA napajalni prikljucek NE potrebujes. Enostavno napajanje priklopis kot na navadnem ATA disku (molex).
Edina zamera mogoce temu, da zraven diska ne dobis nobenega kabla (niti 1 x podatkovnega SATA)

V glavnem zadeva seka in mi zaenkrat ni zal niti enega tolarja.

BtW: Dobil sem ga za 35 K SIT.

Ce koga se karkoli zanima, naj kar vprasa.

LP

Spajky ::

Praktična hitrost dela z diskom je v glavnem odvisna od mehanike: RPM in gostote podatkov na diskih in ne od maketinških ataXXX; Sandra v DiskBench da kar realne real life performance (enih 5min piše briše čita in izpljune povpreček (primerljiv) za v živo. Seveda je v živo ta disk najhitrejši IDE, ko mu cena pade naslednje leto bo tudi moj, če ne bo kakih večjih reportov o crkavanju... 8-)

PS KJE si ga dobil za 35k?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

urosbe ::

Hy!

Tudi sam ga že imam in sicer cca 14 dni, navdušen nad hitrostjo, podatki res letijo! Kar pa nisem tako navdušen je pa nad glasnostjo.. jst ne vem, ampak prej sem imel WD 80 GB 7200 8 MB Cache in moram rečt, da je bila mašina kar tiha, odkar sem dal notri Raptorja, sej ne da bi bilo ful glasno, ampak meni se zdi slišno več... ok, res pa da delam na tem, da imam kišto čim tišjo, tko da hrupa tako rekoč skorajda ni (zelo tih napajalnik, originalen ventilator od Pentium4 mislim zamenjat za tišjega Zalmana 7000CU, pa še kakšno malenkost). Mogoče zaradi ohišja? Danes dobim Xenon XS, upam da je kaj tišji, drugače bo treba pa še kakšne gumice med disk in ohišje dat. Mogoče zaradi 10k obratov več vibrira in se to sliši... ker moti me glasnost v idle mode-u.

Jaz sem ga dobil za 31.200 SIT (ampak oki, to je cena brez davka in marže, imam srečo da delam v tej stroki)

Uroš

MALJUTKA ::

Spajky: Kje sem ga dobil za 35K ? Heh, to je bil en hec (v smislu stave), katerega se mi ne da razlagat. Je pa ponekod cena že padla na 39.999 z davkom (gotovinski popust itd.) ,drugod še zmeraj nad 43 K .
Mislim, da tudi če bi moral dati zanj 43K, bi ga še vedno vzel brez pomislekov, sploh pa sedaj, ko vem kakšne performanse ima.

LP

BtW: MALJUTKA=tupoljev (problemi z prijavo, vendar že rešeni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

DjTonic ::

Saj je to super disk vendar me moti da ima tako malo kapaciteto. Jaz osebno si rajši kupim en drugi sata disk z višjo kapaciteto in manj RPM.

monster-x ::

Sem hotel ta disk kupit, ampak mi je pri njemu vse super razen ne kapaciteta. Če bi imel vsaj 80 GB, bi ga takoj kupil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji disk

Oddelek: Kaj kupiti
242296 (1369) mmaestro
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452811 (2023) Dr_M
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113832 (7729) e-marko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310408 (7593) Keyser Soze
»

Kateri disk?

Oddelek: Kaj kupiti
71029 (869) ghibly

Več podobnih tem