» »

Bulica iz katere teče gnoj in ga ne zmanjka.

Bulica iz katere teče gnoj in ga ne zmanjka.

draciel ::

Na bradi, imam bulico katero prederem (oz. kadar postane večja se tudi sama) in ven priteče gnoj. Zanimivo je da tega gnoja nikoli ne zmanjka oz. se pojavi spet naslednji dan in si zadevo lahko spet stisnem. Ta bulica ne zgleda kot mozolj, niti ni izbočena ven iz kože tako da za pogledati niti ni nadležna, ker je praktično skoraj ni oz. kadar si stisnem, zgleda kot da mam majhno ranico, ki bo zginila čez nekaj časa. (to je če si stiskam vsaki dan)

To se mi je pojavilo prvič 10 let nazaj, ob stisku kadar se je zadeva izpraznila je vse izginilo. 1 leto nazaj se mi je pojavilo spet in ni važno koliko stiskam, vedno se pojavi znova in znova. Leto nazaj sem mislil, da bo izginilo kadar si bom stisnil, ampak se je po 2-3 mesecih nazaj nabralo(kadar se nabere pa postane večja in grdo za videti). Potem sem še 2x tako ponovil in vedno se je nazaj po nekaj mesecih pojavilo.

Dejstvo pa je da se zadeva nabira vsaki dan (to sem pred kratkim ugotovil) in tudi da jo lahko "čistim" vsaki dan, ampak tega nikoli ne zmanjka.

Zdravnika bom poklical v ponedeljek in se naročil na pregled. Na vprašanje, zakaj se prej nisem, bom odgovoril: Mislil sem da bo izginilo, kot je v prvo, sedaj pa je postalo zelo nadležno in "zastrašujoče".

Predpostavljam ,da je to nek poseben primer in morda se nobenemu ne bo sanjalo kaj bi to lahko bilo, ampak bom vseeno poskusil srečo.

Hvala že v naprej.

Magic1 ::

Dlaka se ti je verjetno zarasla in raste pod kožo namesto ven. Dokler jo ne odstraniš, se ti bo gnojilo. To je ponavadi najpogostejši razlog na bradi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WarpedGone ::

Če ti je kej v tolažbo: ni poseben primer.
Druzga nimaš kot k dohtarju ki bo imel bolš idejo kaj narest: pa še direkt od blizu bo lahk pogledal.
Zbogom in hvala za vse ribe

kogledom ::

Na wiki-ju je dovolj dobro opisano in se sklada z medicinsko doktrino.

perci ::

Tudi meni se je to dogajalo v najstniških letih. Mi smo temu rekli tur. Enkrat na morju mi je morala celo zdravnica s skalpelom zadevo prerezati, da je šel gnoj ven - ker ni bilo ranice.

Nič posebnega skratka - je pa malo nadležno.

draciel ::

Aha zanimivo. Potem zgleda da ni neki hujšega. V ponedeljek pokličem, ko odpravim pri zdravniku, pa tudi obvestim kaj je povedal.

Unknown_001 ::

Jaz ti svetujem da po vsaki akciji stiskanja temeljito očistiš "delovni prostor" na obrazu. jod/alkohol/koloidno srebro

S tem preprečiš še kako širše vnetje. No nisem glih medicinc po stroki ampak nekak je logično, da je gnoj produkt imunskega sistema ki je lokalno obvaroval telo pred okužbo. Gnoj ni nčdruzga kot skupek belih krvničk ki so hin in umezanije pred katero so te reševale.

Ko enkrat odpreš kožo (ustvatiš rano), narediš prosto pot za novo svinjarijo. Torej ko odpreš, spucaj svinjarijo, razkuži da do celitve preprečiš naknadno zunanjo okužbo in po potrebi pokrij s pflastrom ali pa ne - odvisno kako velika je rana.

Bo malo manj problemov z gnojem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

#000000 ::

Ne bi te rad strašil, ampak znanec je imel enako samo malo bulico in stiskal, potem se je malo povečala na velikost cca 20 centov, danes je to že skor celo leto, skoz je na previjanjih in dvakrat operacija, sedaj je pristal na obsevanjih (radioaktivno) boli ga k hudič jest ne more skratka shujšal, razdražljiv ker ga vse boli ipd. fak čisti.

Tako da jest bi se pobral k zdravniku, sej verjetno ni nič ampak boljš 10 krat za nič it k njemu kot enkrat za res.

srečno

St235 ::

to se zna zgodti, če gre za tur in ga stiskaš, potem se pa "na noter" razlije. Ture se zato (če že moraš/hočeš sam po tem šarit) ne stiska ampak vleče narazen, ko so "zreli".

Je pa možno, če je zadeva majhna, da gre za vraščeno dlako.

Več na temo tura http://vizita.si/clanek/leksikon/tur.ht... http://vizita.si/clanek/bolezni/gnojni-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alien123 ::

St235 je izjavil:

to se zna zgodti, če gre za tur in ga stiskaš, potem se pa "na noter" razlije. Ture se zato (če že moraš/hočeš sam po tem šarit) ne stiska ampak vleče narazen, ko so "zreli".

Je pa možno, če je zadeva majhna, da gre za vraščeno dlako.

Več na temo tura http://vizita.si/clanek/leksikon/tur.ht... http://vizita.si/clanek/bolezni/gnojni-...


draciel ::

Unknown_001 je izjavil:

Jaz ti svetujem da po vsaki akciji stiskanja temeljito očistiš "delovni prostor" na obrazu. jod/alkohol/koloidno srebro


Ja, to je nuja. Preden si stisnem zadevo, si umijem roke in po tem še rano razkužim s šnopsem.


Sicer pa sem pravkar prišel od zdravnika. Pregled je trajal natanko..1minuto. Pravi, da najverjetneje gre za vraščeno dlako, ampak moram pridet nazaj kadar bom mel bulico, da me pošlje h kirurgu in odreže vse skupaj, vključno z dlako.

Se pravi, nič čiščenja do tedaj in čakat bo treba kakšen mesec, dva..

Invictus ::

A nimaš nobene punce, kolegice, ki je obsedena s stiskanjem takih zadev?

Ti to zrihta v nula cajtu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

A nimaš nobene punce, kolegice, ki je obsedena s stiskanjem takih zadev?

Ti to zrihta v nula cajtu ;).


How about no :((

Sicer ne vem kako na to gleda OP, ampak...
S tistimi krempli... brrrr mene kar zmrazi ko pomislim da bi še kdaj svoj obraz ali hrbet zaupal. Raj se po šodri vržem, ku pa da mi s tistm kremplc-em dela masaker po kož.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

draciel ::

Invictus je izjavil:

A nimaš nobene punce, kolegice, ki je obsedena s stiskanjem takih zadev?

Ti to zrihta v nula cajtu ;).



Je je. Če se pojavi kakšen mozolj, ga veselo stisne. Ampak tole je mal drugačna zadeva (ne zgleda kot mozolj , in je po malo večji površini kože, kot navaden mozolj ). Tega ne pustim tikat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britje glave

Oddelek: Loža
358240 (5479) cortez
»

Dlake na hrbtu

Oddelek: Loža
419069 (7653) Egidij88
»

Vaje za oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214704 (12769) john91
»

Gerb, oziroma hiatalna kila pozna kdo to?

Oddelek: Loža
513112 (12816) ;-)

Več podobnih tem