» »

Podkožne bulice...

Podkožne bulice...

Anze999 ::

Star sem 20 let in po telesu opažam majhne bulice pod kožo (mogoče okoli 1cm velike ali manj). Na dotik niso boleče in s prostim očesom se jih ne opazi. Imam pa jih eno na nogi, na roki, na vratu in na hrbtu (vse skupaj okoli 7). Koža nad bulicami je normalna in ni nič spremenjena bulice pa so na otip čvrste vendar ne povsem trde. Vse skupaj traja največ pol leta. Kaj bi to lahko bilo ?

Olórin ::

to bi bil takojšen obisk pri zdravniku, ki mu boš to vprašanje zastavil.

Glodko ::

Vprašanje: Lepo pozdravljeni, stara sem 23 let, malo močnejše postave. Zanima pa me, kaj so nekakšni vozlički oziroma male bulice ki jih že z rahlim pritiskom na trebuh začutim pod kožo? Te bulice so majhne, malo boleče in segajo od podprsja do spodnjega dela trebuha. Največ okoli popka. Hvala za vaš odgovor. Z lepimi pozdravi.

Odgovor: Spoštovani! "Vozlički" ali "bulice", kot jih opisujete lahko predstavljajo več različnih sprememb. Najverjetneje gre katero od oblik tako imenovanih benignih (ne-nevarnih) mehkotkivnih tumorčkov, ki so v koži ali podkožju kar pogosti. Najpogostje se v podkožju pojavijo lipomi (tumorčkli iz maščevja) , lahko pa opisane sprmebe predstavljajko tudi nevrofibrome ali druge tumorčke. (ki jih je več sto različnih vrst). Ker opisujete spremebe kot občutljive na pritisk, gre lahko naprimer za kožne leiomiome (ki so lahko nekoliko boleči) ali pa za spremembe v maščevju, ki jim pravimo "enkapsulirana maščobna nekroza" in nastane po predhodnjih manjših poškodbah...itd. Lahko, da gre tudi za vnetja maščobnega tkiva - panikulitis.., maščobne distrofije....itd Skratka, kot vidite, je vzrokov in vrst takšnih vozličev veliko. V vseh primerih pa diagnoza brez pregleda ni možna , običajno pa je za natančnejšo diagnozo, v kolikor se ob pregledu za to pojavi potreba, potrebno enega od takih "vozličev" izrezati in pogledati še pod mikroskopom (histopatološki pregled). Šele ta nam da natančnejšo diagnozo. Lepo vas pozdravljam

LP

5pellfire ::

Če so te te bulice trde in imajo dobro definiran rob (da ga občutiš ko potipaš)
gre ponavadi za lipome, benigne maščobne tumorje. Nekateri so lahko tudi boleči
na pritisk, po velikosti pa lahko variirajo.

Vsekakor pa se posvetuj z zdravnikom.

gruntfürmich ::

take zadeve samo prepikni z inzulinko, morda tudi stisni. po navadi so to kakšni podkožni 'mozoljčki'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Anze999 ::

Hvala vsem za odgovore :). Seveda pa bom obiskal tudi zdravnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamašene lojnice

Oddelek: Loža
1131458 (11531) oo7
»

Bulica iz katere teče gnoj in ga ne zmanjka.

Oddelek: Loža
135140 (4029) draciel

Bulica na prsih. Je možen rak?

Oddelek: Loža
224270 (3534) zee
»

A je krom zelo strupen?

Oddelek: Loža
235672 (4907) NeMeTko
»

ugriz klopa!

Oddelek: Loža
269862 (9018) z00s

Več podobnih tem