» »

Film Hekerji.si

1 2
3
»

flbroker ::

Dober dokumentarec, me ponese v stare case...

noraguta ::

krneki0001 je izjavil:

#Parlament je bil včasih zanimiv, ja.

Rotfl. Zbirka čudakov. Ponavad so se itak vsi odopal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

crniangeo ::

Ce ne sami, pa s tujo pomocjo ;)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

antonhac ::

Ali mogoče kdo ve, zakaj se v tem filmu pojavi Boris Horvat? Prvi govorec.

matijadmin ::

Manjka še precej zanimivih likov in skupin, nastopajoči pa so večinoma tisti, ki so zgladili odnose z Božičem ali kako drugače pokazali spremembo barve klobučka.
Vrnite nam techno!

Raw ::

Čist OK, a bolj za ruljo. Osnovne IRC otročarije ne bi ravno mešal med nivo hekanja, ki bi bil vredn kaj več kot omembe.
Potihem upal da bo globlje, kaj konkretnga, še ne javnega..
I am what I am and I do what I can

Jst ::

Hja, te so se bili pripravljeni izpostaviti. Ter itak ne moreš narediti na nacionalki v prime time nek super tehnični dokumentarec. Za povprečno rajo je bil dober. slo-tech.com skupnost bi pa seveda rada videla "pravo stvar".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krneki0001 ::

Zanimivo je to, da vdorov in zanimivih hackov v sloveniji je kar nekaj bilo. Sam vem za neke 3 take večje vdore, o katerih se ni nikjer govorilo v medijih. Potalane so bile kr konkretno visoke kazni in zaplenjena je bila računalniška oprema. Večinoma so pa ti osebki potem končali v dobro plačanih službah v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

krneki0001 ::

Ena taka zanimiva zadeva:

Ravno smo bili na pivu pred začetkom predavanj na NT konferenci, ko uleti kolega, da je njegova žena ravno takrat brskala po spletni banki abanke, ko ji je zmrznil računalnik. Ko ga je reštartala, je imela negativno stanje do limita. Nekdo ji je pobral približno 3000 evrov iz računa. Se je potem hitro poklicalo par bank, kamor so bila narejena nakazila in ugotovili, da se je vse ustavilo na NKBM, ker se je nekemu uslužbencu malo čudno zdelo tisto nakazilo in je šel dodatno preverjati zadeve.

Ampak o takih zadevah se ne govori veliko naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

tony1 ::

Kakšen je namen predlaganega izbrisa postov, Matija? :D

krneki0001 ::

Zgleda da na abanki dela, pa noče da bi kaj takega prišlo v javnost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

pegasus ::

Za primerjavo:

Sicer bolj sveže dogajanje na večji sceni, a gledano tehnično, zelo podoben način podajanja zgodbe. Naj se to bere kot pohvala za domač izdelek :)

Looooooka ::

krneki0001 je izjavil:

Zanimivo je to, da vdorov in zanimivih hackov v sloveniji je kar nekaj bilo. Sam vem za neke 3 take večje vdore, o katerih se ni nikjer govorilo v medijih. Potalane so bile kr konkretno visoke kazni in zaplenjena je bila računalniška oprema. Večinoma so pa ti osebki potem končali v dobro plačanih službah v tujini.

Eni so baje storili samomor :P

krneki0001 ::

Škulj je naredil samomor, ja. "Njegova" skripta je samo prebrala tisto, kar je takrat NLB Klik izpisal za izhod iz programa in ta zapis popravila, da je namesto računa prejemnika vpisalo njegov osebni račun in znesek povečalo za znesek, ki je bil na računu. Potem pa zamrznila računalnik in izvedla transakcijo, da je uporabnik ni mogel preklicati, ker je moral resetirati računalnik. (na čisto enak način so kolegovi ženi na abanki pobrali denar iz računa - tisto, kar sem prej opisal). V osnovi bi ga dobili takoj ko bi to izvedel nekomu drugemu in bi denarni tok tudi ustavili. Poleg tega so potem zapis kriptirali, da se ga ni dalo več popravljat in še MS je dal ven popravek za takratni IE, da se skripta ni mogla izvajati. Njegova skripta se je izvajala tudi samo na njegovem in ženinem računalniku, da je pokazal, kako zadeva deluje. Drugim je ni "podstavil".

"Njegova" pa pišem zato, ker ne verjamem, da je to sam napisal. On kot vojak, ki je delal kot varnostnik na ministrstvu in je tam cele noči brskal po internetu, je verjetno našel tako skripto na kakem forumu in jo samo popravil ali pa mu jo je nekdo drug napisal. Osebno sem namreč Škulja poznal, ker je bil iz mojega rojstnega mesta. In vem, da ni bil sposoben sam napisat take skripte.
Recimo sam se z računalčniki ukvarjam že 32 let. Programiram pa nekje zadnjih 19 let za firme, prej sem pa računalnike sestavljal, postavljal mreže, konfiguriral serverje in občasno kaj zase sprogramiral, napisal kako skripto, keylogger,.... Pa sam za tako skripto porabim nekje 10 do 15 minut, ampak jaz vem kako zadeve delujejo pri uporabniku in še kje drugje, ker sem tudi sam del tega.

Zanimivo je pa še to, da banka za tak napad ne more odgovarjati. Ta napad se ni zgodil na serverjih od banke, ampak na računalniku uporabnika. Uporabnik pa mora sam skrbeti za svoj računalnik, da ni okužen in da ni "zombie", to ni naloga banke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

d33 ::

wini je izjavil:

p.s. a sta darky pa d3 tudi tukaj na slo-tech?
Sem našel neke stare loge iz irca pa se nasmejal :)


Katere loge :-)

GBX ::

Vabim še k ogledu zgodbe, ki smo jo žal morali iz dokumentarca izpustiti (zaradi minutaže):

shadeX ::

Hvala za tole. Zelo zanimivo.

lebdim ::

Film je ful zakon.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Nemčiji aretirali slovenskega obsojenega hekerja Matjaža Škorjanca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
9017406 (9556) poweroff
»

Po največjem izpadu plačilnega sistem Visa se stanje normalizira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8222716 (18770) Furbo
»

Kako je Dejan Ornig po naročilu policije hekal Slovence

Oddelek: Novice / NWO
2810320 (7775) SaXsIm
»

Hekerji.si

Oddelek: Informacijska varnost
329190 (3850) link_up
»

Prispevek o vdiranju v sisteme in podobnem. Je kdo zainteresiran za pogovor oz. inter

Oddelek: Loža
332941 (1912) Stepni Volk

Več podobnih tem