» »

Bulica na prsih. Je možen rak?

Bulica na prsih. Je možen rak?

Unknown_001 ::

Urgentno bi potreboval nekoga ki se bolj spozna na medicino, da vsaj približno zvem kaj za vraga se dogaja, jutri takoj letim k dohtarjem da vidim kaj za boga je ta hudič.

Situacija:
V soboto zvečer sem začutil zraven desne prsne mišice nekakšno bolečino, kot pri muskelfibru. Ker sem seveda tisti dan tudi telovadil sem si mislil eh musklfibr kot musklfibr in pustil zadevo. No isti dan se mi je pod prsmi spustila grda alergijska reakcija s koprivnico ki še sedaj traja, ok, sem šel v lekarno po Carnesten, da vidim če bo pomagalo. Ker se je "musklfibr" še vedno čutil, če sem pritisnil na kritično mesto, sem zadevo povezal z alergijo. Sedaj pa ko sem izpod tuša sem med brisanjem opazil da imam nekaj trdega pod kožo. Kasneje sem temeljito pretipal področje in ugotovil, da imam spodaj neko na stisk bolečo kroglico velikosti tistih malih metkov za airsoft pokalice. Zanimivo mi je, da kroglica očitno ni povezana na nobeno tkivo, kar bi se čutilo, ko sem ko zazibal levo desno. Torej možno da bi bila zamašena lojnica pod kožo? Lahko pa rak? Ali je še kaj drugega možno? Rad bi le zvedel, da ne bom preveč živčen do pregleda, ker me res zadeva skrbi. Na sistematskem pregledu ki sem ga imel pred kakim tednom so bili izvidi skorajdane popolni (krvna slika, itd.), tako da me čudi tako nagla sprememba 8-O

Hvala zaz odgovore že v naprej.

Popravek. Bulica se nahaja se ravno na kiti, ki povezuje prsa z ramenskim obročem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
  • zaklenilo: zee ()

fajdl ::

Prepričan sem, da ne bo rak, pomiri se. :)
Morda je povečana bezgavka (napisal si, da je zraven prsne mišice - pod pazduho?). V bezgavkah so sicer možni rakavi zasevki, ampak take bezgavke so slabo pomične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fajdl ()

bluefish ::

Ali pa podkožni vozlič.

Unknown_001 ::

fajdl je izjavil:

Prepričan sem, da ne bo rak, pomiri se. :)
Morda je povečana bezgavka (napisal si, da je zraven prsne mišice - pod pazduho?). V bezgavkah so sicer možni rakavi zasevki, ampak take bezgavke so slabo pomične.


No, če po kmečko opišem. Na višine desnga nipla pa kak centi desno stran pod kožo. Zadeva ni vidna, ampak me precej nervira ta sprememba. Nikoli nisem imel alergij, problemov z zdravjem, v družini nihče ni imel raka, edino oče je imel oz. še ima težave z krvnim tlakom, kir pa je na srečo pri meni normalen 80/120.

bluefish je izjavil:

Ali pa podkožni vozlič.


Kako pa to izgleda? Kaj točno se zgodi da to nastane?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Jaz imam precejkrat kakšen podkožen mozolj (ne vem če se tako reče, lahko da je pora, bezgavka... se s tem nisem ukvarjal), od take velikosti kot praviš ti pa do 1 kubičnega centimetra. Izgine v roku enega tedna. Tudi pri meni ni vezana na ničesar, je neboleča na dotik, tudi koža okoli mesta ni rdeča.

Ne sekiraj se preveč, ampak vseeno kot si sam rekel, jutri zjutraj takoj k zdravniku.

Unknown_001 ::

Samo eno vprašanje? Ravno sedaj sem se spomnil na eno oviro, ki se mi pojavlja. Trenutno stanujev v Lj zaradi študijskih obveznosti, jutri izostanek ne pride v poštev, ker imam obvezne laboratorijske vaje tja do treh popoldne, pa še kolokvij se piše. Računal sem da bi šel na pregled v tisti časovni luknji med vajami in kolokvijem ampak sem se ravno sedaj spomnil, da tukaj nimam še zrihtanega osebnega zdravnika, zaradi česar bi mi znali komplicirati, ampak domov to je ene 100km stran, bom lahko prišel šele v četrtek popoldne. A je kakšna varianta da bi lahko pregled opravil najkasneje v sredo? V četrtek ne bo nič od vsega skupaj in nato cel vikend ker so prazniki. Bom moral iti samoplačniško?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

z3ro ::

V Mb smo imeli zdravnika, kamor si lahko šel če je bilo kaj narobe, tudi če ni bil tvoj osebni zdravnik, v Lj tega ni?

Unknown_001 ::

z3ro je izjavil:

V Mb smo imeli zdravnika, kamor si lahko šel če je bilo kaj narobe, tudi če ni bil tvoj osebni zdravnik, v Lj tega ni?


To bi rad izvedel, ker kakor mi je znano naj bi me drugje sprejeli le, če bi šlo za nudenje nujne medicinske pomoči. Ker drugače res ne vem, kaj naj. Ali pa jutri šibam v domači kraj in si malodane zajebem letnik, ker je kolokvij obvezen, na vajah pa tudi ne smem manjkati, ker bomo dobili ocenjen izdelek nazaj, na podlagi katerega bom moral še neko projektno nalogo čez preznike spacat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Mogoče bi bilo dobro da bi to bulico poslikal, pa bi mogoče kdo več vedel ali je zadeva res tako nujna za obiskat zdravnika.

korenje3 ::

a do zdravnika je težko stopit? iskat zdravstvene odgovore kot je na tem forumu je totalen nesmisel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

Najbrž je sam en zajeban podkožni mozolj. Saj nisi baba da bi dobil rak dojke ... Čeprav je možno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

a do zdravnika je težko stopit? iskat zdravstvene odgovore kot je na tem forumu je totalen nesmisel.


Jebemtiboga, a si si sploh prebral o čem se gre? Ne pa da napadaš iz prve.

shadeX je izjavil:

Mogoče bi bilo dobro da bi to bulico poslikal, pa bi mogoče kdo več vedel ali je zadeva res tako nujna za obiskat zdravnika.


Sploh se je ne vidi. Ker je glih tako postavljena da koža ne špona po njeni površini in je povsem skrita. Samo na otip se jo čuti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

anketar ::

če si v lj, poklič pa vrap

http://www.zdstudenti.si/

martincek1 ::

Pojdi na Aškerčevo, takoj zraven strojne... tja hodimo študenti. Glede na to, da je nujno, najbolje če zjutraj čimprej pokličeš in prosiš, če lahko prideš v želenem času na kontrolo.

Evo, imaš zgoraj link. Tri zdravnice delajo od sedmih zjutraj, takrat pokliči in se dogovori.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

martincek1 je izjavil:

Pojdi na Aškerčevo, takoj zraven strojne... tja hodimo študenti. Glede na to, da je nujno, najbolje če zjutraj čimprej pokličeš in prosiš, če lahko prideš v želenem času na kontrolo.


Saj vem kje je to, praktično sosednja stavba od faksa kamor hodim. Mene sam skrbi, da me ne bodo zavrnili glede na to, da pregled ni ravno nujna medicinska pomoč. Ali si narobe razlagam?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Ma kurc, zdej sem že komplicirat začel. Hvala vsem za odgovore, jutri se med premorom zglasim pri njih, se probam zmenit in to je to. Bom videl kako dalje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Massacra ::

Koprivnica, kot alergijska reakcija, je lahko nujen primer (Canesten tega ne pozdravi).

Glede na to, da te je poleg vsega še zelo strah (anksioznost), pojdi na Aškerčevo in se zmeni za nujni pregled (bodi seveda prestrašen tudi tam).

shinko ::

Zelo mala verjetnost da je rak, sploh če si rekel, da na otip boli. Po vsej verjetnosti je vneta lojnica. Vsekakor pa je dobro da greš do zdravnika, da se pomiriš ;)

Scorpia ::

Verjetno gre za raztrgano misico oziroma vlakna in zato tudi bolecina, ter bulica.
////

Nagi Bator ::

Najverjetneje gre za vneto lojnico - ce boli, ali pa morda za majhen lipom. Sploh, ce je tik pod kozo. Rakavi tumorji se pojavljajo v notranjosti tkiva.
Ne panicari! Idi pac enkrat ta teden k zdravniku.
Canesten pa je antimikotik in pri koprivnici ne bo pomagal.
Pri resni alergijski reakciji rabis šus deksametazona oz. kortikosteroida.
Ce pa ni toliko resno, pa gre tudi s kremami. Je pa to sicer cisto simptomatsko zdravljenje.

dexterboy ::

Tako mlad, pa že razmišlja o raku :)
Pomiri se, ker ni nič hudega. Ko boš utegnil, pa pojdi k zdravniku. Ali zdravnici.
Potlej pa sporoči, kateri vesoljci so prevzeli kontrolo nad tvojim telesom :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

sandmodnigga ::

Glede na napisano ni mogoče niti potrditi, niti zanikati prisotnosti malignega tumorja. Možnost za obstoj tako še vseeno ostaja.

zee ::

OP-ju toplo priporocam, da obisce svojega zdravnika. Vizgob trollanju in se cemu temo zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba kolena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610605 (6116) oo7
»

Bulica iz katere teče gnoj in ga ne zmanjka.

Oddelek: Loža
134954 (3843) draciel
»

Podkožne bulice...

Oddelek: Loža
59837 (9443) Anze999
»

bolečina v predelu trebuha

Oddelek: Loža
3812561 (10800) gddr85
»

ugriz klopa!

Oddelek: Loža
269545 (8701) z00s

Več podobnih tem